مهدوی: پرسپولیس فوتبالی فراتر از آسیا بازی کرد/ حق سپاهان قهرمانی در لیگ قهرمانان است

مهدوی: پرسپولیس فوتبالی فراتر از آسیا بازی کرد/ حق سپاهان قهرمانی در لیگ قهرمانان است

محمدرضا مهدوی کارشناس فوتبال درباره برد تیم پرسپولیس برابر تیم استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: به عنوان یک ایرانی و طرفدار پرسپولیس از بازی روان تیم بی نقض پرسپولیس لذت بردم. شاید در دقایقی از بازی اشتباهات و کم و کاستی‌هایی داشتند، اما بیش از ۹۰ دقیقه فوتبال جذاب، بازی دلچسب و  فراتر از سطح آسیا را دیدیم.

استقلال تاجیکستان فراتر از تصورات بازی کرد 

مهدوی درباره اینکه عملکرد استقلال تاجیکستان و اینکه پنالتی گرفتن بیرانوند در نتیجه بازی تاثیرگذار بود، گفت: صددرصد، از استقلال تاجیکستان توقع نداشتیم که بعد از چندین سال این همه پیشرفت کرده باشد. این تیم فراتر از تصورات ما بازی کرد و تیمشان هم خوب بود در صورتی که پنالتی شان گل می‌شد  و سوپر واکنش بیرانوند را شاهد نبودیم در آن صورت امکان داشت نتیجه تغییر پیدا کند. پرسپولیس مقتدرانه به بازی برگشت و نبض بازی را در اختیار گرفت و به برتری دست یافت.

هر تیمی با داشتن بیرانوند باید به قهرمانی فکر کند 

کارشناس فوتبال درباره عملکرد بیرانوند در این بازی بیان کرد: به نظرم  بیرانوند رقیب نخواهد داشت، عمر دروازه بانی خیلی زیاد است، اما شاید پیام نیازمند بتواند رقیبش  در تیم ملی شود و این موضوع باعث می‌شود که انگیزه بیرانوند هم افزایش یابد. به نظرم هر تیمی که بیرانوند را داشته باشد باید به قهرمانی فکر کند.

 ۶ امتیاز پرسپولیس در آینده به دردش می خورد 

او درباره اینکه تیم پرسپولیس می‌تواند از گروهش در لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و این تیم رقیب سرسختی به نام النصر دارد، گفت: تیم‌هایی که تجربه خاصی در آسیا دارند و تیم‌های عربی با آوردن ستاره‌های جهان خیلی تقویت شدند و خوب کار کردند و تیم النصر توانست تیم ما را شکست دهد. البته ۶ امتیازی که پرسپولیس دارد در آینده خیلی  مثمر ثمر خواهد بود، اتفاقات خیلی بهتری رقم خواهد خورد.

در زمان تعامل رفیعی و کنعانی زادگان چنین اتفاقی رخ داد 

کارشناس فوتبال درباره درگیری بین سروش رفیعی و حسین کنعانی زادگان در زمان ضربه ایستگاهی ایجاد شد، گفت: در شرایط فوتبال همیشه ضربان قلب  بالا است و اتفاقاتی رخ می‌دهد. البته اتفاق خاصی بین این ۲ بازیکن نیفتاد. همیشه کادر فنی نکات را  بررسی کرده و رصد می‌کنند و اینکه چه بازیکنی ضربه کاشته یا پنالتی بزند و همه چیز مشخص شده است. در آن لحظه می‌خواستند با هم تعامل کنند که متاسفانه آن اتفاق رخ داد.

سپاهان در نیمه اول بازی با شاه مهره هایش خیلی ضعیف بازی کرد 

مهدوی درباره برد سپاهان برابر تیم آلمالیق ازبکستان بیان کرد: نیمه اول سپاهان واقعی را ندیدم و حتی  ضعیف‌تر از لیگ برتر و لیگ دسته یک  با شاه مهره هایش بازی کرد، اما در نیمه دوم به خودش آمد و نشان داد که با تغییر سیستم می‌تواند بهتر بازی کند. تیم سپاهان بی نظیر است و این تیم حقش قهرمانی آسیا است و امیدوارم به زودی زود اتفاق بیفتند.

از شکست نساجی برابر نوبهار تاسف خوردم 

کارشناس فوتبال درباره شکست تیم نساجی برابر تیم نوبهار ازبکستان بیان کرد: تاسف خوردم. به هر حال ۱۰ نفره شدن در بازی آسیایی فشار را دوچندان می‌کند. تیم نساجی در نیمه اول توانست بازی خوبی ارائه بدهد و با برد به رختکن رفت، اما  در نهایت نتیجه را واگذار کرد.

پرسپولیس در صورت نداشتن مصدوم از گروهش با اقتدار صعود می کند 

او درباره اینکه عملکرد نما یندگان ما در آسیا چطور بود، گفت: تیم پرسپولیس که حرف اول را در آسیا می‌زند و فکر می‌کنم اگر شرایط چمن برایش مشکل ساز نشود و مصدوم نداشته باشد، این تیم با اقتدار صعود می‌کند، اما شرایط بد زمین آزادی باعث شد که حتی رونالدو هم نتوانست  فوتبال بازی کند. از آن طرف هم پرسپولیس یک مصدوم و محروم به خاطر شرایط بد زمین دارد و نباید بازی را شکست می‌خورد و حداقل مساوی نتیجه بهتری بود که این اتفاق رخ نداد.

مهدوی درباره اینکه کدامیک از نمایندگان ما در آسیا شانس صعود دارند، گفت: به نظرم شانس پرسپولیس از بقیه بیشتر است و بعد از آن سپاهان شانس برای صعود دارد. تیم نساجی  با ۲ باختی که متحمل شد، کارش برای صعود سخت است و به اما و اگر کشیده شد.

منبع خبر : yjc.ir