آیا همه مناطق برای سکونت مناسب هستند ؟

آیا همه مناطق برای سکونت مناسب هستند ؟


صحبت از آپارتمان نشینی و محله های مختلف برای سکونت است، فرهنگ های مختلف را می توان از کشور به کشور و از منطقه و استان به استان رصد و بررسی کرد. بسیاری به دنبال این هستند که در محله های مختلف تهران خانه خریداری کنند.


برای مثال منطقه سه دیباجی که به عنوان یک منطقه بالا شهری در شهر محسوب می شود و بسیاری از کسانی که در اینجا سکونت دارند حداقل سرمایه ملکشان به 7 الی 10 میلیارد تومان می رسد که در این منطقه چنین ارقامی خیلی رقم چشم گیری محسوب نمی شود اما با این حال منطقه سه جزو مناطق خود و با کلاس تهران محسوب می شود.


اگر درباره سکونت در تهران خرید آپارتمان در مناطق مختلف آن میخواهید بدانید، اینطور بگم که همیشه همه چی سرمایه نیست، به واقع فرهنگ از همه چی مهم تره .شما یک خانه ویلایی در شمال تهران بخر اما نتونی خودت رو با شرایط آدابته بکنی و با فرهنگ منطقه هم خوانی نداشته باشی مطمئنا از اینکه به سایرین آسیب بزنی به خودت آسیب زدی.


 


آیا همه مناطق برای سکونت مناسب هستند ؟


 


خیلی های ترکیه را انتخاب می کنند ! شما چطور ؟


خیلی ها برای خرید خانه به سراغ کشورهای همسایه میرن و سعی می کنند با سرمایه گذاری و خرید خانه در مناطق مختلف بر اساس بودجه ی تعیین شده اقامت هم بگیرن، اینکه اینکار درسته یا نه رو می سپریم و سلیقه و اختیارات شخصی هر فرد.


اما به طور کلی خرید خانه در استانبول تقریبا با قیمت هایی که در شهرهای ایران به خصوص تهران و کرج وجود دارد بسیار نزدیک است و همین مساله بسیاری از افراد را جذب این کشور ها کرده است. گاها این انتخاب غلط هم نیست چون بسیاری سعی می کنند به جای خرید خانه در تهران این خانه در ترکیه بخرند .


همان نظری که برای خرید خانه در تهران دادیم، ترکیه هم به همین شکل هستش. ببینید دوستان همه ما لایق بهترین ها هستیم . اما باید برای بهترین ها آماده باشیم، فرهنگ چیزی است که باید به آن برسیم . اگر کسری فرهنگی داریم آن را کامل تر کنیم یا با شرایط خود وقف دهیم.


تصور کنید شما تا به حال تجربه رانندگی در اتوبان را ندارید ! وقتی وارد اتوبان می شوید ریسک بالایی را پذیرفته اید، شهر نشینی و به ویژه بالا نشینی فرهنگ خود را دارد و شما اگر در شهرهای کوچک زندگی کرده باشید و از اجتماعی با یک فرهنگ خاص، قطعا نمی توانید به شهر بزرگ راه پیدا کنید و سریعا با فرهنگشان هماهنگ شوید.


با این حال نتیجه ای که می گیریم این است که برای سکونت در مناطق مختلف تنها و تنها داشتن یک پول کلان مهم نیست. فرهنگ استفاده از پول از داشتن آن اهمیت بیشتری دارد یا باید کنار یکدیگر باشند.

منبع خبر :