تلکس ازناخبر:هماهنگی برای احداث باند دوم محور شازند – ازنا
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹     کد خبر : ۱۳۰۶۲

در جلسه هماهنگی شروع عملیات باند دوم محور شازند - ازنا مقرر شد 40 کیلومتر از باند دوم این محور در استان مرکزی توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور اجرا شود.


 به گزارش ازناخبر

به گزارش ازناخبر به نقل از صداوسیما ؛ جلسه هماهنگی شروع عملیات باند دوم محور شازند – ازنا با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی؛  مدیرکل ساخت و توسعه راههای شمالغرب شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور،

فرماندار شهرستان شازند، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، مشاوران طرح و نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط برگزار شد.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در خصوص تصمیات این جلسه  گفت: قرار است که 40 کیلومتر از باند دوم محور شازند – ازنا در استان مرکزی توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور اجرا شود و برای شروع عملیات اجرایی آن نیاز به یک سری هماهنگی هاست که در این جلسه مورد پیگیری قرار گرفت. 

مهدی زندیه وکیلی افزود: به منظور تامین زمین برای تجهیز کارگاه ، مقرر شد اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در محدوده ی مورد نظر، به صورت موقت، اراضی دولتی مورد نیاز را در اختیار پیمانکار پروژه قرار دهد. 

وی گفت: هماهنگی لازم جهت تامین مصالح خاکی، با درخواست پیمانکار به اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان به عمل آمده و همچنین در خصوص تامین مصالح کوهی نیز مقرر شد که از معادن شن و ماسه کوهی منطقه استفاده شود.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ابراز داشت: جهت تامین آب لازم برای اجرای پروژه مذکور ، هماهنگی لازم با شرکت آب منطقه ای استان بعمل آمد و مقرر شد ، پیمانکار پروژه درخواست کتبی خود را به اداره آب منطقه ای شهرستان شازند ارائه نماید تا برای تخصیص موقت آب در دوره ساخت اقدام گردد.  

زندیه وکیلی گفت: موضوع تامین سوخت ماشین آلات راهسازی، صدور مجوز تامین برق و همچنین جابجایی تیربرق های واقع در مسیر از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که در این خصوص نیز تصمیم گیری شد. 

وی تصریح کرد: در این جلسه اداره کل راه و شهرسازی استان مکلف شد که نسبت به آزادسازی حریم راه در محدوده اجرای پروژه اقدام نماید و همچنین مقرر شد در خصوص تامین موارد ایمنی عبور و مرور در راستای افزایش سطح ایمنی تردد وسایل نقلیه و عابرین پیاده، مشاور در تقاطع راه با روستاهای واقع در مسیر، نسبت به طراحی تقاطع غیرهمسطح به شکل زیرگذر با هماهنگی پلیس راهور و راه فا استان اقدام نماید.



برگشت به تلكس خبري