تلکس ازناخبر:تقدیر نماینده درود و ازنا از اقدامات ارتش و سپاه در سیل اخیر
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰     کد خبر : ۱۳۰۶۱

نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از اقدامات نیروهای ارتش، سپاه و بسیج برای رسیدگی به سیل‌زدگان تقدیر کرد.


 به گزارش ازناخبر

به گزارش ازناخبر، مجید کیان‌پور، نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با  تسنیم با اشاره به وقوع سیل در برخی شهرها و روستاهای استان لرستان، نسبت به توزیع کمک‌های مردمی در این مناطق انتقاد کرد و گفت: رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان در شهرها  روستاهای استان لرستان با کمک مردم، ارتش و نیروهای سپاه در وضعیت مناسبی است اما نظام توزیع مناسبی برای انتقال کمک‌های مردمی حاکم نیست.

وی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد نظم مشخصی برای رساندن کمک‌های مردمی و امدادی به سیل‌زدگان ایجاد شود، اظهار داشت: در مجموع عملکرد همه دستگاه‌ها در رسیدگی به سیل‌زدگان خوب بود اما نکته قابل توجه این است که حضور نیروهای ارتش، سپاه و بسیج پر رنگ‌تر از دیگر بخش‌ها‌، به خصوص دولتی‌ها بود، البته دولت و نیروهای امدادی هم حضور قابل‌ توجهی داشتند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس ضمن ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف برای رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان، تصریح کرد: ارتش و سپاه در جریان رسیدگی به سیل‌زدگان و همین‌طور برای پیدا کردن راه‌هایی برای مهار سیلاب فوق‌العاده عمل کردند.

کیان‌پور ادامه داد: اگر سپاه و ارتش نبودند، بحران و عمق فاجعه بیشتر می‌شد، به عنوان مثال، با توجه به اینکه راه‌های ارتباطی در پلدختر مسدود شده بود، هوانیروز ارتش با تمام توان وارد شد؛ البته مدیریت بحران و هلال احمر نیز می‌بایست حضور بیشتری می‌داشتند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پس از اینکه شرایط شهرها و روستاهای سیل‌زده استان لرستان و دیگر استان‌های کشور به حالت عادی بازگردد، عملکرد دستگاه‌های امدادرسانی اعم از سازمان مدیریت بحران، هلال‌احمر و دیگر دستگاه‌های مرتبط با موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.برگشت به تلكس خبري