تلکس ازناخبر:آموزش درون مدرسه ای سبک زندگی سالم
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹     کد خبر : ۱۳۰۵۴

کلاس آموزش سبک زندگی سالم تکیه بر آمیزه های اخلاقی به منظور شناساندن آسیب های اجتماعی، تربیت فرزند نیکو و رفتار متقابل والدین با فرزندان باحضور خانواده های دانش آموزی آموزشگاه انتفاعی شهدای چالسپار برگزار شد.


 به گزارش ازناخبر

به گزارش ازناخبر، دکتر‌ جامه بزرگی جامعه شناس و روانشناس کودکان با اشاره به نکاتی تربیتی یادآورشد: لازمه شروع تربیت سالم برای کودکان رفتارهای صمیمانه و حسنه پدران و مادران است برای تحقق این امر والدین باید ابتدا از خودسازی آغاز کنند و بی دغدغه ذهنی از اختلافات بین خود کنارگیری و بدور از تشنج و تنبیه محیطی امن و آرام برای خود و فرزندان ایجاد کنند.

 

جامه بزرگی درادامه افزود:گام دوم تربیتی ترغیب به عبادت ترویج مطالعه در خانه تشویق به گذشت و تعلیم به تعامل بادیگر هم سن ها و نیز دورریختن وعده های پوشالی و بی اساس به فرزندان است.

 

وی خاطرنشان کرد:نقش والدین برای فرزندان مثل باغبان است اولین نگاه به یک باغ آباد تحسین باغبان است و هرگز قابل قبول نیست استعدادهای بچه ها را سرکوب کنیم و با گفتن عباراتی مثل تو نمیتواتی بذر یاس و ناامیدی را درآنان بکاریم.

 

این روانشناس تشریح کرد:ترس دلهره و ولنگاری کودکان اکتسابی است و پرداختن به ریشه های شخصیتی از بدو کودکی بجای خصیصه های ظاهری و مزید برآن وحدت یگانه بین پدر و مادر و پرهیز از جانب داری در بروز اشتباهات فرزندان امری مهم در تربیت فرزندان بشمار می آید.

 

دکتر جامه بزرگی با اشاره تهدیدها گفت:ناهنجاری های رفتاری شایع در کودکان مانند پلک زدن ناخن جویدن شب ادراری و ضربان های غیرعادی درناحیه شکم کودک نشات گرفته از عوامل استرس و اضطراب درون خانواده ها است و از راههای درمان آن تشکیل میزگفتگوی روزمره خانوادگی مابین اعضاء و تحلیل مسائل درون خانواده است.


جامعه شناس کودکان افزود:بچه ها حتی در سنین خیلی پایین هم ویژگی های اخلاقی و رفتاری والدین را می بینند لذا تکیه مادر خانواده بر پدر خانواده که به مانند کوهی مستحکم است جهت تربیت و الگوبرداری کودکان لازم است.

 

وی درخاتمه با هشداری به پدران و مادران تبعات استفاده کودکان از موبایل های هوشمند و خطرات بلوغ جنسی زودرس پیش از بلوغ فکری را گوشزد کرد.برگشت به تلكس خبري