تلکس ازناخبر:اجرای طرح استعدادیابی و پیکرشناسی ورزشی
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹     کد خبر : ۱۳۰۲۹

بمناسبت هفته تربیت بدنی و در راستای اشاعه و گسترش علم ورزش از تعدادی از دانش آموزان مدارس ابتدایی ازنا تست پیکر شناسی و استعدادیابی ورزشی به عمل آوردند.


 به گزارش ازناخبر

به گزارش ازناخبر، بمناسبت هفته تربیت بدنی و در راستای اشاعه و گسترش علم ورزش سجاد رضایی و خانم_زمانی مربیان_بدنسازی شهرستان ازنا از تعدادی از دانش آموزان مدارس ابتدایی شهید_مطهری و شاهد شهرستان ازنا تست پیکر شناسی و استعدادیابی ورزشی به عمل آوردند.

سجاد_رضایی در خصوص دانش پیکرشناسی ورزشی گفت: استعدادیابی از سن هشت سال به بالا انجام می‌شود ویکی از شاخص‌های اصلی برای استعدادیابی و معرفی یک رشته ورزشی متناسب با استعدادهای جسمانی هر فرد می باشد.

وی در جواب اینکه از این تست ها چه نتایجی حاصل می‌شود خاطر نشان کرد: ابتدا از بین ۴۴رشته ورزشی برای پسران و ۳۲رشته ورزشی برای دختران مشخص می‌شود که فرزند شما در چه رشته ای استعداد لازم حتی برای قهرمانی در سطوح بین المللی را دارد.

رضای گفت: دوم اینکه کمبود یا اضافه وزن بطور دقیق مشخص می‌شود.

این کارشناس بدنسازی خاطر نشان کرد: سوم اینکه حداکثر رشد قد فرزند شما ازهمین امروز مشخص می‌شود و مورد چهارم اینکه درصد چربی اندام‌های مختلف بدن مشخص می شود.

وی در ادامه افزود: مورد پنجم اینکه جایگاه سلامت معلوم می‌شود و مورد ششم اینکه میزان آمادگی قلبی، تنفسی معین و در هفتمین مورد وضعیت Bmi_wHRمشخص خواهد شد.برگشت به تلكس خبري