تلکس ازناخبر:حمایت مجلس از دولت برای کنترل قیمت‌ها/ کاهش قیمت ارز ارتباطی باFATF ندارد
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸     کد خبر : ۱۳۰۲۰

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضا با صدور احکام مناسب برای اخلال گران در نظم بازار، وضعیت را برای سودجویان ارزی نا امن کرده است.


 به گزارش ازناخبر

مجید کیان‌پور در گفتگو با ازناخبر با تقدیر از قوه قضائیه بخاطر برخورد با ۳۳نفر از اخلالگران اقتصادی و صدورحکم اعدام برای سه نفر از مخلین بازار ارزی، گفت: وقتی عده ای سودجو که با رانت و ارتباطاتی که داشتند به زودی به سودهای نا متعارف و کلان رسیدند و در نظم اقتصادی بازار سکه و ارز اخلال جدی وارد کردند، برخورد شود دیگر کسی دنبال این کار نمی‌رود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من عوامل داخلی باعث افزایش بی رویه قیمت دلار و به دنبال آن سایر قیمت‌ها در بازار شد.

کیان‌پور خاطر نشان کرد: در روزهایی که پشت سر گذاشتیم تصمیمات جدی برای کنترل ارز و بازار روی داد که بر بازار تاثیر مثبت گذاشت.

وی به تزریق ارز و مدیریت قیمت‌ها اشاره کرد و آن را یکی از اقدامات مثبت بانک مرکزی انجام دانست و گفت: واقعا جای سوال دارد که چرا این موضوع توسط بانک مرکزی زودتر انجام نشد تا باعث این ولنگاری اقتصادی در بازار نشویم.

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشاهده شده که عده ای بخاطر مسائل مسائل سیاسی قصد دارند کاهش قیمت ارز را به FATF ارتباط دهند که در واقع اینگونه نیست.   کیان‌پور با درخواست از دولت گفت: ما از فعالیت های مثبت دولت جهت کنترل ارز و قیمت ها در بازار حمایت میکنیم و از دولت میخواهیم که با تمام قدرت توان خود را جهت مدیریت ارزی و اقتصادی بازار بکار بگیرد.برگشت به تلكس خبري