تلکس ازناخبر:اندر حکایت استخدام غیربومی تا بومی های سفارشی
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷     کد خبر : ۱۲۷۱۸

این روزها به نظر میرسد تعریف بومی بودن در نهادها و ارگان های مختلف متفاوت باشد اما آنچه تاکنون ما دیده ایم و یاد گرفته ایم عبارت بوده است از استخدام افرادی که متولد شهرستان پذیرنده، یا حداقل مقاطعی از تحصیل خود را در آن شهر گذرانده باشد.


 به گزارش ازناخبر

به گزارش ازناخبر، اخیرا تحصیل کرده های شهر ما نه تنها از استخدام غیر بومی باید نگران باشند بلکه خبر استخدام فرزندان و ژن های برتر برخی مسئولین شهرستان با رانت پدری و... در ادارات و شرکت ها به خصوص آموزش و پرورش رنج تازه ای را برای دانش آموختگان بیکار و البته با رزومه و سوابق کاری، ایجاد کرده است.

 

اگر سنگینی استخدام نیروی غیر بومی را تحمل کنیم از بی عدالتی در استخدام فرزندان مسئولین نمیتوانیم بگذریم.

 

کافی است برای چند دقیقه پای درد دل متقاضیان کار و جوانانی بنشینید که این روزها از یک اداره به اداره و سازمان دیگری می‌روند تا شاید بتوانند در مصاف با غول بزرگ بیکاری پیروز میدان شوند.

 

بسیاری از این افراد یک دغدغه مشترک دارند و آن هم برخی اعمال نفوذ‌ها و در اصطلاح "پارتی‌بازی‌هایی" است که در بحث استخدام انجام می‌شود و این جوانان خواستار نظارت و برخورد با هرگونه اعمال نظر و پارتی‌بازی در بحث استخدام‌ها هستند.

 

به راستی چرا با پارتی‌بازی، باندبازی، اعمال نفوذ و مواردی از این نمونه که باعث مسموم‌شدن فضای اداری، شرکت‌ها و برخی مؤسسات دولتی و غیردولتی شده است، برخورد نمی‌شود؟


پای درد و دل، نیروهای پیمانی برخی ارگان های ازنا نشستم.


صحبت از این شد که اخیرا چند ارگان نیروی غیر بومی گرفته اند حال اینکه ما نیروهای پیمانی با سابقه هستیم و اگر استخدام نشویم از نظر سنی در سالهای آتی مشمول نخواهیم بود.

 

تلخ ترین بخش از این ماجرا، انتقالی دادن به نیروهای غیر بومی پس از یک یا دوسال خدمت، تحت فشار مسئولین رده بالاتر میباشد.

 

چرا برخی مسئولین شهرستان در مقابل این تحمیل ها مقاومت نمی کنند؟

 

پاسخش بسیار ساده است، به عقیده یکی از بزرگان، وقتی مسئولی با التماس به صندلی و میز رسیده و چسبیده باشد راهی جز پذیرش دستورات ندارد در غیراینصورت محکوم به از دست دادن سمت خود است.

 

به راستی ایستادن در مقابل این بی عدالتی ها وظیفه کیست؟

 

آیا نهادی جهت نظارت براین تخلفات وجود ندارد؟ و اگر دارد پس کجاست؟

 

اکنون که بومی بودن راهی برای استخدام نشدن است، استخدام فرزندان مسئولین بدون هیچگونه رزومه کاری و فقط به جهت رانت خانوادگی، داغ تازه و بدعتی بسیار بد است برای شهر و دیار ما.

 

به عنوان یک رسانه اجتماعی از نهاد های مربوطه تقاضا میکنیم به این مساله ورود کرده و حق مظلوم را بستانند که مولا علی(ع) فرمود: حق گرفتنیست گرچه اندک باشد.برگشت به تلكس خبري