تلکس ازناخبر:برگزاری "آبروی کوچه و افتخار محله" 2 شهید روستای داود پیغمبر ازنا
سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶     کد خبر : ۱۲۶۴۸

مراسم یادمان شهدا تحت عنوان "آبروی کوچه افتخار محله" برای دو شهید روستای داود پیغمبر از توابع ازنا برگزار شد.


 به گزارش ازناخبر

به گزارش ازناخبر، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین کیانیان رئیس مجمع نهضت نهج البلاغه خوانی گفت: شهدا همچون ستارگانی درخشان در پهنه آسمان هستند که باید به آنها افتدا کنیم و شهدا زنده اند و نزد خدا روزی میگیرند.

 

وی اولین شهید از نظر قرآن را حضرت هابیل (ع) دانست گفت: عشق به شهادت را باید از حضرت علی (ع) آموخت، ایشان هر زمانی که از جنگ باز می گشتند به حالت گریه به سوی رسول اکرم(ص) میشتافتند و اظهار ناراحتی میکردند که چرا شهید نشده اند.
وی افزود: شهدا آبروی کوچه، محله، خانوداه و کل کشور هستند که نمونه آن می توان شهید حججی باشد که وی با صلابت در مقابل تکفیری ها ایستاد و روحیه تازه ای را به کشور بخشید.

 

کیانیان با اشاره به تاسیس و خدمات تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطر نشان کرد: رزمندگان لرستان برای اعزام باید از تیپ 7 ولیعصر خوزستان اقدام می کردند و رزمندگان لرستانی بعد از مدتی دست به کار شدند و یک تیپ را به نام مقدس حضرت ابوالفضل (ع) تشکیل دادند که این تیپ در کربلای 5 با رشادت هایی فراوان بر سرنوشت 8 سال دفاع مقدس تاثیر گذاشت و از گردان های که در کربلایی 4 به بصره نزدیک شده اند گردان مالک اشتر ازنا از تیپ 57 حضرت ابوالفضل (ع)بود.


وی افزود: قدر خانواده هایی شهدا را بدانید زیرا یک مادر 24 سال انتظار فرزند شهیدش را می کشد و باید عشق به شهادت را از خانواده شهدا به فرزندانمان یاد دهیم.


کیانیان هشدار داد: دشمن با هجوم فرهنگی می خواهد فرهنگ شهادت را از ما بگیرد که متاسفانه در دولتمردان ما هم نفوذ کرده اند و می گویند چرا نیرو به سوریه بفرستیم چرا باید با ساخت موشک توان دفاعی را تقویت کنیم.

 

 برگشت به تلكس خبري