تلکس ازناخبر:تردد خودروهای سنگین در محور ازنا اراک ممنوع شد
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۷     کد خبر : ۱۲۶۳۸

مدیر کل دفتر فنی استانداری لرستان گفت: باهدف کنترل بار ترافیکی در محور ازنا به شازند تردد وسایل نقلیه سنگین در این محور تا اطلاع بعدی ممنوع شد. 


 به گزارش ازناخبر

سید علی موسوی در کارگروه ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی لرستان با اشاره به حوادث رانندگی اخیر در محور ازنا به شازند افزود: افزایش سه اکیپ گشت محسوس و نامحسوس پلیس راه و نصب تابلو علایم هشدار دهنده در معرض دید رانندگان، نصب دوربین ثبت سرعت سنج، اقدامات تمهیدی به منظور کاهش میانگین سرعت در این مسیر از دیگر اقدامات لازم برای کاهش سوانح رانندگی در این محور است.

 

وی با بیان اینکه پیمانکاران این مسیر موظف به ایمن سازی محوطه کارگاهی خود می باشند، گفت: اداره راه و شهرسازی قطعات نیمه کاره محور ازنا به شازند را در اسرع وقت تکمیل و نسبت به بهره برداری از آنها اقدام کند.

 

وی افزود: تیمی متشکل از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه و راه و شهرسازی با همکاری فرمانداری ازنا محور را بازدید کرده و نقاط پرحادثه را شناسایی و نیازمندی های ایمنی آن را برآورد کرده اند.


جاده ازنا به شازند در ابتدا باهدف ایجاد ارتباط محلی بین شهرستان‌های ازنا و شازند ایجاد شد اما بعدها به دلایل مختلف ازجمله مسیر هموار و کاهش زمان سفر تبدیل به یک جاده ترانزیتی شد به ‌گونه ‌ای که بیشتر وسایل نقلیه عبوری از آن خودروهای سنگین هستند.

 

‎تردد فراوان وسایل نقلیه سنگین از محور کم عرض ازنا به شازند باعث برو تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در این جاده شده استبرگشت به تلكس خبري