جستجوي خبر :
کلمه: از تاريخ: تا تاریخ:
سرویس: تعدادنتايج درصفحه:

   تعداد نتايج: ۹۸۴    عبارت مورد جستجو: سیل

قیمت برنج‌ ایرانی و خارجی افزایش یافت

پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: گزارش‌های میدانی از افزایش قیمت انواع برنج ایرانی و خارجی در بازار در یک هفته اخیر حکایت دارد.

 

كد خبر : ۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۰۹


نقش جنبش دانشجویی در حماسه 9 دی

پایگاه اطلاع رسانی خبر آزاد: در تمام اغتشاشات کمتر از 10 درصد از بازداشت‌شدگان دانشگاهی بودند که این نشان می‌دهد دانشجویان اغتشاشگران را همراهی نکردند.

كد خبر : ۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۰


داستان جوان لاتی که بخاطر امام حسین(ع) گناه نکرد
كد خبر : ۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۱


بیداری اسلامی واحیای تمدن اسلامی
كد خبر : ۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۱


آمریکا چقدر و به چه کسی بدهکار است؟

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : رقم ۵ تریلیون دلار اوراق قرضه فروخته شده به بانک های مرکزی کشورهای جهان توسط دولت فدرال آمریکا تنها قسمت کوچکی از این بدهی آمریکا به جامعه بین المللی است که دولت آمریکا سعی در مخفی کردن حجم آن در این زمینه دارد.

كد خبر : ۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۲


درخواست جنبش سبز از احمدی‌نژاد/ نامه سرگشاده دانشجویان به محسن رضایی

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر: ضد انقلاب طی بیانیه مشترکی پس از بیانیه هفدهم میرحسین موسوی، خواسته‌های جنبش سبز را به روایت خود برشمردند و خواستار استعفای احمدی‌نژاد و برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری شدند!

كد خبر : ۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۳


اعتراض مردم درود به صحبت‌های رویانیان

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : مدیرعامل باشگاه گهر دورود با اشاره به اینکه بعد از بازی پرسپولیس در خصوص این اتفاقات اتفاقات اظهار نظر می‌کند، از ناراحتی مردم دورود نسبت به صحبت‌های محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس و تجمع آنها برابر فرمانداری خبر داد

كد خبر : ۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۳


انسان شناسی پست مدرن و نقد آن از منظر آموزه های دینی

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : پست مدرنیسم اندیشه ای ضد دین و در خوش بینانه ترین شکل آن معتقد به دین فردی در مقابل دین خدایی شده است که در بسیاری موارد ارزش های اخلاقی و دینی را واژگونه کرده است.

كد خبر : ۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۴


نشانه‌هایی از متلاشی شدن آمریکا
كد خبر : ۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۴


اقتصاد مقاومتی تهدید‌ها را به فرصت‌ تبدیل می‌کند

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن لرستان گفت: ما با اقتصاد مقاومتی می‌توانیم تهدید‌ها را به فرصت‌ها تبدیل کنیم.

كد خبر : ۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۶


تذکرات مجلس/ ایجاد فروشگاه اسرائیلی در تهران

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : نماینده تهران در مجلس از وزیر اقتصاد خواست که درباره راه‌اندازی فروشگاه «هایپر استار» با سرمایه رژیم صهیونیستی در پایتخت ام‌القرای جهان اسلام توضیح دهد.

كد خبر : ۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۷


مشاورجوان فرماندارپلدخترمعرفی شد

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : فرماندار پلدخترطی حکمی علی صفرمرادی را به عنوان مشاور جوان خود منصوب کرد.

كد خبر : ۱۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۸


بلندترین سد بتنی دوقوسی جهان در ایران قد علم می‌کند / افزایش 1500 مگاواتی توان تولید برق

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : سد و نیروگاه برق آبی بختیاری بلندترین سد دوقوسی بتنی جهان است که بر روی رودخانه بختیاری و میان دو کوه ساخته می‌شود. سد و نیروگاه بختیاری در زمانی به مدت 10 سال و از سال 1392 ساخته می‌شود.

كد خبر : ۱۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۸


وقتی تالابهای لرستان، زمین کشاورزی می‎شوند

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : تالاب‎های لرستان از جمله جاذبه‏‌های طبیعی استان هستند که به ویژه در فصل بارندگی زیبایی خاصی به منطقه می‎دهند.

كد خبر : ۱۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۹


آغاز ماه شادی شیعه / نظر آیت‌الله خامنه‌ای درباره خرافات شب اول ربیع الاول

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر: صدای اذان مغرب که بلند می‌شود، مژده آغاز ماه ربیع را با خود می آورد. ماه ربیع‌الاول، ماه شادی اهل بیت (ع) است.

كد خبر : ۱۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۲۳


زلزله خوابی که تعبیرش ویرانیست

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر: زمین لرزه 11 فروردین ماه سال 85 روی گسل 100 کیلومتری سیلاخور با کانون چالانچولان و در مرز شهرهای دورود و بروجرد باعث شد چهار شهرستان بروجرد، دورود، خرم‎آباد، سلسله تحت تاثیر این لرزش قرار بگیرد و پس از این زلزله، چندین زمین لرزه بزرگ و کوچک در لرستان رخ داده که خسارتی را نیز برجای گذاشت.

كد خبر : ۱۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴


در تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی مطرح شد/قائدرحمت به وزیر نفت

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : قائد رحمت نماینده درود و ازنا به وزیر نفت: تلاش در حل مشکلات سوخت کارنجات سیمان و فارسیت درود.

كد خبر : ۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۲۶


پرسپولیس با پیروزی به دربی ۷۶ رسید/ سرخپوشان تک رقمی شدند

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : تیم پرسپولیس با پیروزی مقابل داماش به رده نهم صعود کرد تا با رتبه تک رقمی به مصاف تیم استقلال برود.

كد خبر : ۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۲۹


بیداری اسلامی واحیای تمدن اسلامی

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : فرهنگ و تمدن اسلامی همواره جوشان، متحرك و زنده بوده است و مسیری مضبوط و دقیق دارد که شامل مراحل زیراست:1- مرحله دعوت2- هجرت به یثرب و تشكیل حكومت اسلامی3- گسترش اسلام4- برقراری ارتباط بین اسلام و تمدنهای پیشین 5- شکوفایی تمدن اسلامی6- دوران توقف و رکود7- خیزش مجدد8-درگیری بااستعمارگران 9- بیداری اسلامی. با توجه به اصل تکرار پذیری تاریخ  و با بررسی سیر تاریخی تمدن اسلامی میتوان نتیجه گرفت که بار دیگر شاهد اوج واعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی وقدرتمندی مسلمین در آینده نه چندان دورخواهیم بود بدون ترديد انقلاب اسلامي عامل عمده بيداري اسلامي بوده است و نقش ويژه اي در روند بيداري ملل مسلمان ايفا کرده است. بنابر اطلاعات معتبر وگزارش هاي مستند نفوذ اسلام در قاره اروپا روز به روز در حال افزايش است. هر ساله تعداد زيادي در اروپا به اسلام مي گروندواستعمارگران نیز از سه عامل اسلام هراسی،تفرقه،حمله نظامی سعی در ممانعت از گسترش اسلام دارند

كد خبر : ۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۱


اینترنت لرستان بستری شد!!! + طنز

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : در شرایطی که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۵۳ خود که ریاست آن را رضا تقی‌پور، وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات به عهده داشت، تعرفه‌ای برای فروش پهنای باند اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت مصوب کرد که به گفته شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت در کشور این تغییر نرخ، افزایش حدود ۵۰ تا ۷۰ درصدی را در نرخ اینترنت تمام‌شده شرکت‌های اینترنتی به همراه خواهد داشت و باعث افزایش قیمت اینترنت حداقل ۵۰ درصد برای کاربران نهایی خواهد شد اینترنت نورآباد حال و روز خوبی ندارد

كد خبر : ۲۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۱


زندگی نامه سیاسی شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صادقی/ازنا

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : مبارزه خود علیه رژیم پلوی رااز سال 1341 آغازنمودند.ایشان اعلامیه ها وسخنرانی های امام به افراد مورد اعتماد خود در منطقه ازنا پخش می نمودند. شهيد صادقي پس آتش سوزی در سینما رکس آبادان سخنراني هاي آتشين علیه رژیم ،ازنا را به مقصد سنجان اراک ترک نمودند و در شهر سنجان فعاليت هاي خود عليه رژيم را ادامه دادند پس از فرار شاه جلسه اي با حضور انقلابیون ازنا آهن برگزار گرديد و شهید صادقی به عنوان مسول این کمیته انتخاب می گردند،پس پیروزی انقلاب اسلامی شهيد صادقي به عنوان اولين قاضي دادگاه انقلاب اسلامی‌‌شهرهاي ازنا واليگودرز عوامل فاسد رژیم گذشته رامحاکمه ننمودند.با تلاش­ها و پيگيري هاي شهيد صادقي برخي از ادارات از قبيل جهادسازندگي، کميته امداد، بنياد شهيد، ثبت احوال و بنياد مسکن ،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ودفتر حزب جمهوری اسلامی در ازنا مستقر شد.شهيد صادقي به عنوان اولین نماینده مردم ازنا ودرود مجلس راه پيدا نموده وسرانجام درواقعه هفتم تير سال 1360 شهادت رسيد.

كد خبر : ۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۱


آقای عسکر اولادی مباداچپ کنید

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : وقتی ماههای فتنه گون 88 را مرور می کنیم فضا را بسیار بسیار غبارآلودتر از آن چیزی می بینیم که تصور می کردیم. آنقدر غبارهای سیاه و سفید بر پنجره های روبه نظام، نشسته بود که تنها بصیران را در جمع خالصان جای داد و خواصی را به ورطه نابودی کشاند که شاید گمان آن را هیچ کس نمی برد. حال هر چه از این فضا دور‌تر می شویم و به دوران کنونی می‌آییم می‌بینیم غبارها فرو نشسته و غربالگیری‌ها به نحو احسن انجام شده و جلو رفتن ما بعد از فتنه به مثابه افت و خیزهای یک عده نیز هست چرا که عده ای تا چندین ماه با اینکه خود را خاص جامعه می دانستند، از به زبان آوردن واژه فتنه خودداری کردند  و بعد تازه متوجه شدند که فتنه‌ای بوده و آنها درک نکردند و عده ای نیز همچنان استوار به راه عداوت ادامه دادند و عده ای نیز افت شدید نمودند تا به جایی کشیده شدند که گاهاً به نقض سران فتنه بودن دو کاندیدای ریاست جمهوری که وجودشان فتنه آور بود، پرداختند.

كد خبر : ۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۱


خرم آباد همچنان می لرزد/ ثبت 5 زمین لرزه در نیم ساعت

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : مرکز استان لرستان پس از وقوع زمین لرزه 4.9 ریشتری در خرم آباد همچنان در حال تکان خوردن است.

كد خبر : ۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۳


محصولات لرستان خام به فروش می‎رسند / کارخانه‎های فرآوری، سودآوری استان را 8 برابر افزایش می‎دهد

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : رئیس کمیته اشتغال و کارآفرینی مجلس گفت: با ایجاد کارخانجات فرآوری، اشتغالزایی و سودآوری استان 8 برابر میشود.

كد خبر : ۲۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۴


با خام فروشی محصولات مشکل اشتغال رفع نمی‌شود

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : رییس کمیته اشتغال و کارآفرینی مجلس، گفت: با ایجاد کارخانجات فرآوری، اشتغال‎زایی و سودآوری استان لرستان هشت برابر می‎شود.

كد خبر : ۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۰۵


همه هجمه‌ها و اهانت‌های غرب به ساحت نورانی پیامبر اعظم(ع)

پايگاه اطلاع رساني ازنا خبر : تحریف سیما و زندگی پیامبر اعظم(ص)، خشن نشان دادن اسلام و مسلمین در جهت نماد سازی برای تروریسم، ساخت فیلم و طراحی کاریکاتور از جمله اقدامات صهیونیسم و استکبار جهانی برای سنجش روحیه مسلمانان به شمار می‌رود.

كد خبر : ۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۱۰


برخی دستاوردهای نظام اسلامی در لرستان

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : لرستان، استانی متمدن ، فرهنگی و ولایی با مردمانی همدل و همراه با نظام مقدس جمهوری اسلامی است. مشارکت فعال و اثرگذار در تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی، وحمایت از ارزشهای اسلامی، همواره بعنوان برگ افتخار مردم این دیار بوده است ، از دیگر سو، نظام اسلامی نیز نگاه ویژه ای به این استان داشته است .

كد خبر : ۳۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۱۴


شرکت داروسازی بایرافلاک ازنا قبل از پایان دولت دهم به بهره‎برداری می‎رسد

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: شرکت داروسازی بایرافلاک ازنا قبل از پایان دولت دهم به بهره‎برداری می‎رسد.

كد خبر : ۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۱۶


اختصاصی/مدیر عامل کاوش اندیشه:همسرم بزرگترین پشتیبان من بود

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : مدیر عامل کاوش اندیشه اراک گفت : من متولد ازنا هستم ، بزرگترین عامل موفقیت من همسرم بود که همیشه پشتیبان و حامی من بوده است.

كد خبر : ۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۱۷


استفاده صلح‌آمیز تهران از انرژی هسته‌ای را به رسمیت بشناسید/ اقدامات اعتمادساز ایران ارزشمند است

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : «مرکز کنترل و منع گسترش تسلیحات هسته‌ای» که از مهمترین اندیشکده‌های دولت آمریکا در موضوع هسته‌ای به شمار می‌آید با انتشار گزارش مبسوطی راه‌حل‌های پیشنهادی خود برای موضوع هسته‌ای ایران را مطرح کرد.

كد خبر : ۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۱۹


مردم آماده ی ازنا در تب و تاب حضور چشمگیر دیگر

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر: امروز مردم ولایت مدار ازنا خود را آماده راهپیمایی یوم الله بزرگ22بهمن میکنند.

كد خبر : ۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۲


حضور خالصانه روستاهای ازنا در حماسه حضور

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : مردم مخلص وخداجوی روستای زرنان از توابع ازنا اعم از کشاورز و دامدار و عشایری در فضای برادری و با خلوص نیت انقلابی در محیط کوچک روستا حماسه آفریدند.

كد خبر : ۴۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۲


امدادرسانی هوایی به تیم 25 نفره گردشگران دریاچه گهر/ انتقال مجروحان

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : تیم 25 نفره گردشگران ازنایی که در گردنه پنبه کار در مسیر دریاچه گهر گرفتار شده بودند توسط بالگرد امداد و نجات هلال احمر نجات یافتند.

كد خبر : ۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۳


کلیدواژه‌های «انتخابات آزاد» و «تحریم» دو لبه قیچی فتنه آینده

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : مهرداد بذرپاش با بیان اینکه عده‌ای بذر تردید در دل مردم می‌افکنند تا بستر فتنه آینده را فراهم کنند، گفت: رواج ساختارشکنی با طرح شعارهای شائبه‌دار، نشان آشکاری است از یک طراحی جدید برای آینده.

كد خبر : ۴۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۴


کسی می تواند از عدالت دم بزند که اجازه رسیدگی به اتهامات اطرافیانش را بدهد

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کسی می تواند از عدالت دم بزند که اگر برادرش، پسرش، رییس دفترش و یا معاونش تخلف کرد، اجازه دهد دستگاه قضایی رسیدگی کند و دخالتی در این رسیدگی نداشته باشد.

كد خبر : ۴۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۴


اخلال‌گران قداست قم را شکستند/ از تحریک‌کنندگان اصلی نباید گذشت

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر: یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به اخلال‌گری برخی در سخنرانی لاریجانی در قم گفت: قداست قم را شکستند، قداست حرم و تربت سیدالشهدا(ع) را شکستند، اگر ساده از کنار این مسئله بگذرید همه مردم بدبین می‌شوند.

كد خبر : ۴۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۵


«فرزند فتنه» مفتون و بی‌تقصیر نیست/هوشیارسازی وظیفه نخبگان حزب‌اللهی است

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از بستر فتنه و انحراف هیچ‌کس به مسیر اسلام و انقلاب باز نگشته است گفت: جریان انحرافی هم اگر از نیمه راه برنگردند دیگر قابل برگشت نیستند.

كد خبر : ۴۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۶


انسانیت
كد خبر : ۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۸


اصل استیضاح وزیر غلط بود/ استناد رئیس یک قوه به اتهام ثابت‌نشده‌ای در دادگاه خلاف شرع بود

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات بسیار مهمی به تشریح رفتار و گفتار غیرمنطقی دولتمردان آمریکا در بحث مذاکره و تبیین رفتار منطقی ملت و نظام اسلامی در این زمینه پرداختند و با تجلیل مجدد از حضور پرشکوه و عزتمند ملت در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، نکاتی را در باب مسأله اخیری که در مجلس روی داد بیان فرمودند.

كد خبر : ۴۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۲۸


متن کامل قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
كد خبر : ۵۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۳۰


از شر ویروس های سیستم خود خلاص شوید + دانلود

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : امروزه مهمترین دغدغه کاربران عدم وجود امنیت در فضای مجازی است, اما این بدین معنا نیست که آنرا رها کنند! چون با زندگی آنها گره خورده است.

كد خبر : ۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۱/۳۰


علامه جزایری در تبحّر و احاطه‌ بر حدیث شیعه شخصیّت بسیار برجسته‌اى بود

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت علّامه سیّدنعمت‌الله جزایری، صبح امروز توسط آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در این کنگره قرائت شد.

كد خبر : ۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۰


گردشگری لرستان به گردش رفته است

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : لرستان دارای فرهنگ و تمدن کهن در ایران و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است که همه ساله و در فصول مختلف سال پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

كد خبر : ۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۳


بیکاری در لرستان همچنان می‌تازد

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : آخرین آمار منتشره از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد استان لرستان همچنان مانند چند سال اخیر بالاترین نرخ بیکاری را در میان استان‌های کشور داراست.

كد خبر : ۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۵


افزایش ۲۵ درصدی مصدومان در طرح امداد زمستانی/مرده‌ها را ثبت نمی‌کنیم

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از افزایش ۲۵ درصدی مصدومان حوادث در طرح امداد زمستانی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اعلام آمار موارد مرگ با سازمان پزشکی قانونی است، دیگر موارد مرگ را در حوادث ثبت نمی‌کنیم.

كد خبر : ۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۵


21 درصد جنگل‎های لرستان دچار خشکیدگی شدند

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: بیش از 250 هزار هکتار از جنگلهای لرستان دچار بیماری زوال بلوط شدند.

كد خبر : ۶۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷


آینده شغلی ندارم!!

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : در حاشیه برگزاری نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشتی پهلوانی کارگری کشور که پنج شنبه در خرم آباد برگزار شد؛ آرش مردانی پهلوان کشور از آینده شغلی خود ابراز ناامیدی کرد.

كد خبر : ۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹


قصه پرغصه وام های ازدواج

پایگاه اطلاع رسانی ازنا خبر : تعلل بانکهای لرستان در پرداخت تسهیلات موجب سرگردانی جوانان برای دریافت وام ازدواج شده است تا این امر خیر همچنان پشت باجه بانکها معطل باقی بماند.

كد خبر : ۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۰


دوران «بگم بگم» گذشته است/ مدیریت من با مدیریت هاشمی تفاوت دارد

ازنا خبر : شهردار تهران گفت: اگر کسی ثابت کرد که قالیباف حتی فعالیت اقتصادی شخصی مباح انجام می​دهد، بنده می‌پذیرم.

كد خبر : ۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۱


مصافحه بین احمدی نژاد و مادر چاوز مشاهده نکردم/عکس منتشر شده به دنبال القاء این مورد است

ازنا خبر:معاون اجرای قانون اساسی رییس جمهوری در نامه ای به آیت الله یزدی در مورد ملاقات احمدی نژاد با مادرˈهوگو چاوزˈ گفت: براساس ˈالشاهد یری ما لایری الغائبˈ مشاهدات خود و دوستان حاضر را منعکس کرده ام و موردی از مصافحه یا آنچه که عکس منتشر شده آنرا القاء می کند، مشاهده نکردم.

كد خبر : ۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲


تولد شهر من، ازنا

ازناخبر : شهرستان ازنا ، نگین لرستان آماده ی استقبال گرم از هموطنان عزیز می باشد.

كد خبر : ۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۷


چشم‌انداز سال ۹۲ امیدوارانه و توأم با حضور جهادی ملت در عرصه‌ سیاست و اقتصاد است

ازناخبر: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال 92 به عنوان سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»، چشم‌انداز سال جدید را امیدوارانه و همراه با حضور جهادی ملت ایران در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی توصیف کردند.

كد خبر : ۷۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۲/۳۰


اقتصاد بدون نفت اولویت دولت آینده باشد/ ترویج تولید ملی سال۹۱ ریل‌گذاری شد

ازناخبر: بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت فرا رسیدن نوروز و همچنین سخنرانی مهم ایشان در سفر به خراسان دارای محورهای اقتصادی مهمی بود که لازم دیدیم در سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" به بازخوانی این محورها بپردازیم.

كد خبر : ۸۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۲


امام خامنه ای رهبری هوشیار و تمام عیار برای دنیاست

ازنا خبر : امام جمعه موقت ازنا درخطبه های اولین  نماز جمعه سال 1392 در ازنا گفت: رهبر ما رهبری هوشیار است و تمام تحرکات دشمن را پیش بینی و رصد میکند و امام خامنه ای رهبری تمام عیار برای تمام دنیاست.

كد خبر : ۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۲


انتخابات می‌تواند با چهار طیف مختلف برگزار شود/ ۳ ویژگی اصلی برای رییس‌جمهور آینده

ازناخبر: دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان سه ویژگی عمده و اصلی برای رییس‌جمهور آینده گفت: رئیس‌جمهور باید دغدغه‌های مردم و نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب را در برنامه‌های دولت خود لحاظ کند.

كد خبر : ۸۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۴


نیم نگاهی به دعای فرجی که میخوانیم

ازناخبر: دعای فرج اصلی “الهی عظم البلاء” است.ما در “اللهم کن لولیک الفرج” از خداوند میخواهیم که امام زمان(ع) را تحت حمایت کامل خود بگیرد و او را تا رسیدن به هدف نهاییاش از هر جهت یاری کند.

كد خبر : ۸۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۹


سفر رئیس جمهور چین به مسکو و نگرانی آمریکا از اتحاد بیشتر خرس و اژدها

ازناخبر: رئیس جمهور جدید چین هشت روز پس از بدست گرفتن سکان رهبری این کشور روز جمعه 22 مارس 2013 برای دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در مسیر رفتن به اجلاس رهبران بریکس در آفریقای جنوبی وارد مسکو شد.

كد خبر : ۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۹


نهادها از سیاسی‌کاری در حوزه خدمات شهری پرهیز کنند

ازناخبر: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شهرداری قم می‌تواند با حضور در عرصه خدمت‌رسانی و عمران و آبادانی قم کمک شایان توجهی به آرامش اوضاع کند و سایر نهادها هم نباید با سیاسی‌کاری وارد حوزه خدمات شهری شوند و مشکلی به وجود آورند.

كد خبر : ۹۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۹


“قوم لک” در گذر تاریخ

ازناخبر: تحقیق درباره ریشه و گویش و آئین و فرهنگ “قوم لک” نیز نیازمند آگاهی کامل از تاریخ اقوام ایرانی و اقوام قدیمی‌کُرد و آیین‌هایی نظیر میترایی، زرتشتی، مانوی، مزدکی و همچنین آگاهی از زبان‌هایی نظیر پهلوی اشکانی و پهلوی ساسانی است. به همین دلیل تا امروز کتابی جامع درباره این قوم به چاپ نرسیده است، که همه زمینه‌ها را شامل شود و بتواند اطلاعاتی جامع را در این زمینه ارائه کند.

كد خبر : ۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۰۹


ایران‌هراسی؛ توطئه ‌جدید آمریکا برای غارت ثروت‌های خاورمیانه

ازناخبر:کارشناس لبنانی مسائل راهبردی از جریان ایران‌هراسی به عنوان توطئه جدید آمریکا در منطقه خاورمیانه نام برد و تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا تنها برای حضور مستمر در منطقه و غارت ثروت‌های آن به این توطئه متوسل شده است.

كد خبر : ۹۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۰


35 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سد و نیروگاه بختیاری لرستان

ازناخبر: مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: پیش بینی شده سد بختیاری با هزینه اجرایی 17 هزار میلیارد ریال و مجموع هزینه 35 هزار میلیارد ریال با احتساب تعدیل و سایر هزینه‌های جانبی از قبیل تملک زمین‎ها، بیمه و غیره احداث شود.

كد خبر : ۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۰


احتمال پیوستن نفر چهارم به ائتلاف سه‌گانه / پایبندی به مبانی نظام اسلامی شرط ورود به ائتلاف

ازناخبر: عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان گفت: فردی که پایبند به نظام جمهوری اسلامی هم در قول و هم در فعل باشد می‌تواند به ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان بپیوندد.

كد خبر : ۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۴


اصولگرای حقیقی باید حاکمیت ولی‌فقیه را قبول داشته باشد / ایران ستون فقرات مقاومت اسلامی است

ازناخبر: دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: اصولگرایی مبنایی عمومی دارد و هر فردی که مبنای نظام که همان حاکمیت ولی فقیه است را قبول داشته باشد، اصولگرا است.

كد خبر : ۹۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۵


خلق حماسه سیاسی و اقتصادی بر دوش همه مسئولین است

ازناخبر: نماینده مردم ازنا و دورود گفت:کاگزاران نظام اسلامی با تعهد و تخصص باید تمام تلاش خود را در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بکار گیرند.

كد خبر : ۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۵


«حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» ایرانیان در سال 92

ازناخبر: نمایندگان مجلس و چهره‌های سیاسی در تحلیل علت نامگذاری سال 92 به نام «حماسه سیاسی؛ حماسه اقتصادی» معتقدند: مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح در انتخابات حماسه سیاسی را رقم می‌زند.

كد خبر : ۱۰۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۶


لرستان دیار زیبایی های شگفت انگیز طبیعت/ ضرورت توجه به صنعت

ازناخبر: لرستان به عنوان استانی چهار فصل با طبیعتی شگفت انگیز و پر رمز و راز دارای ثروتی خفته است که می توان با شکوفا کردن صنعت اکوتوریسم این سرمایه خفته را به صورت درآمد وارد رگ های اقتصاد این استان کرد.

كد خبر : ۱۰۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۷


ضرورت تسريع ساخت مجتمع فولاد ازنا

ازناخبر:لرستان با توجه به قابلیتهای موجود ازجمله منابع آب فراوان ، امتیازات متنوع زیست محیطی، نیروی انسانی مستعد و تحصیل کرده و برخورداری ازمشوقهای مختلف سرمایه گذاری ، مستعد توسعه همه جانبه بویژه صنایع مادراست.

كد خبر : ۱۰۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۱۸


علت ادامه حبس معروف‌ترین مفسد اقتصادی چیست؟

ازناخبر: شهرام جزایری که می‌توان از وی به عنوان معروف‌ترین مفسد اقتصادی نام برد، علی‌رغم به پایان دوران محکومیتش هنوز در زندان به سر می‌برد.

كد خبر : ۱۰۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۰


ماجرای «شانس» شریعتمداری و «حال» هاشمی برای ریاست جمهوری

ازناخبر: با نزدیک شدن به ایام رقابت‌های انتخاباتی تب و تاب‌های فضای رسانه‌ای نیز اوج می‌گیرد؛ این نوشتار مرور کوتاهی است بر آنچه روز دوشنبه ۱۹ فروردین از سوی خبرنگاران فارس در حوزه انتخابات منتشر شد.

كد خبر : ۱۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۰


كشتي لرستان در سطح جهانی حرف برای گفتن دارد

ازناخبر: رييس هيئت كشتي استان لرستان گفت:اگر  هيئت کشتی لرستان حامي اقتصادي داشته باشد نه تنها در كشور بلکه در مسابقات بين‌المللي و جهاني هميشه در سكوي قهرماني خواهد ايستاد.

كد خبر : ۱۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۰


دموکراسی‌های امروزی مبنای عامه پسند دارند/در مسیر انقلاب باید همواره پایبند به مکتب فاطمی باشیم

ازناخبر:  رئیس مجلس اظهار داشت: دموکراسی‌های امروزی در بهترین شرایط مبنایی جز عامه‌پسند بودن قائل نیستند، اما در مکتب فاطمی سعادت درازمدت بشر در تکیه بر هدایت‌های الهی و سنت نبوی و علوی نهفته است؛ این درس بزرگی است که باید در مسیر انقلاب همیشه بدان پایبند باشیم.

كد خبر : ۱۱۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۱


مشکلات من و احمدی‌نژاد از امضای حکم قالیباف آغاز شد

ازناخبر: حجت‌الاسلام پورمحمدی کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم که روز گذشته (19 فروردین 92) به یزد سفر کرده استٰ در جمع خبرنگاران پیرامون اختلافات میان خود و  رییس جمهور اظهار داشت: اختلاف من با احمدی نژاد در رابطه با قالیباف اتفاق افتاد.

كد خبر : ۱۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۱


شکست استقلال به لطف سوتی آقا جواد و حنیف!

ازناخبر: استقلال نیمه دوم را از نظر مالکیت توپ برتر بود اما دریغ از ذره ای برنامه برای رسیدن به گل ! الهلال با یک برنامه خوب موفق شد استقلال را کنترل کند و از تک گل خود دفاع کند !

كد خبر : ۱۱۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۱


حیا زدایی از زن ایرانی بوسیله «ارمیا» + عکس

ازناخبر: یکی از شبکه هایی که در حوزه تغییر سبک زندگی ایرانی و اسلامی در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۰ افتتاح شد شبکه من و تو۱ (Manoto۱) است.

كد خبر : ۱۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۱


ماجرای شفا گرفتن شهید صیاد شیرازی از امام رضا(ع)

ازناخبر:مادر شهید صیاد شیرازی روز عاشورا بچه در بغل، در یکی از خیابان‌های نزدیک حرم علی‌بن‌موسی الرضا(ع) ایستاده بود، ناگهان صدای گریه کودک برخاست، اما دنباله صدا نیامد، مادر علی شنید که می‌گفتند: «طفلکی تمام کرد، خفه شد!».

كد خبر : ۱۱۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۲


تقوا مکانیزم تحقق حماسه سیاسی است/تشریح تقابل حماسه‌سازان و حماسه‌سوزان

ازناخبر: پناهیان در همایش جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی گفت: حماسه‌سازان عزت را بر ذلت ترجیح می‌دهند و در نهایت نیز به منافع خود می‌رسند اما حماسه‌سوزان منفعت را بر عزت ترجیح می‌دهند و در نهایت نیز به ذلت می‌رسند.

كد خبر : ۱۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۲


میانگین تولید غلات در لرستان بیش از 450 هزار تن است

ازناخبر:  مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه12 گفت: میانگین تولید غلات در لرستان بیش از 450 هزار تن است.

كد خبر : ۱۲۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۴


پشت پرده تغییرات جدید در استراتژی دریایی آمریکا در خلیج فارس چیست؟

ازناخبر: دستیابی ایران به فناوری و تکنولوژی پهبادهای پیشرفته آمریکایی و تولید انواع پهبادهای پیشرفته با قابلیت های متنوع و همچنین استراتژی جنگ نامتقاران نیروی دریایی ایران بر پایه قایق های تندرو سپاه سبب تغییر بسیاری از محاسبات اطلاعاتی و جنگی آمریکا شده است.

كد خبر : ۱۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۵


تولید 16 هزار و 210 تن ماهیان گرم و سردآبی در استان

ازناخبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تولید 16 هزار و 210 تن ماهیان گرم و سردآبی در استان خبر داد. 

كد خبر : ۱۲۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۶


ارتش، سپاه و بسیج یک فرهنگ جدید به دنیا عرضه کرده‌اند/تناقض رفتار آمریکا در قبال کشتار بی‌گناهان

ازناخبر: حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به رویکرد متفاوت نیروهای مسلح ایران در مقایسه با ارتش های دنیا، افزودند: ارتش، سپاه و بسیج یک فرهنگ و جهت گیری جدیدی را به دنیا عرضه کرده اند که الگوی بدیعی در مقابل جهت گیری استعماری و سلطه گرانه بیشتر ارتشهای دنیا است.

كد خبر : ۱۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۸


دخالت دولت در انتخابات آغاز انحراف است

ازناخبر: رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بازی با افکار عمومی و استفاده از ابزارهای ثروت و قدرت اقتصادی آفت دموکراسی است و متأسفانه این آفت در ما نیز دیده می‌شود.حجت‌الاسلام احمد واعظی، یادآورشد: امسال پنجاهمین سال آغاز نهضت امام خمینی(ره) است.

كد خبر : ۱۲۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۲۹


دوران کودکی و اثر آن بر شخصیت!

ازناخبر:یکی از دوران هایی که آثارش را در طول عمر درک و حس خواهدشد دوران کودکی است که زمینه ساز بسیاری از فعالیت های آینده ما چه از نظر گروهی و چه از نظر فردی است.

كد خبر : ۱۳۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۳۰


شعارهای انتخاباتی باید واقع‌بینانه ‌باشد/ مردم به سوابق نامزد‌ها توجه کنند

ازناخبر: خطیب موقت جمعه تهران با تاکید بر اهمیت موضوع انتخابات، از مردم خواست به سوابق نامزد‌های انتخابات توجه کنند و شعار‌های آنان را آگاهانه مورد ارزیابی قرار دهند.

كد خبر : ۱۳۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۳۰


روستاهاي هدف گردشگري ، فرصتي براي توسعه روستايي/امامزاده قاسم در ازنا

ازناخبر: درکنار سفر به شهرها و گردشگری شهری ، گردشگری روستایی نیز رونق خوبی یافته به گونه ای که بحث تقویت زیرساختها در موضوع روستاهای هدف گردشگری نیز درکشور برجسته تر شده است و به نظر می‌رسد روستاها در آینده به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران تبدیل شوند.

كد خبر : ۱۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۱/۳۱


دلالان عرب در کمین گندم ایرانی

ازناخبر: پارسال گندم کاشتیم که توشه‌سالمان شود، اما خوراک دام شد و به جای آن گندم خارجی به سه برابر قیمت از خارج خریدند و امسال بازهم کاشتیم و این بار دلالانی از جنس عرب به هر ترفندی می‌خواهند دسترنجمان را ببرند، آیا گوش شنوایی نیست؟

كد خبر : ۱۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۱


ویژه نامه سالروز تاسیس سپاه پاسداران

ازناخبر: در حالیکه فقط یکصد روز از عمر شریف و پربار انقلاب می گذشت در دوم اردیبهشت ماه 1358 حضرت امام خمینی (ره) دستور تشکیل شجره میمون و مبارک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را صادر فرمودند.

كد خبر : ۱۴۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۲


«نگهبان انقلاب»؛ از مقابله با تروریست‌ها تا ورود به نبردهای نوین

ازناخبر: دوم اردیبهشت‌ماه را باید سالروز تولد رسمی مهم‌ترین نهاد انقلاب دانست که طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظیفه حراست از انقلاب و دستاوردهای آن را دارد.

كد خبر : ۱۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۲


خبر لرستان خبر پیشرو در ایران

ازناخبر: معاون اطلاعات و اخبار اداره کل صدا و سیمای استان لرستان گفت: با این حال که ما استان خبرخیزی نیستیم ولی در حال حاضر بعد از استانهایی همچون اصفهان و مازندران به رتبه سوم کشوری رسیده ایم.

كد خبر : ۱۴۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۲


اقتصاد ایران سلامت خود را بازمی‌یابد/ بخش‌های غیرنفتی از تضعیف ریال بهره‌ بردند

ازناخبر: وزیر اقتصاد با بیان اینکه بخش‌های غیرنفتی اقتصاد ایران از کاهش ارزش ریال بهره‌ برده‌اند، گفت: اقتصاد ایران پس از یک سال تحمل فشار تحریم در حال بازیابی سلامت خود است.

كد خبر : ۱۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۳


ائتلاف پیشرفت وسیله وحدت اصولگرایان/ نظرسنجی با سفارش ائتلاف هنوز صورت نگرفته است

ازناخبر: رئیس مجلس هفتم با تأکید بر اینکه ائتلاف پیشرفت وسیله‌ای برای وحدت اصولگرایان است، گفت: هنوز نظرسنجی‌ای که خود ائتلاف سفارش داده باشد، انجام نشده است.

كد خبر : ۱۴۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۴


لرستان رتبه اول فرسایش خاک در کشور

ازناخبر: عضو هیئت علمی گروه مرتع و آبخیزداری دانشگاه لرستان گفت: استان لرستان با فرسایش سالانه 50 تن خاک در هر هکتار، رتبه اول فرسایش خاک در کشور را داراست.

كد خبر : ۱۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۵


سه خط قرمز مهم در انتخابات پیش رو / هیچ‌کس فوق قانون نیست

ازناخبر: خطیب موقت نماز جمعه تهران به تشریح سه خط قرمز مهم در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای شهر پرداخت.

كد خبر : ۱۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۶


داوود احمدي‌نژاد:برادرم در سه نامه‌، مرا بي‌دين خواند!/عزل بي سر و صداي مجري انتقال آب به درياچه اروميه

ازناخبر:توضيح حجت الاسلام ذوالنوري درباره يك خبر،اجماع بر آقای خاتمی تنها در خانواده خاتمی است!،تکذیب خبر سرلیستی محسن‌هاشمی در انتخابات شوراها،«آبشار» آلن ایر روی «پاس» احمد شهید،دستور دولت به بانک مرکزي براي تعديل ارزش ريال،توقیف 2 شناور عراقی در آب‌های ایران،دستگیری 78 ماهیگیر ایرانی در سومالی،تعویق جلسه دادگاه شکایت مشایی از مداحان،درگیری هواداران و مخالفان مشایی،آزادی جن‌گیر و رمال مشهور،قانون‌اساسي دست و پاي رئيس‌جمهور را نمي‌بندد ايران از "خط قرمز" ساخت بمب اتمي،چشم منطقه به آمدن هاشمي است،از مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند.

كد خبر : ۱۵۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۷


ايران با افتخار دانش و فناوري خود را در اختيار حزب‌الله قرار مي‌دهد

ازناخبر:عضو هيئت‌رئيسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قهرمانان حزب‌الله توانايي توليد پهپاد را دارند و جموري اسلامي ايران هم قطعا دانش و فناوري جنگ‌افزاري خود را با افتخار در اختيار آنها قرار مي‌دهد.

كد خبر : ۱۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۸


علی مطهری منتقد همایش‌های جریان انحرافی، یا تبلیغ کننده ملک زاده

ازناخبر:شنیده ها حاکی از آن است که یکی از امضاهای شاخص در نامه تقدیر و تشکر از ملک زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، امضای علی مطهری است و این موضوع نشان می دهد که جریان اصلاح طلب و چهره های نزدیک به اصلاحات، و همچنین جریان انحرافی، به هم نزدیک شده اند و به هم نان قرض می دهند...

كد خبر : ۱۵۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۸


به دلیل مصاحبه اخیر خاتمی اتفاق افتاد

ازناخبر:اگر این قانون را نمی پسندیم که به وسیله رای گیری و شمارش آرا رئیس جمهور مشخص شود، می توانیم پیشنهاد بدهیم و تلاش کنیم که به جای شمارش آرا؛ طرفدارهای هر نامزد به خیابان ها بیایند و با یکدیگر کشتی بگیرند و طرفدارهای هر کس زورشان بیشتر بود او رئیس جمهور شود!

كد خبر : ۱۵۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۸


در برنامه‌ریزی‌ها به معیشت طبقه ضعیف توجه شود/ تبیین ویژگی‌های ضروری رئیس‌جمهور آینده

ازناخبر: رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز به مناسبت هفته کارگر با هزاران نفر از کارگران و فعالان بخش تولید و جمعی از کارگران نمونه و برتر سراسر کشور دیدار کردند.

كد خبر : ۱۵۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۸


عقد دایمی ملت با نظام و عقد موقت با افراد

ازناخبر: همه روسای جمهور، باید بدانند که عقد این ملت با آرمانها و نظام اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی، دایمی است و عقدی که با روسای جمهوری می بندد، موقت. روسای جمهوری می آیند و می روند. اما آنچه می ماند نظام، اساس آن، و رهبری معظم انقلاب اسلامی است.

كد خبر : ۱۵۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۸


کاندیدای اصلح از نگاه مقام معظم رهبری

ازناخبر: در این مطلب بر آنیم تا به بررسی ضرورت انتخاب اصلح، ویژگی های فرد اصلح، تکلیف گرایی یا نتیجه گرایی و همچنین روش شناسایی فرد مطلوب در انتخابات از دیدگاه مقام معظم رهبری بپردازیم.

كد خبر : ۱۶۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۰۹


پهنه‎بندی اکتشافات در منطقه ازنا ضرورت دارد

ازناخبر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در حال حاضر 103 معدن فعال و 70 معدن راکد در استان وجود دارد.

كد خبر : ۱۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۰


اخراج بیش از 40 ایرانی از کردستان عراق

ازناخبر:برخی از افرادی که در آستانه اخراج قرار گرفته اند در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز اعلام کرده اند که سیستم اطلاعاتی خانواده آقای بارزانی از آنها خواسته اند که علیه کشورشان جاسوسی کنند و اگر اطلاعاتی دارند در اختیار آنها قرار دهند. کسانی که این امر را نپذیرفته و صرفا دنبال فعالیت اقتصادی بوده اند امروز بایستی کردستان عراق را با قبول ضررهای هنگفت مادی ترک کنند.

كد خبر : ۱۷۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۲


‌‌حدادعادل:اگر مصلحت کشور در میان باشد کناره‌گیری می‌کنم

ازناخبر: حداد عادل در مازندران گفت: با توجه به شرایط موجود فشارهای خارجی و مشکلات اقتصادی، رقابت نامزدهای اصولگرا را به نفع جامعه ندانستم و با ائتلاف پیشرفت موافقت کردم.

كد خبر : ۱۷۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۲


موسوی آدم مستبد و تک رویی بود/ حجاریان می گفت آخوندی بهتر از آیت الله خامنه ای نمی شناسم/ احمدی نژاد در عهد شکنی پیشگام است

ازناخبر: متولد سال 1330 با سابقه‌ای طولانی در مبارزه با نظام شاهنشاهی؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ریاست کمیته انقلاب اسلامی شهرستان بهشهر را به عهده گرفت.

كد خبر : ۱۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۲


«پیشگوی فتنه» نقش اصلی در ایجاد فتنه 88 داشت / نظام اجازه نمی‌دهد حوادث 88 تکرار شود

ازناخبر: وزیر اطلاعات گفت: کسی که خودش را پیشگوی فتنه حوادث 88 اعلام می‌کند، عملاً پیشگویی نکرده و خودش ایجاد فتنه کرده و نقشی اساسی در فتنه داشته است.

كد خبر : ۱۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۲


دیگر اشک‌هایم را نمی‌بینید/ این بار خداحافظی‌ام برگشتی ندارد،رفتم که رفتم!

ازناخبر: بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس از هر دری سخن گفت. از لحظات پرهیجان دربی تا رودررویی با بزرگان فوتبال جهان. او شماره 17 ای است که تکرار شدنش زمان زیادی می‌برد.

كد خبر : ۱۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۳


«انتخابات آزاد» رمز عملیات براندازی بود/ حامیان فتنه ۸۸ صلاحیت کاندیداتوری ندارند

ازناخبر: آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌‌ای، با تاکید بر وجود سناریویی پیچیده از سوی دشمنان انقلاب برای ایجاد فتنه جدید در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، اهداف و ابعاد مختلف این سناریو بویژه مطرح شدن نامزدی یک چهره مشهور سیاسی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

كد خبر : ۱۷۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۴


باران اردیبهشت هوای لرستان را بهشتی کرد/ بارندگیها به 371 میلیمتر رسید

ازناخبر: در حالی بارش باران بهاری هوای لرستان را بهشتی کرده است که مدیرکل هواشناسی استان لرستان از افزایش میزان بارشها به 371 میلیمتر خبر می دهد.

كد خبر : ۱۸۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۶


دفتر آیت الله سیستانی پیامک خبر ساز را تکذیب کرد

ازناخبر: دفتر حضرت آیت الله سیستانی در تهران ، هر نوع پیامک های با مضامین منتشر شده منتصب به ایشان را تکذیب کرد.

كد خبر : ۱۸۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۶


اهتمام سیستم بانکی کشور به بانکداری اسلامی / اخذ جریمه دیرکرد مشکل شرعی دارد

ازناخبر: یکی از مراجع تقلید قم بحران مالی در غرب و مشکلات مالی بانک‌های غربی را به دلیل ربوی بودن سیستم آنها دانست و تاکید کرد: امیدواریم که در سیستم بانکداری کشور شاهد تحقق بانکداری کاملاً اسلامی باشیم.

كد خبر : ۱۸۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۷


مقلد رهبر، فرزند مجلس و خدمتگزار مردم هستم/ تبلیغات کم خرج باید فرهنگ شود

ازناخبر: کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هزینه های گزاف،نامزدها را وامدار می‌کند اظهار داشت:به هیچ وجه بنا ندارم تبلیغات پرخرجی داشته باشم و تبلیغات کم خرج باید فرهنگ شود.

كد خبر : ۱۸۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۸


متن کامل استعفانامه گل‌محمدی: حلالم کنید و اشتباهاتم را ببخشید

ازناخبر: متن استعفانامه یحیی گل‌محمدی به رویانیان منتشر شد.

كد خبر : ۱۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۸


امروز خودرو ها را با این قیمت بخرید

ازناخبر: قیمت رسمی خودروهای تولید داخل در بازار و نمایندگی های فروش اعلام شد.

كد خبر : ۱۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۸


لرستان چهارمین استان بیکار کشور است

ازناخبر: معاون برنامه‌ریزی استاندار لرستان گفت: براساس سرشماری‌ها استان لرستان در حال حاضر رتبه چهارم بیکاری در کشور را دارد.

كد خبر : ۱۹۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۹


فاز دوم کارخانه بایر افلاک ازنا 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ازناخبر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با اشاره به وضعیت فاز دوم کارخانه بایر افلاک ازنا اظهار داشت: در این فاز از کارخانه گیاهان دارویی تولید می شود و در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

كد خبر : ۱۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۱۹


ده‌نمکی: روحانی «رسوایی» با آموزه‌های دینی منافاتی ندارد

ازناخبر: کارگردان فیلم «رسوایی» گفت: ما باید اصل تعمیم را از سینما و سطح جامعه دور کنیم. من در فیلم ترازی از روحانیت را نشان دادم که منافاتی با آموزه‌های دینی ندارد.

كد خبر : ۱۹۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۱


رهبر انقلاب: شورای نگهبان نباید به جوسازى‌ها اعتنا کند

ازناخبر: رهبر معظم انقلاب در توصیه به اعضای شورای نگهبان فرمودند: نظارت شوراى نگهبان در مسائل انتخابات‌، یکى از مهم‌ترین کارهایى است که انجام مى‌دهد و به جوسازى‌هایى که علیه این کار مى‌شود، ابداً نباید اعتنا کرد.

كد خبر : ۱۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۱


به‌ خاطر ضرغامی ‌و نابودی استقلال به قلعه‌نویی تو‌دهنی می‌زنند/ استعفا می‌کنم و به پرسپولیس می‌روم!

ازناخبر: مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برخی‌ها به خاطر خوش‌خدمتی به ضرغامی و برای نابودی استقلال به قلعه‌نویی تودهنی می‌زنند.

كد خبر : ۱۹۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۱


شکست های اصلی گفتمان سازش و پیروزی های شگرف گفتمان مقاومت

ازناخبر: دیپلماسی هسته ای دوران اصلاحات اساسا مبتنی بر جدی گرفتن تهدیدهای طرف مقابل و کوچک انگاشتن توان ایران برای مقاومت در مقابل آن بود. این دیپلماسی توان طرف غربی برای تولید فشار را بسیار بزرگ تر از آن چیزی ارزیابی می کرد که حتی خود غربی ها برآورد می کردند

كد خبر : ۱۹۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۱


عراقچی سخنگوی وزارت خارجه شد

ازناخبر: در پی استعفای رامین مهمان پرست برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیدعباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه با حفظ سمت سخنگوی وزارت خارجه کشورمان شد.

كد خبر : ۱۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۲


برای طلبه‌شدن از خانه فرار کردم/ نزد آیت‌الله خوشوقت عمامه‌گذاری کردم

ازناخبر: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آقای خوشوقت متصدی کار ما بود، در هر هفته دو شب به قم می‌آمد و نقش پدری و تربیتی خویش را در خرد و کلان زندگی ما ایفا می‌کرد. حتی به قفسه‌ کتاب ما نگاه می‌کرد و از برخی کتاب‌ها سؤال می‌کرد.

كد خبر : ۱۹۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۲


‌مدیریت موفق زمان جنگ را احیا می‌کنم / مشکل کشور قانون نیست سوء‌مدیریت است

ازناخبر: عضو ائتلاف پیشرفت گفت: در دوره‌هایی که‌ توانستیم به اهدافمان دست پیدا کنیم، مدیریت جامعه، ‌مدیریت موفق زمان جنگ بود به همین دلیل بنده به دنبال احیای مدیریت جهادی هستم.

كد خبر : ۲۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۳


پیام‌ حمایت احمدی‌نژاد از مشایی به اصحاب فتنه/ماجرای جلسه خصوصی خاتمی

ازناخبر: شریعتمداری معتقد است که احمدی‌نژاد با حضور غیرقانونی در جریان ثبت‌نام مشایی و اعلام حمایت از وی، به اصحاب‌فتنه پیام خاصی را منتقل کرده است.

كد خبر : ۲۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۳


تقلب و سوء استفاده در شورای باصطلاح ملی + سند

ازناخبر: کانون نخبگان و فرهیختگان ایران! سازمان سیاسی ضدانقلاب خارج از کشوراست که طی اطلاعیه ای از سوء استفاده شورای باصطلاح ملی، از نام این کانون در حمایت از شورای توهم ربع پهلوی خبر داد.

كد خبر : ۲۰۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۳


شهرک تخصصی دارو در لرستان راه‌اندازی می‌شود

ازناخبر: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان از راه‌اندازی شهرک تخصصی دارو در این استان خبر داد.

كد خبر : ۲۰۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۳


عامل قتل در ازنا دستگیر شد/دادستان دزفول از دستگیری قاتل فراری خبر داد

ازناخبر: دادستان عمومی و انقلاب دزفول گفت: سارقی که به اتهام قتل تحت تعقیب قرار داشت، بازداشت شد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

كد خبر : ۲۰۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۳


پاسخ قاطع متکی ‌به جرج بوش / خبرنگار آمریکایی فقط سکوت کرد

ازناخبر: وزیر سابق امور خارجه کشورمان گفت: در یکی از سفرهای خود به ایالات متحده آمریکا، خبرنگاری از من پرسید‌ که بوش می‌گوید ایرانی که ذخایر نفت و گاز دارد انرژی هسته‌ای به چه دردش می‌خورد که بنده پاسخ دادم چرا خود آمریکا با این همه ذخایر نفت و گاز، 25 درصد برق خود را از انرژی هسته‌ای تامین می‌کند؟ و این پاسخ سکوت خبرنگار را در پی داشت‌.

كد خبر : ۲۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۴


۵۰۰ مأمور ناجا در فتنه ۸۸ مجروح شدند/ ورود به سفارت انگلستان یک دام بود

ازناخبر: فرمانده نیروی انتظامی گفت: حضور برخی افراد در سفارت انگلستان دامی بود که آن افراد توسط خود انگلیسی‌ها در آن قرار گرفتند. ورودی سفارت انگلستان دو در ضدگلوله و ضدانفجار دارد که با کنترل باز و بسته می‌شود و اینکه کسی بخواهد آن را باز کند امکان‌پذیر نیست مگر اینکه خود افراد سفارت بخواهند آن در باز شود.

كد خبر : ۲۰۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۴


20حقیقت هولناک درمورد سازمان سیا

ازناخبر: دکتر کوین بَرِت ، اسلام‌شناس و تحلیل‌گر مسایل آمریکا و خاورمیانه در یادداشتی در پرس‌تی‌وی به بررسی زوایای گوناگون ترور مالکوم شباز در مکزیک پرداخته و می‌نویسد: مالکوم ایکس موثرترین مبارز مسلمان آمریکایی در قرن 20 به شمار می رود و اکنون نوه وی یعنی ملکوم شباز در مکزیک ترور شده است.

كد خبر : ۲۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۴


ورود هاشمی مستضعفین را محروم‌تر می‌کند/وی باید در مناظره‌ها پاسخگو باشد

ازناخبر: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری که هشت سال رئیس جمهور بوده است به قدرت برگردد؟ این به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا به دموکراسی.

كد خبر : ۲۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۵


مسئولیت‌ها را به بهانه نزدیکی انتخابات رها نکنیم

ازناخبر: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بعضی مسئولان که سمت‌های بالایی دارند به بهانه انتخابات و اینکه دست و دلشان به کار نمی‌رود سست می‌شوند؛ به اینها باید گفت مگر کارتان را برای رئیس جمهور انجام می‌دادید؟

كد خبر : ۲۱۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۵


آقاي رفسنجاني در مناظرات بايد به مردم پاسخ دهند/ ورود رفسنجانی يعني مردم مستضعف را مستضعف‌تر و محروم‌تر کنیم

ازناخبر: محمدباقر قالیباف گفت: هنوز این سوال برای من باقی مانده است که دولت اصلاحاتی که جامعه مدنی را دنبال می‌کرد و به دنبال توسعه سیاسی بود با کدام منطق باید تلاش کند که بعد از 4 سال، رئیس جمهوری که هشت سال رئیس جمهور بوده است به قدرت برگردد؟ این به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا به دموکراسی؛ این موضوع به اردوگاه روسیه بیشتر شبیه است تا اردوگاه غربی و هدفی که آن ها دنبال می کنند.

كد خبر : ۲۱۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۵


حضور پرشور مردم موجب مصونیت کشور و کاهش طمع بیگانگان می‌شود/ به هیچ دلیلی نباید از قانون تخطی کرد

ازناخبر: صبح امروز هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم از چهار استان‌ کشورمان، با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) دیدار کردند.

كد خبر : ۲۱۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۵


هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذاست «مفسد» است

ازناخبر: اگر رای داد و شورای نگهبان هم آن رای را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. اگربخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شورای نگهبان کذا و این مجلس کذا است، این فساد است و مفسد است یک همچو آدمی، تحت تعقیب مفسد فی الارض باید قرار بگیرد.

كد خبر : ۲۱۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۶


ارتش سوریه کنترل مناطق «الجربا» و «البحاریه» در ریف دمشق را بدست گرفت

ازناخبر: ارتش سوریه کنترل مناطق «الجربا» و «البحاریه» در ریف دمشق را بدست گرفت.

كد خبر : ۲۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۶


چهل نماینده در حمایت از هاشمی رفسنجانی نامه نوشتند

ازناخبر: بعد از این که امضای نامه توسط بیش از صد نماینده به شورای نگهبان برای رد صلاحیت رفسنجانی و مشایی، خلاف شان مجلس و شورای نگهبان دانسته شد، این بار نامه‌ای در حمایت از هاشمی رفسنجانی دست به دست می‌شود. صادق محصولی نیز از الطاف الهی در سال 1376 سخن گفته است.

كد خبر : ۲۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۷


مصیبت عُظمایی که تصمیم هاشمی بپا کرد!

ازناخبر: حاجی مثل ابر بهار اشک می ریخت و مهدی سرش را از این مصیبت عُظما به طاق ایوان می کوبید. خانه یکپارچه ماتم بود امّا وظیفه دینی حکم می کرد که حاج آقا دوباره به قربانگاه کدخدایی و ریاست فرستاده شود.

كد خبر : ۲۱۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۷


بزرگ‌ترین اشتباه تاریخی رفسنجانی کاندیداتوری در انتخابات کنونی است

ازناخبر: مشاور سابق وزیر امور خارجه با بیان اینکه بزرگ‌ترین اشتباه تاریخی هاشمی رفسنجانی کاندیداتوری در انتخابات کنونی است گفت: با توجه به مسائلی که در رابطه با اسرائیل و دوستی با آمریکا توسط هاشمی مطرح شده، او نمی‌تواند در انتخابات موفق باشد.

كد خبر : ۲۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۸


سیاست‌های دولت رفسنجانی تورم را به مرز ۵۰ درصد رساند

ازناخبر: نامزد ریاست جمهوری یازدهم بزرگ‌ترین آفت بعد از دوران دفاع مقدس را حاکمیت تفکری دانست که تحت عنوان سازندگی در کشور، خط توجه به خارج از کشور را برای رفع مشکلات داخل در راس کار قرار داد.

كد خبر : ۲۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۹


نسخه چاپی خبر اظهارات اخیر آمانو؛ بی پایه و اساس و با رویكردی ابهام آفرین

ازناخبر: تهران- «یوكیا آمانو» مدیركل ژاپنی آژانس بین المللی انرژی اتمی با رویكردی ابهام آفرین و بدون ارائه هیچ مدرك و سندی دو روز پیش در موسسه روابط خارجی مسكو مدعی شد كه این نهاد بین المللی نمی تواند تایید كند كه برنامه های هسته ای ایران دارای بُعد نظامی نیست.

كد خبر : ۲۲۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۲۹


صندوق‌های رای تکلیف بحران سوریه را مشخص می‌کند/ انتخابات ایران جایگاه این کشور را در منطقه بالا می‌برد

ازناخبر: بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه انتخابات جمهوری اسلامی ایران را باعث افزایش نقش و جایگاه منطقه‌ای ایران دانست و در خصوص ماندن و ترک قدرت خود تاکید کرد، مردم سوریه درباره ماندن یا رفتنم در انتخابات ۲۰۱۴ تصمیم می‌گیرند.

كد خبر : ۲۲۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۳۰


التزام کامل به قانون راه اساسی جلوگیری از مشکلات انتخاباتی/ کارکرد شورای نگهبان در دموکراسی‌های دنیا وجود دارد

ازناخبر: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای التزام کامل به قانون را، راه اساسی جلوگیری از بروز مشکلات انتخاباتی دانستند و تأکید کردند: آحاد مردم در همه روستاها و شهرها، به دنبال این باشند که هرکس هر حرفی می‌زند و هر توقعی دارد فقط بر اساس قانون باشد.

كد خبر : ۲۲۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۲/۳۱


۸ نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم+ زندگی‌نامه

ازناخبر: سعید جلیلی، غلامعلی حدادعادل، محسن رضایی، حسن روحانی، محمدرضا عارف، محمد غرضی، محمدباقر قالیباف، علی‌اکبر ولایتی ۸ نامزد تأیید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان هستند.

كد خبر : ۲۳۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۱


معمای 8 وزیر در صفحه سیاست ایران

ازناخبر: دیشب بعد از فرصتی که برای احراز صلاحیت کاندیدای ریاست جمهوری اعلام شده بود 8 نفر مجوز شورای نگهبان را برای ورود عرصه تبلیغات احراز کردند.

كد خبر : ۲۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۱


دایی واقعاً پرسپولیسی شد!

ازناخبر: باشگاه راه‌آهن سرانجام موافقت خود با حضور علی دایی در تیم پرسپولیس را اعلام کرد.

كد خبر : ۲۳۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۱


نظرات آیت‌الله بهجت درباره فلسفه و عرفان/ خاطراتی از ساده‌زیستی بهجت‌العرفا

ازناخبر: حجت‌الاسلام علی بهجت در واکنش به این موضوع که برخی پدر شما را از مخالفان فلسفه معرفی می‌کنند، گفت: آیت‌الله العظمی بهجت چند مرتبه‌ای فلسفه تدریس کرده بودند؛ ایشان عرفان را هدف اصلی انسان و فلسفه را مقدمه آن می‌‌دانست.

كد خبر : ۲۳۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۳


آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان شد

ازناخبر: آیت‌الله مهدوی‌کنی که سال گذشته برای یک دوره دیگر ریاست مجلس خبرگان رهبری را عهده‌دار شد، به عنوان رئیس مهم‌ترین کمیسیون این مجلس نیز برگزیده شد.

كد خبر : ۲۳۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۳


کاندیداها در تبلیغات به حداقل‌ها قناعت کنند/مردم در انتخاب اطاعت از ولایت را یک معیار بگیرند

ازناخبر: خطیب امروز نماز جمعه تهران بر لزوم قناعت به حداقل‌ها در تبلیغات ریاست جمهوری بر ضرورت توجه به به اطاعت از ولی فقیه به عنوان یک معیار در انتخابات ریاست جمهوری از سوی مردم تاکید کرد.

كد خبر : ۲۳۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۳


حمایت ائمه‌جمعه سراسر کشور از روند احراز صلاحیت‌ها/شورای نگهبان حافظ قانون اساسی است

ازناخبر: ائمه جمعه سراسر کشور امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری، بر ضرورت تمکین همه اشخاص و جریان ها از قانون تاکید کردند.

كد خبر : ۲۳۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۳


همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است

ازناخبر: رئیس جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره گفت: همه کارهای ما برای حاکمیت امام عصر(عج) است.

كد خبر : ۲۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۴


زیباکلام: عارف و روحانی هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارند
ازناخبر: صادق زیباکلام گفت: با توجه به شرایط موجود بعید می‌دانم هیچ یک از آقایان عارف و روحانی شانسی در انتخابات پیش رو داشته باشند.
كد خبر : ۲۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۴


از پرونده سفرپرهزينه رئيس‌جمهور به نيويورك تادستور جديد دولت به وزرا در مورد جانبازان و فرزندان شهدا

ازناخبر: حمايت از اين دو نفر بدل از تحريم انتخابات بود اما،تجمع ضدانقلاب برای حمله به شورای نگهبان،کناره‌گیری عارف به نفع روحانی «با رایزنی خاتمی» تکذیب شد،سقوط اسد یعنی قوی‌ترین ضربه به ایران در 25 سال گذشت،تکذیب محکومیت ۳ نماینده در دادگاه کیفری،جلودارزاده: فرزند پسری ندارم،دستور يک مسئول براي واگذاري زمين جهت قبرستان يک روستا،آدم‌هاي كوچك را بايد از سر راه برداريم،در جست‌وجوي پرونده مهدي هاشمي اقرار به كفر شيعه از نشانه‌هاي كمال ايمان به خداست!،ادعای جدید مقامات بحرینی علیه ایران از مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند.

كد خبر : ۲۴۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


مردم کسی را برگزینند که زمینه ساز عزت کشور باشد/اختلاف نظرها نباید موجب کدورت و نفرت شود

ازناخبر: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه مردم کسی را ترجیح دهند که زمینه‌ساز عزت برای آینده انقلاب و کشور باشد، فرمودند: گام حماسی ملت در انتخابات، بشارت‌دهنده دستاوردهای بزرگ‌تر برای انقلاب خواهد بود.

كد خبر : ۲۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۶


قالیباف: حرف‌هایم میثاقنامه با ملت است/عارف: آمده‌ام تا اخلاق را در همه شئونات کشور اشاعه دهم/ولایتی: باید فضای اعتماد در کشور رونق بگیرد

ازناخبر: محمدباقر قالیباف، محمدرضا عارف و علی‌اکبر ولایتی در پنجمین شب پخش تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری یازدهم در رسانه ملی با حضور در سیمای جمهوری اسلامی ایران به تبیین دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود پرداختند.

كد خبر : ۲۴۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۹


نگاه و منش ویژه سعید جلیلی که وی را از بقیه متمایز می کند

ازناخبر: سعید جلیلی در این دو دهه نگاه و منش ویژه خود را نشان داده است. نگاه و منشی که او را نه فقط در مقایسه با نامزدهای مطرح شده برای انتخابات سال ۹۲، بلکه در میان عموم چهره‌های سیاسی و فرهنگی کشور متمایز می‌سازد.

كد خبر : ۲۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۰۹


روابط با آمریکا باید از تخاصم به وضعیت تنش تبدیل شود/ احترام را به پاسپورت ایرانی برمی‌گردانم

ازناخبر: باید سطح روابط ایران با آمریکا را از حد تخاصم به تنش برسانیم گفت: امروز نمی توانیم بگوییم که می خواهیم روابطمان با آمریکا را تنش زدایی کنیم شاید 8 تا 10 سال پیش می توانستیم چنین موضوعی را مطرح کنیم اما امروز شرایط متفاوت شده است. بنده معتقدم که حتی با دشمن هم باید تعامل داشته باشیم، هنر در این است که نگذاریم توطئه دشمن علیه ما عملی بشود.

كد خبر : ۲۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۱


ساختار دولت پادگانی و محصول رضاشاه است/ با اجازه رهبری در برخی موارد با آمریکا مذاکره می‌کنم/ انتقاد از ضرغامی

ازناخبر: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن انتقاد از سانسور صحبت هایش در برنامه با دوربین از صدا و سیما گفت: رئیس صدا و سیما می گوید این مسئله امنیتی بوده چرا مردم را امین نمی دانیم من در دولتم رابطه مردم و دولت را بازسازی خواهم کرد.

كد خبر : ۲۵۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۱


تاریخ دفاع مقدس
كد خبر : ۲۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۱


با راه‎اندازی فولاد ازنا800 میلیون دلار صرفه‎جویی ارزی خواهد شد
ازناخبر: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بيان اينكه عملیات ساخت مجتمع فولاد ازنا در شهریور سال 85 در زمینی به مساحت یکصد و چهارده هکتار و زیر بنای 40 هزار مترمربع درمنطقه ویژه اقتصادی ازنا آغاز شده، گفت: اين طرح با یک میلیون و یکصد هزار مترمکعب خاکبرداری و سنگ‎برداری، 680 هزار مترمکعب خاکریزی و 35 هزارمترمکعب بتن‎ریزی و با سرمایه‎گذاری 400 میلیارد تومانی بخش خصوصی در حال انجام است.
كد خبر : ۲۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۱


عارف:دولتی مقتدر و توانا تشکیل می‌دهم/غرضی: ملتی هستیم که هیچ خطا و خلاف قانونی نکرده‌ایم/قالیباف: مدیریت حلقه گمشده اقتصاد کشور است

ازناخبر: عارف، غرضی و قالیباف در هشتمین شب پخش تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری یازدهم در رسانه ملی با حضور در سیمای جمهوری اسلامی ایران به تبیین دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود پرداختند.

كد خبر : ۲۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۲


جزئیات انهدام شبکه جاسوسی و تروریستی/تیم 12 نفره خرابکاری بازداشت شدند

ازناخبر: یک شبکه تروریستی و جاسوسی که مأمور به اقدامات خرابکارانه در روز انتخابات ۲۴ خرداد بود توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و متلاشی شد.

كد خبر : ۲۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۳


این ‌همه راه آمده‌ایم

ازناخبر: شریعتمداری تاکید کرد: اگر انقلاب اسلامی درگذر سال‌های گذشته رو به ضعف نهاده است، چرا به قول حضرت آقا کینه‌توزی‌ها و دشمنی‌ها و شمشیر از رو بستن‌های دشمنان همه روزه دامنه گسترده‌تر و شتاب بیشتری گرفته است؟

كد خبر : ۲۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۳


وعده رضایی به ایرانیان خارج کشور/ سازندگی بدون تورم غرضی/ واکنش حداد به برکناری متکی

ازناخبر: سید‌محمد غرضی، غلامعلی حداد عادل و محسن رضایی در هشتمین شب پخش برنامه‌های انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌هایی را مطرح کردند که از سازندگی بدون تورم و بازگشت ایرانیان به داخل کشور سخن گفته و نسبت به برکناری متکی از وزارت خارجه واکنش نشان دادند.

كد خبر : ۲۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۳


تمام شعارهای بشردوستانه غربی‌ها در امتحان عملی باطل شده است

ازناخبر: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تمام شعارهای بشردوستانه غربی‌ها در امتحان عملی باطل شده است، گفت: دولت تقوا و تدبیر تشکیل می‌دهم.

كد خبر : ۲۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۴


فاصله با گفتمان رهبری یعنی توقف در پیشرفت‌ها / ظرفیت غنی‌سازی را به 100 درصد می‌رسانیم

ازناخبر: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هر جا از گفتمان رهبری فاصله گرفتیم در پیشرفت‌ها متوقف شده‌ایم گفت: سازش، فتنه و جریانات انحرافی نمونه‌هایی از آن هستند.

كد خبر : ۲۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۴


نظریات سروش دباغ در رابطه با حجاب در تضاد با کلام قرآن و اندیشمندان غیر مسلمان است

ازناخبر: برای اطلاع بیشتر سروش دباغ در رابطه با حجاب، به نظر می رسد که ایشان به جز مطالعه کلام الله بد نیست مطالعه ای هم در نظریات اندیشمندان غیر مسلمان داشته باشد، تا شاید با استفاده از آنها کمی به اسلام نزدیک شود.

كد خبر : ۲۶۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۴


از دموکراسی تحمیل تفکرات تا استبداد اردوغان

ازناخبر: علیرغم تمام اقدامات مثبت دولت اردوغان در داخل کشور و حتی تلاش برای رو نمایی از دولت ترکیه جدید اما دمکراسی اردوغان رنگ استبداد به خود گرفته و این طلسم اگر شکسته نشود بعید نیست پدیده بیداری اسلامی رنگ و بوی ترکی هم به خود گیرد.

كد خبر : ۲۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۴


یک سایت اپوزیسیون مدرک تحصیلی و فیلم تبلیغاتی حسن روحانی را زیر سئوال برد! + عکس

ازناخبر: یک سایت اپوزیسیون مدعی شد: ستاد حسن روحانی، زمان اخذ مدارک تکمیلی او را دهه ۹۰ میلادی عنوان می‌کند، در حالی‌که سازندگان فیلم تبلیغاتی‌اش، دوره اخذ مدرکش را به پیش از انقلاب عقب می‌کشند، از دانشگاهی که آن زمان تاسیس نشده بود.

كد خبر : ۲۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۵


گزارش ويژه از شبکه اجتماعی فارس توییتر + ثبت نام

ازناخبر: به مدد گروهي از محققان ايراني در فضاي وب، فارس توییتر یک شبکه اجتماعی قدرتمند و البته امن براي اشتراك تصاویر،ویدئو، لینک و فایل های كاربران ايراني راه اندازي شد. اين پروژه آنقدر موفق بوده است كه به محض انتشار خبر راه اندازي آن در صفحه دريچه فناوري اطلاعات، اين شبكه توسط آنتي ويروس هاي خارجي بلاك شد.

كد خبر : ۲۷۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۶


حنجره دعوت‌ مسلمانان به وحدت حنجره الهی و زبان تحریک‌ به دشمنی زبان شیطان است

ازناخبر: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از دستورات مهم قرآن خطاب به مسلمانان را حفظ اتحاد و یکپارچگی دانستند و تأکید فرمودند: امروز هر حنجره و زبانی که مسلمانان را به وحدت دعوت کند، حنجره الهی است و هر حنجره و زبانی که مسلمانان و مذاهب اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند، زبان شیطان است.

كد خبر : ۲۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۸


شرایط ما مثل روز شکست 5 بر صفر است/ ایران به پلی آف برسد،رفتن به جام جهانی غیر ممکن است

ازناخبر: سرمربی تیم ملی فوتبال لبنان گفت: شرایط ما مثل روز شکست 5 بر صفر است و اگر بازیکنی مصدوم شود خودم باید به داخل زمین بروم.

كد خبر : ۲۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۱۹


نامزد اصلح برای ریاست جمهوری از نگاه رهبر حکیم انقلاب

ازناخبر: با ملاحظه بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار اقشار مختلف جامعه، مشخص می‌شود ملاک معظم‌له برای انتخاب رئیس‌جمهور مطلوب، انتخاب کاندیدای اصلح است.

كد خبر : ۲۸۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۱


از واکنش‌ احمدی‌نژاد به ‌مسئولیتش ‌بعد از انتخابات تا دستور دولت براي قطع يک يارانه در سال 93

ازناخبر: ماجرای سوریه موضع ایران را در برابر آمریکا قدرتمندتر کرد،بازتولید رمز تقلب در انتخابات خط مشترک فتنه و منافقین،هشدار درباره وجود ماده خطرناک در برخي مکمل‌هاي دارويي،درگيري فيزيكي هواداران رضايي و جليلي در بوشهر، "سونامي" فروپاشي خانواده در انگليس،چرا احمد نجفی انصرافش را پس گرفت؟،30 میلیون صلوات برای پیروزی یک کاندیدا،تکذیب دستگیری مدیرفوتبالی 2000 میلیارد تومانی،از مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند.

كد خبر : ۲۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲


دستور زبان فارسی را هندی‌ها نوشته‌اند/ انگلیس با حاکمیت بر هند زبان فارسی را ممنوع کرد

ازناخبر: رئیس کتابخانه مجلس گفت: زبان رسمی هند فارسی بوده و انگلیسی‌ها پس از حاکمیت خود استفاده از زبان فارسی را ممنوع کردند. اما این زبان همواره نزد فرهنگ دوستان شبه قاره باقی مانده تا حدی که سرود ملی پاکستان همچنان به زبان فارسی است.

كد خبر : ۲۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲


سه امتحان انقلاب، امنیت و جنگ را پس دادم/ اقتصاد؛ چهارمین امتحان

ازناخبر: محسن رضایی با تاکید بر اینکه تا آخر در صحنه انتخابات خواهد ماند، گفت: حضورم از اول جدی بوده و الان هم جدی است و با کسی ائتلاف نکردم.

كد خبر : ۲۸۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲


شیخ تازه اصلاح طلب شده تنها ماند

ازناخبر: بالاخره پس از حاشیه های فراوان در خصوص اجماع اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری، محمدرضا عارف از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف داد تا اوضاع کاملا بر وفق مراد شیخ تازه اصلاح طلب شده شود.

كد خبر : ۲۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲


استخدام غیرقانونی 25000 نفری/رحيمي:همه نشان‌ها شايسته احمدي‌نژاد است!

ازناخبر: ارگان سيا طاقت نياورد انتخابات را تحريم کنيد!،اعتراف جالب در آستانه برگزاری انتخابات!،حلالیت خواستن شهروند جمهوری آذربایجان از ایران،محمد اصفهانی بازگشت،اعلام میزان مخاطبان مناظره‌ها،کانال های تلویزیونی ترکيه جريمه شدند،واكنش وكيل خانواده هاشمي به حكمش،صدور فتوايي که زنان شيعه را ملك وهابي‌ها می داند،از مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند

كد خبر : ۲۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


لرستان در رویکرد 24 خرداد

ازناخبر: مردم با نوع رای خود در کنار دولت آینده در استمرار محرومیت لرستان سهیم اند!

كد خبر : ۲۹۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۳


زندگی نامه سیاسی شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صادقی
كد خبر : ۳۰۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۷


ملت با لبیک به رهبری برگ زرین دیگری بر افتخارات خود افزودند

ازناخبر: استاندار لرستان گفت: بار دیگر ملت فهیم، غیور و قدرشناس این سرزمین با حضور به موقع و باشکوه خود، با اجابت و لبیک به دعوت مقام عظمای ولایت، برگ زرین دیگری بر افتخارات خود در مسیر اعتلای کشور افزودند.

كد خبر : ۳۰۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۷


انهدام يکي از بزرگترين کشتي‌هاي آمريکايي حامل سلاح براي تروريستهای سوری

ازناخبر: شبکه تلویزیونی سوریه اعلام کرد یکی از بزرگترین کشتی های آمریکایی با هزاران کانتینر حامل سلاح و مهمات برای گروههای تروریستی مسلح در سوریه در اقیانوس هند و در نزدیکی سواحل یمن درهم شکست.

كد خبر : ۳۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱


سودهای میلیاردی جزایر مصنوعی امارات چگونه حاصل می‌شود؟ + تصاویر

شش کشور عربي خليج فارس با وجودي که فقط 50 درصد ساحل اين پهن آب را در اختيار دارند اما منشاء بيش از 90 درصد آلودگي آن هستند. امارات متحده عربی، در زمینه گسترش آلودگی های زیستی، گوی سبقت را از دیگران ربوده است. ساخت جزایر مصنوعی در سواحل دبی بر این نکته اذعان دارد.

كد خبر : ۳۰۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱


آمریکا از جان سوریه چه مي خواهد؟

ازناخبر: با اینکه سیاستمداران آمریکایی از عواقب خونین حمایت از گروه‌های وابسته به القاعده که بر نیروهای مسلح مخالف سوریه تسلط دارند، به خوبی آگاه هستند، اما از نظر آنها منافع راهبردی آمریکا نسبت به جان مردم سوریه ارجحیت دارد.

كد خبر : ۳۰۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۳/۳۱


نفوذ و ضربه وزارت اطلاعات به شبکه ها و سیستم های امنیتی، دشمن را به ستوه آورد

ازناخبر: نفوذ و ضربه زدن به شبکه ها و سیستم های امنیتی دشمنان و سرویس های آنان از اقدامات افتخار آفرین وزارت اطلاعات بوده که بنابر اعتراف دشمن، آنان را به ستوه آورده است. این گروه از اقدامات که نشان از ظرفیت و توان تهاجمی بالای وزارت دارد، موجب سربلندی و افتخار جامعه و مردم گردیده است. سیل پیام ها و اظهارات تشکرآمیز جامعه منعکس کننده ی رضایت و خرسندی مردم بوده است.

كد خبر : ۳۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۱


امتداد نگاه غیرمنصفانه به ایران و اسلام در"گذشته" فرهادی

ازناخبر: در دیگر لحظات فیلم نیز می توان نشانه های دیگری از بد معرفی کردن ایرانی ها دید برای مثال ماری خطاب به احمد می گوید امیدوار بودم یه بار تو زندگی سر قولت وایسی! ، هر چند به ظاهر شاید احمد، شبه قهرمان فیلم باشد اما بیننده می تواند پس از فراغت از افسردگی ناشی از فیلم، با اندکی تامل مقصر اصلی فیلم را به کمک نشانه ها بیابد.

كد خبر : ۳۱۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۲


منش بازیگر برایم مهم‌تر از تکنیک بازیگری است/ صحنه‌های ‌غیراخلاقی فیلم‌ها برای برگشت سرمایه است

ازناخبر: کورش سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون درگپ و گفتی به این سوال که چرا اکثر فیلم‌های هالیوود به عنوان معتبرترین سینما در جهان حداقل یک صحنه غیراخلاقی دارند، پاسخ داد.

كد خبر : ۳۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۰۸


برپایی کنگره بزرگ «علمداران ولایت»/دعوت برای نگارش مقاله با موضوع «جانبازی و ایثار نماد انتظار مهدویت»

ازناخبر:مجمع جانبازان وایثارگران انقلاب اسلامی کنگره فرهنگی«علمداران ولایت» با موضوع «جانبازی و ایثار نماد انتظار مهدویت» را ۱۶ تیرماه در مهدیه تهران برگزار می‌کند.

كد خبر : ۳۲۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۰


غذا و دارو نیاز اصلی مردم سوریه/ترس تروریست‌ها از ندای «یااباالفضل» شیعیان سوری

ازناخبر: این مداح اهل بیت (ع) گفت: به فضل خدا تروریست‌ها دارند از پا می‌افتند؛ مدافعان حرم قسم می‌خوردند که وقتی با ذکر «یا حسین» و «یا ابالفضل» به سمت‌شان هجوم می‌بردیم از ترس فرار می‌کردند.

كد خبر : ۳۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۰


رجل سیاسی بودن مختص مردان نیست/ جنسیت امتیاز انسانی نیست

ازناخبر: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جنسیت امتیازی برای انسان‌ها نیست، متذکر شد: طبق نظر شهید بهشتی رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی منظور از کلمه «رجال سیاسی» اعم از زن و مرد است.

كد خبر : ۳۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۱


بازخواني يك جنايت آمريكايي/ مدعيان دفاع از حقوق بشر چه پاسخي دارند؟

ازناخبر: 25 سال از جنايت سبوعانه آمريكا و حمله به هواپيماي مسافربري جمهوری اسلامی ایران مي‌گذرد و اين در حالي است كه شكايت كشورمان علاوه بر شورای امنیت و شورای ایکائو، در دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه نیز مطرح شده اما از آن تاريخ تا امروز دولت‌مردان آمريكا هيچ غرامتي به كشورمان پرداخت نكرده‌اند.

كد خبر : ۳۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۲


رسانه ای برای سیاست یا سیاستی برای رسانه
كد خبر : ۳۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۲


۱۰۰ درصد مطمئن بودم رئیس‌جمهور می‌شوم / مدتی است در موضوع هسته‌ای دخالت ندارم/ این دولت، دولتی پاک بود/ دولت هیچ بدهی‌ای به بانک مرکزی ندارد

ازناخبر: رئيس‌جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم گفت: بالاترین اجرای قانون اصل 44 را این دولت داشته است و این دولت هیچ بدهی به بانک مرکزی ندارد و حتی بدهی دولت‌های قبلی را هم تسویه کردیم.

كد خبر : ۳۳۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۳


طرح جدید مورد حمایت هر دو حزب کنگره آمریکا برای رفع تحریم ایران

ازناخبر: دو نماینده کنگره آمریکا، چارلی دنت و دیوید پرایس، طرحی جدید و مورد حمایت هر دو حزب را در کنگره مطرح کرده اند که برای اولین بار از رفع و کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران سخن می گوید.

كد خبر : ۳۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۴


فرصت سوزی اوباما در امضای تحریم های جدید و نادیده گرفتن اراده ملت ایران در انتخابات

ازناخبر: وقتی اوباما تحریم ها را تشدید می کند، موجب می شود که بسیاری بر مواضع حق طلبانه بر علیه اقدامات باطل آمریکا تاکید کنند، و اگر اصلاح طلبان نیز به عدم مذاکره با آمریکا توجه کردند و مذاکرات با 5+1 و آمریکا به توقف رسید و.... مسوول آن اوباما و کسانی هستند که اراده ملت ایران و رای دهندگان به اعتدال واصلاحات و میانه روی را نادیده گرفته اند...

كد خبر : ۳۳۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۴


نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال تا تاریخ 13 تیر

ازناخبر: فصل نقل وانتقالات همچنان با جدیت پیگیری میشود و البته شاهد دیدن چند پدیده بودیم و البته حواشی زیادی نیز در این فصل به چشم می خورد که در نوع خود جالب بود.

كد خبر : ۳۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۴


داروسازی ازنا در جهان مطرح خواهد شد

ازناخبر: نماینده ازنا و دورد در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت دارو سازی بایر افلاک ازنا در جهان مطرح خواهد شد.

كد خبر : ۳۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۷


اسلام و مدرنیته (2)
كد خبر : ۳۵۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳


انتخابات ۲۴ خرداد افتخار ملت ایران شد/ از اعتدال و استقلال روحانی حمایت می‌کنیم

ازناخبر: کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آرامش در عین رقابت در جریان انتخابات ریاست جمهوری پیام و معنا داشت، گفت:‌ این انتخابات افتخاری برای ملت ایران و نظام بود.

كد خبر : ۳۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۳


رمز پیروزی بر دشمن اطاعت از رهبری است / فلسفه جهاد در راه خدا آزمایش انسان‌هاست

ازناخبر: رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: اطاعت و فرمان‌پذیری از رهبری و فرمانده در جهاد فی سبیل‌الله اهمیت ویژه‌ای دارد و موجب تقویت اراده و پیروزی بر دشمن خواهد شد.

كد خبر : ۳۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۵


تعبیر آیت‌الله مصباح‌یزدی از آثار زیان‌بار رفاه‌طلبی و دنیازدگی / راز حماسه‌آفرینی دفاع مقدس

ازناخبر: رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به آثار زیان‌بار رفاه‌طلبی و دنیازدگی گفت: حاصل این امر چیزی جز تغییر مجاهدان به انسان‌های دنیاگرا نبوده است.

كد خبر : ۳۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷


25 زندانی جرایم غیرعمد ازنا از زندان آزاد شدند

ازناخبر: دبیر ستاد برگزاری جشن گلریزان شهرستان ازنا از آزادی 25 زندانی جرایم غیرعمد این شهرستان خبر داد.

كد خبر : ۳۶۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۵


دفاع از ولایت مطلقه فقیه و خون شهیدان را وظیفه خود می دانم و اجازه نخواهم داد نیروهای انقلابی منزوی شوند

ازناخبر: امام جمعه ازنا گفت: دفاع از ولایت مطلقه فقیه و خون شهیدان را وظیفه خود می دانم و اجازه نخواهم داد نیروهای انقلابی منزوی شوند.

كد خبر : ۳۶۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۵


جرم سیاسی؛ پاشیدن نقل محفل مجلس ششم در حریم مجلس اصولگرا/ طراحان طرح، در پی راهکارهای ضربه به نظام هستند

ازناخبر: از اواخر سال گذشته بود که بحث تعریف جرم سیاسی در قانون احزاب توسط بر خی از نمایندگان مطرح شد و از همان روزها هم مخالفت‌ها با این موضوع از درون و بیرون پارلمان آغاز شد، چرا که اصولا طرح این موضوع را در شرایطی که قوانین روشن و شفافی در عرصه فعالیت های سیاسی وجود دارد به صلاح نمی دانستند.

كد خبر : ۳۶۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر کامل‌ترین اعلامیه حقوق بشر است

ازناخبر: یکی از مراجع تقلید ضمن انتقاد از عملکرد مدعیان حقوق بشر، نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر را کامل‌ترین و عملی‌ترین اعلامیه حقوق بشر ذکر کرد.

كد خبر : ۳۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


نطق جنجالی"علی مطهری" در مجلس

ازناخبر: قرائت گزارش این فتنه برکاتی خواهد داشت از جمله شناسایی یک فرقه مذهبی مستقر در قم که سال‌هاست در حمله به بیوت مراجع تقلید و علمای آزاده و حر و برهم زدن جلسات مذهبی از طریق تحریک جوانان مذهبی و انقلابی فعال است. به تعبیر شهید مطهری شعارهای خوارج مرده است اما روح خوارجی‌گری در برخی از ما حلول کرده است.

كد خبر : ۳۶۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۶


در لرستان انتخاب اشخاص بر اساس شایستگی نیست/سیاسی کاری نباید در ورزش ورود کند

ازناخبر: معاونت تربیت بدنی ازنا گفت:در لرستان انتخاب اشخاص بر اساس شایستگی نیست،برخی جایگزین افراد متخصص شده اند، سیاسی کاری نباید در ورزش ورود کند.

كد خبر : ۳۶۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۹


نقدی برخویشتن؛ واقعیت همین است

 ازناخبر: از آن‌جا که قرار است مطبوعات و رسانه‌ها در جامعه نقش صرفاً اطلاع رسانی نداشته باشند و در کنار این نقش اساسی، توسعه آفرین نیز باشند، نشریات محلی در کنار نشریات سراسری نقش بسزایی در ایفا نمودن این وظیفه خطیر برعهده دارند.

كد خبر : ۳۷۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


بداخلاق ترین فوتبالیست اروپا/ تصاویر

ازناخبر: جویی بارتن کاپیتان کوئینز پارک رنجرز در فوتبال انگلستان به پسر بداخلاق لیگ برتر معروف شده است.

كد خبر : ۳۷۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۲


زنان ایرانی الگوی زنان آزادی‌خواه عالم هستند/ نباید گرفتار توهمات روشنفکرانه شد

ازناخبر: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: زنان ایرانی الگوی همه زنان آزادی‌خواه عالم هستند و باید از تفکری که این زنان را به وجود آورده است، پاسداری کرد.

كد خبر : ۳۷۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۴


اعزام تیم های تخصصی به وسیله بالگرد

ازناخبر: تیم های تخصصی بسیج جامعه پزشکی لرستان با همکاری جمعیت هلال احمر استان  به وسیله یک فروند بالگرد به مناطق محروم و صعب العبور الیگودرز اعزام می شوند.

كد خبر : ۳۷۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۵


محقق ساختن خواسته های مردم از مهمترین وظایف خبرنگاران است

ازناخبر: فرماندار ازنا گفت ارتباط میان مردم و مسئولین و محقق ساختن خواسته های مردم از مهمترین وظایف خبرنگاران است.

كد خبر : ۳۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶


نشست صمیمی فرماندار ازنا با خبرنگاران/تجلیل از خبرنگاران شهرستان ازنا

ازناخبر: فرماندار ازنا با دعوت خبرنگاران رسانه های مختلف شهرستان در دفتر خود از آن ها قدر دانی کرد.

كد خبر : ۳۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۱۷


در انتخابات ۸۸ تقلب نشد/ حفظ آرا برای روحانی کار سختی است/ هرروز کیهان را می‌خوانم

ازناخبر: سعید حجاریان می‌گوید که در انتخابات ۸۸ آنچه از صندوق‌های رأی بیرون آمد نام احمدی‌نژاد بود و تقلبی در صندوق‌های رأی صورت نگرفت.

كد خبر : ۳۸۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


برنج لرستان؛طلای سفیدفراموش شده

ازناخبر: مصرف برنج بومی و محلی ما به نوعی به تاریخ پیوسته است و ما جز خاطره‌ای که پدران و مادرانمان از مزه و بوی برنج محلی برایمان تعریف کرده اند،چیزی نچشیده‌ایم.

كد خبر : ۳۸۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱


طلب 100 میلیارد تومانی گندم‌کاران لرستانی از دولت

ازناخبر: مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان گفت: طلب گندم‌کاران لرستانی بیش از 100 میلیارد تومان است.

كد خبر : ۳۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲


کدام یک از وزاری پیشنهادی "ریش پروفسوری" دارند؟

ازناخبر: این روزها ماجرای رای اعتماد به کابینه حسن روحانی داغ است و بهارستان نشین ها مشغول بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت جدید هستند.

كد خبر : ۳۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


روستاهای لرستان در عطش بی آبی

ازناخبر: چالش کم آبی و بی آبی در سالهای اخیر، حدود 530 روستای این استان را درگیر خود کرده است.

كد خبر : ۳۸۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


دقیقاً چه کسی باید از چه کسی بگذرد؟

ازناخبر: آقای رئیس جمهور روز عید فطر با اشاره به ماه مبارک رمضان، همه را به عفو و گذشت از یکدیگر توصیه کردند، سخنانی که بخشی از آن به دلیل مبهم بودن مورد سوء استفاده رسانه‌های مخالف منافع ملت قرار گرفت.

كد خبر : ۳۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


چماق‌ها را برای دشمن نگاه داریم / قوم لر پیشتاز در دفاع از انقلاب

ازناخبر: قوم لر همواره نشان داده که در راه حفظ اصول اسلام و انقلاب از همه چیز خود گذشته و در صف مقدم نبردها قرار داشته‌ است؛ نمونه بارز آن حضور چشم‌گیر در هشت سال دفاع مقدس و راهپیمایی‌های حمایت‌آمیز از آرمان‌های امام و رهبری است.

كد خبر : ۳۸۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳


اختصاص 17 دستگاه مینی بوس برای جابجایی مسافران قطار تهران، اهواز و برعکس

ازناخبر: شهردار ازنا با اشاره به سانحه ریلی در محدوده شهرستان ازنا، از اختصاص 17 دستگاه مینی بوس برای جابجایی مسافران در مسیر ریلی مومن آباد، ازنا خبر داد.

كد خبر : ۳۹۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۸


منطقه ای که اقتصاد لرستان را "ویژه" می کند/ فرش قرمز در انتظار سرمایه گذاران

ازناخبر: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لرستان در شهرستان ازنا شاید در سال جاری یکی از مهم ترین رخدادهای اقتصادی این استان بود که به وقوع پیوست، منطقه ای که در صورت استقبال سرمایه گذاران می تواند ناجی اقتصاد این استان باشد.

كد خبر : ۳۹۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۲۸


نظر وزیر اطلاعات درباره فراری‌ها و خبر دهقان از «فاتح»

ازناخبر:اگر چه رئیس‌جمهور بعد از جلسه امروز هیئت دولت بدون گفت‌وگو با خبرنگاران ساختمان پاستور را ترک کرد اما اعضای کابینه او پاسخگوی سؤالات مختلف خبرنگاران شدند.

كد خبر : ۳۹۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۳۱


واقعاً این مجلس در رأس امور است؟!!

ازناخبر: پخش مستقیم و کامل مذاکرات روزهای اخیر مجلس شورای اسلامی از صدا و سیما اقدام بسیار شایسته و قابل تقدیری بود. هرچند شاید جلسات بحث در مورد کابینه پیشنهادی تأثیری در رأی مخالف یا موافق دادن نمایندگان به کابینه نداشته باشد و رایزنی ها و وعده و وعید ها پیش از این جلسات صورت گرفته باشد ولی پخش آن ها از رسانه ملی این امید را ایجاد کرد که مردم شریف ایران واقعیت های عرصه سیاسی را بهتر درک کنند و دغدغه ها و میزان کارآمدی مجلس منتخب خود را بشناسند.

كد خبر : ۳۹۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۱


آب شرب مهم ترین مطالبه روستائیان ازنا/ آب "کمال صالح" به لرستان نرسید

ازناخبر: در بازدید نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی مشکلات چهار روستای شهرستان ازنا بررسی و بر پیگیری برای رفع مشکل آب شرب این روستاها تاکید کرد.

كد خبر : ۳۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۲


95درصد پیشرفت در داروسازی بایرافلاک ازنا

ازناخبر: کارخانه داروسازی بایرافلاک ازنا بزرگترین کارخانه داروسازی آسیا 95 درصد پیشرفت دارد .

كد خبر : ۳۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۲


دست‌بند بهارستان بر دستان قاچاق‌چی‌ها

ازناخبر: جلسه علنی امروز مجلس به بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اعاده شده از شورای نگهبان اختصاص داشت.

كد خبر : ۳۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۳


بسیاری مسئولان با روستاییان ارتباط آنچنانی ندارند

ازناخبر: نماینده مردم دورود و ازنا درمجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان دستگاه‎های اجرایی باید با تمام توان در جهت رفع مشکلات روستاییان تلاش کنند.

كد خبر : ۳۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۶


بازدید مدیر کل دامپزشکی کشور از شرکت بایر افلاک ازنا/امید سرمایه گذاری میلیاردی به نسخه دولت تدبیر

ازناخبر: داروسازی بایر افلاک در شهرستان ازنا در استان لرستان بزرگترین داروسازی خاورمیانه محسوب می شود؛ پروژه ای که فاز داروی دامی آن یکسال و نیم است علی رغم پیشرفت 99 درصدی چشم به راه تامین مواد اولیه مانده است.

كد خبر : ۳۹۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۷


دولت پیام ملت را دریافت کرد/ پیروزی از آن مقاومت و مردم سوریه است

ازناخبر: خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه توقع از رئیس جمهوری که لباس روحانیت برتن دارد ، متفاوت با دیگران است گفت: پیام نمانیدگان، پیام مجلس نبود،پیام همه مردم بود که دولت هم این پیام را دریافت کرد.

كد خبر : ۳۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۸


انفجار ساختمان نخست‌وزیری نقطه عطفی برای انقلاب بود/روحانی به مطالبات همه مردم پاسخ دهد

ازناخبر: رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: رییس‌جمهور باید مشکلات مردم را تحمل کند و به مطالبات همه مردم پاسخ دهد.

كد خبر : ۴۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۲


کسی که نمازمی خواند؛زندگی اسلامی دارد

ازناخبر:حجت الاسلام میرعمادی گفت: ایجاد سبک زندگی صحیح نیازمند تداوم یک صفت در انسان است و کسی که نماز می‌خواند؛سبک زندگی اسلامی دارد.

كد خبر : ۴۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۳


لرستان از 3 درصد سنگ‌های تزئینی جهان برخوردار است

ازناخبرسفیر و رایزن اقتصادی افغانستان در تهران که به دعوت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد به لرستان سفر کرده بودندبا رییس و اعضای هیأت‌رییسه‌ی اتاق خرم‌آباد دیدار کردند

كد خبر : ۴۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۸


اعزام تیم‌های فوق تخصصی به وسیله بالگرد به شهرستان الیگودرز

ازناخبر:معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در هفته دفاع مقدس اعزام تیم‌های فوق تخصصی به مناطق الیگودرز با همکاری جمعیت هلال احمر استان به وسیله بالگرد در دستور کار قرار دارد.

كد خبر : ۴۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹


پشت پرده انتخاب قالیباف در شورا

ازناخبر:انتخاب شهردار تهران در شورای شهر چهارم تهران با حاشیه‌ها و پشت پرده‌های جالبی همراه بود به طوری که با پیگیری‌های خبرنگار روز نو از برخی اعضای شورای شهر، پشت پرده ابقای قالیباف در شهرداری تهران افشا شد.

كد خبر : ۴۱۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹


اوباما: پای هیچ سربازی به خاک سوریه نخواهد رسید/در صورت شکست طرح روسیه به زور متوسل می‌شویم

ازناخبر: رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کاخ سفید برای توجیه افکار عمومی ملت آمریکا که با جنگ علیه سوریه مخالفند ادعا کرد که برای پایان دادن به جنگ تلاش کرده و به دنبال مستقر کردن نیرو در سوریه نیست و از کنگره خواسته تا رأی گیری درباره حمله به سوریه را به تعویق اندازد.

كد خبر : ۴۱۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۰


کلید گمرگ در قفل منطقه ویژه اقتصادی نچرخید/ چشم به راهی قطب صادرات لرستان

ازناخبر: شهرستان های نیمه شمالی لرستان را می توان قطب صادرات این استان نامید، قطبی که برای توسعه هر چه بیشتر شاهد افتتاح منطقه ویژه اقتصادی و گمرک مستقل بود ولی همچنان کلید گمرک در قفل این منطقه ویژه نچرخیده است.

كد خبر : ۴۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۱


علت اول حادثه قم نقص فنی و ترکیدگی لاستیک و علت بعدی آتش‌سوزی بود

ازناخبر: رئیس پلیس‌ راه کشور با اشاره به حادثه تصادف اتوبوس‌ها در اتوبان تهران ـ قم گفت: در این حادثه علت اول نقص فنی و ترکیدگی لاستیک و علت بعدی آتش‌سوزی حاصل از برخورد دو اتوبوس با یکدیگر بود که حادثه را تشدید کرد.

كد خبر : ۴۱۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۴


بیماری هلندی درمان مشخص ندارد/ نیاز تولید به محرک‌های بزرگ برای جذب سرمایه

ازناخبر: استاد ایرانی اقتصاد در دانشگاه اموری آتلانتای آمریکا تجربه رکود تورمی آمریکا را بازگو می‌کند و می‌گوید بیماری هلندی درمان مشخصی ندارد و دولت باید بر اساس شرایط اقتصادی کشور برای آن به دنبال راهکار باشد. به اعتقاد وی تولید برای جذب منابع نیازمند محرک‌های بزرگ است و...

كد خبر : ۴۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


دانش‌آموزان شیعه و سنی که برای وحدت و آمادگی کنکور به دانشگاه تهران آمدند

ازناخبر:فکر نمی‌کردم روزی در تهران از یک اردوی جهادی گزارش تهیه کنم. آن هم اردویی متفاوت که دانش‌آموزان شیعه و سنی که برای آمادگی کنکور و وحدت اسلامی به دانشگاه تهران آمده‌اند.

كد خبر : ۴۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


هر کجای ایران باشم به یاد لرستان خواهم بود

ازناخبر: اولین حضور دهمرده، در روزهایِ نخستینِ انتصابش به عنوان استاندار لرستان در نمایشگاهِ رسانه ها در محل دائمی نمایشگاه های فعلی در دامنه مدبه کوه بود؛ دامنه همان محلی که امروز کمتر کسی را می شناسی که نامی از آن را به عنوان مجتمع 14 معصوم یا بام خرم آباد نشنیده باشد.

كد خبر : ۴۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


۷ درسی که آمریکا باید از بحران شیمیایی سوریه بیاموزد

ازناخبر: یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی از مقامات آمریکایی خواست به هفت درس مهم بحران شیمیایی سوریه توجه کنند.

كد خبر : ۴۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۵


درخشش نام «خلیج‌فارس» در قلب دوبی/ اماراتی‌ها چه چیز را انکار می‌کنند؟

ازناخبر:جعفر مرادی‌شهدادی پژوهشگر هرمزگانی و طراح ایده روز ملی خلیج فارس از رؤیت و جمع‌آوری اسنادی قابل توجه پیرامون حقانیت نام خلیج فارس در امارات خبر می‌دهد که در نوع خود قابل تامل است.

كد خبر : ۴۲۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


مرگ موتورسوار قمی در پیست غیر استاندارد

ازناخبر: موتور سوار قمی در حین برگزاری مسابقات چند جانبه موتورسواری در شهرستان ازنا به دلیل غیر استاندارد بودن پیست و عدم حضور امدادگر و آمبولانس جان خود را از دست داد.

كد خبر : ۴۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۷


زلزله چهار ریشتری لرستان را لرزاند

ازناخبر:استان لرستان از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

كد خبر : ۴۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۸


وقتی فیلترها شکسته می شوند/ دسترسی آزاد به اطلاعات؛برای یکی یاهمه

ازناخبر: زمانی دیپلماسی حربه ای دردست سیاست مداران برای به کرسی نشاندن خواسته های سیاسی واقتصادی کشورمطبوعشان بود.گفت وگو وبیان شفاهی دولتمردان وسیله ای است که تاکنون روال وجریان سیاست بین الملل راتداوم بخشیده است.

كد خبر : ۴۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۲۹


علت شکست برخی انقلاب های منطقه خلأ رهبری بود

ازناخبر: فرمانده سپاه ازنا در مراسم رژه حماسی در ازنا گفت: انقلاب های منطقه برگرفته از مکتب انقلاب اسلامی ایران بود اما خلأ رهبری در این انقلاب ها علت اصلی شکست این انقلاب ها بود.

كد خبر : ۴۲۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۳۱


پیوند پرماجرای لرستان و اصفهان/ بخت این خط آهن بالاخره باز می شود؟

ازناخبر: "ازنا - الیگودرز - اصفهان" مسیر پروژه ریلی است که در طول سالهای اخیر ماجراهای زیادی را به خود دیده است؛ پروژه ای که شاید بتوان لقب یکی از پرماجراترین خطوط ریلی کشور را به آن داد.

كد خبر : ۴۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲


اعزام تیم های تخصصی به روستاهای دور افتاده لرستان

ازناخبر: به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، بسیج جامعه پزشکی لرستان تیم های تخصصی خود را برای ارائه خدمات رایگان به مناطق محروم سراسر استان اعزام کرد.

كد خبر : ۴۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۳


کشاورزی سنتی، جیب مایه حیات را خالی کرد/ چشم‌ها به حساب پس‌انداز آبیاری نوین
ازناخبر: هدر رفت "آب" این سرمایه بی‌بدیل کشور در بخش کشاورزی و استمرار خشکسالی در یک دهه اخیر ضرورت توجه هر چه بیشتر به توسعه روشهای نوین آبیاری در این بخش را دوچندان کرده است؛ موضوعی که توسعه آن نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به کشاورزان است.
كد خبر : ۴۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


از جنگ فقر و غنی تا کتاب من و احمد...

ازناخبر: اگر چه گفته ها و ناگفته های فرماندهان جنگ تحمیلی بحری نیست که درکوزه ای بگنجد و موضوعی نیست که در یادداشتی خلاصه شود اما با این وصف خبرنگار ازناخبر این ایام رابهانه کرده و به سراغ یکی ازفرماندهان بسیجی جبهه ها ی جنگ رفتیم ؛ منوچهر دستگردی معروف به حاج میثم.

كد خبر : ۴۲۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۴


فوتبالیستی که ابروهایش را بر نمی داشت و در پارتی شبانه دستگیر نمی شد ولی آقای گل بود!

ازناخبرمجید ابرویش را بر نمی داشت، موهایش را ژل نمی زد، پارتی های شبانه شرکت نمی کرد، مثل امروزی ها پاتوق نشین قلیان کش ها نبود، ماشین میلیونی نداشت، رقم قرارداد هایش را می شد براحتی شمرد، برای برد و باخت تبانی نمی کرد، او را با دلالی کاری نبود، هتل های چند ستاره محل اقامتش نبود...

كد خبر : ۴۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۶


نمایندگان خواهان تذکر به رییس بانک مرکزی شدند/قائدرحمت به وزیر دادگستری تذکر داد

ازناخبر: نمایندگان مجلس در تذکرات کتبی خود به مسوولان اجرایی کشور، به رییس‌جمهور تذکر داده و خواهان برخورد با رئیس کل بانک مرکزی به منظور انجام مصاحبه‌ غیرضروری و تأثیرگذاری در افزایش نرخ ارز شدند.

كد خبر : ۴۳۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۹


استخراج 4 میلیون و 500 هزار تن مواد معدنی در لرستان

ازناخبر: معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سالانه چهار میلیون و 500 هزار تن مواد معدنی از معادن استان استخراج می‎شود.

كد خبر : ۴۳۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


حادثه در راه آهن ازنا/ بی توجهی مسئولین در نشت مواد نفتی

ازناخبر: نشت مواد سوختی از بقایای قطار واژگون شده(مرزیان) در ایستگاه راه آهن ازنا دچار آتش سوزی شد و نکته قابل توجه آن بی دقتی مسئولین در نشت این مواد بوده است.

كد خبر : ۴۳۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۱


250هکتار از درختان بلوط استان گرفتار بیماری ذغالی هستند

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت:وضعیت این بیماری درشهرستانهای پلدختر وکوهدشت شدیدتر از سایر نقاط استان است.

كد خبر : ۴۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۱


نخست وزیری که به اتهام لری حرف زدن، برکنار شد ! +عکس

مخالفان، نجف قلی بختیار را به بی سوادی متهم می کردند. شاید امروزه برخی لرهای تجددگرا نیز "لری حرف زدن نخست وزیر" را عامل کاهش جایگاه او بدانند. ولی نجف قلی بختیار، با همین یک کار خود، نامش را در تاریخ مردم لر جاودانه کرد و نشان داد "سواد قومی" و "سواد سیاسی راهبردی" وی بسیار بیشتر از کسانی است که با دو کلاس درس دانشگاهی گمان می کنند دستیابی به رفاه در گرو فرار از هویت و گمخویشی و فراموشی زبان و رسم لری است.

كد خبر : ۴۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۴


لرستان تحمل کلنگ‌های غیرکارشناسی را ندارد

استاندار لرستان گفت: استان لرستان دیگر تحمل کلنگ‌های غیرکارشناسی را ندارد.

كد خبر : ۴۴۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


بازدید بوالحسنی از تنها کارخانه ی شیرین سازی گاز ایران در ازنا

فرماندار ازنا به همراه معاون خود، از تنها کارخانه شیرین سازی گاز ایران که در شهرک صنعتی ازنا قرار دارد بازدید کرد.

كد خبر : ۴۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷


همـه آنچـه درباره کعبـه، خانـه خـدا بایـد بدانیـم

البیت العتیق و البیت الله الحرام از نام‌های دیگر كعبه‌اند.

كد خبر : ۴۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


تشکیل کمیته حفظ، نشر و دفاع از اندیشه‌های امام خمینی (ره)

کمیته حفظ، نشر و صیانت از اندیشه‌های امام خمینی(ره) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اکنون با توجه به مسائل اخیر که عده‌ای از سیاسیون با حمایت مؤسسه حفظ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اقدام به نشر خاطرات مجعول از ایشان می‌کنند، این کمیته سعی می‌کند تا به دفاع از اندیشه و خط و راه نورانی آن عزیز سفر کرده همت بگمارد.

كد خبر : ۴۴۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۳۰


بازتاب هدیه ایران به فرمانده نیروی هوایی روسیه

اهدای یک فروند پهپاد اسکن ایگل از طرف ایران به فرماده نیروی هوایی روسیه که میمهان نیروهای مسلح ایران است بازتابهای فراوانی در رسانه های دیگر داشته است. پهپاد اسکن ایگل که بر فراز آسمان ایران توقیف شده بود با مهندسی معکوس ساخته و عملیاتی شده است.

كد خبر : ۴۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۲


دعوت نمایندگان لرستان به تعامل بیشتر برای جذب سرمایه / در رفتن آب ازنا، وزارت نیرو کوتاهی می کند

نماینده ازنا ودورود در مجلس شورای اسلامی هرگونه اظهارات مداخله جویانه را درحوزه های انتخابی دیگر محکوم وهمه نمایندگان استان لرستان را برای جذب تخصیصات بیشتر در راستای محرومیت زدایی به تعامل و به دور از اختلافات داخلی فراخواند

كد خبر : ۴۴۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴


بدنه نحیف اقتصادی لرستان تحمل تصمیم‌های غیرکارشناسی را ندارد

استاندار لرستان گفت: بدنه نحیف اقتصادی لرستان تحمل تصمیم‌های غیرکارشناسی را ندارد.

كد خبر : ۴۵۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۶


چیزی که همیشه آزارم داده این بوده که ازنا بیش از حد سیاسیه

محمود افضلی از نخبگان ازنایی مقیم پایتخت در گفتگو با ازناخبر گفت:چیزی که همیشه آزارم داده این بوده که ازنا بیش از حد سیاسیه از نوع بدش، بلافاصله بعد از هر انتخابات تسویه حساب های سیاسی شروع می شود.

كد خبر : ۴۵۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


زندگی نامه سیاسی شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صادقی

زندگی نامه سیاسی شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صادقی نماینده سابق مردم ازنا و دورود در جلس شورای اسلامی.

كد خبر : ۴۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


میزان یارانه نقدی تغییر نمی‌‌کند/ دولت سه ماهه باید ثروتمندان را شناسایی کند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه دولت سه ماه برای شناسایی دهک‌های بالای درآمدی فرصت دارد، گفت: در این مدت روال قبلی هدفمندی اجرا خواهد شد.

كد خبر : ۴۵۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷


تحصن مجلس ششم تندروی بود/حوادث سال۸۸ تلخ بود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه تندروی‌هایی مثل جریان تحصن‌ها در مجلس ششم صورت گرفت که از دید من زیبنده نبود، گفت: بنده در مسولیت‌های مختلف سعی کرده‌ام از خدا کمک بگیرم و با توجه به اقتضائات آن به وظایفی که دارم عمل کنم.

كد خبر : ۴۵۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۰


شعار «مرگ برآمریکا» صریح آیه قرآن است

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه شعار «مرگ برآمریکا» صریح آیه قرآن است، گفت: کسانی که اصرار دارند شعار مرگ بر آمریکا گفته نشود، اگر در زمان امام حسین(ع) بودند، یا به صف یزید می‌پیوستند یا حاضر نمی‌شدند که از یزید ابراز نفرت کنند.

كد خبر : ۴۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۰


عاقبت اعتماد به امریکا، محاکمه در قفس است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عاقبت اعتماد به امریکا، محاکمه در قفس است که اگر به جای سازش به امریکا، علیه اسراییل مقاومت می کردند ملت مصر نیز پشتیبان آنها می ماند.

كد خبر : ۴۶۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


همراه سپ بلاتر در سفر به ایران را بشناسید

در سفر رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال، شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه حضور دارد که دانستن نکاتی از زندگی‌اش موجب می‌شود تا شناخت بهتری از وی داشته باشید.‌

كد خبر : ۴۶۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۵


تغییرات دولت از 1000 نفر گذشت

تعداد عزل و نصب‌ها در دولت یازدهم در فاصله چند روز مانده تا وعده 100 روزه‌ای که رئیس‌جمهور برای ارائه گزارش عملکرد به مردم تعیین کرده بود، از مرز هزار نفر گذشت.

كد خبر : ۴۶۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸


بیشه زار حاشیه رودخانه ماربوره در معرض نابودی است

سالیان نه چندان دور در حاشیه های رودخانه ماربوره اصلی ترین سرشاخه دز در حد فاصل روستاهای دربند و میانرودان و روبروی اشترانکوه بیشه زاری انبوه با درختان بید وحشی و گزبه شکل زیبایی چشمان هر بیننده ای راکه به این منطقه وارد می شد نوازش میکرد و علاوه بر ایفای نقش مهم خود در لطافت آب وهوای منطقه اشترانکوه به مامن و جایگاه مهمی برای حیات وحش تبدیل شده بود.

كد خبر : ۴۶۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


عوارض میلیاردی فروآلیاژ ازنا کجا میرود/ سهم مردم ازنا از آلودگی چقدراست

خزانه دار شورای شهرازنا گفت: عوارض های مالیات بر ارزش افزوده و مالیات آلایندگی کارخانه فروآلیاژ ازنا طبق قانون برنامه پنجم توسعه،ماده 123 مصوب سال1378 به این سو تماما به ازنا تعلق نگرفته و شورای شهر تا حصول نتیجه مثمر پیگیری می کند.

كد خبر : ۴۶۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۹


ما همانند رهبر انقلاب به طرف غربی بی اعتمادیم

در سال‌های اخیر، رفتار غربی‌ها اعتماد ایرانی‌ها را از بین برد، مثلا تحریم‌های متعددی که فراتر از قطعنامه‌های شورای امنیت بود به ایران تحمیل شد. بیماران ایرانی از داروهای مورد نیازشان محروم بودند.

كد خبر : ۴۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۲


اجرای مراسم سنج ودمام در هیئت خادم العباس(ع)

درشب عزای حسینی نوای سنج ودمام حسینیه هجرت ازنا سوز و گداز وصف ناشدنی عاشورایی را دردل سینه زنان هیئت عزاداران جوانان خادم العباس(ع) دو چندان کرد.

كد خبر : ۴۷۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۴


آب؛ بهانه اصلی جنگ‌های آینده/ بی‌توجهی به اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی

۹۰درصد آب کشور در بخش کشاورزی استفاده می‌‌شود که ۸۰ درصد این آب هدر می‌رود، با این حال شاخص‌ترین برنامه جلوگیری از هدررفت آب، اجرای آبیاری تحت فشار است که از 1.2 میلیون هکتار فراتر نرفته است.

كد خبر : ۴۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۵


ماهواره به صورت ناخود آگاه در روح جوانان تاثیر می گذارد

رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) بروجن در گفتگو با خبرنگار ازناخبر گفت:ما با اصل تکنولوژی های امروزی مخالف نیستیم ما با فساد مخالفیم، ماهواره ها به صورت ناخود آگاه در روح جوانان تاثیر میگذارد.

كد خبر : ۴۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۶


همکاری عربستان و پاکستان در حمایت از تروریست‌ها

یک پایگاه خبری عرب زبان از انگیزه‌های عربستان و پاکستان در حمایت مالی و لجستیک از تروریست‌های جیش العدل پرده برداشت.

كد خبر : ۴۷۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۲۷


ایستادگی و اقتدار ملت تنها راه مأیوس شدن دشمن است/ تعبیر عقب‌نشینی از «نرمش قهرمانانه» بدفهمی‌ است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند.

كد خبر : ۴۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۳۰


هشدار به اکثر استان‌های کشور درباره سیل

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: به استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، گلستان، بوشهر، مازندران و گیلان هشدار و آماده باش کامل داده شده است.

كد خبر : ۴۸۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۱


اجرای طرح آزمایشی محصول محوردرلرستان/تخصیص اعتبارصدمیلیون تومانی

معاون وزیر کار و امور اجتماعی در ازناگفت:باتوجه به نرخ بیکاری درلرستان طرح آموزش محصول محور باهمگرایی بخش خصوصی ،تعاون ،سازمان فنی وحرفه ای وصندوق مهرامام رضا(ع) درلرستان وچند استان دیگرهمزمان بطورآزمایشی اجراخواهدشد.

كد خبر : ۴۸۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۱


به یاد کربلای5، حماسه سازان کربلایی

چندین سال از روزهاي آتش و خون مي گذرد، روزهايي كه يادآور حماسه بزرگمرداني تاريخ ساز است. امروز ديگر اثري از رژيم بعث عراق نيست و نام صدام تنها در صفحات سياه تاريخ حك شده اما ياد و خاطره دلاورمردان اين مرز و بوم كه عاشقانه در برابر دشمن تا دندان مسلح ايستادند و سرود آزادگي و رشادت سر دادند همواره جاودان خواهد ماند. به مناسبت سالروز عملیات کربلای پنج که مهمترین عملیات اسلام دردوران دفاع مقدس از جهات مختلف است زیرامنجربه دستیابی به دستاوردهای تاکتیکی بزرگی گردید.

كد خبر : ۴۸۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۳


دعوت رسمی مکتوب جهت انتخاب شهردار به هیچ وجه برای اینجانب ارسال نشده

یوسف موگویی عضو شورای شهر ازنا در نامه ای به ازناخبر علت غیبت اخیر در جلسه شورای شهر را توضیح داد.

كد خبر : ۴۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۴


ازنا، شهر بی سکان دار

بعد از گذشت حدود3ماه از انتخاب شورای شهرازنا و با توجه به اینکه برخی از شهرهای لرستان شهردار خود را انتخاب کرده اند ولی هنوز شورای اسلامی شهرستان ازنا موفق به انتخاب شهردار این شهر نشده است.

كد خبر : ۴۸۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۵


غنی‌سازی هرگز متوقف نمی‌شود/ فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا می‌شود/ همه مشکلات به خاطر تحریم نیست/ دولت را نقد کنید

رییس جمهور با بیان اینکه حق هسته‌ای ما با قدرت بیشتر اجرایی می‌شود، گفت: هیچ وقت شاهد توقف غنی‌سازی در ایران نخواهیم بود و غنی‌سازی خط قرمز ما محسوب می‌شود.

كد خبر : ۴۸۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


سوالاتی که بی‌پاسخ ماند/اعتراف اصلاح طلبان به عدم ارائه گزارش 100 روزه از سوی رئیس‌جمهور

لازم است یک بار دیگر آقای روحانی سخنان خود را مرور کند ؛ شاید به این نتیجه برسد که لازم است گزارش عملکرد واقعی دولت در مدت 100 روز را طبق وعده ‌اش به مردم ارائه دهد چرا که سخنان شب گذشته هیچ شباهتی به ارائه گزارش نداشت.

كد خبر : ۴۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


استقلال خود را با غذا و دارو معامله نمی‌کنیم/ به طرف مقابل بدبینیم

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آمریکا باید بداند ملت ایران، ملتی نیست که بخواهد استقلال خود را با غذا و دارو معامله کند چون طعم استقلال را چشیده است.

كد خبر : ۴۸۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


نمایندگان مجلس درباره گزارش هسته‌ای ظریف چه گفتند؟

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آمریکا باید بداند ملت ایران، ملتی نیست که بخواهد استقلال خود را با غذا و دارو معامله کند چون طعم استقلال را چشیده است.

كد خبر : ۴۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


رابطه مردم با نماینده خدشه دارنخواهد شد/اعتراضی بدستم نرسیده

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی گفت:رابطه مردم در طول نمایندگی یک نماینده رابطه وکیل و موکل است وکسی نمی تواند این رابطه را خدشه دارکند.

كد خبر : ۴۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۶


واکنش فیسبوکی‌ها به گزارش روحانی

برنامه تلویزیونی رئیس جمهور برای ارائه گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت، به محاکمه شبانه احمدی‌نژاد و همکارانش در روزی تبدیل شد که قرار بود رئیس دولت سابق صبح آن روز در دادگاه حضور یابد.

كد خبر : ۴۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۷


قیمت خودروهای داخلی و خارجی/جدول

جدول لیست قیمت خودروهای داخلی و خارجی اعلام شد.

كد خبر : ۴۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


"کمندان" همچنان در کمند کمبود اعتبارات/ سد کوچکی که در آستانه 10 سالگی قرار دارد

سد کمندان که نزدیک به 10 سال از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد همچنان دربند کمبود اعتبارات مانده و به نظر می رسد با استمرار این وضعیت همچنان باید در حسرت آبگیری باقی بماند.

كد خبر : ۴۸۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۸


معتقد به قطع یارانه نیستم/نظرات دولتهای سازندگی و اصلاحات در مورد هدفمندی یارانه ها منطقی نبود

استاد دانشگاه تهران گفت: دولت های سازندگی و اصلاحات هم درباره یارانه نظراتی داشتند اما راه حلی که ارائه می دادند از نظر مجلس منطقی نبود چون صرفا از طریق واژه مبهم اصلاح قیمت‌ها یا آزاد سازی قیمت‌ها آن را مطرح می کردند در حالی که ضعف اصلی نظارت بر ساخت و ساز و معماری که انرژی را هدر می داد، بود.

كد خبر : ۴۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹


آیین یعنی زندگی و زندگی یعنی آیین/ آیین ها؛ زندگی مردم گذشته

فرهنگ؛ مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه خویش فرامی‌گیرد تعریف می شود.

كد خبر : ۴۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰


شرح برنامه های مرکز فنی حرفه ای ازنا

رئیس مرکز آموزش فنی حرفه ای ازنا در نامه ای به دفتر ازناخبر برنامه های اخیر این مرکز را به صورت تفصیلی بیان نمود.

كد خبر : ۴۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


وعده ناممکن لغو تمام تحریمها و توطئه های شوم

پررنگ سازی "تحریمها" فعلاً آخرین و به زعم آمریکا کاراترین سلاح علیه مردم ایران است.

كد خبر : ۴۹۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۲


نصرالله: توافق ژنو موجب فروپاشی جهان تک‌قطبی شد/ عربستان درهای همگرایی با ایران را بسته است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌و‌گوی تفصیلی با یک شبکه تلویزیونی مسیحی لبنان با اشاره به تاثیرات توافق ژنو در دور شدن سایه جنگ از منطقه و فروپاشی جهان تک‌قطبی، از تلاش‌ سعودی‌ها تا آخرین نفس برای حمایت از تروریسم در سوریه، لبنان و عراق پرده برداشت.

كد خبر : ۴۹۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۳


آری اکنون وقت محاکمه است، نه مناظره! / جرم سران فتنه چیست؟

آری اکنون به زعم همگان وقت «محاکمه» است؛ اما آسیاب به نوبت! اگر قرار به محاکمه هم باشد اولویت با کسانی است که دانسته شرایط فتنه را فراهم نمودند و به آن دامن زدند.

كد خبر : ۴۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۴


پای گروه‌های شیطان پرستی به مدارس هم باز شد

برخی از گروه های شیطان پرستی باهدف جذب و عضو گیری جوانان در بعضی از دبیرستان های کشور فعالیت خود را گسترش دادند.

كد خبر : ۴۹۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۸


دیگر صدای پای آب نمی‎آید

با قدری تامل درباره آب، ارزش قطره‎ها را دریابیم و با زلالی اندیشه روح پاکش را شناخته، آن را نیالاییم و از دیگری التماس نکنیم.

كد خبر : ۵۰۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۱۹


هوای لرستان 8 درجه سردتر می‌شود

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: از آغاز هفته آینده هوای لرستان بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد سردتر می‌شود.

كد خبر : ۵۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۲


سیلوهای مخفی-شلیک‌های پنهان؛ از راکتهای حزب‌الله تا موشک‌های سپاه

استقرار نامتقاران نیروهای موشکی سپاه پاسداران در گستره سرزمینی ایران عملا می‌تواند به عنوان نقطه قوتی در مقابل سپرهای دفاعی آمریکا و رژیم صهیونیستی ایفای نقش کند

كد خبر : ۵۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۴


چرا دولت تدبیر و امید پاسخگوی اظهارات نسنجیده و بی ادبانه مشاورش نیست؟

سریع القلم، مشاور رئیس جمهور، با بیان سخن نسنجیده و توهین به تاکسی داران در هفته گذشته و در ادامه عدم معذرت خواهی از مردم، باعث به وجود آمدن موج اعتراضات تاکسی داران در سراسر کشور طی چند روز گذشته شد.

كد خبر : ۵۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


رفسنجانی: رهبری در سه موضوع حساس به داد ما رسیدند/افخم: تحریم جدید به معنای مرگ توافقنامه ژنو است/هاشمی: شیوه گزارش روحانی شبیه احمدی‌نژاد بود/نادران: برخی اصلاح طلبان بدمستی میکنند

دیدار عراقچی با کاترین اشتون، واکنشها به توهین مشاور عالی رئیس جمهور به رانندگان تاکسی، واکنشها به اظهارات حجاریان درباره انحلال مجلس، برکناری رئیس دانشگاه علم و صنعت و نشست هفتگی سخنگوی دستگاه دیپلماسی از مهمترین اخبار امروز 26 آذر 1392 هستند.

كد خبر : ۵۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


200 میلیارد ریال برای تکمیل سد مرووک دورود اختصاص یافت

نماینده مردم دورود و ازنا درمجلس شورای اسلامی گفت: 200 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و راه اندازی سد مرووک دورود اختصاص یافته است.

كد خبر : ۵۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۷


روحانی حتی اگر بخواهد، مجاز نیست فعالیت فتنه گران را تسهیل کند

کیهان در خبرهای ویژه خود نوشت: آقای روحانی حتی اگر هم می‌خواست، مجاز نبود فعالیت دوباره سران فتنه را تسهیل کند و از این جهت کوتاهی مسئولان ذی‌ربط وزارت ارشاد در قبال تحرک برخی نشریات زنجیره‌ای برای از انزوا در آوردن برخی از سران فتنه (نظیر خاتمی) نیز غیرقانونی و مستوجب مواخذه است.

كد خبر : ۵۱۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۸


سیلی خلعتبری به صورت ناصحی

در جریان دیدار پرسپولیس مقابل سایپا خلعتبری به صورت بازیکن سایپا سیلی زد که داور این صحنه را ندید.

كد خبر : ۵۱۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۲۹


چه کسی داشتن دوست دختر و دوست پسر را باب کرد؟

وی با دوستی و رابطه‌ی مرموز با فرح توانسته بود صاحب قدرت بزرگی در ایران شود. هر کاری دلش می‌خواست انجام می‌داد.

كد خبر : ۵۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰


جزئیات دقیق درمورد پربیننده ترین تصویر سال 2013 +عکس

این عکس، یکی از عکس‌های بسیار محبوبی است که سال 2013 عنوان پربیننده ترین تصویر را از آن خود کرده است و نام زیبایی نیز بر آن نهاده شده است : " دنباله بهشت ".

كد خبر : ۵۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۱


وقتی که درختان بلوط بلاگردان مردم می شوند/کاهش 40 متری سفره‌های زیرزمینی

درختان بلوط از مهمترین عوامل جذب گرد‌ و غبار موجود در هوا هستند به‌طوریکه هر هکتار جنگل تا 68 تن گرد و غبار را جذب می کند.

كد خبر : ۵۱۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۱


پیاده روی ازنا تا کربلا

حجت الله کامرانی پارسال از ازنا تا کربلا را پیاده رفت او می‌گوید پارسال پس از ۱۸ روز پیاده روی زمانی که وارد کربلا شدم از دور که حرم را دیدم گفتم السلام علیک یا اباعبدالله الحسین و وقتی رفتم جلو دیدم تابلو نوشته بود حرم ابوالفضل العباس(ع) گریه امانم نداد گفتم من چون گفتم باید بیام حرم ابوالفضل(ع) نه خود امام حسین(ع) راضی بوده من اشتباه بروم نه خود ابوالفضل(ع) من را مستقیم آورده حرم خودش.

كد خبر : ۵۱۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۳


مهدی هاشمی از ابتدا تا کنون/ پرونده ای که همچنان مفتوح است

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که اتهامات علیه مهدی هاشمی را نداند؛ اما آنچه که این موضوع را پیچیده کرده، عدم رسیدگی به این اتهامات در دادگاه است

كد خبر : ۵۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


9 دی نزدیک است؛ سران فتنه در سوراخ موش!

وقتی وارد دیماه می شویم، طبق دستورالعمل صادره از ناکجاآباد، فعالیت سران فتنه و اصحاب آنان دچار نوعی از رکود می شود تا حساسیت ها کمتر می شود؛ تا ملت شاید آن روز انقلابی و تاریخی را از یاد ببرند

كد خبر : ۵۱۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


جنگ آب، مساله مهم جهان امروز

طی سال های گذشته و دهه های دور که حکومت ها در حال تجهیز و آماده سازی نیروهای نظامی جهت حمله و جنگ با کشوری دیگر بودند تا از منابع مهم حیاتی و صنعتی مانند نفت، معادن،و...بهره بیشتری برند، کسی تصور نمی کرد که امروز صحبتی تحت عنوان"جنگ آب" به میان آید. مسئله ای نه چندان دور که بزودی سراسر جهان را در بر می گیرد.آیا سیل و موج قحطی آب در ایران هم بوجود خواهد آمد؟

كد خبر : ۵۱۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴


غیرقابل اعتمادبودن آمریکا مسجل شد/قوه قضاییه و دولتمردان پیگیر مفاسداقتصادی باشند

دیدارهیئت اروپایی با فتنه گران نشان داد آنان بدنبال مسائل ای به غیر ازدیپلماتیک هستند فتنه گران به پیکره جمهوری اسلامی ضربه زدند، مشکل امروزمردم معیشت است قوه قضائیه ودولت باید به مفاسد اقتصادی ورود و جلوی تخلفات را بگیرد.

كد خبر : ۵۱۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۶


حضور پرندگان مهاجر در لرستان درحال سرشماری است

محمد حسین بازگیر مدیر کل محیط زیست لرستان از سرشماری پرندگان مهاجر در لرستان خبر داد.

كد خبر : ۵۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۷


فتنه 88 کاتالیزور عبور از پیچ تاریخی

9دی 88 هویت نظام را بار دیگر پس از 33 سال به رأی گذاشت و لبیک‌گویان این سیل جمعیت بود که نظام جمهوری اسلامی را افتخار خود می‌دانست و جهان را در تحیری بس عظیم فرو برد

كد خبر : ۵۱۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


حامیان نقاب‌دار فتنه نباید در پست‌های کلیدی نظام حضور یابند

سازمان بسیج ادارات لرستان با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی آورده است: هرگز اجازه نمی‌دهیم، حامیان نقاب‌دار فتنه در پست‌های کلیدی نظام حضور پیدا کنند.

كد خبر : ۵۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۰۸


چرا آمریکا مخالف حضور ایران در ژنو2 است؟

جلوگیری از امتیازگیری ایران در مذاکرات هسته ای خود با گروه 1+5 به بهانه بحران سوریه، ممانعت از افزایش بیش از پیش توان منطقه ای تهران، مخالفت رقبا و بازیگران منطقه ای و دخیل در بحران سوریه و اختلاف نظر بر سر ماندن و نماندن بشار اسد در آینده سوریه از عوامل موثر در مخالفت آمریکا با حضور ایران در ژنو 2 است.

كد خبر : ۵۲۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۱


عمده‌ترین کالاهای وارداتی کدامند؟

از 10 قلم کالای عمده وارداتی در کشور در 9 ماهه سال جاری هشت قلم کالا مربوط به غذا و دارو بوده است.

كد خبر : ۵۲۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۱


نظر مراجع در خصوص خرافات شب اول ربیع الاول

بنابراین بهتر است با مراجعه به متون صحیح از این خرافات جلوگیری شود و به اعمال مذکور در این روز که روزه گرفتن به شکرانه سلامتی پیامبر اعظم و امیرمؤمنان از گزند کفار و مشرکان در اول ربیع ‏الاول و خواندن زیارت پیامبر (ص) و علی (ع) است، بپردازند.

كد خبر : ۵۲۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲


مشکلاتی که سرِ صنعت سنگ لرستان را شکست/ گنجینه ای که "مفت" از دست می رود

صنعت سنگ لرستان که نقطه اتکای صنعت سنگ ایران است این روزها حال و روز چندان خوشی ندارد؛ سنگ های بیشماری که پیش پای لنگ این صنعت، هر روز سبز می شوند فرصت سوزی بزرگی را رقم زده، فرصت سوزی که لرستان را از درآمد میلیاردی این صنعت محروم کرده است.

كد خبر : ۵۲۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴


هشدار هواشناسی لرستان نسبت به آبگرفتگی معابر

هواشناسی لرستان نسبت به آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده های کوهستانی استان از امروزهشدار داد

كد خبر : ۵۲۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۵


احتمال ساماندهی مجدد تیم کارشناسی هسته ای/دادگاه احمدی‌نژاد و فاطمه هاشمی/پرونده شلیک مداح معروف/توزیع سبد کالایی دولت در بهمن

واکنشها به اظهارات مطهری و احتمال ساماندهی مجدد تیم کارشناسی هسته ای،دادگاه احمدی‌نژاد،ماجرای پرونده شلیک مداح معروف،توزیع اولین سبد کالایی دولت در بهمن،اعلام جرم روزنامه های"بهار" و "شهروند امروز" و ورود ماشاروم به ایران از مهم‌ترین اخبار امروز 15 دی 1392 هستند.

كد خبر : ۵۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶


نگاه به میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری باید کلی و جدی باشد /درلرستان مدیران سلیقه ای انتخاب می شوند

قصد داشتم برای پیگیری از وضعیت کنونی آثار تاریخی لرستان گزارشی تهیه کنم، که ناخودآ گاه به یاد یکی از اساتید دانشگاهم افتادم که آن زمان هر وقت فرصتی می شد با هم صحبت کنیم،در خصوص میراث فرهنگی استان حرف های زیادی داشت.بی درنگ به سراغ تلفن همراهم رفتم و شماره او را گرفتم تا وقتی برای گفت و گو از استاد بگیرم.

كد خبر : ۵۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۷


زمینه فساد در اقتصاد ایران از چه زمانی فراهم شد؟/عدم توجه به فرمان 8 ماده‌ای؛ ریشه اصلی مفاسد اقتصادی

پرونده‌های مربوط به شهرام جزایری، فساد کرسنت، اختلاس‌های پی‌در‌پی ،خرید وفروش سئوالات کنکور، سلطان شکر و فولاد، زمین خواری کلان، فساد 3 هزار میلیاردی و در نهایت بابک زنجانی همه و همه ریشه در بی‌توجهی به فرمان مقام معظم رهبری در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی دارد.

كد خبر : ۵۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


ایدز ، طاعون بزرگ

تعدادشان طی 12 سال گذشته9برابر شده است، همانطور که سید حسن قاضی زاده می گوید، ایدز طاعون است.

كد خبر : ۵۲۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


ورود خانواده ها ممنوع! / فسادِ پنهان در تورهای گردشگری +عکس

عدم نظارت بر تور های گردشگری و طبیعت گردی موجب بروز ناهنجاری هایی شده است که در عمل فضای این تور ها و همچین اماکن تفریحی را برای خانواده ها ناامن و نامناسب نموده است.

كد خبر : ۵۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۸


لرستان قطب تکثیر ماهیان سردآبی کشور

در حال حاضر شیلات لرستان 13 درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را به خود اختصاص داده است و بیش از 30 درصد تکثیر ماهیان سردآبی کشور مربوط به این استان می باشد.

كد خبر : ۵۲۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹


از آسیب های اجتماعی تا پاک کردن صورت مسئله

ایرانی‌ها چهارمین تأمین‌کننده درآمدهای این شبکه اجتماعی موبایل بنیان هستند. ۲۰درصد کاربران این ابزار اجتماعی، ایرانی هستند. در حال حاضر در ایران بیش از ۷۰ درصد جوانان و نوجوانان از تلفن‌های هوشمند و ابزار وی‌چت استفاده می‌کنند...

كد خبر : ۵۳۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹


بارش برف و باران در لرستان تا فردا صبح ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: بارش برف و باران در لرستان تا فردا صبح ادامه دارد.

كد خبر : ۵۳۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۱


علی دایی مرا به تراکتورفرستاد تا به عنوان سرمایه ملی حرام نشوم

اردوی تراکتورسازی بعد از گذراندن حاشیه های مختلف آرام به نظر میرسد. علی کریمی هم که به نظر میرسد در این یکی، دو سال آخر نامش با حاشیه گره خورده و به هر تیمی میرود بدشانسی میآورد همراه با دیگر بازیکنان خودش را برای بازی با سایپا آماده می کند.

كد خبر : ۵۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


چرا وزیر ارشاد به اختتامیه جشنواره «عمار» نرفت؟

مردم با همه بضاعت مقدس‌شان 4 سال است که یک جشنواره فیلم را به بزرگی «عمار» و به تقدس آرمان‌های انقلاب برپا می‌کنند و چشم امیدشان را به دست و لبخند هیچ مسئول و وزیر و مدیری ندوخته‌اند.

كد خبر : ۵۳۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۲


ماجرای "تا سه نشه بازی نشه" در افتتاح گمرک ازنا/ وعده هایی که بالاخره پروانه سبز گرفت

ماجرای گمرک تنها منطقه ویژه اقتصادی لرستان حکایت سه بار افتتاحیه برای پروژه ای است که بعد از گذشت شش ماه از آخرین افتتاح بالاخره چشمش به جمال نخستین محموله های ترانزیتی روشن شد، محموله ای که چراغ بزرگترین داروسازی خاورمیانه را نیز روشن خواهد کرد.

كد خبر : ۵۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۳


ایران، صاحب اصلی سبک پاهویوت دنیا است

مربی لرستانی تیم ملی پاهویوت کشور در گفت و گوی اختصاصی با سفیر افلاک، ایران را صاحب اصلی سبک پاهویوت در دنیا معرفی کرد.

كد خبر : ۵۳۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۵


وقتی بی‌حجابی و بدحجابی عادی می‌شود+تصاویر

یکی از واجبات و فروع دین ما که از اهمیت بسیاری بر خوردار است فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که علی رغم اهمیت آن خواسته یا نا خواسته در حال کم رنگ شدن است.

كد خبر : ۵۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۵


برف و باران در راه است

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد، بر اساس نقشه های پیش یابی از اواخر وقت روز جمعه یک سامانه بارشی وارد کشور می شود.

كد خبر : ۵۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۷


کشف جسد سلاخی شده "گراز" در ازنا/گوشت این حیوان به کجا می رفت؟

در محور دورود نزدیکی روستای دربند ازنا، پلیس پس از مشاهده خودروی پارک شده در کنار جاده به آن مشکوک می شود.

كد خبر : ۵۴۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸


شگفت زدگی جک استرا از دیدن تهران!

جک استراو، وزیر خارجه پیشین انگلیس و رئیس کمیته مشترک دوستی ایران و انگلیس که اخیرا به تهران سفر کرده بود، در یادداشتی که روز جمعه در روزنامه ایندیپندنت منتشر شد، از آمریکا خواست تا از فرصتی که برای مذاکره با ایران دارد برای توافق نهایی استفاده کند.

كد خبر : ۵۴۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۹


معجزه اسفناج در سلامتی

اسفناج به عنوان یک منبع غنی از آهن شناخته شده است، بطوری که ۱۸۰ گرم اسفناج پخته شده، 43.6 میلی گرم آهن دارد که این مقدار نسبت به دیگر منابع گیاهی و حیوانی آن مانند گوشت بیشتر است.

كد خبر : ۵۴۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰


در ساعت پنج عصر/ همینه که هست

جامعه ی ما جامعه ای است که تجربه های گوناگونی را پشت سر گذاشته از جمله اتوپی، شکست اتوپی، جنگ و ...

كد خبر : ۵۴۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۱


اعزام ناوگروه ارتش ایران به سمت آمریکا +عکس

ناوشکن 'سبلان' که مورد تهاجم جنگنده‌هاي آمریکایی قرار گرفته بود هم‌اکنون در قالب ناوگروه اعزامي ارتش ايران به‌سوي اقيانوسي در حرکت است که محل سهمگین‌ترین نبردهای دریایی جهان و جولانگاه نيروهاي متخاصم با ایران به‌ويژه 'ناتو' بوده و گام‌نهادن در این پهنه، برای اهداف مأموریت‌های دوربرد نداجا بسیار ارزشمند است.

كد خبر : ۵۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۲


پروازی برای محرومیت/ اسپندی که برای نجات مادر دود شد

مادر در اتاقی تاریک و سنگی با سقفی چوبی دراز کشیده است؛ موهایش را بریده و به دستانش بسته است. به دلیل دیر اطلاع دادن به هلال احمر برای کمک، جنینش را از دست داده بود.

كد خبر : ۵۴۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳


درآخر،قصه سوریه بدست رهبر باکفایت ایران حل خواهدشد/ازکسی حمایت نکرده ام،شایعات کذب است

امام جمعه ازنا گفت:حرف مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته ای فصل الخطاب است همه باید تابع باشند و در آخر،قصه سوریه بدست رهبر با کفایت ایران حل خواهد شد.

كد خبر : ۵۴۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۴


تعبیرخواب یک صاحب دل برای محمدخاتمی/ بازگشت روحانی با وانت نامه از خوزستان/ برگزاری کنگره حامیان احمدی نژاد درتهران/ آغاز فشارها برعارف برای کاندیداتوری از یزد و...

در جریان سفر استانی حسن روحانی به استان خوزستان، بساط نامه نگاری وعریضه نویسی داغ بوده به گونه ای که بخش قابل توجهی از مردم برای رساندن نامه هایشان در اطراف کاروان ماشین های حامل هیات دولت جمع شده بودند. گفته می شود بیش از یک وانت نامه از مردم خوزستان دریافت شده اما هنوز راهکاری برای پاسخ به نامه های مردم ارائه نشده است.

كد خبر : ۵۴۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


اجرای گام اول توافق ژنو به سبک آمریکایی

آمریکا هرگز قصد دست کشیدن از اهرم تحریم علیه ایران را ندارد و هر آن، می تواند حتی در دوره اجرای توافق ژنو نیز به بهانه تروریسم و سلاحهای کشتارجمعی، یا علیه اقداماتی که بعد از توافق ژنو و قبل از اجرائی شدن آن صورت گرفته است و یا علیه اقداماتی که به نظر امریکا مغایر با اهداف توافق ژنو بوده باشد، به وضع تحریم های جدید و ادامه تحریم های قبلی مبادرت ورزد.

كد خبر : ۵۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵


نهم بهمن در آینه تاریخ معاصر ایران

امروز چهارشنبه برابر با نهم بهمن 1392هجری خورشیدی، بیست و هفتم ربیع الاول 1435 هجری قمری و بیست و نهم ژانویه 2014 میلادی است. 35 سال پیش در چنین روزی، امام خمینی(ره) در سخنانی فرمودند: من در نخستین فرصتی که پیدا کنم به ایران می روم و در اولین قدم دولتی مبتنی بر رأی مردم ایجاد می کنم.

كد خبر : ۵۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


پرداخت یارانه نقدی به سرپرستان خانوارهای متقاضی نیازمند/تعیین رقم درآمدی برای دریافت یارانه

طبق گزارش کمیسیون تلفیق، یارانه نقدی صرفاً به سرپرستان خانوارهای متقاضی نیازمندی پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد سالیانه آنها کمتر از رقم تعیین شده توسط دولت باشد و در موعود تعیین شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه نمایند.

كد خبر : ۵۵۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


دعوت احمدی‌نژاد از وزرای سابق/عدم حضور مشایی؛ شرط حضور برخی وزرا در جلسات رئیس جمهور سابق

زریبافان، حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش، دانشجو وزیر علوم، مصلحی وزیر اطلاعات، قاسمی وزیر نفت و بختیاری وزیردادگستری دولت احمدی نژاد از جمله افرادی بودند که به دلیل حضور مشایی حاضر به شرکت در جلساتی که احمدی نژاد ترتیب می‌دهد، نشده اند.

كد خبر : ۵۵۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


بدن بی سر مدافع حرم به آغوش مادر بازگشت+تصاویر

"پیکر مطهر شهید اسماعیلی را درحالی یافتیم که سری بر بدن نداشت و این موضوع...(18+)

كد خبر : ۵۵۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


دانشجویان ارزشی از بازگشت فضای سکولاریسم به دانشگاه نگرانند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان طی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله صافی گلپایگانی، نگرانی دانشجویان ارزشی نسبت به بازگشت فضای سکولاریسم به فضای دانشگاه را ابراز داشتند.

كد خبر : ۵۵۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۹


سوغات شوم بادهای اورانیومی برای ایرانیان

حالا دیگر باید از نفس کشیدن بترسیم؛ بادها هم با ما مهربان نیستند؛ بدشگونند؛ بی رحمند و تحفه شان از سرزمین های دور، شوم است؛ دست شان رو شده و حکایت آلوده دامنی شان مخابره شده، نه فقط به مردم ایران، بلکه به مردم همه دنیا. تا همه بدانند ره آوردشان برای سرزمین ما، مرگ و بیماری است.

كد خبر : ۵۵۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۰


هوای تهران را استشمام کنید ؛"بوی گل سوسن و یاسمن می‌آید..."

روز 12 بهمن 1357، پرشکوه ترین استقبال تاریخی رقم خورد و هواپیمای ایرفرانس به شماره4721 در حوالی ساعت 9 صبح در فرودگاه مهرآباد نشست و حضرت امام(ره) ، با قلبی آرام و مطمئن پس از 15 سال هجرت، پا به خاک میهن اسلامی گذاشتند.

كد خبر : ۵۵۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۲


تیغ حلم از تیغ آهن تیزتر/دستانی که در آتش نمی سوزند

همه آهن را به استحکامش می شناسند و هر کسی که بخواهد مثالی از محکم بودن چیزی بزند می گوید که همچون آهن می ماند...

كد خبر : ۵۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۲


به نام انقلاب؛به کام انحراف

این روزها با فرارسیدن دهه مبارک فجر جلسات وسخنرانی هایی درمحافل سیاسی واداری برخی دولتمردان برگزار می شود که زیاد رنگ وبویی از انقلاب ودستاوردهای آن ندارد.

كد خبر : ۵۵۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۳


ازدواج هراسی؛ مد تازه جوان ایرانی!

در شرایط فعلی خود موضوع هراس از ازدواج وبه نوعی موج نگرانی از مسئولیتهای مختلف بعد از ازدواج بیش از خود ازدواج نگران کننده شده است

كد خبر : ۵۵۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۳


وقتی رسانه ملی با تن‌تاک چاق‌تر می‌شود

در دنیای امروز تبلیغ، بخش ویژه‌ای از دنیای رسانه‌ را به خود اختصاص داده است و  در این میان تبلیغات صداوسیما  علاوه بر تاثیر فراوان بر دنیای تجارت، در شکل‌گیری و جهت‌دهی  اذهان عمومی به سمت و سویی خاص، مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند.

كد خبر : ۵۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۴


تعیین طول دوره اجرای گام نهایی و حفظ آب سنگین اراک یکی کارهای سخت ما است/ماجرای متن منتشر شده پایگاه صهیونیستی دبکا در زمان مذاکرات

عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: یکی کارهای سخت ما تعیین طول دوره اجرای گام نهایی و حفظ آب سنگین اراک است.

كد خبر : ۵۶۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


«لنزور» به جنگِ «فیسبوک و اینستاگرام» آمد

نخبگان، مردم و موسسات ایرانی انتظار دارند دولت همزمان با طراحی سرویس های ایرانی، سرویس های صهیونیستی-آمریکایی از جمله سرویس عکس فیسبوک با عنوان «اینستاگرام» را محدود کند و به این شکل از تولید کننده داخلی حمایت و آن را تقویت کند تا ضمن جلوگیری از خروج ارز و اطلاعات کاربرانِ ایرانی، فرصت های شغلی جدید برای متخصصان فناوری اطلاعات در داخل کشور ایجاد شود.

كد خبر : ۵۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


توافقی که هفت ماه قبل از مذاکرات، 'مرکز مطالعات رژیم صهیونیستی' منتشر کرد+سند

مركز مطالعات امنيت ملي اسرائيل هفت ماه قبل از توافق ژنو (25 فوریه 2013) در گزارشي جالب به قلم افرایم اسکولای پيش بيني كرده بود كه ايران احتمالا در نهايت جداگانه و خارج از چارچوب مذاكرات 1+5 با آمريكا بر سر برنامه هسته اي خود به توافق خواهد رسيد.نکته مهم تشابه متن توافق ژنو و متن پیش بینی شده در بعضی از بخشهای این سند است.

كد خبر : ۵۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


ماجرای زن بی حجابی که از هاشمی پذیرایی کرد

محمد منتظری می­ گفت: یک روز با آقای هاشمی مهمان بنی­ صدر بودیم. وقت شام، خانمی بدون حجاب شروع به چیدن میز غذا کرد و بعد هم در کنار ما نشست.

كد خبر : ۵۶۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۶


ملت ایران استقلال خود را با هیچ چیز معامله نمی‌کند/ مذاکره به معنای اعتماد ملت ایران به آمریکا نیست

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: آمریکا بداند مذاکره کردن ایران از سر عجز نیست. به معنی فراموش کردن جنایت‌های آمریکا در ایران نیست و به این معنی نیست که ملت ایران به آمریکا اعتماد کرده است.

كد خبر : ۵۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۸


بزرگترین اقدام تحریمی آمریکاعلیه ایران پس از ژنو 3

تحریم های جدید آمریماا را می توان درراستای هشدارهای جدید کاخ سفید به اتحادیه اروپا،امارات،ترکیه و... تحلیل کرد ، درواقع واشنگتن که از گسترش روابط سیاسی و تجاری ایران با سایر کشورها و به ویژه کشورهای اروپایی نگران است بااین اقدام ...

كد خبر : ۵۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


انقلابیون دیروز، مصلحت‌طلبان امروز

برهه‌ای حساس و بسیار تاریک پس از جنگ تحمیلی، مناسب‌ترین زمان برای دستکاری و اختلاف‌افکنی بین نیروهای اصلی نظام بود تا بدین وسیله کم‌کم ستون‌ها و استوانه‌های نظام را یکی پس از دیگری از مسیر انقلابی‌گری و اصول اساسی انقلاب که گره بر تفکرات بنیانگذار انقلاب اسلامی داشت، خارج ساخته و نقشه خود را زیرکانه در رسیدن به اهداف خود پی بگیرد.

كد خبر : ۵۶۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


رقابت تنگاتنگ میرحسین با رجوی و پهلوی برای رسیدن به رهبری اپوزیسیون/ وقتی شرمن وکیل مدافع موسوی و کروبی می شود

شاید روزهای اول فتنه ۸۸ برای هواداران موسوی سخت بود که بپذیرند او به وسیله ضد انقلاب و سرویس های بیگانه تحریک شده باشد ولی امروز شاهد هستیم کلاهبردار سلطنت طلب، منافقین کوردل ، سرویس های بیگانه و جاسوسی و دستگاه خارجی آمریکا به دنبال حمایت تمام قد از میر حسین موسوی هستند.

كد خبر : ۵۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


ماجرای افتتاح فاز اول بزرگترین داروسازی خاورمیانه/ به یک مسئول ملی برای افتتاح نیازمندیم!

کارخانه تولید داروهای دامی بایر افلاک ازنا که پیش از این و در زمان های مختلف وعده افتتاح آن به مردم داده شده بود اکنون به مرحله بهره برداری رسیده و چشم انتظار افتتاح توسط یکی از مسئولان عالی رتبه کشور است.

كد خبر : ۵۶۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۹


تأخیر روحانی و تقصیر ضرغامی/ مُشت مانکن‌ها بسته ماند

روزنامه های امروز تیتر و گزارشهای اصلی خود را به راهپیمایی فردا و دعوت گروه ها و جناح های گوناگون از مردم برای شرکت در این مراسم اختصاص داده اند. حضوراعضای مجمع روحانیون در حرم امام خمینی (ره) نیز تیتر مشترک روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب است.

كد خبر : ۵۶۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


"شهرکی" که "صنعت" آن خوابید/ وقتی تولید در دمای منفی 28 درجه یخ می زند

شهرک صنعتی مرزیان شهرستان ازنا با مشکلات متعددی مواجه بوده و بسیاری از واحدهای آن به تعطیلی کشیده شده است تا مسئولان استانی برای احیای این شهرک صنعتی دست به کار شوند.

كد خبر : ۵۷۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۱


خاتـــمی و رفقــا عامل اصلی شلوغی راهپیمایی دیروز!

«آشتی ملی»، «رفع کدورت‌ها»، «گذشت»، «نگاه به آینده» و ... این‌ها را این روزها از سوی برخی گروه‌های اصلاح‌طلب فراوان می‌شنویم. حتی تاکید رئیس جمهور روحانی در سخنرانی‌اش در راهپیمایی 22 بهمن بر «آشتی ملی» هم از سوی برخی ناظران و تحلیل‌گران سیاسی در ادامه اظهارات برخی گروه‌های اصلاح‌طلب افراطی تفسیر شد

كد خبر : ۵۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۳


ترک همزمان در سد تحریم و ایران‌هراسی/عبرت‌های 22 بهمن 92

روزنامه‌های امروز کشور (پنجشنبه – 24 بهمن) در گزارش های به دعوت روحانی از حقوقدانان برای نقد توافق ژنو، گزارش شهرداری تهران درباره مرگ دو شهروند در آتش سوزی خیابان جمهوی، احتمال تشکیل وزارت ازدواج و طلاق، دیدار اوباما و اولاند و جلوگیری از سرمایه گذاری در ایران پرداختند.

كد خبر : ۵۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۴


گزیده مطبوعات بیست و هفتم بهمن

روزنامه های صبح دومین روز هفته (یکشنبه – بیست وهفتم بهمن) تیتر اصلی خود را به کنفرانس خبری رییس مجلس شورای اسلامی اختصاص دادند.

كد خبر : ۵۷۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۷


دلهره مسافران در مینی‌بوس‌های فرسوده لرستان

بیشتر خودروهای مسافربری برون شهری لرستان فرسوده و فاقد سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد هستند.

كد خبر : ۵۷۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۷


آدرس غلط به دشمن ندهید

دوری جستن از نگاهی که تشابه زیادی به نگاه ماکیاولیستی دارد، یک امر موکد برای دولت است چرا که از بار آن «صداقتی» که بارها از طرف دولتمردان به مردم وعده داده شده است، می‌کاهد

كد خبر : ۵۷۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۸


خانواده‌ی هاشمی دورگه ای از مردم کرمان و لرستان

قبل از انقلاب اسلامی رئیس جمهور سابق در قم بوده و من همراهش بودم. بعد هم به تهران آمدیم. آنچه شجره نامه خانواده نشان می دهد، در لرستان شخصی به نام «اصلان خان» بوده که حاکم آن منطقه بوده است. او به عقدای یزد، یزد و سپس کرمان منتقل می شود. «حاج هاشم» جد ما که در کرمان ساکن بوده، با این خانواده وصلت می کند.

كد خبر : ۵۷۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۸


نان به نرخ بیکاری/ کارهایی که به قیمت جان، تمام می شود(1)

چرخ خیاطی ها می چرخند. نزدیک یکی از دخترها می روم. از زیر ابروان پرپشت و سیاهش نگاهم می کند. خاموش است. می گویم: ماهی چقدر حقوق می گیری؟ بیمه هستی؟ دختر که نامش زهراست؛ می خندد. می گوید: بیمه کجا بود؟ اگر اخراج نشویم به همین حقوق کم، راضی هستیم.

كد خبر : ۵۷۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۲۹


گزیده مطبوعات "سی بهمن"

روزنامه های پنجمین روز هفته (چهارشنبه – سی بهمن) تیتر اصلی و برخی گزارش های خود را به سخنان رییس جمهور در جمع هیات های پارلمانی 47 کشور اسلامی و دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه 5+1 در وین پرداختند.

كد خبر : ۵۷۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


دیکته دشمن را ترجمه نکنید!

آیا اهمیت برخورداری کشورمان از دانش و فناوری هسته‌ای در حد‌و اندازه‌ای هست که با هزینه‌های آن نظیر تحریم‌های اقتصادی برابری کند؟ و مگر فعالیت هسته‌ای در پیشرفت و توسعه و زندگی مردم چه نقش برجسته‌ای دارد که بهای سنگین آن قابل پذیرش باشد»؟!

كد خبر : ۵۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰


اقتصاد مقاومتی حتی در صورت رفع تحریم ها/فرصتی بزرگ برای پیشرفت کشور

روزنامه های ششمین روز هفته (پنجشنبه – یکم اسفند) تیتر اصلی خود را به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اختصاص دادند.

كد خبر : ۵۷۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۱


حلاوت صنعت گردشگری کام لرستانیها را شیرین نکرد/ سودی که سر سفره مردم نیامد

در حالی که استان لرستان دارای جاذبه های متعددی در زمینه طبیعی، تاریخی و گردشگری مذهبی است اما استاندار لرستان معتقد است که هنوز مردم این استان شاهد به بار نشستن این صنعت و چشیدن حلاوت ناشی از آن نبوده اند.

كد خبر : ۵۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۱


نگاه بخشنامه ای دولت به اقتصاد مقاومتی

به عقیده نگارنده مهمترین و اصلی ترین گام برای اجرایی شدن این الگوی حکیمانه در شرایط کنونی، هم راستایی تفکری و اندیشه ای و البته روحیات رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با سیاست استراتژیک مقام معظم رهبری است.

كد خبر : ۵۸۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۳


ساخت مدرن‌ترین جلیقه ضدگلوله دنیا در ایران +عکس

ه علت فناوری خاص به کار رفته در این جلیقه ضدگلوله بومی، اندام حیاتی بدن، از حفاظت بیشتری برخوردارند و در صورت شلیک از فاصله نزدیک و زاویه‌های مختلف به فردی که این جلیقه را پوشیده، انعطاف موجود در حلقه‌های آن و همپوشانی‌اش، نقش مهمی در کاهش آسیب‌های وارده ایفا می‌کند

كد خبر : ۵۸۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


ازنا ویترینی از منابع و طبیعت زیبا

شهرستان ازنا با دربرگرفتن جاذبه های متنوع گردشگری، تاریخی، فرهنگی، انواع صنایع دستی، که شگفتی های آن توجه هر گردشگر و بیننده ای را بخود جلب می کند.

كد خبر : ۵۸۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


حماسه بچه های ازنا در استان سلیمانیه (1)

خاطرات جنگ از زبان رزمندگانی که خود در میدان آتش و خون حضور داشتند خوش است.

كد خبر : ۵۸۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۴


واکنش ها به دستگیری ریگی پس از گذشت 4سال/ چتر گسترده امنیتی ایران عامل دستگیری ریگی بود

با گذشت 4 سال از دستگیری سرکرده گروهک تروریستی جند الشیطان، عبدالمالک ریگی، نه تنها ارزش کار اطلاعاتی ایران در این رخداد کم نشده بلکه هر روز اسرار جدیدی از این اتفاق بزرگ در کشور برای جهانیان برداشته می شود.

كد خبر : ۵۸۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


گزیده مطبوعات پنجم اسفند/ تندرو ها مردم را رنجاندند!

روزنامه های سومین روز هفته (دوشنبه – پنجم اسفند) مهمترین اخبار خود را به اظهارات وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا مبنی براینکه غنی سازی در ایران بخشی از توافق است، و هشدار حدادعادل جهت فعالیت فتنه گران برای شرکت در انتخابات آینده مجس پرداختند.

كد خبر : ۵۸۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵


چرا دولت در صدد مصادره رسانه ملی است؟

دولت و رسانه‌های همسو با آن در صدد تسخیر صدا و سیما به نفع دولت می باشند و قصد دارند از این طریق بسیاری از واقعیتهای این سفر برای ملت معکوس و وارونه به نمایش گذاشته شود.

كد خبر : ۵۸۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۷


آبشاری که همیشه پرکف و سفید رنگ دیده می‌شود

آبشار آب سفید الیگودرز یکی از خلقت‌های طبیعت است که همیشه پرکف و سفید رنگ دیده می‌شود.

كد خبر : ۵۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۷


لزوم تربیت در جامعه و نقش مربی از نظر بزرگان

مربیان تربیتی، میراث دار انبیا و اسطوره های خدمت به بشرند. آنها برگزیدگانی هستند که با تکیه بر ایمان و عقیده قلبی خود، همیشه در اندیشه گشودن چشم های خواب آلوده در مسیر چاه ها زندگی اند. فکر خوب زیستن، خوب ماندن و خوب ساختن، در قلب دریایی اینان، موج های سهمگین اراده می آفریند. اینان سازندگان نسلی معتقد، با ایمان و با نشاط اند و همه ما مدیون ایمان قلبی و مساعی این بزرگواران در راستای تربیت صحیح هستیم.

كد خبر : ۵۸۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸


بازوند:سال بعد باید پرونده خیلی از پروژه های نیمه کاره ازنا بسته شود/تحویل مسکن مهر ازنا در6ماهه نخست سال93

استاندار لرستان در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان ازنا تاکید کرد: پرونده خیلی از پروژه های نیمه تمام در ازنا تا پایان سال 1393 باید بسته شود.

كد خبر : ۵۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۸


گزیده مطبوعات (دهم اسفند)/ دولت روحانی از آمار‌سازی دوری کند!

روزنامه های اولین روز هفته (شنبه دهم اسفند) در گزارش هایی به اخبار مربوط به اوکراین و همچنین بحث درباره یارانه های نقدی و سرنوشت آن ها پرداختند.

كد خبر : ۵۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


آب از دست "کمندان" نچکید/ سدی که به فروش اوراق مشارکت چشم دوخته است

سد کمندان در حالی در آستانه 10 سالگی قرار دارد که با توجه به کمبود اعتبارات نسخه جدیدی برای بهره برداری از این سد کوچک پیچیده شده است تا کمندان چشم به فروش اوراق مشارکت داشته باشد.

كد خبر : ۵۸۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


نابودی جنگل‎ها عامل فرسایش خاک در لرستان است

یک فعال زیست‌محیطی گفت: هر درخت در سال بیش از 60 تن گرد وغبار هوا را جذب می‎کند.

كد خبر : ۵۸۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


تحریک بی‌‌دلیل دشمن عامل تهدید است/ نیروهای مسلح به فکر صادرات باشند

حسن روحانی گفت: امنیت بزرگترین پایه برای حیات جامعه و یکی از مهمترین موضوعات برای آرامش جامعه و توسعه کشور است.

كد خبر : ۵۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۰


گزیده مطبوعات یازدهم اسفند

آزادسازی مرزبانان ایرانی و مشخص نبودن تکلیف آنها یکی از محورهای اصلی رسانه های امروز است.

كد خبر : ۵۸۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۱


نا بسامانی در حمل و نقل ازنا و دورود

حمل و نقل امروزه جایگاه مهم و زیر بنایی در رشد و توسعه هر کشور دارد بطوریکه با توجه به اظهارات کارشناسان امر،کشوری راه مسیر پیشرفت را به درستی طی می کند که دارای یک سیستم حمل ونقل قوی در سه بخش زمینی ، هوایی ودریایی باشد.

كد خبر : ۵۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۱


یک فرش، یک پرچم و یک تخته سیاه/مدرسه‌ای که کوچ می‌کند

شاید شنیدن نام معلم، تخته سیاه و گچ هر کسی را به خاطرات دوران دانش آموزیش ببرد؛ یاد روزگار خوش مدرسه.

كد خبر : ۵۹۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


به این سؤال مردم پاسخ بدهید

روزنامه جمهوری اسلامی در سر مقاله روز چهارشنبه پاسخ این سووال را از مردم خواسته که چرا باید در نظام اسلامی فرد یا گروهی ظرف مدتی کوتاه به ثروت افسانه ای دست یابند و همزمان شاهد بهانه جویی مسئولین برای توجیه عملکرد ضعیف خود در برابر فسادها باشیم؟

كد خبر : ۵۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴


خانم‌هایی که واگن مترو را با خانه اشتباه می‌گیرند+عکس

اخیراً با توجه به اینکه کم کم هوا رو به گرم شدن می رود، دیده می شود که برخی از بانوان با نادیده گرفتن این مسأله که مترو یک فضای عمومی است، اقدام به کشف حجاب می کنند.

كد خبر : ۵۹۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


چگونگی ساخت زیباترین پل‌های ایران

شرق‌شناسان و گردشگران در توصیف‌ها و نوشته‌های خود از ایران، هنر معماران این سرزمین را در ساخت پل‌های باشکوه و زیبا را تحسین کرده‌اند؛ سازه‌هایی که امروزه به نمادی از عظمت تمدن ایران قدیم تبدیل شده‌اند.

كد خبر : ۵۹۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۷


تیم احمدی‌نژاد هم وارد انتخابات مجلس شد/ 150نفر در لیست اولیه تهران

شنیده ها حاکی از آن است که تیم رئیس جمهور سابق کشور، احمدی نژاد در حال تهیه لیست انتخاباتی برای شهر تهران و برخی شهرهای بزرگ هستند.

كد خبر : ۵۹۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


توصیه های شریعتمداری به روحانی/ وقتی از مبتذل ها تجلیل می شود

«اعتقاد به خدا مربوط به انسان‌های عصر توحش است. انسانی که هنوز شاید غارنشینی را هم کشف نکرده بود. زلزله و سیل و طوفان و آتش‌فشان است و خیال می‌کند یک قدرت هست که اینها را ایجاد می‌کند... مذهب مقوله انسان سال 2000 نیست»!

كد خبر : ۵۹۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


چه توجیهی دارد شرکت‌هایی را که می‌خواهیم از آنان خرید کنیم به تایید آمریکا برسانیم؟

احمد توکلی نماینده مردم تهران در نامه‌ای به روحانی نوشت: چه توجیهی دارد شرکت‌هایی را که می‌خواهیم از آنان خرید کنیم به تایید آمریکا برسانیم؟ آیا جنابعالی اطلاع دارید که وزارتخانه ذیربط تنها 8 شرکت خارجی را برای خرید کالاهای اساسی از طریق وزارت خارجه به 1+5 معرفی کرده و آنان تنها 4 شرکت را پذیرفته‌اند؟ آیا خبر دارید که مالکین هر 4 شرکت آمریکایی هستند؟

كد خبر : ۵۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۸


تشریفات خاص برای ویزیت خانم فالگیر/نسخه‌های ویژه با استخوان سگ، مغز کلاغ ،چشم گربه و پشم کفتار

رمالان در مقابل نوشتن کلمات و یا ترسیم بعضی شکل ها روی کاغذ، برای محقق شدن اهداف مورد نظرشان مثل بند کردن زبان، بهبود روابط زن و شوهر، گشایش بخت و ... مبالغ هنگفتی دریافت می کنند.

كد خبر : ۵۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹


ایجاد مرکز آموزش عالی دولتی مطالبه مردم ازنا/ قابلیتهایی که برای شکوفایی چشم به دانشگاه دارد

شهرستان ازنا با دارا بودن قابلیتهای معدنی، گردشگری و کشاورزی نیازمند ایجاد مراکز آموزش عالی به منظور تربیت متخصصان و فارغ التحصیلن مرتبط با این بخشها به منظور تسهیل در روند توسعه است، مطالبه ای که تحقق آن نیازمند توجه مسئولان است

كد خبر : ۵۹۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۰


تخریب‌کنندگان جنگل‌ها و منابع طبیعی مجازات می‌شوند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ازنا گفت: تخریب‌کنندگان جنگل‌ها و منابع طبیعی در شهرستان ازنا مجازات می‌شوند.

كد خبر : ۵۹۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۰


کاهش 400میلیونی مخاطبان فیس‌بوک طی چند ماه گذشته/رشد منفی کاربران 13 تا 24 ساله/ابر پسوردهای فیس‌بوک برای دستیابی به اطلاعات شخصی کاربران+سند

در حالی که تلاش مسئولین کشور به شکلی است که سعی در گسترش این شبکه اجتماعی در ایران دارند، فیس بوک تنها در تعداد کمی از کشورهای آفریقایی به عنوان شبکه اجتماعی اول مورد استفاده قرار می گیرد و در بیشتر نقاط جهان، شبکه های اجتماعی داخلی همان کشور استفاده می شود.

كد خبر : ۶۰۰۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۱


5 کشته در حادثه رانندگی ازنا - اراک

بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو پژو پارس با یک دستگاه خودرو پژو 405 هشت نفر مصدوم و پنج نفر کشته شدند.

كد خبر : ۶۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۴


ازناآماده ی پذیرایی ازمسافران وگردشگران نوروزی است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ازنا اعلام کرد: ازنا برای پذیرایی از میهمانان نوروز آغوش باز کرده است.

كد خبر : ۶۰۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۴


جانبازان شیمیایی؛ سند نقض حقوق بشر توسط غرب/آمادگی بسیج پزشکان برای حل مشکلات اقتصادی سلامت/طرح پزشک خانواده در دولت قبل زخم خورده باقی ماند

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت:متاسفانه در دولت قبلی یک حرکت نمایشی و تبلیغاتی و حرکتی که با واقعیت‌ها و اعتبار موجود تناسب نداشت، آغاز شد؛ به صرف فشارهایی که بود و این طرح زخم خورده و به گونه‌ای شد که در حال حاضر این طرح در هیچ جای کشور به شکل حقیقی و واقعی اجرا نمی‌شود.

كد خبر : ۶۰۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۵


تنها چهارشنبه‌ وحشتناک سال/آئینی شعله‌ور در آتش افراط و سوء تفاهم+تصاویر

جشن چهارشنبه سوری به همراه دیگر آیین آن با گوناگونی و زیبایی بسیار در همه‌ شهرهای ایران بزرگ برگزار می‌شود.

كد خبر : ۶۰۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۶


گزیده مطبوعات 28 اسفند/ سالی که گذشت! سالی که می‌آید

با توجه به آخرین روز کاری در سال 92، اکثر روزنامه های امروز (چهارشنبه 28 اسفند) در گزارش های خود به اتفاقات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و ... که در سال 92 گذشت پرداختند.

كد خبر : ۶۰۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۸


خطر ظهور تکفیری‌ها در دومین کشور شیعه جهان + تصاویر

بیش از 99 درصد مردم آذربایجان مسلمان و بیش از 85 درصد مسلمانان آن شیعه هستند که پس از ایران، دومین کشور با اکثریت شیعه محسوب می‌شود، اما قانون اساسی این کشور، حکومت آذربایجان را سکولار معرفی کرده است.

كد خبر : ۶۰۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۲۹


دستیابی ایران به مدرن‌ترین سامانه هدایت موشک‌های ضد زره +عکس

در روش هدایت نیمه فعال لیزری، موشک مورد نظر بازتاب لیزر را پیدا و به دنبال آن حرکت می کند اما در شیوه «پرتو سوار لیزری» که در کشورمان رونمایی شده، جستجوگر موشک در پشت آن نصب شده است و مسیر لیزر تابانده شده را به عنوان مسیر مورد نظر می شناسد.

كد خبر : ۶۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۴


از هتاکی به رأی مردم تا توهین به نظام اسلامی+تصاویر

دولت به عنوان نماینده اکثریت مردم وظیفه دارد در برابر اهانت‌هایی که در روزنامه‌ها و سخنرانی‌ها، در داخل یا خارج از کشور، به مردم یا مقدسات صورت می گیرد واکنش نشان داده و از تکرار این موارد جلوگیری به عمل آورد.

كد خبر : ۶۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۴


دلنوشته فرمانده سپاه در مناطق عملیاتی

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای زیارت یادمان‌های دوران دفاع مقدس در جنوب کشور به زائران راهیان نور پیوسته بود، دلنوشته‌ای به یادگار گذاشت.

كد خبر : ۶۱۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۴


نسل جدید هاورکرافت‌های ایرانی را بهتر بشناسید +عکس

در سالهای پس از دفاع مقدس و با توجه به نیاز تجدید قوای ناوگان هواناو نداجا طرح هایی به انجام رسید. طرح هواناو یونس 6 یکی از این طراح ها بود که اساس آن طراحی و ساخت هواناوی کوچک برای واحدهای کم تعداد پیاده است و از جنس کامپوزیت ساخته شده است. این هواناو توسط وزارت دفاع به تولید انبوه رسیده و به نیروهای مسلح تحویل شده است.

كد خبر : ۶۱۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۵


تصمیم سرنوشت‌ساز در 6 فروردین+ تصاویر

امام خمینی مدت ها بود که دریافته بود فردی که به عنوان قائم مقام رهبری معرفی شده نه تنها شایستگی های لازم را ندارد، بلکه حتی اصلاح شدنی هم نیست، و همین امر ایشان را به سمت اتخاذ تصمیمی سرنوشت ساز برای آینده جمهوری اسلامی سوق داد؛ این تصمیم بالاخره در نامه 6 فروردین ایشان نمایان شد.

كد خبر : ۶۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۵


پنجم فروردین در آینه تاریخ معاصر ایران

امروز سه شنبه برابر با پنجم فروردین 1393 هجری خورشیدی، بیست و سوم جمادی الاولی 1435 هجری قمری و بیست و پنجم مارس 2014 میلادی است. 42 سال پیش در چنین روزی، سقوط بزرگ ترین بهمن جهان در جاده هراز واقع در شمال ایران، اتفاق افتاد.

كد خبر : ۶۱۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۵


گرانی‌هایی که «کلید» خورد

دولت یازدهم به‌ویژه در سه ماه اخیر با مصوبات رسمی، حداقل ۱۲ قلم کالا و خدمات را گران کرده است که شامل کارمزد جایگاه‌های سوخت، قیمت آب و برق، شیرخام، بلیط اتوبوس، مسکن مهر، نرخ سود بانکی، نهاده دام و موارد دیگر می‌شود.

كد خبر : ۶۱۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۷


بلوط‎ها، آنتی بیوتیک‎های آینده

پژوهشگر بخش تحقیقات گیاه‎پزشکی مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان گفت: بلوط سلاحی قدرتمند در مبارزه با عفونت سیستیت مثانه است.

 

كد خبر : ۶۱۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۷


بهره‌مندی ۱۶۳ هزار مسافر از وسایل حمل و نقل عمومی در لرستان

مدیر کل حمل و نقل پایانه‌های لرستان گفت: در دور نخست سفرهای نوروزی، ۱۶۳ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری لرستان جابه‌جا شده اند.

كد خبر : ۶۱۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹


دولت،عامل حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است/تغییر تاکتیک غرب در مذاکرات

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اولین و مهم‌ترین عامل موثر در این جریان خود دولت می‌باشد به طوری که اراده و تصمیم دولت بسیار تعیین‌کننده است و در این خصوص مقام معظم رهبری به دولت تأکیدات بسیار ارزشمندی را داشته‌اند.

كد خبر : ۶۱۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰


لرستان؛پایتخت گردشگری مذهبی غرب کشور

استان لرستان یکی از مراکز مهم گردشگری مذهبی در کشوراست که میزبان امام زاده های بزرگی از سلاله پاک ائمه علیهم السلام است.

كد خبر : ۶۱۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰


لرستان؛سرزمینی با گذشته ای درخشان

آنچه بیش از همه لرستان را گل سرسبد گلستان تاریخ ایران کرده است،وجود آثار باستانی وتاریخی وبه خصوص ماقبل تاریخ است که نشان از قدمت تمدن دراین دیار رادارد.

كد خبر : ۶۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۰


پاسخ رهبر انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی

پس از ابلاغیه سیاستهای اقتصاد مقاومتی، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی در حرم مطهر رضوی به سؤالات و ابهاماتی که در این باره مطرح شده بود پاسخ دادند.

كد خبر : ۶۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۱


گذشته سبز گزینه ریاست دانشگاه تهران/ کولایی؛ از مرجعیت فکری در فتنه 88 تا اهانت به مردم

بدون شک اگر کولایی به عنوان یک عضو فعال در فتنه 88 بر مسند ریاست دانشگاه تهران که یکی از مهمترین دانشگاه های کشور است تکیه بزند، دولت را با چالش های فراوانی روبه رو خواهد کرد و فرجی دانا نیز در وضعیت نامعلومی قرار می گیرد

كد خبر : ۶۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۱


روز طبیعت در لرستان بارانی است

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: روز طبیعت در لرستان بارانی است.

كد خبر : ۶۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۲


واکنش روزنامه های امروز به خبر آزادی مرزبانان ایرانی

هرچند خبرهای گسترده ای از آزادی مرزبانان ربوده شده در رسانه ها منتشر شده است؛ اما برخی از روزنامه های امروز خبرهای ضد و نقیضی از این موضوع منتشر کرده اند.

كد خبر : ۶۲۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶


افزایش 22 درصدی بارندگی در استان لرستان

مدیرکل هواشناسی لرستان از افزایش 22 درصدی بارندگی در استان خبر داد.

كد خبر : ۶۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۷


ارزشی که رنگ باخته است!

چه وحشتی دارد؟چقدر تاریک است؟خانه ای که لب دره سیل زده بنا کنیم به آب مختصری بند است و توفان مختصری آن را به ته دره می برد! وجود ماهواره در خانه یعنی زندگی در خانه لب دره سیل زده!

كد خبر : ۶۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۸


یارانه نگیرید که دولت نگران است-شعر طنز
كد خبر : ۶۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹


تذکر ابتکار به روحانی/ به یارانه بگیران نگویید نیازمند

آقای رئیس جمهور! به یارانه بگیران نگویید نیازمند. بر مبنای میزان حقوق دریافتی افراد که در سایت اعلام می‌شود هم می‌توانید نیازمندان واقعی را تشخیص دهید.

كد خبر : ۶۲۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۲


وبلاگ نویسان از شعار سال می نویسند

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با شعار سال(اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی)، و سخنرانی اخیر در مشهد مقدس، وبلاگ نویسان ارزشی مطالب بسیار زیادی را در تحلیلی و تبیین سخنان مقام معظم ربری به رشته تحریر درآوردند که در ادامه، گوشه ای از مطالب این وبلاگ نویسان را میخوانیم.

كد خبر : ۶۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۳


فرهنگ؛یک اصل فراموش شده

سال 1393 سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شده سالی که برای اهالی فرهنگ سالی پر از حماسه های جهادی باید باشد تا بتوانیم فرهنگ را به عنوان یک اصل فراموش شده ای که در هیاهوی زندگی ها کم رنگ شده است احیاء کنیم.

كد خبر : ۶۲۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


کوچ زوهنگام عشایر مراتع ازنا را تهدید می کند/ تشکیل 4 تیم گشت و کنترل

فرماندار شهرستان ازنا گفت: کوچ زوهنگام عشایر مراتع این شهرستان را تهدید می کند.

كد خبر : ۶۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴


مسائل مطرح شده در خصوص نقش من در پرونده کرسنت مزخرف است /دروغگو تر از شما خودتان هستید+صوت

مهدی هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا در خصوص پرونده کرسنت ونقش وی در این پرونده،بیان کرد: این مسائل مزخرف است؛دانایی ها یک مشت دروغ گویند و دروغ گو تر از دانا خودش است.

كد خبر : ۶۲۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۵


گزیده مطبوعات 25 فروردین/ مانع بی‌اعتمادی مردم شوید

طبق روزهای گذشته بیشتر رسانه ها محور اصلی خود را به موضوعات اقتصادی اختصاص دادند.

كد خبر : ۶۲۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۵


جذب ۳ درصد از بودجه شناور کشور برای لرستان

استاندار لرستان گفت: بر اساس پیش بینی انجام شده ۳۰ درصد از بودجه عمرانی کشور به صورت شناور است که دستگاه های اجرایی لرستان باید برای جذب حداقل ۳ درصد از این بودجه تلاش کنند.

كد خبر : ۶۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۷


افزایش هفده درصدی میانگین بارش در لرستان

میانگین بارش در سال زراعی جاری در استان لرستان هفده درصد افزایش داشته است.

كد خبر : ۶۳۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۷


مرحله دوم یارانه‌ها تا پایان هفته عملیاتی و اجرایی می‌شود

روحانی گفت: شب گذشته زمان ثبت‌نام برای دریافت یارانه تمام شد و امروز و فردا هم زمان برای آنهایی است که یا نتوانستند ثبت‌نام کنند و یا می‌خواهند از دریافت یارانه انصراف دهند.

كد خبر : ۶۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


استاندار لرستان: ظرفیت‎های خوابیده اقتصادی استان، احیاء شود

استاندار لرستان گفت: با دو هلدینگ سرمایه‎گذاری روز گذشته در خصوص بام لرستان مذاکراتی داشتیم که امید می‌رود این مهم نیز محقق شود.

كد خبر : ۶۳۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۰


کرامات و معجزات حضرت زهرا (س)

موائد آسمانى براى فاطمه علیهاالسلام در یکى دوبار محدود نمى‏گردد، او بارها از خداوند خویش درخواست طعام کرد و پروردگار عالم نیز بى‏درنگ طعام بهشتى براى آن حضرت ارسال داشت.

كد خبر : ۶۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


لزوم تشکیل مرکز فراقوه‌ای در خصوص مسئله زن و خانواده/ رشته‌های تحصیلی و مشاغل ناسازگار با طبیعت زنان به آنان تحمیل نشود

ایشان با اشاره به مسائلی که درباره تحصیل زنان در برخی رشته های تحصیلی دانشگاهی مطرح شد افزودند: اگر در این مسئله تفاوتی هم باشد ضدعدالت نیست چرا که نباید رشته های تحصیلی و مشاغلی که متناسب با طبیعت زنان نیست به آنان تحمیل شود.

كد خبر : ۶۳۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۳۱


گزیده مطبوعات 1اردیبهشت/ همه در این خانه سهمی دارند

دیدار مداحان با رهبرانقلاب، کارت زرد مجلس به فانی، حادثه بند 350 اوین و سخنان روحانی در مراسم گرامیداشت روز زن محور مشترک امروز روزنامه های اصلاح طلب است.

كد خبر : ۶۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱


تاثیرات مخرب ماهواره در زندگی ایرانیان

مدرس کلاسهای مهارت خانواده NLP و اقتصاد خانواده گفت: ماهواره وقتی وارد زندگی خانواده می شود می تواند جایگزین پدر و مادر و فرزند شود.

كد خبر : ۶۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳


اقتصاد و فرهنگ با کدام راهبرد؟

 دو حوزه کلان اقتصاد و فرهنگ در اقدامی بی سابقه برای اولین بار در شعار سال 93 درکنار یکدیگر قرار گرفته اند و ترکیبی زیبا را ساخته اند.چهار راهبرد در نگاه اول برای بررسی راه های تحقق این نامگذاری به ذهن خطور می کنند.

كد خبر : ۶۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳


گلایه روحانی به هاشمی در دیدار خانواده فتنه‌گران

خانواده چند تن از فتنه‌گران بازداشتی‌ با هاشمی‌رفسنجانی دیدار کردند. هاشمی پیش از این نیز در اقدامی سوال‌برانگیز با برخی از فتنه‌گران و بازداشت‌شدگان فتنه ملاقات کرده بود.

كد خبر : ۶۳۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


همایش پیاده‌روی از شبکه بهداشت و درمان ازنا تا بقعه متبرک آقا پیر عباد

همایش پیاده‌روی به مناسبت هفته سلامت از محل شبکه بهداشت و درمان تا بقعه متبرک آقا پیر عباد شهرستان ازنا برگزار شد.

كد خبر : ۶۴۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶


کفش ژله ای؛ پاپوش جدید فرهنگ غرب

این روزها در گذر از خیابانهای شهرمان چیزهایی به چشم می خورد که شایسته یک جامعه اسلامی نیست.

كد خبر : ۶۴۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۸


گزیده مطبوعات 9 اردیبهشت/ رئیس‌جمهور چه خواهد گفت؟

سفر یک روزه سفیر سابق انگلیس به تهران، واژگونی اتوبوس در بزرگراه آزادگان و انتخاب لیلا حاتمی به عنوان یکی از داوران اصلی جشنواره فیلم کن محور مشترک روزنامه ‌های اصلاح طلب است.

كد خبر : ۶۴۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۹


از تشکیل "هما" و "ناما" تا راه اندازی سایت‌های زنجیره‌ای

بعد از انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد سال 92 هوادارن جریان انحرافی تحرکاتی را آغاز کردند همچنین این جریان انحرافی با سو استفاده از ظرفیت های محمود احمدی نژاد کار خود را به پیش می برند.

كد خبر : ۶۴۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۹


گزیده مطبوعات 10 اردیبهشت/ نقشه راه دولت برای خروج از رکود اقتصادی چیست؟

بیشتر رسانه های اصلاح‌طلب و دولتی محور امروز خود را بازتاب سخنان روحانی در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب قرار دادند.

كد خبر : ۶۴۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۰


خلیج فارس شاهراه صلح و دوستی است/ یاوه گویان عرب راه به جایی نخواهند برد

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: رسالت رسانه ها در دنیای امروز بسیارسنگین است؛ در دنیایی که افکار مختلف از توحید و یکتاپرستی تا شرک و شیطان پرستی در همه جا وجود دارد وظیفه رسانه های توحیدی که در جهت اصلاح بشریت کار می کنند خیلی سخت وسنگین است.

كد خبر : ۶۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۱


آقای وزیر ارتباطات؛ آیا پاسخ به ندای رهبری رفع فیلتر فیس بوک است؟/ خدا لعنت کند سران فتنه راکه این اقدامات حاصل دوستی باآنهاست

امام جمعه مشهد با انتقاد از ادعای وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر فیس بوک، گفت: آیا این لبیک به حرف رهبری است که شما بگویید می‌خواهیم فیلتر شکن فیس بوک بشویم؟ هنوز 40 روز از سخنان رهبری نمی گذرد، آدم دلش به مظلومیت این رهبر آتش می گیرد.

كد خبر : ۶۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۳


بعضی از مطبوعات پول گرفته اند تا فرهنگ غربی را منتشر کنند

آیت الله محسن حیدری اظهار داشت: برخی از شرکت های ساخت خودرو دست به افزایش بی رویه قیمت محصولات خود زدند که آثار نامطلوبی بر جامعه خواهد گذاشت و تلاش مسؤولان برای کنترل تورم و اجرای سیایت های اقتصاد مقاومتی را خنثی خواهد کرد.

كد خبر : ۶۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۳


مدیران فاسد؛ مخرب عزم ملی و شکوفایی اقتصاد و فرهنگ

سوء استفاده از قدرت ، ایجاد ساختار قدرت  ثروت که بعضی مدیران را تغذیه می کند و برخی مسائل دیگر عده ای از مدیران را از قالب مدیریتی جهادی در دوران دفاع مقدس دور کرده است.

كد خبر : ۶۴۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۴


روابط‌عمومي‌ها نقش مؤثري در انتقال فرهنگ جهادي دارند

مدير كل صدا و سيماي مركز لرستان بر نقش مؤثر و كارآمد انتقال فرهنگ و مديريت جهادي توسط روابط‌عمومي‌ها تأكيد كرد.

كد خبر : ۶۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۴


مردم ایران معادل جمعیت چین، ‏آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند

متخصص عفونی و فلوشیپ آموزش پزشکی گفت: ‏جمعیت ایران معادل جمعیت چین، مصرف آنتی بیوتیک دارد. مصرف نابجای آنتی ‏بیوتیک‌ها خلاف ‏فلسفه اقتصاد مقاومتی است، پزشکان ما نیز باید عزم راسخ در استفاده از داروی ایرانی داشته ‏باشند‏ داروهای ایرانی تقریبا تا 100 درصد بیماری هپاتیت ‏C‏ را درمان کردند.‏

كد خبر : ۶۴۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۵


به مناسبت گرامیداشت هفته مقام معلم

وقتی به کلاس قدم می گذارد، بهار با نسیم نفس هایش می شکفد و گل و لبخند و زمزمه، فضا را پر می کند. با او آسمان می بارد، چشمه می جوشد، نسیم می وزد و آفتاب سفره مهربان خویش را می گشاید.

كد خبر : ۶۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۶


بهشت، قطعه26 ردیف32 شماره22

این آدرس شهادت است، آدرسی که هرکسی به بهشت زهرا(س) یک بار هم رفته باشد آن را شنیده و به آن جا رفته است.

كد خبر : ۶۵۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۷


راس هرم در دستان آیت الله+عکس

روزنامه "آرمان" در شماره امروز خود در صفحه اول سه عکس از هاشمی، روحانی و سید حسن خمینی را به چاپ رسانده که در نگاه اول شاید خیلی عادی به نظر برسد، اما وقتی که عکس رییس مجمع را در بالا و عکس روحانی زیر دسمت راست عکس هاشمی و عکس حسن خمینی زیردست چپ هاشمی دیده می شود و اینکه سر روحانی به سمت بالا هست و هر سه نفر در این سه عکس دستان خود را به یک مدل نگه داشته اند، آن وقت معنای دقیق عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم را متوجه می شویم.

كد خبر : ۶۵۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۷


هشدار درباره موج جدید تقاضا برای کار/ ربیعی: 4.5 میلیون درخواست شغلی در راه است

مقامات دولت تدبیر و امید هشدار می دهند علائم سونامی چند میلیونی بیکاری در کشور وجود دارد و به زودی میلیون‌ها تحصیل کرده دانشگاهی به پشت دروازه‌های بازار کار می رسند که اگر نتوان به موقع به نیازهای شغلی آنها پاسخ گفت، حتما سیلی ویرانگر در راه خواهد بود.

كد خبر : ۶۵۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۰


کشمکش بر سر غبار سه میلیاردی فروآلیاژ/ وقتی ریه‌های مردم نیاز به غبارروبی دارد

کارخانه فروآلیاژ ایران در شهرستان ازنا طی سال گذشته به دلیل آلایندگی، خسارات جبران ناپذیری را به محیط زیست منطقه وارد کرد تا جایی که سازمان محیط زیست نسبت به قراردادن این کارخانه در میان واحدهای آلاینده و اخذ عوارض آلایندگی از آن اقدام کرد، موضوعی که به مذاق مسئولان این کارخانه خوش نیامد تا برای عدم پرداخت این خسارات دست به دامن مسئولان شوند.

كد خبر : ۶۵۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۲


آقای ناطق نوری، مکتب دلواپسیم زاییده توافق ضعیف ژنو بوده است

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای لرستان در نامه ای خطاب به حجت الاسلام ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آورد است: مکتب دلواپسیم زاییده توافق ضعیف ژنو بوده است.

كد خبر : ۶۵۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۷


ایران با انتقام از روسیه قهرمان شد/ جام در خانه ماند

ایران با پیروزی مقابل روسیه در فینال جام جهانی کشتی فرنگی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

كد خبر : ۶۵۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۷


نامه یک شهروند به فرماندار ازنا

یکی از فعالان فرهنگی شهرستان ازنا طی نامه ای به فرماندار این شهرستان مواردی را یادآور شد.

كد خبر : ۶۵۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۸


تکمیل سد کمندان نیازمند 80 میلیارد تومان اعتبار

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: تکمیل سد کمندان به 80 میلیارد اعتبار نیاز دارد.

كد خبر : ۶۶۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۹


اگر دلاورانه ایستادگی کنید، دلواپسی‌ها رفع می‌شود/تکلیف قبول شدگان استانداری لرستان را سریعتر روشن کنید

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن درخواست از وزیر خارجه کشورمان برای ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی دشمن و اثبات دلاوری خود خطاب به وی گفت: اگر شما دلاورانه ایستادید، دلواپسی‌ها قطعا رفع خواهد شد.

كد خبر : ۶۵۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۹


مطمئن ترین خودروهای لوکس 2014/تصاوير

هر ساله موسسه JD Power هزاران مالک خودرو های جدید و کار کرده را مورد سوال و جواب قرار می دهد واز آنها در مورد رضایتشان از خودرو و مشکلاتی که با خودریشان داشته اند سوال می کند.

كد خبر : ۶۶۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۳۱


توافقات مهم با پوتین در مورد مذاکرات با 1+5 /بهره برداری از میادین مشترک گازی و نفتی را افزایش می دهیم

رئیس جمهور با بیان اینکه اراده و تصمیم ما این است که تمامی منابع مشترک گازی و نفتی کشور با همسایگان مورد بهره‌برداری قرار گیرد، گفت: حق مسلم ملت ایران تنها در سانتریفیوژها نبوده و بخشی از آن در همین منابع نفتی و گازی مشترک است که امروز بهره‌برداری کمی از آنها می‌شود و ان‌شاء الله از سوی دولت قدم‌های خوبی در این جهت برداشته خواهد شد.

كد خبر : ۶۶۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۱


آژانس: ایران ۷ گام عملی را به طور کامل اجرا کرده/ ایران ذخیره اورانیوم ۲۰ درصد خود را کاهش داده است

گزارش مدیرکل آژانس انرژی اتمی درباره ایران منتشر شد. مخاطبان می‌توانند ترجمه کامل متن گزارش تازه آژانس درباره ایران را در این خبر مطالعه کنند.

كد خبر : ۶۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۳


مهندسی فرهنگ ، گم شده ی جامعه امروز

یکی از مقوله هایی که همواره صاحب نظران در خصوص آن راهکار ها و نظرات مختلف ارائه داده اند مقوله ی فرهنگ است.

كد خبر : ۶۶۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۴


هدف مسیح علی‌نژاد از صفحه آزادی‌های یواشکی در فیسبوک

کمتر از یک ماه پیش صفحه جدیدی با نام «آزادی‌های یواشکی» در فیس بوک راه‌اندازی شد.

كد خبر : ۶۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۵


تاکید روحانی بر جذب گردشگر خارجی و معرفی آثار انقلاب / جبران عقب‌ماندگی در اشتغال بانوان با گسترش گردشگری و صنایع دستی

رییس جمهور با اعلام اینکه در حوزه جذب گردشگر خارجی اقدامات خوبی در دولت آغاز شده اما بخش خصوصی باید به طور جدی وارد این حوزه شود گفت: سازمان میراث فرهنگی باید برای معرفی و حراست از آثار انقلاب اسلامی و مشروطیت اقدام ویژه‌ای انجام دهد تا گردشگران خارجی و داخلی از جمله جوانان و نوجوانان و گردشگران خارجی با روند نهضت اسلامی در کشور بیشتر آشنا شوند.

كد خبر : ۶۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۵


رهبر معظم انقلاب: مهمترین نیاز دنیای اسلام روی آوردن به اندیشه است/ تشکیل امت واحده ضروری است

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و سفیران کشورهای اسلامی با ایشان به مناسبت عید مبعث تاکید کردند:  دنیای اسلام به تفکر احتیاج دارد، چرا عده ای نمی فهمند هدف دشمنان از شیعه هراسی و ایران هراسی چیست؟ مسلمانان را به اختلاف سرگرم می کنند تا رژیم صهیونیستی بر مشکلاتش فائق آید.

كد خبر : ۶۶۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۶


چگونه گوشی خیس‌شده را نجات دهیم؟

اگرچه این روزها گوشیهای مختلفی با عنوان ضدآب در بازار وجود دارند اما با این وجود همچنان تماس گوشی با مایعات و یا در آب افتادن آن بیم بسیاری از مشترکان این وسیله است.

كد خبر : ۶۶۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۰


دولت به تنهایی قادر به ایجاد رونق اقتصادی نیست / برخی مدام غصه دین مردم را می‌خورند/ دین را نباید به دست دولت داد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تعارض بین دنیای مدرن و طبیعت مثل سنت و مدرنیته است، گفت: ما در مکان‌یابی برای ساخت مسکن خطا کردیم.

كد خبر : ۶۶۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۰


مناجات شعبانیه نمونه کامل تضرع است

امام خامنه‌ای طی یادداشتی فرمودند: مناجات شعبانیه، نمونه کاملی از تضرع و وصف حال برگزیده‌ترین بندگان صالح خدا با معبود و محبوب خود و ذات اقدس ربوبی است.

كد خبر : ۶۶۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۰


دیوید کاپرفیلد ایرانی، مردی که نصف می شود

گروهی که در در نزدیکی سن نشسته اند شروع می کنند به جیغ زدن. شاید برای شما هم عجیب باشد اما محمود حیدری در حالی که پاهای خود را به دست گرفته در حال قدم زدن بر روی سن است. جای پای او را فضایی خالی پر کرده.

كد خبر : ۶۶۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۱


بزرگترین کارخانه داروسازی خاورمیانه در ازنا افتتاح شد

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور بزرگترین کارخانه داروسازی خاورمیانه در شهرستان ازنا افتتاح شد.

كد خبر : ۶۷۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


دولت‌ها ناخواسته مروج فرهنگ بیگانه شده‌اند/شبکه کنشگران فرهنگی در کشور ایجاد شود/آمار سایت‌های مستهجن، خطر جدی در عرصه فرهنگ است

یک کارشناس مسایل فرهنگی: برای اینکه اقدامات فرهنگی هم از لحاظ کمی و هم کیفی ارتقا پیدا کند این است که یک شبکه کنشگران فرهنگی در کشور ایجاد شود که مبتنی بر رویکرد جهانی شکل گرفته باشد.

كد خبر : ۶۷۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


ازنا در ماه‎های اردیبهشت و خرداد بهترین شرایط اقلیم توریستی را دارد

کارشناس ارشد اقلیم شناسی گفت: ازنا در ماه‎های اردیبهشت و خرداد بهترین شرایط اقلیم توریستی را دارد.

كد خبر : ۶۷۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


گمرک ازنا همچنان وعده ترخیص می کند/ یک دهه انتظار برای افتتاح مجتمع فولاد و ذوب آهن

سفر معاون اول رئیس جمهور به استان لرستان و شهرستان ازنا فرصت مناسبی برای مطرح کردن مشکلات صنایع این شهرستان از جمله گمرک منطقه ویژه اقتصادی و مجتمع فولاد و ذوب آهن این شهرستان است.

كد خبر : ۶۷۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲


نظر 23 اندیشمند خارجی درمورد امام خمینی(ره) / از نلسون ماندلا تا نویسنده روس

مفتى اعظم روسیه، امام خمینى «ره‏» را منادى آزادى و رهایى مسلمانان از قید استکبار دانست که تمام مسلمانان را در مسیر اسلام واقعى رهنمون گردید.

كد خبر : ۶۷۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۴


بازخوانی شکل گیری یک قیام مردمی/واکنش قاطع امام(ره) به شایعه تفاهم با شاه

15خرداد، روز قیام خونین مردم جان برکفی بود که، به نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند و علیه نظام ستمشاهی شوریدند. 15 خرداد روز آغاز نهضت مقدس اسلامی، روز عصیان علیه طاغوت و طاغوتیان و روزی بود که ملت ایران زیر بیرق اسلام گرد آمد و برای مقابله با دشمنان اسلام و قرآن وارد صحنه شد و پشت رژیم ستمشاهی را به لرزه انداخت.

كد خبر : ۶۷۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۵


بشار اسد باردیگر رئیس جمهوری سوریه شد

بشار اسد با کسب بیش از 88 درصد آرا برای سومین دوره در انتخابات ریاست جمهوری سوریه به پیروزی رسید.

كد خبر : ۶۷۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۵


اقتصاد کشور در 24 سال گذشته لیبرالی بود/حتماً باید مدیریت و عملکرد دوره دفاع مقدس را مرورکنیم/مردم نباید به یارانه گرفتن راضی باشند/رسیدگی به پرونده‌ فسادهای کلان مالی باید تقویت شود

یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به تبعات سیاست تعدبل اقتصادی در کشور گفت: پذیرفتن سیاست تعدیل اقتصادی به وسیله یک عده اندکی انجام شده است ولی تأثیری داشته است که در حال حاضر10 میلیون نفر بیکار داریم،

كد خبر : ۶۷۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۷


کمبود آب شرب در دامنه های برفی اشترانکوه/ شهرکی که همچنان چشم به آب روستایی دارد

با وجود بهره مندی شهرستان ازنا از منابع آبی و سراب های فراوان سرچشمه گرفته از دامنه های برفی آلپ ایران برخی مناطق شهری و روستاهای این شهرستان با مشکل کمبود آب شرب به خصوص در ماه های گرم سال مواجه هستند.

كد خبر : ۶۷۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۷


موج مطالبه گری نمایندگان مردم درجمع دولتمردان/ وقتی همه حضور داریم

وقتی قراربراین شد یکی از کلیدی ترین اعضای دولت تدبیروامید پا به استان لرستان بگذارد و از نزدیک مسائل ومشکلات استان را رصد کند،همه براین مسئله متفق القول بودیم که باید کاری کرد. از استاندار که نماینده رسمی دولت دراستان است تا رسانه ها ومردم و دیگر مدیران دست دردست هم برای ساعتی هم که شده باهم باشیم ودرد هایمان را به مسئولین کشور بگوییم.

كد خبر : ۶۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۱۸


برخورداری از نیروی جوان و متخصص و دارای تفکر جهادی از ویژگی‌های‌ جهاد دانشگاهی/تغییر دیدگاه 180 درجه‌ای برخی تندروهای انقلاب/پاسخ به شبهه‌ای درباره‌علم‌دانشمندان بی‌تقوا

رئیس، مدیران و جمعی از محققان جهاد دانشگاهی صبح امروز با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

كد خبر : ۶۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۰


جنتی؛ عمار انقلاب / فتنه گران از آیت الله چه می خواهند؟

عملکرد شجاعانه آیت الله جنتی در عمل به قانون در ماجرای انتخابات مجلس ششم ، برخی رد صلاحیت افراطیون دوم خردادی در مجلس هفتم، باعث شد حجم انبوهی از تخریب‌ها متوجه ایشان گردد، طوری که قلم به دستان دوم خردادی از هیچ کوششی در راستای این تخریب فروگذار نکردند.

كد خبر : ۶۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۲


مهدی(عج) عصاره ی خلقت است

آن كه بميرد و امام معصوم در عصر خويش را نشناخته باشد، چونان جاهلان و به مرگ جاهليت مرده است و چون مرگ عصاره زندگي است، آن كه جاهلانه مرده، زيستني جاهلانه داشته است و فاقد حيات معنوي و والاي انساني بوده است.

كد خبر : ۶۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۴


گلدون وبلاگی لرستانی ها /3

گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان  استان لرستان

كد خبر : ۶۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۵


برگزاری جلسات تفسیر قرآن ۵ دقیقه‌ای در مساجد/ گلایه حجت‌الاسلام قرائتی از مسئولان
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: بنده تا کنون 40 کتاب نوشته‌ام و حدوداً ۳۵ سال است که برنامه درس‌هایی از قرآن به طور رایگان از صدا و سیما پخش می‌شود اما هیچ یک از مسئولان تا کنون مشورتی از من نگرفته‌اند.
كد خبر : ۶۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۷


شهر من ازنا، همه چیز دارد، آقا حسن نگران نباش!

ازنا شهر و دیار من است، این شهرستان از نعمت های الهی برخوردار است و هیچ کس در آن بیکار نمی ماند، جناب رئیس خود را به زحمت نیانداز.

كد خبر : ۶۸۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


آقای روحانی؛قبل از زدن کلنگ طرح جدید در لرستان ، پروژهای نیمه کاره را تکمیل کنید

عضور شورای شهر ازنا ضمن اشاره به سفر دولتمردان به لرستان گفت: آقای روحانی؛قبل از زدن کلنگ طرح جدید در استان ، پروژهای نیمه کاره در لرستان را تکمیل و تمام کنید.

كد خبر : ۶۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۸


ازنا پتانسیل های خوبی برای جذب سرمایه دارد

فرماندار ازنا در مصلای این شهر در جمع مردم،وزیر و هیئت همراه گفت:ازنا پتانسیل های خوبی برای جذب سرمایه دارد.

كد خبر : ۶۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۹


نحوه‌ی بازگشت حامیان فتنه به سیاست

با مقایسه‌ی بین دو فتنه‌ی جمل و فتنه‌ی 88 به تشابهات زیادی بین رفتار رهبری انقلاب و الگوی حکومت‌داری جمهوری اسلامی ایران، حضرت امیرالمومنین علی(ع) مشاهده می‌کنیم.

كد خبر : ۶۸۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۲۹


افشاگری رهبری علیه رئیس جمهور در مجلس

در این لحظات حساسی که یکی از سرنوشت‌سازترین صفحات تاریخی ایران رقم زده می‌شود، از خدا می‌خواهم که مرا به آن‌چه که رضای اوست، هدایت کند و از طغیان زبان و دل و غلبه‌ی هوی و هوس نگه دارد.

كد خبر : ۶۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


دفتر جامعه اسلامی مهندسین کشور در ازنا و دورود راه اندازی شد

جامعه اسلامی مهندسین کشور در شهرستان ازنا و دورود راه اندازی شد و جهت عضو گیری اطلاعیه ای را منتشر نموده است.

كد خبر : ۶۸۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۳۱


40 روستای ازنا به وسیله تانکر آبرسانی می شوند

فرماندار شهرستان ازنا گفت: به رغم وجود بیشترین منابع آبی لرستان در شهرستان ازنا استفاده از آب در شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان کمتر است به نحوی که 40 روستا در شهرستان ازنا از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

كد خبر : ۶۹۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۳


آوای ربنایی که مسجد ضرار شد/تلاش برای تطهیر خواننده حامی فتنه به بهانه ماه رمضان

شجریان در سال 88 گفت: "به گفته آقای احمدی نژاد، خس و خاشاک به حرکت درآمده اند، صدای من در صدا و سیما جایی ندارد، صدای من صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک است!"

كد خبر : ۶۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۰۸


داعش در باتلاق عراق از بین می رود / آمریکا بیش ترین استفاده را از داعش می برد

تحلیل گر مسائل سیاسی خاورمیانه درباره اقدامات اخیر داعش در عراق گفت: باتلاقی که در عراق برای داعش ایجاد شده توسط نیروهای مردمی  و به فتوای مرجعیت شیعه و فتاوای مفتی های اهل تسنن از بین می رود.

كد خبر : ۶۹۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


آیا راهی برای عبور از جیره بندی آب و خاموشی ها وجود دارد؟

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید انرژی های نوین را جایگزین انرژی های فسیلی کنیم. قطعا اگر صرفا به یک منبع انرژی متکی باشیم با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

كد خبر : ۶۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۱


جدال ایران و آمریکا؛جدال حق و باطل

در طول تاریخ همیشه جدال بین حق و باطل وجود داشته است حدود سه دهه ی پیش این جدال شکل تازه ای به خود گرفته است از یک سو، جبهه ی حق با پرچمداری جمهوری اسلامی ایران و در سوی دیگر غرب با هدایت آمریکا قرار دارد.

كد خبر : ۶۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۳


آگهی جذب نیروی ماما در ازنا

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ازنا آگهی استخدام جهت جذب ماما در این شهرستان را اعلام کرد.

كد خبر : ۷۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۴


هدف داعش استفاده ابزاری از اسلام است/ لزوم موضع گیری همه مسلمانان علیه تکفیری‌ها/خشم طوایف بلوچ و اهل تسنن از اقدامات تروریستی

در حالی که گروهک تروریستی داعش به نام اسلام دست به اقدامات تروریستی می زند، تمام علمای اهل سنت کشورمان در کنار علمای شیعه اقدامات این گروهک را محکوم کردند.

كد خبر : ۶۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


آقای هاشمی!جدید یا قدیم الاسلام بودن مهم نیست؛ ملاک باقی ماندن بر اسلام است

می توان گفت،جدی یا قدیم السلام بودن مهم نیست آن چیزی مهم است که انسان بر اسلام باقی باشد وقتی به تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی خود نگاه می کنیم همین قدیم الاسلام بودند که بیشترین ضربه را به اسلام زدند و زمینه بسیاری از اختلافات و جدایی ها را انداختند.

كد خبر : ۶۹۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵


هدف دشمن ایجاد خطای محاسباتی در مسئولان با تهدید و تطمیع است/ برنامه‌ریزی‌های اقتصادی با فرض کوتاه نیامدن دشمن از تحریمها باشد

مسئولان و کارگزاران نظام با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

كد خبر : ۷۰۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


کاترین اشتون به ازنا سفر می کند!

 بعد از سفر ریاست محترم جمهوری به لرستان و توجه ایشان به شهرستان ازنا! شایعه ای در میان مردم شهر قوت گرفت که ظاهرا ایشان کلیدی برای حل مشکلات ازنا ندارند و اعلام نموده اند که ازآنجاییکه ریشه تمام مشکلات اقتصادی به تحریم برمی گردد ، بخت کارخانه فولاد ازنا نیزبوسیله اعضای گروه 1+5 بسته شده است.

كد خبر : ۷۰۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷


آزادی یواشکی تو، خون‌های شهدا را نادیده می‌گیرد

آزادی یواشکی تو؛ خون های یواشکی ای که از شهیدی آرام آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند دو ساله اش می ریخت را نادیده می گیرد.

كد خبر : ۷۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۹


دغدغه یک تجزیه‌طلب لائیک برای دین خوزستانی‌ها

کاظم مجدم که خود دارای گرایش‌ به گروهک تجزیه‌طلب «حزب تضامن» می‌باشد و برای رسانه‌هایی چون الجزیره کار می‌کند در مقاله‌ای کوشیده است با ژست‌های دموکراتیک و سکولار مآبانه به تجزیه‌طلب‌های پان‌عربیست سلفی بفهماند هیچ تلازمی میان «اسلام، عربیت و تسنن» یا «عجمیت و تشیع» وجود ندارد.

كد خبر : ۷۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۲


دعوای شخصی با وزیر علوم نداریم/نمی‌خواهیم حوادث 78 و 88 تکرار شود/استیضاح جنگ قدرت نیست

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تأکید بر اینکه با وزیر علوم دعوای شخصی نداریم بلکه از او می‌خواهیم کاری نکند حوادث 78 و 88 تکرار شود، گفت: جریان استیضاح جنگ قدرت نیست نظرات قانونی نمایندگان را دنبال می‌کنیم و یک ماه فرصت دادیم.

كد خبر : ۷۰۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۳


سوت آغاز حمله به غزه در برزیل به صدا در آمد

در حالی که با شروع بازی های جام جهانی، بازدید از سایت های غیراخلاقی کاهش می یابد، خبر های سیاسی و جنایات غزه قطعاً در سکوت خبری به سر می‌برند.

كد خبر : ۷۰۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۴


۱۲ توصیه رهبر معظم انقلاب برای استفاده بهتر از لیالی قدر

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر ماه مبارک رمضان برخی از توصیه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای استفاده‌ی هرچه بهتر و کامل‌تر از این فرصت گران‌بها را مرور می‌کند.

كد خبر : ۷۰۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵


ایجاد دهکده توریستی در درود و ازنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از ایجاد دهکده توریستی در این دو شهرستان خبر داد.

كد خبر : ۷۱۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹


تاثیر دعا برسلامت روان

دعا، نیایش با خدا، یکی از حقایق بسیار پرمعنا و سازنده جنبه‌های مثبت انسانی و از اساسی‌ترین عوامل رشد و تعالی انسان است.

كد خبر : ۷۱۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰


سایه بیم و امیدهای هسته ای بر توافق جامع / چه داده ایم و چه گرفته ایم

اورانیوم 2 درصد را که از آبشار نخست خارج می شود می توان به آبشار دوم تزریق کرده و اورانیومی با غنای حدود 10 درصد دریافت کرد.

كد خبر : ۷۱۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰


قصه های غزه، دیو دارد/ بخواب؛ فرشته ی کوچک من!

موج محکومیت جنایات در غزه و به خصوص قتل عام کودکان بی گناه، با واکنش شبکه های اجتماعی روبرو شده است. سفیر افلاک با نگاهی به تصاویر منتشرشده در توئئیت های کاربران سراسر جهان، این کشتار کودکان بی گناه را روایت می کند.

كد خبر : ۷۱۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


بخشدار جدید بخش مرکزی ازنا معرفی شد

طی مراسمی بخشدار جدید بخش مرکزی شهرستان ازنا معرفی شد.

كد خبر : ۷۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۳۱


رویایی رویی جوانان ازنا با منافقین

شاید داستان دفاع مقدس تکراری به نظر برسد اما یادآوری حماسه ایثارگران هرگز تکراری نیست بلکه مشق عشقی است که هر بار مرور آن درس تازه ای در بر دارد.

كد خبر : ۷۱۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۵


رهبر معظم انقلاب با شرایط عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان قضایی موافقت کردند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

كد خبر : ۷۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶


فرماندار سابق ازنا از بی تدبیری مدیران استانی در زمینه عملیاتی نشدن گمرک انتقاد کرد

فرماندار سابق شهرستان ازنا با انتقاد از بی تدبیری مدیران استانی گفت: گمرک شهرستان ازنا به رغم تخصیص همه امکانات و زیر ساخت ها هنوز عملیاتی نشده است.

كد خبر : ۷۱۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۰۶


دختر همسایه‌ را وسط عملیات دیدم!

منم صبا، همسایه‌ تان. بازگیر و صبا قبلا در شهر پلدختر همسایه بودند و کاملا همدیگر را می شناختند، اما با گذشت زمان یکی راه انقلاب را می‌ گیرد و دیگری راه ضد انقلاب.

كد خبر : ۷۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


سرزمین غارهای شگرف کجاست؟

غارها حفره‌هایی هستند که به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ها با آب و ذوب شدن یخ‌ها ایجاد می‌شوند. بزرگترین و شگفت‌انگیزترین غارها در سنگ‌های آهکی بوجود آمده‌اند.

كد خبر : ۷۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱


تهران رکورد دار بیشترین تلفات شد/ کم‌ترین تلفات در تفرش

آمار جامع تلفات رانندگی در سراسر کشور نشان می دهد که شهر تهران با 786 نفر کشته و شهرستان تفرش با یک نفر کشته در تلفات رانندگی درون و برون شهری در سال 1392 رکورد داران بیشترین و کمترین تلفات هستند.

كد خبر : ۷۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۲


سرزمین غارهای شگرف کجاست؟

غارها حفره‌هایی هستند که به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ها با آب و ذوب شدن یخ‌ها ایجاد می‌شوند. بزرگترین و شگفت‌انگیزترین غارها در سنگ‌های آهکی بوجود آمده‌اند.

كد خبر : ۷۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۲


جنگل های زاگرس نیست می شوند

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: پاکسازی جنگل‎های زاگرس از درختان آلوده 900 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

كد خبر : ۷۲۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۳


اعتراف همه کارشناسان به مضرات ماهواره/ غربی ها به خاطر مضرات ماهواره از آن عبور کرده اند

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: ناتوی فرهنگی برای این است که بتوانند بدنه یک جامعه را پیاده نظام افکار خودشان کنند. در نتیجه اقدامات زیادی انجام داده اند از جمله ایجاد شبکه های گسترده ماهواره ای. غربیان از طریق برنامه ها و فیلم هایی که در ماهواره به نمایش در می آید تلاش بسیار زیادی می کنند تا در سبک زندگی تغییراتی را ایجاد کنند.

كد خبر : ۷۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


نامه مطهری به قالیباف/تحت تأثیر هجمه ها قرار نگیرید

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران از قالیباف خواست تحت تأثیر هجمه سنگینی که به این طرح شده است قرار نگیرد.

كد خبر : ۷۲۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


شکیبا:عملکرد مرکز آموزش ازنا فراتر از تعهدات ثابتش است

رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان ازنا در گفتگو با خبرنگار ازناخبر بمناسبت هفته اشتغال مهارت و ترویج کارآفرینی با ارائه عملکرد مرکز شماره 9 ازنا از برنامه های هفته مهارت خبرداد.

كد خبر : ۷۲۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۵


مهاجرت؛ تهدیدی جدی برای ازنا

شاید بارها در بین مردم شنیده اید که اگر موقعیتی حاصل شود از این شهر برم شاید از این فشارها قدری کاسته بشود.

كد خبر : ۷۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۹


رئیس‌جمهور، ابوطالبی را به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل به نیویورک ببرد/طراحان فراکسیون اعتدال خود زنی می‌کنند/رابطه مجلس با دولت خوب است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بهتر است آقای روحانی، حمید ابوطالبی را به عنوان همراه در این سفر ببرد تا نوعی نشان از تاکید دولت ایران بر گزینه پیشنهادی باشد.

كد خبر : ۷۲۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰


گفتند «ادارات» را جهادی کنید، اما «جهاد» را اداری کردند

سی‌وچند سالی از تشکیل «جهاد سازندگی» به فرمان امام(ره) می‌گذرد . حالا با گذشت این سال‌های طولانی و با وجود تغییرات گسترده‌ای که به‌زعم بسیاری، «جهاد» را دچار «قلب ماهیت» کرد، انگار فعالیت‌های «جهاد» دیگر دارد از خاطر مردم که هیچ، حتی از خاطر فرزندان نیروهای جهاد هم می‌رود.

كد خبر : ۷۲۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۰


روحانی:‌ما‌مظلومیم!

رئیس‌جمهور گفت: اگر روزی دست ما بی‌محابا در کیسه بانک مرکزی باشد، آن روز روز قشنگی است اما فردایش فردای سیاهی است.

كد خبر : ۷۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


از نا امیدی رئیس اقلیم کردستان عراق از آمریکا تا تغییر مواضع و انجام اقدامات اعتماد ساز در مقابل ایران

بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق پس از اینکه به این نتیجه رسید که نمی تواند بر کمک های آمریکا که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد حسابی باز کند،‌ در یک تغییر موضع با ارسال نامه به ایران از همکاری های متقابل در آینده گفت و نسبت به این همکاری ها اظهار امیدواری کرد.

كد خبر : ۷۲۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۱


محور ریلی جنوب بازگشایی شد/ جزئیات انتقال 2700 مسافر از ایستگاههای دورود و ازنا

محور ریلی جنوب که عصر روز دوشنبه هفته جاری مسدود شده بود عصر روز سه شنبه بازگشایی شد و در این مدت نزدیک به دو هزار و 700 مسافر معطل در قطارهای متوقف شده در ایستگاههای دورود و ازنا توسط ناوگان اتوبوسی لرستان جابجا و منتقل شدند.

كد خبر : ۷۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۳


منطق ماشین دودی و "جهنم مخالفان"

جمله «به جهنم» که یک مقام مسئول در سخنرانی رسمی و علنی خود به کار برد، از ابعاد گوناگون قابل بررسی است. اما در این مختصر بیشتر از بعد فرهنگی به آن پرداخته شده است و تأثیراتی که می تواند این ادبیات دربطن جامعه داشته باشد، به طور گذرا یادآور شده است.

كد خبر : ۷۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۲۹


سایبان غیرتمان کجاست؟

سوال های زیادی در ذهن من پرورش یافته که برای خودم بی پاسخ مانده اند، سوال هایی که مثل خوره بر بدنم افتاده است.

كد خبر : ۷۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


تجربه ای که یک سال مذاکره به دولت داد/ لزوم تغییر مبنای کار دولت از مذاکرات

دیگر دولت باید به قطعیت رسیده باشد که مبنای کار خود را از نتیجه مذاکرات به سمت مسائل راهبردی دیگری تغییر دهد چرا که امیدواری بر روی این مساله بیش از پیش موجب رهاشدن مسائل مهمتر می شود و هر کجا نیز وعده ای خلف می گردد فرافکنی و تخریب دولت گذشته آغاز می گردد.

كد خبر : ۷۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


تودیع مدیری که سه استاندار را بدرقه کرد

مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با حاشیه هایی داشت که ابراز علاقه به زبان لری از سوی مدیر کل اصفهانی از جمله این حاشیه ها بود.

كد خبر : ۷۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۱


مسابقات آزاد قویترین مردان ایران در ازنا

مسابقات قویترین مردان ایران انتخابی کشوری درسطح آیتم های بین المللی با نظارت داوران برتراین رشته با رقابت علاقمندان و ورزشکاران این رشته 9صبح روزجمعه7ام شهریور ماه در پارک شهید بهشتی این شهرستان برگزار می گردد.

كد خبر : ۷۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


ایران در برابر تحریم‌ها دست روی دست نمی‌گذارد/اهل غیرتیم، نه غارت

رئیس‌جمهورگفت: کشورهایی هستند که ناوهای هواپیمابر آنها، بمب‌های آنها و بمب‌های سنگرشکن آنها و ماهواره آنها بر مبنای تجاوز، تصرف، دخالت و سلطه است اما ما نه قصد دخالت یا سلطه و یا تجاوز را بر کشوری داریم و نه می‌خواهیم منابع کشوری را غارت کنیم. ما اهل غیرتیم اهل غارت نیستیم.

كد خبر : ۷۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲


نجات زن روستایی از مرگ حتمی توسط هلال‌احمر لرستان
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: با تلاش تیم امداد هوایی جمعیت هلال‌احمر لرستان یک زن بیمار روستایی که از ناحیه قفسه سینه دچار درد شدید و تنگی نفس بود، از مرگ حتمی نجات یافت.
كد خبر : ۷۳۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۳


نشست نهضت روشنگری بسیج اصناف در مجمع امور صنفی

بمناسبت روز بسیج اصناف در شهرستان ازنا نشست نهضت روشنگری بسیج اصناف در مجمع امور صنفی این شهرستان با حضور فرمانده سپاه ازنا برگزار گردید.

كد خبر : ۷۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۵


بانویی که عصمت حضرت زهرا (س) در او تجلی یافته است

بار دیگر دست فیض الهی کریمه ای را به جهان عرضه کرد تا از این فیض کشور ایران زمین هم بهره ای ببرد آمد تا خط سبز امامت را استمرار ببخشد و با خود بهشت را به ارمغان آورد.ای بانو با آمدنت، عطر آشنای یاس، در نفس نسیم دوید و بغض دلتنگی‏مان در فراق مادرت زهرا (س)، در تازگی حضور تو ترک برداشت.

كد خبر : ۷۴۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۶


چرا امریکایی ها شهید رجایی را تندرو نامیدند؟/ نیویورک تایمز: چنین رئیس جمهوری در ایران به سود امریکا نخواهد بود!

نیویورک تایمز نیز چند روز پس از واقعه ی دردناک بمبگذاری که به بیست و هشت روزه ریاست جمهوری محمدعلی رجایی پایان داد، با انتشار مطلبی شهید رجایی را افراطی و تندرو خواند و خاطرنشان ساخت وجود چنین رئیس جمهوری در ایران به سود امریکا نخواهد بود! نیویورک تایمز در این باره نوشت: ”رجایی نیز جزو افرادی بود که امریکا را شیطان بزرگ می نامید!“

كد خبر : ۷۴۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


مردقوی ازنایی منتخب پیکاری سنگین شد

 مسابقات چند جانبه قویترین مردان انتخابی کشور ویژه شهرستان ازنا صبح روز جمعه در پارک شهید بهشتی این شهرستان با شرکت ورزشکارانی از4 استان کشور برگزار و از 15 مدعی کسب قهرمانی 3قوی مرد با عبور از فینال و سد رقبا باکسب مقام راهی مسابقات آتی کشوری شدند.

كد خبر : ۷۴۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۰۹


بالا بودن آستانه تحمل دولت برای مردم زیباست/ شادی هم حق مسلم ماست

رئیس جمهور گفت: این برای مردم که می‌بینند آستانه تحمل دولت بالا است و تخریب و حتی نقد ناروا را تحمل می‌کند، زیباست.

كد خبر : ۷۴۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


متن کامل گزارش آژانس درباره ایران

گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی کشورمان روز گذشته در خصوص برنامه هسته ای ایران منتشر شد .

كد خبر : ۷۵۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۵


قصه‌های ایرانی در خدمت اهداف غربی/دمیدن در آتش فتنه با "هنر هفتم"

در تکمیل پروژه ایران‌هراسی، اکران جهانی فیلم های گلاب، رز قرمز و قصه‌ها به صورت جهانی در حال اکران است.

كد خبر : ۷۵۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۱۷


پروژه ای که به مردم آرامش می دهد

دروازه ی ورودی شهر مومن آباد سال هاست برای اهالی و مسافران این شهر، دیگر دلچسب و کارآمد نیست، همین امر موجب شد تا مسئولین امر تفکر جدی برای آن داشته باشند.

كد خبر : ۷۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۳


دستور فوری برای به حداقل رساندن میزان برداشت مصالح رودخانه‌ای
استاندار لرستان گفت: باید طی یک پروسه پنج ساله میزان برداشت مصالح رودخانه را به حداقل برسانیم و من حتماً این موضوع را به اعضای کمیسیون شن و ماسه اعلام می‎کنم تا در دستور کار قرار دهند.
كد خبر : ۷۵۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


شیشه عمر صنعت زیر بار مشکلات ترک برداشت/ فرصت های اشتغالزایی که عقیم شدند

مشکلات متعدد در حوزه صنعت و تولید کشور موجب رکود و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی و کارخانجات شده است تا قطب صنعت ایران سقوط کند و بسیاری از استانها شاهد رکود و تعطیلی در بخش تولید باشند، موضوعی که موجب عقیم شدن فرصت های اشتغالزا در بحبوحه بحران بیکاری در کشور شده است.

كد خبر : ۷۵۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۴


مرعشی خبر داد: ائتلاف فرزندان معنوی هاشمی و اصلاحات با محوریت خاتمی

مرعشی گفت: اصلاح‌طلبان از اشتباهات گذشته درس گرفته‌اند ما هم همین طور محوریت و همراهی خاتمی را پذیرفته‌ایم و همراه با او گام برمی‌داریم.

كد خبر : ۷۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵


رقیب "مارمولک" ساخته شد/تله فیلم طنز "دو شارلاتان" وارد بازار میشود

تهیه کننده تله فیلم طنز (( دو شارلاتان )) گفت: برخی از افراد منحرف در عرصه سینما حضور پیدا کرده اند که هیچ پیشینه تخصصی نداشته و متاسفانه به دلیل عدم وجود آرمان هماهنگ با فرهنگ ایرانی اسلامی ، سعی در منحرف کردن قطار فرهنگ از مسیر اصلی خودش را دارند که ان شا الله با درایت اهالی فرهنگ و مردم بصیر ایران عزیز به این هدف شومشان نخواهند رسید .

كد خبر : ۷۶۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


اعتبارات قطره چکانی "کمندان" را سیراب نکرد/ آبگیری از سد "شاید وقتی دیگر"

 آبگیری و بهره برداری از سد مخرنی کمندان استان لرستان به رغم گذشت 10 سال از آغاز عملیات اجرایی آن، همچنان در گرو تامین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکار است.

كد خبر : ۷۶۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲


غروب نهمین خورشید هدایت

بیست و نهم ذی القعده، سالروز شهادت نهمین پیشوای شیعیان جهان امام محمد تقی(ع) است. خورشید تابناک آسمان امامت و ولایت که عمری در راه برقراری اسلام ناب محمدی کوشید و سال ها به هدایت و راهنمایی جامعه عصر خویش برای رسیدن به سعادت حقیقی پرداخت.

كد خبر : ۷۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۳


ایران خواهان نابودی كلیه سلاح‌های كشتار جمعی در جهان است

ظریف همچنین حوزه‌های متنوع علمی، فرهنگی و آموزشی را از زمینه‌های بسیار غنی و با ظرفیت در حوزه همكاری‌های دوجانبه خواند.

كد خبر : ۷۶۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


قائدرحمت مشکلات حوزه استحفاظی خودر ا تشریح کرد

بخشدار مرکزی شهرستان ازنا در گفتگو با ازناخبر مشکلات اصلی حوزه استحفاظی خود را تشریح و خواستار رفع این موانع در این مناطق شد.

كد خبر : ۷۶۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۰۵


آنچه ورزش ایران در اینچئون به دست آورد

کاروان اعزامی ایران به بازیهای آسیایی 2014 اینچئون توانست رکورد مدال آوری طلا پس از پیروزی انقلاب اسلامی را در این رقابتها بشکند، آن هم در حالی که نسبت به دوره قبل حدود 100 ورزشکار کمتر به این بازیها اعزام کرده بود.

كد خبر : ۷۷۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


فاز نخست راه آهن ازنا-الیگودرز آغاز به کار کرد

راه آهن در استان لرستان و منطقه الیگودرز پروژه مهمی است که کار آن در حال انجام است و فاز نخست آن از ازنا - الیگودرز به طول ۳۰کیلومتر شروع شده است.

كد خبر : ۷۷۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۴


اختلاف ما با غرب بر سر موضوع هسته ای نیست/ حمله به سوریه به بهانه مبارزه با داعش تجاوز به حریم این کشور است

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اختلاف ما با غرب بر سر موضوع هسته ای نیست و اعتقاد به اینکه اگر مسئله هسته ای را حل کنیم تمام مسائل حل می شود اشتباه است.

كد خبر : ۷۷۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۵


طراحی سيم خاردار هوشمند در لرستان

فرمانده انتظامی لرستان از طراحی سیم خاردار هوشمند استان خبر داد.

كد خبر : ۷۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


ایران در زمره 5 قدرت نوظهور فناوری فضایی/ جزییات دستاوردهای فضایی کشور

تلاش بلند مدت و فرا ملی دانشمندان ایرانی برای دستیابی به فناوری های فضایی پس از انقلاب اسلامی با موفقیت های چشمگیر و بازتاب های جهانی همراه بوده است به نحوی که بر اساس اعلام مسئولان سازمان فضایی، کشورمان در زمره 5 قدرت نوظهور فضایی دنیا قرار گرفته است.

كد خبر : ۷۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


5.4 میلیارد تومان برای اجرای سد کمندان لرستان اختصاص یافت

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان از اختصاص 5.4 میلیارد تومان برای اجرای سد کمندان این استان خبر داد.

كد خبر : ۷۷۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶


ظرفیتهای فرهنگی اقتصادی و گردشگری در هفته فرهنگی استان لرستان در تهران معرفی می شود

برگزاری هفته فرهنگی استان لرستان در تهران فرصت خوبی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های مختلف استان لرستان است که در آن ارگانها و نهادهای مختلف استان با برپایی غرفه هایی از تولیدات و توانمندی های خود این ظرفیت ها را به سایر هموطنانی که به این نمایشگاه بزرگ می آیند معرفی می کند.

كد خبر : ۷۷۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰


تجدید میثاق افسران جبهه فرهنگی انقلاب با راه امام وشهدا

سومین گردهمایی افسران جبهه فرهنگی انقلاب با هدف تبیین برنامه ها و ساماندهی و توانمندسازی جبهه فرهنگی انقلاب با حضورحاج حسین یکتا مسئول قرارگاه جنگ نرم کشور ، سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان،  نماینده ولی فقیه در استان فرماندهان قرارگاه ها وهمچنین مسئولین حوزه های مرتبط در سینما استقلال خرم آباد برگزارشد.

كد خبر : ۷۷۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


بارش باران تا روز جمعه ادامه دارد/ احتمال گرفتگی معابر پیش بینی می شود

مدیر کل هواشناسی استان گفت: فعالیت سامانه بارشی که از دو روز وارد استان شده است تا روز جمعه ادامه دارد.

كد خبر : ۷۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۳


جزئیات جدید از روند وصول مطالبات بعد از توافق هسته‌ای/ واردات برنج هندی بجای دریافت دلار!/ اقلام واراداتی سه ماه نخست کدامند؟

پس از توافق هسته ای و در دوره 6 ماهه اجرای توافق هسته ای مقرر شده که حدود 4 میلیارد و 200 میلیون دلار در هشت قسط به ایران بازگردانده شود که در این بین ذکر مواردی خارج از لطف نیست.

كد خبر : ۷۷۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۴


شیخ نمر اعدام شود مسلمانان دنیا را برای آل‌سعود جهنم می‌کنند

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به صدور حکم اعدام برای شیخ نمر گفت: اگر آل سعود چنین جنایتی را علیه آیت الله شیخ نمر مرتکب شود، این اقدام بدون پاسخ نمانده و مسلمانان طبق آیه «و من یقتل مومنا متعمّدا فجزاؤه جهنّم خالدا»، همین دنیا را برای آنها جهنم می‌کنند.

كد خبر : ۷۸۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۶


مشکل کشور پول نیست بلکه مدیریت است

شهردار تهران با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت مجاهدت و خون شهیدان سرشار از ظرفیت ها و پتانسیل های بیشماری است افزود: مشکل کشور پول نیست بلکه مدیریت است.

كد خبر : ۷۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۷


فراموشی دیپلماسی منطقه ای در هیاهوی مذاکره با غرب/ دولت شعارهای خود را فراموش کرده است؟

دستگاه دیپلماسی ایران در منطقه خاورمیانه و در ارتباط با کشورهای همسایه در طول یکسال و دو ماه گذشته نتوانسته روابطی مناسب ایجاد کند.

كد خبر : ۷۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹


آژیر خطر در جبهه اصلاحات به صدا در آمده است/ آیا اصلاح‌طلبان ندا را قبول می کنند؟

در حالی که ﺍﺻﻼﺡ ﻃﻠﺒﺎﻥ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭼﺎﺭﭼﻮﺏ ﻛﻠﻴﺖ ﻧﻈﺎﻡ ﺗﻌﺒﻴﺮ ﻭ ﺗﻔﺴﻴﺮ ﻛﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ؛ این تشکل به دنبال چارچوب جدیدی برای تعامل با نظام است که همین موضوع نشان می‌دهد که این تشکل با اصلاح‌طلبان کهنه کار به مشکل خورده است و نمی تواند چارچوب‌های قبلی را ادامه دهد.

كد خبر : ۷۸۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۳۰


حضور فرزین عرب در انتخابی المپیک درهاله ای از ابهام است!

در پی اعلام اسامی دوچرخه سواران برای شرکت در اردوی آمادگی مسابقات قهرامانی آسیا و جهان در سال 2015 و همچنین انتخابی المپیک2016 حضور رکاب زن ازنایی در هاله ای از ابهام بسر میبرد.

كد خبر : ۷۸۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


نخستین دوره مسابقات موتورسواری و اتومبیل‌رانی لرستان در دورود برگزار شد

رئیس هیئت ورزشی موتور سواری و اتومبیل‌رانی استان لرستان گفت: نخستین دوره مسابقات موتورسواری و اتومبیل‌رانی لرستان با مشخص شدن نفرات برتر در شهرستان دورود به کار خود پایان داد.

كد خبر : ۷۸۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۳


واكاوي واقعه تلخ انتقال پتروشیمی لرستان به اراک/ اجحاف تاریخی دولت وقت

انتقال پتروشیمی و پالایشگاه نفت از لرستان به استان مركزي شاید تلخ‌ترین خاطره مردم لرستان در دهه گذشته است که عملاً لرستان را به بیکارترین استان کشور علی‌رغم پتانسیل‌های فراوان در حوزه‌های مختلف از جمله نفت و انرژی مبدل کرد.

كد خبر : ۷۸۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۴


پزشک متخصص نداریم/ آمبولانس بدهید تا بتوانیم بیماران را جابجا کنیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وضعیت نامناسب و تخریب شده بیمارستان شهرستان درود از وزیر بهداشت خواست با توجه به نبود پزشک متخصص برای جابجایی بیماران به آنها آمبولانس دهند.

كد خبر : ۷۸۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۹


تا چه وقت باید منتظر تعیین تکلیف پرونده اختلاس 3000 میلیاردی باشیم؟

ماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامناسب و تخریب شده بیمارستان شهرستان درود در زلزله این منطقه از وزیر بهداشت خواست با توجه به نبود پزشک متخصص برای جابجایی بیماران به آنها حداقل یک آمبولانس اختصاص دهند.

كد خبر : ۷۸۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۹


جسد معلم فداکار لرستانی پیدا و به خاک سپرده شد

جسد مرحوم «کاظم صفرزاده» معلم فداکار لرستانی پس از دو هفته جستجو پیدا و بعد از برگزاری نماز ظهر عاشورا در پلدختر به خاک سپرده شد.

كد خبر : ۷۹۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۴


راهکارهای سفیر سابق ایران در لبنان برای کنترل داعش در خاورمیانه

محمد علی سبحانی، سفیر پیشین ایران در لبنان در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین می گوید: داعش از ناکامی و جهل موجود در خاورمیانه برای توسعه اهداف خود بهره برده است.

كد خبر : ۷۹۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۴


افزایش طلاق، یکی از پیامدهای منفی ماهواره

افزایش طلاق، یکی از پیامدهای منفی ماهواره است.

كد خبر : ۷۹۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱


تدارک اقدامات پیشگرانه در طرح زمستانی برای مردم ازنا

فرماندار شهرستان ازنا در چهارمین جلسه ستاد بحران این شهرستان از تدارک اقدامات پیشگرانه در طرح زمستانی برای مردم شهرستان ازنا خبر داد.

كد خبر : ۷۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲


بیان مشکلات از زبان شورای شهر/قول پیگیری از طرف فرماندار ازنا

در جلسه صمیمی و نزدیک شورای اسلامی شهر با فرماندار ازنا از مشکلات شهرستان و تلاش در رفع آنها سخنانی گفته شد.

كد خبر : ۸۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵


بودجه مناطق محروم کشور به ۳ درصد افزایش می‌یابد

امسال ۲ درصد بودجه کشور در قالب ماده ۱۸۰ به مناطق محروم اختصاص یافته که سال آینده این بودجه به ۳ درصد افزایش می‌یابد.

كد خبر : ۸۰۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


جزئیاتی از مسلمان شدن یک وهابی/ از تهدید شدن به قتل از سوی وهابیت تا شفاعت حضرت زهرا(س)

سلمان حدادی مسلمان تازه شیعه شده گفت: ما غدیر را شل گرفتیم که به عاشورا رسیدیم. عاشورا از کوچه‌های مدینه آغاز شد.

كد خبر : ۸۰۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷


تولید سالانه 300 تن گوشت بلدرچین در لرستان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: لرستان به‌لحاظ تولید گوشت بلدرچین با تولید سالانه 300 تن پس از یزد در رتبه‌ی دوم کشور قرار دارد.

كد خبر : ۸۰۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۱


گشت نامحسوس مرگ در محور ترانزیتی/ جاده ای که هر ۴ روز یکبار عزادار شد

بهره برداری از چهارخطه ازنا - اراک به عنوان یکی از حادثه خیز ترین جاده های لرستان تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است؛ جاده ای که در آن طی یک ماه اخیر ۸ نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند تا مرگ در این محور ترانزیتی گشت نامحسوس داشته باشد.

كد خبر : ۸۰۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲


مصوبه شهرک های صنعتی غیر اقتصادی ابطال می شود/منطقه ویژه اقتصادی ازنا به نتیجه رسید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شمار شهرک های صنعتی کشور و نواحی صنعتی 943 مورد است که 733 شهرک درحال بهره برداری و شماری از آنها به دلیل غیراقتصادی بودن، توسط دولت مصوبه ابطال آنها صادر خواهد شد.

كد خبر : ۸۰۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۶


ماهیت اصلی سپاه نظارت بر انقلاب است/تقوا و عمل انقلابی ابزار قدرتمند مقابله با ناهنجاری هاست/عمل انقلابی بدون دین و تقوا امکان پذیر نیست

فرمانده کل سپاه پاسداران ماهیت اصلی سپاه را نظارت بر انقلاب دانست و تصریح کرد: برای ایفای نقش انقلابی در مقابل بحران های موجود که سخت تر از فتنه 88 می باشند باید تقوا ، عمل انقلابی ،درایت و آمادگی کافی داشته باشیم.

كد خبر : ۸۱۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۹


سردار سلیمانی آرزوی داعش برای ایجاد نامنی در ایران را بر باد داد/ تشکیل حکومت توسط داعش "توهم"است/برخلاف تبلیغات رسانه ای داعش بزرگ، مخوف و قدرتمند نیست

یک کارشناس مسائل سیاسی در منطقه تأکید کرد: رجز خوانی‌های عراق برای بحث اربعین و ایجاد جو نا آرام در این ایام درست نبوده و در حال حاضر داعش در عراق زمینگیر شده و در قسمت های زیادی هم عقب نشینی کرده است که امیدواریم با توجه به این مسائل به زودی نابودی داعش را شاهد باشیم.

كد خبر : ۸۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۰


برگزاری یادواره شیهد رضیعی و 26شهید دانش آموز ازنایی

یادواره شهید محمد رضیعی و 26دانش آموز شهید ازنایی با حضور مسئولین شهرستانی و خانواده شهدا در دبیرستان شهید رضیعی ازنا برگزار شد.

كد خبر : ۸۱۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۵


هدف،نهضت خدمت رسانی به مردم بود/انتقاد از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه لرستان با اشاره به هدف نهضت خدمت رسانی به مردم از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان بخاطر عدم نظارت و همکاری در احداث بیمارستان صحرایی ازنا انتقاد کرد.

كد خبر : ۸۱۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


تردد پرخطر در تنها را دسترسی شهرستان ازنا به پایتخت

هر از چند گاهی خبر وقوع حادثه تصادف و از دست رفتن جان چند انسان بی گناه در جاده ازنا-اراک به گوش می رسد، ولی آنقدر فاصله این حوادث به هم نزدیک شده که به نظر می رسد برای همه بخصوص مسئولان و دست اندرکاران عادی شده است و اگر اتفاقی در این جاده رخ ندهد جای تعجب دارد.

كد خبر : ۸۱۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


آینه در آینه روی نیسان آبی!

عکس این هفته ازناخبر مربوط به نیسان آبی و آینه این وسیله نقلیه می باشد که نام این وسیله با نام استان ما اجین شده است.

كد خبر : ۸۱۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷


ماهیگیران غیرمجاز پس از درگیری با ماموران در ازنا دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از دستگیری پنج ماهیگیر غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

كد خبر : ۸۱۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸


برگزاری بزرگترین نماز جماعت جهان در کربلا

بزرگترین و طولانی ترین نماز جماعت جهان به طول ۳۰ کیلومتر در مسیر نجف به کربلا با حضور عاشقان امام حسین(ع) اقامه شد.

كد خبر : ۸۱۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۱


قاچاقچیان مواد مخدر در لرستان دستگیر شدند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر لرستان در اقدامی ۴ نفر از اعضای یک باند مواد مخدر را حین حمل ۲ کیلوگرم هروئین در محور کوهدشت – خرم‌آباد دستگیر کردند.

كد خبر : ۸۱۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴


لزوم تشکیل نهادی فرا قوه ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی/عدم هماهنگی دستگاه های نظارتی علت اصلی بروز فساد

رئیس دادگستری شهرستان ازنا ضمن اشاره به مفاسد اقتصادی گفت: تشکیل نهادی فراقوه ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی امری لازم می باشد و علت اصلی بروز فسادهای گوناگون عدم هماهنگی دستگاه های نظارتی در کشور است.

كد خبر : ۸۱۷۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵


جان ازنایی ها درمشت یک جاده/حکایت جاده ای که جان آدم ها را می بلعد

هر از چند گاهی خبر وقوع حادثه تصادف و از دست رفتن  جان چند انسان بی گناه در جاده ازنا به اراک به گوش می رسد ولی آن قدر فاصله این حوادث به هم نزدیک شده است که به نظر می رسد برای همه به خصوص مسئولان و دست اندر کاران عادی شده است و اگر اتفاقی در این جاده رخ ندهد جای تعجب دارد.

كد خبر : ۸۱۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


شِرِنگ؛ جلوه ای لطیف از زندگی عشایر بختیاری

 شرنگ از نوار کاموایی رنگین تشکیل شده که بر روی آن گنگلونه ها قرار می گیرند. گنگلونه ها از کامواهای رنگارنگ و کوتاهی تشکیل شده است. کامواهایی در ارتفاعی حدود ۱۰ یا ۱۵ سانت که از بالا گره می خورد و به صورت آبشاری رنگین و کوچک می شود.

كد خبر : ۸۱۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۶


واکنش مدیر ارشاد لرستان به انتقادات+ صوت

حجت الاسلام حنان مدیر ارشاد لرستان، در مصاحبه ای به سخنان اهانت آمیز خود واکنش نشان داد.

كد خبر : ۸۱۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۳۰


تشکل های زیست محیطی یک ظرفیت اجتماعی و مردمی قابل اتکا هستند

مدیر کل محیط زیست لرستان با اعلام این خبر که 26 تشکل زیست محیطی در قالب شبکه محیط زیست در استان لرستان فعالیت دارند، تشکل های زیست محیطی را یک ظرفیت اجتماعی و مردمی قابل اتکا خواند و بر بهره برداری از این پتانسیل در جهت فرهنگ سازی و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست تاکید نمود.

كد خبر : ۸۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶


۲۶تشکل زیست محیطی در لرستان فعالیت دارند/اجرای طرح جامع حفاظت از "گهر"

مدیر کل حفاظت از محیط زیست لرستان با اشاره به فعالیت ۲۶ تشکل زیست محیطی در قالب شبکه محیط زیست در استان بر بهره برداری از این پتانسیل برای فرهنگ سازی و حفاظت از منابع طبیعی ومحیط زیست تاکیدکرد.

كد خبر : ۸۲۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۷


از هشدارهای رهبر معظم انقلاب تا جولان خواص بی بصیرت در فتنه 88

زمانی که رهبر معظم انقلاب در 01/01/88 در حرم رضوی خطاب به ملت ایران فرمودند که« من می بینم بعضی ها در انتخاباتی که دو سه ماه دیگر انجام خواهد گرفت از حالا شروع کرده اند به خدشه وارد کردن، این چه منطقی است.

كد خبر : ۸۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸


تحلیل معجزه نهم دی با زاویه دید الگوی پیشرفت اسلامی

در آستانه روز تاریخی، فراموش نشدنی و عبرت آموز 9 دی هستیم. در روز 9 دی سیلی از اراده ها به میدان آمدند و از هویت و جهت گیری اسلامی انقلاب دفاعی جانانه کردند.

كد خبر : ۸۲۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹


دنیا طلبی عامل فتنه گری

فتنه یعنی مسئله ای که نه فقط عوام بلکه گاهی خواص نیز در آن اشتباه می افتند همه ما در خطریم هیچ کس نباید به سابقه خود تکیه و اعتماد کند.

كد خبر : ۸۲۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳


کشف محموله قاچاق در محور ازنا اراک

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ازنا از کشف و ضبط یک محموله بزرگ قاچاق در محور ازنا اراک خبر داد.

كد خبر : ۸۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۴


یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران

بحث تحول در لرستان را  باید از نخبگانی جستجو کرد، که در موقعیت­ های مدیریتی خود نمود واقعی و انکارناپذیری در عرصه توسعه داشته­ اند.

كد خبر : ۸۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۶


مسئولان کشور و دولت به دست بیگانه چشم ندوزند/ یک قدم عقب‌نشینی پیش‌روی دشمن را به دنبال می‌آورد

رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمن فعلاً به صراحت با آرمان‌ها کاری ندارد اما اگر عقب‌نشینی بشود بعداً سراغ آرمان‌ها هم می‌آید بنابراین باید با هوشیاری، هدف «پیشنهادها، حرف‌ها و اقدامات دشمن» را درک کرد.

كد خبر : ۸۲۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۸


دولت نهم خوب کار کرد/دولت دهم را نپسندیدم/باز هم به احمدی نژاد سال 82 و 84 رای می دهم/وزارت صنعت تبدیل به وزارت پیر مردها شده/تیم اقتصادی دولت تفکر استراتژیک ندارد/فکر می کنند اگر مسکن مهر را دنبال کنند بازهم احمدی نژاد رئیس جمهور می شود

عضو سابق شورای شهر گفت: یک روز متهم می کنند که دولت احمدی نژاد دروغگو است بنده تعجب می کنم که دروغگویی اگر هم صحت داشته باشد انگار تصری پیدا کرده است؛واقعا بحث هایی می شود که جای تعجب است.

كد خبر : ۸۳۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۰


وظیفه ما برای استمرار و دوام انقلاب چیست؟/از توجه به مراکز علمی و دانشگاهی تا مقابله با تحریف انقلاب به دست برخی دوستان

در عالم هستی دو جبهه بیشتر وجود ندارد که یکی جبهه حق است و یکی دیگر جبهه باطل. انقلاب ما همواره در جبهه حق بوده و در مقابل جبهه شیطان یا همان جبهه باطل همیشه تلاش کرده تا به هر نحوی از انحا به این انقلاب خلل وارد کند.

كد خبر : ۸۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


کسانی که از تفرقه مسلمانان سود می برند

ی شک وجود مقدس و نورانی پیامبر اعظم(ص) می تواند محور وحدت همه مسلمانان باشد؛ نقطه ای روشن که مسلمانان اعم از شیعه و سنی بدان معتقد بوده و پیوندی معنوی و عاطفی، دلهایشان را بدان وجود پربرکت متصل کرده است.

كد خبر : ۸۳۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱


وقتی یوم الله 9 دی یوم الشیطان نامیده می شود؟!

سران فتنه بزرگ ترین خیانت را به نظام اسلامی کردند و اکنون مورد رأفت نظام اسلامی قرار گرفته اند و نظام اسلامی به خوبی می داند که مصلحت او در چیست؟!

كد خبر : ۸۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۲


زمین رایگان برای هتل‌سازان در لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از در اختیار دادن زمین رایگان و حذف هر گونه عوارض برای هتل‌سازان چهار و پنج ستاره خبر داد.

كد خبر : ۸۳۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۴


وعده ثبت جهانی شهر بیشاپور 15 ساله شد/ ادامه دفن اموات در شهر باستانی

وعده ثبت جهانی شهر باستانی بیشاپور در شهرستان کازرون فارس در حالی به مرز 15 سالگی رسیده که روستائیان هنوز اموات خود را در این شهر باستانی دفن می کنندو دامها نیز برای چرا، به بیشاپور می روند.

كد خبر : ۸۳۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۵


اختصاص بودجه سی میلیاردی به سد کمندان ازنا/کمندان سال آینده به آب گیری می‌رسد

فرماندار شهرستان ازنا گفت: در بودجه پیشنهادی سال ۹۴ برای پروژه سد کمندان که از بزرگترین پروژه های این شهرستان به شمار می آید، برای اینکه به آبگیری برسد 30میلیارد تومان اعتبار از بودجه عمرانی کشور پیش بینی شده است.

كد خبر : ۸۳۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۵


فرهنگ سازی مقدم بر هتل سازی برای جذب گردشگر

مهدی حاجی وند تاکید کرد: فرهنگ سازی و شناساندن جاذبه های گردشگی استان لرستان، مقدم بر در اختیار دادن زمین رایگان و حذف هر گونه عوارض برای هتل سازان است.

كد خبر : ۸۳۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷


جزئیات وصیت نامه سعدی ، خطاب به مردم ازنا !

آورده اند که شیخ اجل ، سعدی علیه الرحمه را هوس فتیره در سرافتادی و ناگزیر از خرید چند قرص آن روی به بلاد اراک همی نهادی و ناگزیر به عبور از جاده ازنا – اراک !

كد خبر : ۸۳۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸


روز هوای پاک باشعار "دوباره آسمان آبی است"

مراسم  نمادین روز هوای پاک درازنا همزمان با تقویم رسمی ایران به تلاش مسولان امورتربیتی وزیست محیطی به جهت ترویج فرهنگ زندگی سالم در گروحفظ هوای پاک همراه با آموزش کودکان و نوجوانان در دبستان پسرانه شاهد این شهرستان برگزار شد.

كد خبر : ۸۳۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۳۰


نشان دادن مظهر معنویت در سکوهای قهرمانی، معرف استقامت معنوی ملت ایران است/ لزوم پرهیز از تخلفات و برخورد قاطع با متخلفین

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار قهرمانان و ورزشکاران مسابقات آسیایی و پاراآسیایی اینچئون با اشاره به نقش پیروزی‌های قهرمانان ورزشی در بوجود آوردن احساس افتخار ملی در مردم، استقامت معنوی ورزشکاران و قهرمانان بر حفظ و ترویج ارزشها و شعائر دینی در مقابل دیدگان میلیونها انسان را بسیار با اهمیت دانستند.

كد خبر : ۸۳۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


توزیع مرغ میان خانوارهای کم‌درآمد

سخنگوی دولت از اختصاص ۱۴۴۰ میلیارد ریال برای خرید ۲۰ هزار تن مرغ با هدف حمایت از صنعت مرغ و خانوارهای کم‌درآمد خبر داد.

كد خبر : ۸۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱


متن کامل پیام رهبر انقلاب خطاب به جوانان غربی (+متن اصلی به زبان انگلیسی)

آیت الله خامنه ای، مقام معظم رهبری در پیامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکا از آنان خواستند درباره حقیقت اسلام تحقیق کنند و تسلیم هیاهو و جنجال های اسلام هراسی دولتمردان و رسانه های جهانی نشوند.

كد خبر : ۸۳۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲


دلایل روی آوردن مردم به شبکه های ماهواره ای/نبود تنوع برنامه های تولیدی، مهمترین دلیل روی آوری به شبکه های ماهواره ای

داشتن یا نداشتن ماهواره درخانواده های ایرانی مسئله ای است که سال ها اندیشمندان مذهبی و کارشناسان ارتباطاتی را به خود مشغول کرده است.

كد خبر : ۸۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴


فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی؛ زمینه‌ساز توسعه استان

استاندار لرستان با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره دوسالانه سراسری هنرهای تجسمی بسیج در استان گفت: برگزاری این جشنواره رویداد مهم و با ارزشی‌ست که تاثیر مطلوبی در معرفی فرهنگ، هنر و جاذبه‌های گردشگری استان دارد.

كد خبر : ۸۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۶


لرستان میزبان سی‌امین جشنواره موسیقی فجر/تقدیر از خوانندگان اشعار انقلابی

رئیس انجمن موسیقی استان لرستان با اشاره به میزبانی لرستان در سی‌امین دوره جشنواره موسیقی فجر گفت: در این جشنواره از خوانندگان اشعار انقلابی استان لرستان تقدیر می شود.

كد خبر : ۸۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۸


برخی فکر می‌کنند نان و آب‌شان را هم باید آمریکا بدهد/راه مبارزه با فساد برداشتن افراد فاسد از پست‌ها است/انتقاد از انتصاب یک فرد مسئله‌دار در یکی از وزارتخانه‌ها

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت مبارزه با فساد گفت:‌ در حالی که همه مسئولین دم از مبارزه با فساد می‌زنند و به صراحت باید گفت که اگر بخواهید با فساد مبارزه کنید باید افراد فاسد را از پست‌ها بردارید. 

كد خبر : ۸۴۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۰


هنرمندان تجسمی در خصوص شبکه‌های ماهواره‌ای افشاگری کنند

مسئول امور انجمن‌های بسیج هنرمندان گفت: انتظار داریم که هنرمندان تجسمی در خصوص شبکه‌های ماهواره‌ای افشاگری لازم را داشته باشند و با زبان فاخر هنر آگاه‌سازی لازم را ترسیم کنند.

كد خبر : ۸۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۱


فریاد "یا حسین" هنرمندان تجسمی کار در دیار افلاک

مراسم اختتامیه هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی بسیج کشور با تلاوت آیاتی از کلام نورانی حق در سالن همایش‌های اداره کل جهاد کشورزی استان لرستان آغاز شد.

كد خبر : ۸۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۱


وضعیت زنان در دوران پهلوی چگونه بود+تصاویر

یکی از تمایزاتی که می توان میان وضعیت اجتماعی دوران پهلوی و پس از انقلاب در دوران حکومت اسلامی بررسی کرد، شرایط اجتماعی رنان است. بی شک پرداختن به مسأله زنان در ابعاد گوناگونی قابل بررسی است و ما سعی داریم در این گزارش به طور مختصر به تمایزات و تغییراتی که در این خصوص ایجاد شده است بپردازیم.

كد خبر : ۸۴۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۱


استقبال لرستانی ها از معاون اول با "گله بریژ "و "جگروز"/آقامحمدی اعتراض کرد

سفر معاون اول ریاست جمهوری به لرستان  حواشی جالبی داشت که از دید خبرنگار ما پنهان نماند.

كد خبر : ۸۴۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴


بازتاب پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره فجر در رسانه‌های عربی

پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره فجر از سوی ایران بازتاب گسترده‌ای در بین رسانه‌های عربی داشته است که البته همه این رسانه‌ها در انتشار این خبر بر بومی بودن این فن‌آوری تاکید داشتند.

كد خبر : ۸۴۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۵


طرف ایرانی منطقی عمل کرده؛ اما طرف مقابل باج خواهی می‌کند/با توافق بد موافق نیستم/درباره کلیات و جزئیات دریک جلسه واحد تصمیم بگیرند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی، تأکید کردند: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که زیر بار حرف زور نمی رود و پاسخ هر تحقیر کننده ای را نیز با ضربه متقابل خواهد داد.

كد خبر : ۸۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۹


تاثیر مخرب ماهواره در سست شدن بنیان خانواده/ وسیله ای که مرزهای حیا را می شکند

ورود ماهواره در خانواده‌ها سبب سست شدن بنیان خانواده می شود و برنامه های آن دائم به دنبال اختلاف بین زن و شوهر بوده و مرزهای حیا را می‌شکند.

كد خبر : ۸۵۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰


آغازی که بدون افتتاحیه رقم خورد/ماجرای«تا ۳نشه،بازی نشه»گمرک ازنا

گمرک منطقه ویژه اقتصادی لرستان در ازنا که پیش از این ۳ بار افتتاح شده ولی غیرفعال بود، مدتی است که بدون برگزاری مراسم افتتاحیه فعال شده تا نشان دهد آغاز فعالیت بیش از افتتاحیه نیاز به همت دارد.

كد خبر : ۸۵۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵


برای پیشرفت علمی از کسی اجازه نمی گیریم/ تقدیر از دانشمندان فضایی

رئیس جمهور با بیان اینکه برای پیشرفت علمی از کسی اجازه نمی گیریم و نخواهیم گرفت، گفت: مذاکرات هسته ای برای کنار زدن این علم و آن علم نیست، بلکه برای رفع بهانه جویی های دشمنان است.

كد خبر : ۸۶۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸


زینب ز قیام خود به دین داد حیات

بر زمین و زمان پرده عفّت دراندازید. ابر را گویید رخساره خورشید بپوشاند. آسمان را گویید چشم تواضع بر زمین بدوزد. چشم ها را گوئید پلک عفاف بر خود کشند که درّ یگانه آل عبا، دختر بتول، زینت علی(ع)، زینب کبری(س) چشم می گشاید.

كد خبر : ۸۶۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


فسادهایی که در سال ۹۳ افشا شدند

در سال ۹۳ پرونده‌های فسادی افشا شد که رقم‌های آن در تاریخ اقتصاد ایران بی‌سابقه بود.

كد خبر : ۸۶۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۵


پیام تسلیت سپاه ناحیه ازنا در پی در گذشت حجت الاسلام مختاری

سپاه ناحیه شهرستان ازنا در پی در گذشت حجت الاسلام مختاری پیام تسلیت صادر کرد.

كد خبر : ۸۶۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۸


سالیانه 14 هزار مرد سرپرست خانواده بر اثر سوانح رانندگی فوت می کنند

مسئول تنظیم خانواده دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بررسی آمار کشته شدگان در راه های کشور حاکی از آن است که سالانه بیش از ۱۴ هزار مرد که عمدتاً سرپرست خانواده هستند براثر سوانح رانندگی در راه های کشور کشته می شوند که خانواده ها از این بابت خسارت زیادی را متحمل می شوند.

كد خبر : ۸۶۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۹


تقدیر از استقبال پرشور مردم نیکوکارازنا/تمام فعالیت های مؤسسه خیریه سیدالشهداء در ازنا با مجوز رسمی انجام می شود

مدیر اولین نمایندگی مؤسسه خیریه سیدالشهدا(ع) در لرستان ضمن تقدیر ازاستقبال پرشور مردم نیکوکار ازناگفت : این مؤسسه با توان بیشتر در رفع محرومیت زدایی گام برمی دارد و تمام فعالیت های مؤسسه با مجوز رسمی انجام می شود .

كد خبر : ۸۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


تقدیر و تشکراز حامیان تیم فوتبال بانوان ازنا

سمیه فولادوند سرمربی تیم فوتبال بانوان ازنا که به همراه تیمش موفق شد با وجود همه کمبودها و کاستی ها تیم فوتبال زنان که نماینده لرستان در این رقابت ها بود، به لیگ برتر بروند طی پیامی از همه حامیان خود تقدیر و تشکر نمود.

كد خبر : ۸۷۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱


تقدیر شورای اسلامی روستای باغموری از مسئولین شهرستان ازنا

شورای اسلامی و دهیار روستای باغموری در پیامی به ازناخبر از زحمات مسئولین شهرستان ازنا جهت ارتقای سطح این منطقه در شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

كد خبر : ۸۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


«جاذبه‌های گردشگری لرستان» از تونل برفی تا صخره ای با نقاشی های دوازده هزار ساله

استان لرستان پایتخت پلهای تاریخی و مرکز پارینه سنگی با پلهای تاریخی شگفت انگیز و غارهای باستانی چندین هزار ساله، دیاری پرجاذبه برای علاقمندان به فرهنگ و تاریخ این دیار است.

كد خبر : ۸۷۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴


ادامه واکنش ها به اظهارات توهین آمیز هاشمی رفسنجانی/ توهین به مجلس، توهین به ملت ایران است

این اظهارات در شرایطی مطرح شد که انتقادات فراوانی نسبت به توهین صورت گرفته به نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی، مطرح شد. ابتدا علی لاریجانی رئیس مجلس بود که در مقام دفاع از نمایندگان پشت تریبون مجلس قرار گرفت و پس از آن نیز اعتراضات به صحبت های هاشمی رفسنجانی قوت گرفت.

كد خبر : ۸۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶


پرتصادف‌ترین خودروهای کشور کدامند؟

اعلام پرحادثه‌ترین خودروهای کشور، تاکید بر ضرورت راه‌اندازی آتش‌نشانی جاده‌ای، افزایش 15 درصدی توان ناوگان خودرویی راهور در نوروز و ادامه تجهیز جاده ها به سیستم‌های هوشمند برخی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده از سوی رییس پلیس بزرگ راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در همایش روسای پلیس راهور است.

كد خبر : ۸۷۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷


تونل برفی منظره‌ای شگفت‌انگیز در اشترانکوه

عاشقان و دوستداران طبیعت در هرکجای کشور به ویژه استان لرستان که باشند با نام و شگفتی ˈتونل برفیˈ ازنا آشنایی دارند.

كد خبر : ۸۷۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴


نوروزی با طراوت در بازاری با حلاوت

در بدرقه سال کهنه واستقبال سال نو به رسم زیبنده ایرانیان همگام با انقلاب طبیعت قبل از دعای تحویل سال نو عطر حیات وزندگی با زدودن غبار کهنگی، صفا بخش خانواده ها میگردد که در این ایام نقش بازار می تواند کام مردم را با حلاوت قیمت مناسب اجناس شیرین نموده وبا پوشش انصاف، ملبس به زیبندگی بهاران نماید.

كد خبر : ۸۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷


ازنا در دست خبرنگار

این روزها وقتی نام " آخرین روزهای سال 93 " را می شنوم به یاد سالی که گذشت میفتم و بی اختیار قلم را در دستانم می چرخانم تا شاید یک سال را بشود در چند خط خلاصه کنم...

كد خبر : ۸۸۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸


آشنایی با سنگین‌ترین و مخرب‌ترین سلاح نیروی هوایی ارتش +عکس

در این گزارش به دو نمونه مهمات خواهیم پرداخت که نقش بسیار مهمی در افزایش نقش آفندی نیروی هوایی ارتش داشته و در حقیقت به عنوان سلاح های استراتژیک نهاجا می توان از آنها نام برد. این دو سلاح یکی موشک ضد رادار KH-58 و دیگری بمب سنگر شکن KAB-1500 به عنوان سنگین ترین بمب هواپرتاب نهاجا است.

كد خبر : ۸۸۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


امشب ساعت ۲۰:۳۰ زمین خاموش می شود!

حرکت جهانی ساعت زمین به منظور حفظ وصیانت از محیط زیست امشب در کل کشورهای جهان به مدت یک ساعت اجرا می شود، با اجرای این طرح مردم جهان به مدت یک ساعت و از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ لامپ منازل را خاموش می‌کنند.

كد خبر : ۸۸۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸


ازنا؛ ویترینی از منابع و طبیعت زیبا

شهرستان ازنا با دربرگرفتن جاذبه های متنوع گردشگری، تاریخی، فرهنگی، انواع صنایع دستی، که شگفتی های آن توجه هر گردشگر و بیننده ای را بخود جلب می کند.

كد خبر : ۸۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰


انتقاد کارشناسان هسته‌ای در داخل از بیانیه لوزان/ تناقضات نگران کننده میان متن وزارت خارجه ایران و فکت شیت

باید دید در حالی که به طور واضح دیده می شود برخی از خطوط قرمز در این توافق نامه رعایت نشده است، چه آینده ای در انتظار مذاکرات هسته ای و توافق نامه های صورت گرفته خواهد بود.

كد خبر : ۸۸۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۵


پیرترین انسان شناخته شده بر روی کره زمین درگذشت (+عکس)

ویور در چهارم ژوئیه 1898 به دنیا آمد؛ زمانی که اعتبار وی به عنوان انسانی که طولانی ترین عمر را در جهان داشته تضمین می کرد. بر روی کره زمین تنها سه انسان شناخته شده وجود دارند که پیش از سال 1900 به دنیا آمده اند.

كد خبر : ۸۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


نقش موثر بهداشت در توسعه

همه ساله روز 18 فروردین- 7 آوریل- به عنوان روز جهانی بهداشت در کشور های مختلف جهان گرامی داشته می شود.

كد خبر : ۸۸۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸


توافق نامه لوزان دستاورد مهم شعار همدلی است

استاندار لرستان گفت:دو هزار و 700 هکتار از اراضی دیم پلدختر به وسیله شش ایستگاه پمپاژ به آبی تبدیل می شوند.

كد خبر : ۸۹۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲


بی آبی شهر الیگودرز وارد روز سوم شد/قطعی آب ۹۰هزارنفر و سکوت متولیان

در حالی قطعی آب شهر الیگودرز وارد سومین روز می شود که قطعی آب ۹۰ هزار نفر جمعیت شهری در این شهرستان در میان سکوت متولیان امر، مردم را کلافه کرده است.

كد خبر : ۸۹۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵


کم توجهی به تکمیل سد کمندان/ پیشنهاد جیره بندی آب تا رفع مشکل

نماینده مردم الیگودرز درمجلس شورای اسلامی به واکاوی آنچه در سراب کمندان رخ داده و دلایل قطعی آب شرب این شهر پرداخت و پیشنهاد کرد که آب شرب شهر از طریق چاههای آب به صورت جیره بندی تامین شود.

كد خبر : ۸۹۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶


کانون های مساجد شهرهای ازنا، دورود و الیگودرز گردهم آمدند

جلسه هم اندیشی مسئولین ، رابط ها و واحد خواهران کانون های مساجد شهرستانهای ازنا، دورود و الیگودرز در مسجد بقیه الله(عج) ازنا با حضور دکتر لاور برگزار شد.

كد خبر : ۸۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۹


بحران قطعی آب تلنگری برای مسوولین

در حالیکه الیگودرز وارد پنجمین روز بحران قطعی آب می شود تاکنون مشکل مذکور رفع نشده است، مشکلی که به واسطه بروز سیلاب و تخریب  شبکه انتقال آب به الیگودرز و ازنا رخ داد و مسوولین استان و شهرستان را درگیر موضوع نمود.

كد خبر : ۸۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰


عمر البشیر اتحاد استراتژیک با ایران را به چه قیمتی فروخت؟ +تصاویر

نام عمر البشیر و سودان با کمک‌های بی‌دریغ سیاسی، اقتصادی، نظامی و ... ایران گره خورده است؛ در روزهایی که عربستان اجازه عبور هواپیمای او از آسمان این کشور را نمی‌داد، ایران تمام قد از او حمایت کرد. حالا انگار لقمه چرب‌تری گیر این بندباز سیاسی آمده است که سال‌ها کمک‌های سخاوتمندانه ایران را سر سفره آل‌سعود معامله کرده است.

كد خبر : ۸۹۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱


سقوط کوهنوردان دورودی و نجات آنها توسط امدادگران ازنایی

تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان ازنا ، کوهنوردان سقوط کرده در ارتفاعات شهرستان دورود را نجات دادند.

كد خبر : ۹۰۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵


جزئیات مزایده استقلال و پرسپولیس تشریح شد/ استعدادسوزی ورزشی در لرستان

یک کارشناس اقتصادی ضمن تشرح جزئیات واگذاری استقلال و پرسپولیس اظهار امیدواری کرد: واگذاری این دو تیم به بخش خصوصی واقعی پیش زمینه استعدادیابی در استان‌ها و شهرستانهای سراسر کشور بویژه استان لرستان را فراهم کند.

كد خبر : ۹۰۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۶


افزایش 11 درصدی جمع‌آوری کمک‌های مردمی در ازنا

مدیر کمیته امداد امام خمینی ازنا گفت: جمع‌آوری کمک‌های مردمی از طریق صندوق‌های صدقه در این شهرستان 11 درصد افزایش داشته است.

كد خبر : ۹۰۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷


ابداع معلم ازنایی از آلاینده های محیط زیستی برای حفظ محیط زیست

محمدنبی بیات معلم و کارشناس شیمی ازنایی موفق شد از آلاینده های محیط زیستی مصالحی را برای حفظ این محیط زنده ابداع کند.

كد خبر : ۹۰۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹


تیم مذاکره‌کننده درپی تکرار ادبیات آمریکا مذاکرات را ترک کند

جانشین فرمانده کل سپاه به تیم هسته‌ای توصیه کرد اگر آمریکا مجددا با ادبیات تهدید در مذاکرات به دنبال برتری‌طلبی بود، میدان مذاکرات را ترک کند، گفت: ما درفضای تهدید تکلیف آنها را روشن می کنیم.

كد خبر : ۹۰۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۷


جای پای ماهواره در راهروهای دادگاه خانواده

فروپاشی بنیان خانواده و گسترش طلاق از اهداف فیلم های نمایش داده شده در شبکه های ماهواره ای است.

كد خبر : ۹۰۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱


شرایط سختی را تجربه می‌کنیم/از این وضعیت خسته شده‌ایم

بازیکن تیم فوتبال لیگ برتری بانوان ازنا گفت: تیم فوتبال بانوان ازنا برای شرکت در مسابقات لیگ برتر بلاتکلیف است و این شرایط آزاردهنده است.

كد خبر : ۹۱۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۴


قلیان هایی که سلامتی را دود می کنند/جولان طعم های تنباکو در هوای پاک

دودهایی که ازقلیان به وجود آید، نه تنها سلامتی مصرف کننده را به خطر می اندازد بلکه سلامتی دیگر افراد را تهدید می کند و این در حالی است که طعم های مختلف انواع میوه ها در تنباکوهای قلیان جولان می دهند.

كد خبر : ۹۱۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷


عصر بی قانونی در دنیا حاکم است/ پشتوانه آمریکا در تجاوز آل سعود به یمن

رئیس دادگستری شهرستان ازنا ضمن اشاره به کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع یمن توسط رژیم آل سعود گفت: هم اکنون عصر بی قانونی در دنیا حاکم است، تجاوزات آل سعود به یمن با پشتوانه آمریکای جنایتکار انجام می گردد.

كد خبر : ۹۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷


پیرانشهر آرزویی که به دل صدام ماند

عمليات حاج عمران يكي از عمليات‌هاي گمنام دوران دفاع مقدس است، که دلاوران تیپ57 ابوالفضل از حیث پیش دستی حمله دشمن در آن درخشیدند.

كد خبر : ۹۱۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۹


چوپان ساده لوح و خطر مرگ پنج توله گرگ

روز گذشته به دنبال تماس تلفنی دهیار روستای طازران از توابع بخش جاپلق شهرستان ازنا مبنی بر حمل و نگهداری پنج توله گرگ توسط یکی از چوپانان این روستا بلافاصله مأمورین یگان حفاظت این اداره در محل حاضر و مشاهده گردید که چوپان این روستا پس از تخریب لانه گرگ پنج توله گرگ تازه متولد شده را در یک کیسه نگهداری و از شاخه درختی آویزان نموده است .

كد خبر : ۹۱۵۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۴


رهایی کودکان در سرزمین مجازی

پدر و مادر باید رفتار کودک خود در فضای مجازی را زیر نظر داشته باشند چرا که حضور کودکان و نوجوانان در این فضا بدون نظارت والدین می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

كد خبر : ۹۱۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶


با تو هستی جنّتِ موسای عمرانی بُوَد

حسن سرلک از فرهنگیان ازنایی که طبع شعر زیبایی نیز دارد اشعار پر محتوایی را در وصف منجی عالم بشریت گفته است.

كد خبر : ۹۲۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۳


بررسی تحریف شخصیت امام/اعتقاد معمارانقلاب به اسلام ناب

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اعتقادات شیعه به مسئله مهدویت تاکید کردند:شعله امید همواره وجود دارد ومعتقد به مسئله مهدویت می داند که این دوران تاریکی و ظلم و تسلط ناحق و باطل قطعا سپری خواهد شد.

كد خبر : ۹۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۴


دفاع رییس دولت از حذف بنزین پتروشیمی/ آلوده کردن طبیعت، منکر است

رئیس جمهور دولت یازدهم را دولت محیط زیست نامید و گفت: تامین سوخت با حداقل آلودگی وظیفه دولت است که در این زمینه دولت بنزین پتروشیمی را کنار گذاشت و بنزین یورو ۴ را در اختیار مردم قرار داد.

كد خبر : ۹۲۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۷


دومین حوضه پرباران ایران دست به گریبان بحران ‌خشکسالی

استان لرستان پس از حوضه آبریز دریای خزر دومین حوضه پرباران ایران است که به دلیل خروج سالانه ۱۲ میلیارد مترمکعب آب به‌شدت با بحران کم آبی روبه‌رو است.

كد خبر : ۹۲۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴


ملت ایران و غواصان باهم به دریای عشق زدند

شاید پیامی که شهدای غواص آورده اند این باشد که مادست بسته در مقابل دشمنان زانوذلت به زمین نگذاریم و عزتمندانه از ارزش های خود که چیزی جز اسلام و استقلال نیست تا پای جان و تا آخرین قطره خون خود دفاع کنیم.

كد خبر : ۹۲۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸


عده ای تلقین می کنند که ملت موافق ذلت است/ همدلی بیش تر باید از طرف دولت باشد

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت:امروز مسوؤلان باید خواست ملت را در نظر بگیرند متاسفانه عده ای می خواهند تلقین کنند که ملت موافق ذلت است،ملت برای آب و نانش حاضر است هر قضیه ای را بپذیرد.

كد خبر : ۹۲۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸


اشترانکوه پتانسیلی برای توسعه

کوه های مرتفع و سربه فلک کشیده ازنا علاوه بر اینکه محلی برای انباشت آب سدهای غرب کشور است بلکه سرشار از منابع و داشته های است که می تواند بخش عمده ای از اقتصاد کشوررا تامین نمایند.

كد خبر : ۹۳۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱


جزئیات حمله داعش به فرانسه،کویت و تونس/ ۲۶۳ نفر کشته و مجروح شدند

وقوع سه حمله تروریستی همزمان در فرانسه، کویت و تونس موجب کشته و مجروح شدن بیش از ۲۶۰ نفر و رقم خوردن روزی خونین در جهان طی سال جاری شد.

كد خبر : ۹۳۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶


گردش در دنیای اسرارآمیز/ از دره رویایی تا بزرگترین زمین لغزش جهان

پایتخت ژئوتوریسم کشور آماده ثبت جهانی ۳ ژئوسایت خود می‌شود تا گردشگری اسرارآمیز ایران با جاذبه‌هایی از دره رویایی گرفته تا اشترانکوه ازنا و بزرگترین زمین لغزش دنیا جهانی شود.

كد خبر : ۹۳۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸


رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند

رهبرانقلاب اسلامی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند. لزوم تحقق متوسط رشد اقتصادی ۸ درصد، ایجاد شبکه ملی اطلاعات، تدوین راهبرد ملی مبارزه با فساد وافزایش توان دفاعی ازجمله این سیاست ها است.

كد خبر : ۹۳۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۹


داعش: اسرائیل را نابود خواهیم کرد

گروه تروریستی داعش در جدید ترین نوار ویدئویی خود گروه حماس، فتح و رژیم اسراییل را تهدید به نابودی کرد.داعش: حماس و اسراییل را نابود خواهیم کرد.

كد خبر : ۹۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


اینجا تب ایده پردازی داغ است/ اکوسیستم کارآفرینی تقویت می‌شود

«استارتاپ ویکند» یک رویداد جدید است که به تازگی به عنوان آغازگر مسیر کارآفرینی در کشور با ورود ایده های نو مطرح شده است این رویداد می تواند راه های کسب و کار را به ایده پردازان نشان دهد.

كد خبر : ۹۳۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰


روزه خواری، بدحجابی، استعمال قلیان؛ ناهنجاریهای بد ماه رمضان

در ماه مبارک رمضان که از کرامت و جایگاه خاصی نزد خداوند متعال برخوردار است ، انتظار می رود مردم با فرهنگ سازی خودشان از این منکرات جلوگیری کنند و با رعایت این آداب حرمت این ماه خدا را نگه دارند.

كد خبر : ۹۳۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


فراخوان چهارمین جشنواره فیلم کوتاه بسیج اعلام شد

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه بسیج با عنوان «سکانس بیداری» در سال 1394 برگزار می شود.

كد خبر : ۹۳۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


مناطق خشک و مرطوب مستعد پذیرش آثار سوء تخریبی خشکسالی هستند

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: 70 تا 80 درصد بارندگی استان مربوط به فصل سرد است که به علت توزیع نامناسب بارندگی‎ها و پائین بودن درجه حرارت هوا به شکل جریانات سطحی هدر می‎روند.

كد خبر : ۹۳۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳


شب قدر،فراخوان عفو عمومی خداوند برای بندگان/ شبی که خداوند خریدار دل های شکسته می شود

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات لرستان گفت:شب قدر فراخوان عفو عمومی خداوند لایزال برای بندگان است،کسانی که در طول ماه مبارک رمضان توانسته اند روزه بگیرند این لیالی قدر خداوند عنایت فرموده تا بهتر استفاده کنند.

كد خبر : ۹۴۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵


چرا "روز قدس" مهم است؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای به مناسبت فرا رسیدن روز قدس، بخش هایی از سخنان رهبر انقلاب در مورد این روز بزرگ را منتشر کرد.

كد خبر : ۹۴۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰


حجاب سرآمد خوبی ها

امروز زن ايراني سرمشق و الگوی زنان مسلمان كشورهاي ديگر است.

كد خبر : ۹۴۴۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


بازنشستگی تنها فرمانده بومی انتظامی ازنا/سرهنگ پاریاد رئیس پلیس ازنا شد

سرهنگ غلامعلی جودکی که تا کنون تنها فرمانده بومی نیروی انتظامی شهرستان ازنا به حساب می آید بعد از گذشت بیش از 5سال کار در شهرستان محل تولدش بازنشست و سرهنگ روح الدین پاریاد جانشین وی شد.

كد خبر : ۹۴۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱


اعتیاد، یک "بهمن اجتماعی" است/ از کمپ های ترک اعتیاد، شبیه دخمه هستند/ اکستازی باعث ایجاد آریتمی های کشنده قلبی می شود

مصرف مواد مخدر و گرایش به آن متاسفانه طبق آمارها از رشد فزاینده ای برخوردار هست، به طوری که سن اعتیاد را گاهی به زیر ده سال هم تشخیص داده اند و البته از سوی نهادهای رسمی، آمار قطعی ای برای معتادین به مواد مخدر اعلام نشده، اما گرایش نوجوانان و جوانان به سمت مواد مخدر نشان از زنگ خطر مواد مخدر دارد.

كد خبر : ۹۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


توجه به صنعت گیاهان دارویی راهی برای توسعه لرستان

یک کارشناس اقتصادی گفت: توسعه صنعت کشت و برداشت گیاهان دارویی و بهره مندی از این پتانسیل در استان لرستان، علاوه بر کسب درآمد، مزایای دیگری چون ایجاد اشتغال و گسترش گردشگری را در استان به دنبال خواهد داشت.

كد خبر : ۹۴۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۳


لرستان دیار جاذبه های گردشگری ایران

دیار کهن لرستان جلوه ای از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری است که بر تارک ایران زمین خودنمایی می کند.

كد خبر : ۹۴۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۷


نسخه اقتصاددانان برای پساتحریم/ مقصد دلارهای آزاد شده کجاست؟

اقتصاددانان نسبت به مخاطرات اقتصادی پساتحریم، عدم استفاده صحیح از دلارهای آزادسازی شده و مدیریت درست انتظارات قیمتی مردم هشدار می‌دهند و خواستار هدایت منابع ارزی به سمت تولید ایرانی هستند.

كد خبر : ۹۴۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸


آمریکا به دنبال «فلج موشکی» ایران/ دست ایران روی ماشه می‌ماند

آمریکایی‌ها با گنجاندن یک بند در پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت، بار دیگر ولع خود را برای فلج کردن توان موشکی ایران به بهانه قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای نمایش دادند.

كد خبر : ۹۴۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸


۵۰ خودرو در جاده گم شد/ هراز و چالوس مسدود شدند

باز باران، باز آبگرفتگی و سیل، قصه تابستانه مردمان شمال از جمله مازندران بوده که در آخرین روزهای اولین ماه تابستان تکرار شد.

كد خبر : ۹۵۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹


بارش شدید باران در ازنا

مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه لرستان گفت: عصر امروز بارش شدید باران در شهرستان‌ ازنا گزارش شده است.

كد خبر : ۹۵۱۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱


سیلاب به کشاورزی و عشایر ازنا خسارت زد

فرماندار ازنا گفت: بارندگی‌های اخیر و سیلابی شدن معابر سطح شهرستان ازنا، خساراتی به کشاورزی و عشایر کوچ‌رو وارد کرد.

كد خبر : ۹۵۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


صدور حکم تخریب اماکن تفریحی در تونل برفی اشترانکوه

مدیرکل محیط زیست لرستان با بیان اینکه نمی توان مانع گردشگری در منطقه حفاظت شده تونل برفی اشترانکوه شد، گفت: حکم تخریب اماکن تفریحی در این منطقه گرفته شده است.

كد خبر : ۹۵۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


پیش‌بینی وقوع طوفان و سیل در ازنا

مدیر کل ستاد بحران استانداری لرستان گفت: بنابر اعلام اداره کل هواشناسی ، از چهارشنبه تا روز شنبه آینده وقوع طوفان و سیل در ازنا پیش بینی می شود.

كد خبر : ۹۵۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱


سیلی که نیامد ، خبرنگاری که سرزنش شد!

در پی بارش باران در روزهای اخیر و وقوع سیل در برخی نقاط استان لرستان اخبار های سراسری نام ازنا را در کنار شهرهای حادثه دیده قرار دادند و وقوع حادثه را در این منطقه اعلام کردند، اما بررسی های بوجود آمده چیز دیگری را اعلام کرد.

كد خبر : ۹۵۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳


فروش محصولات؛ هدف ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار ایران است

رئیس دانشکده اقتصاد لرستان گفت: سرمایه گذاران خارجی به دنبال فروش کالاهای خود و به دست گرفتن بازار تازه افتتاح شده ای به نام ایران هستند.

كد خبر : ۹۵۴۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴


زحمات چند ساله بازیکنان تیم فوتبال بانوان ازنا در آستانه هدر رفتن

تیم فوتبال بانوان ازنا تنها تیم نماینده لرستان در لیگ برتر فوتبال بانوان است که به دلیل مشکلات مالی در آستانه کنار رفتن است.

كد خبر : ۹۵۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵


رودخانه روستای تیان نوجوان 12 ساله را بلعید

رودخانه روستای تیان که البته عمق زیادی ندارد اما به دلیل سهل انگاری و بی احتیاطی، یک نوجوان 12ساله را قربانی کرد.

كد خبر : ۹۵۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


سیلاب اخیر در لرستان به 132 واحد مسکونی آسیب رساند

بارندگی های ۲۹ تا ۳۱ تیر ماه سالجاری در استان لرستان منجر به خسارات جدی در بخش های مختلف شد به طوری که به گفته آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان ۱۳۲ واحد مسکونی آسیب دیده است.

كد خبر : ۹۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶


مراکز نیکوکاری ظرفیت‌های زیادی برای خدمت به محرومان دارند

مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا با بیان اینکه مراکز نیکوکاری ظرفیت‌های زیادی برای خدمت به محرومان دارند، گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف مراکز نیکوکاری شناسایی خیرین محله و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنها است.

كد خبر : ۹۵۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


بحران آب در دیار چشمه‌ها؛ ۷۰ درصد از چشمه‌ها در لرستان خشک شد

استان لرستان به‌عنوان دومین حوزه پر آب کشور در بحران تشنگی قرا گرفته به طوری‌که ۷۰ درصد چشمه‌های استان یعنی ۶۸۸ دهنه چشمه دائمی و فصلی مورد استفاده کشاورزی و شرب روستاها، ۲۵۰ حلقه چاه آب شرب و ۱۵۳ رشته قنات خشک‌شده است.

كد خبر : ۹۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷


خسارت 100 میلیارد ریالی سیل اخیر به محصولات کشاورزی الیگودرز

رئیس جهاد کشاورزی الیگودرز از خسارت 100 میلیارد ریالی سیلاب اخیر به محصولات کشاورزی این شهرستان خبر داد.

كد خبر : ۹۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸


آخرین خبرها از «برخورد شهاب سنگ»/ از تائید تا تکذیب مدیران!

خبر برخورد شهاب سنگ به استانهای همجوار تهران بازتاب رسانه ای زیادی در برداشت، این خبر از سوی مسئولان ۲ استان مورد تائید قرار گرفت اما هلال احمر و سازمان مدیریت بحران کشور آن را تأیید نمی کنند.

كد خبر : ۹۵۷۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹


هجوم شرکت‌های اروپایی برای تسخیر بازار ایران

هنوز جوهر امضای توافق اولیه هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ خشک نشده است،شرکت‌های خارجی هجمه نرمی را برای آماده‌سازی شرایط در راستای تسخیر بازار صدها میلیارد دلاری ایران آغاز کرده‌اند در حالی که بسیاری از این شرکت‌ها ضررده بوده و یا در حال تعدیل نیرو هستند.

كد خبر : ۹۵۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱


جزئیات بیست و یکمین سفر روحانی/با ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد می‌کنیم/فقط یک فرماندار استعفا داده

استاندار تهران با اشاره به بیست و یکمین سفر رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور پنج شنبه هفته جاری با مردم سه شهرستان اسلامشهر، ‌بهارستان و رباط کریم دیدار کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل منطقه قرار می‌گیرد.

كد خبر : ۹۵۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲


حجاب؛ آشنایی غریب درجامعه

حجاب و امان از غریبی او ، تک واژه ای  است آشنا در زبان اسلام اما در عمل در اجتماع انسانی بیگانه است.

كد خبر : ۹۶۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


ایران از آمریکا شکایت کرد

چند هفته پس از انعقاد توافق هسته‌ای، ایران، آمریکا را به نقض آن متهم و از این کشور به آژانس شکایت کرد.

كد خبر : ۹۶۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴


آقای بهاروند تیم فوتبال بانوان ازنا را دریابید/ازنا هم جزئی از لرستان است

تیم فوتبال لیگ برتری شده بانوان شهرستان ازنا که طی این سالها با زحمات بسیار زیاد، خود را به این مرجله حساس رسانده است حال با بداخلاقی هایی که ریشه در نگاه بد مدیریتی در مرکز استان دارد به شهر خرم آباد رهسپار است.

كد خبر : ۹۶۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵


روز خبرنگار یادآور تلاش و کوشش انسان‌های ارزشمند است

هفدهم مردادماه سالروزشهادت هم استانی عزیز شهیدمحمد صارمی و یادآور تلاش و کوشش انسان‌های ارزشمندی است که در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی به همشهریان عزیزفعالیت می‌نمایند .

كد خبر : ۹۶۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸


تلاش برای چینش پازل فتنه جدید/ مجلس، هدف جدید اصلاح طلبان برای طرح ادعاهای واهی

در حالی که تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان حدود 8 ماه زمان باقی مانده است، اصلاح طلبان از رد صلاحیت ها گلایه کرده و با القای انتخابات روند تشکیک در سلامت انتخابات را شروع کرده اند.

كد خبر : ۹۶۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۴


باجذب بیست میلیاردتومان سرمایه،کمندان تاپایان سال آبگیری می شود/سرمایه گذاران بومی باقدرت مالی ودانش فنی در اولویت هستند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بیست میلیارد تومان سرمایه برای آب گیری سد کمندان جذب کردیم که تا پایان سال آب گیری شود، در خصوص سرمایه گذاران بومی با توان مالی و دانش فنی در اولویت اقدام هستند.

كد خبر : ۹۶۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵


کلنگ زنی مرکز تصویری برداری"سی تی اسکن" ازنا در هفته دولت

طی جلسه فوق العاده مجمع خیرین سلامت شهرستان ازنا که با حضور مسئولین شبکه بهداشت و مقامات دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد ، خبر از کلنگ زنی مرکز تصویر برداری "سی تی اسکن " شهرستان ازنا در هفته دولت داده شد.

كد خبر : ۹۶۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


با همه توان اجازه نفوذ و حضور آمریکایی‌ها در ایران را نمی‌دهیم/ «ایجاد اختلاف و نفوذ»، نقشه نظام سلطه در منطقه

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار علما، صاحبنظران و میهمانان اجلاس مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیونهای اسلامی، مبارزه با نقشه های استکبار در منطقه را مصداق بارز جهاد فی سبیل الله خواندند و با اشاره به مقابله قاطع با «تلاش امریکا برای سوءاستفاده از نتایج مذاکرات هسته ای و نفوذ اقتصادی سیاسی و فرهنگی در ایران»، افزودند: نقشه نظام سلطه در منطقه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است که باید با نقشه های صحیح هجومی و دفاعی به مبارزه هوشیارانه و بی وقفه با آن پرداخت.

كد خبر : ۹۶۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶


۲۳طرح فناورانه برای عبور از بحران آب/ گره خشکسالی در دستان محققان

قرار گرفتن ایران در کمربند خشک کره زمین به همراه کاهش ذخایر آبی، موضوع خشکسالی را به بحرانی جدی برای کشور تبدیل کرده است و محققان در تلاشند با استفاده از فناوریهای نوین بر این بحران غلبه کند.

كد خبر : ۹۶۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


دژ مستحکم ملت برای جلوگیری از نفوذ آمریکا در ایران/ اتحاد همه جانبه با شعار #ماهم_اجازه_نمیدهیم

بیانات حکیمانه رهبری کافی بود تا پویشی با عنوان #ما_هم_اجازه_نمیدهیم در سراسر کشور با حمایت تمامی اقشار و صنوف مردمی راه اندازی شود. کمپین های متعددی نیز با این عنوان در شبکه های اجتماعی تشکیل شد که در نهایت هدف اصلی حمایت از سخنان رهبری است.

كد خبر : ۹۶۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸


30 درصد تولید دارویی کشور در بایر افلاک ازنا محقق می‎شود

معاون کارخانه داروسازی بایرافلاک ازنا گفت: با راه‎اندازی همه‌ی خطوط این کارخانه، 30 درصد تولید دارویی کشور محقق می‎شود.

كد خبر : ۹۶۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


کشف یک اژدها در قطب +عکس

در این گذر تصویری از یک اژدهای یخی که بر یخ های قطب کنده کاری شده است را می بینیم.

كد خبر : ۹۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


براندازی با زبان برجام و قطعنامه کلید خورد!

غرب به ویژه امریکا با ادبیات امروز خود به خوبی نشان داده است که برای بر هم زدن معادله قدرت در داخل ایران و همچنین قدرت ایران در منطقه نیازمند راهی برای نفوذ در ایران بود که این راه با توافق هسته و اجرایی شدن آن در کشور فراهم شده است.

كد خبر : ۹۷۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹


سرشماری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ازنا

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ازنا در خصوص سرشماری مردم این شهرستان در حوزه سلامت اطلاعیه را منتشر نموده است.

كد خبر : ۹۷۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱


اهمیت خروج خطوط لوله های نفت از درون شهر/ تسریع در ساخت جاده ازنا اراک/ ورودی شهرهای ازنا ومومن آباد بهسازی می شود

در نشست مشترک شوراهای اسلامی شهرهای مومن آباد و ازنا با استاندار لرستان و نماینده مجلس به ضرورت پرداختن به مسائل مهم این دوشهر پرداخته شد.

كد خبر : ۹۷۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


واژگونی پژو در محور دورود - ازنا یک کشته و 4 مجروح بر جای گذاشت

رئیس پلیس‌راه استان لرستان گفت: واژگونی یک دستگاه خودرو سواری 405 در محور دورود - ازنا یک کشته و چهار مجروح بر جای گذاشت.

كد خبر : ۹۷۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲


داعش ابداع‌کننده شیوه‌های جدید اعدام+ تصاویر

انتشار عکس جدیدی از اعضای داعش نشان می‌دهد این گروه تروریستی به دنبال اجرای شیوه‌ای جدید در اعدام است.

كد خبر : ۹۷۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴


مواضع انقلابی را صریح و بدون رودربایستی در مقابل دشمن بیان کنید

رهبرانقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت، تأکید کردند: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام را بدون ترس و خجالت بیان کرد.

كد خبر : ۹۷۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


باد بوی «زلف» سوخته می‌دهد؛ «آتش بیار» این معرکه کیست

زاگرس در خاکستر نشسته و باد قصه غصه هایش را تا دور دست ها می برد، ساکنان بلوطستان مویه سر می دهند و داغشان هر روز تازه تر می شود؛ «آتش بیار» این معرکه کیست که هر روز باد بوی «زلف» سوخته می دهد.

كد خبر : ۹۷۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


محکومیت مجرم فراری فتنه 88/ حکم سرکرده عرفان حلقه تائید نشده/ کشف موبایل و سکه های طلا از مهدی هاشمی/ محکومیت 2 متهم به جاسوسی

سخنگوی قوه قضائیه در هشتاد و چهارمین نشست خبری خود درباره محکومیت مجرم فراری فتنه 88، کشف موبایل و سکه طلا از مهدی هاشمی، ماجرای 50 پرونده قضایی دولت گذشته، تخریب شورای نگهبان، محکومیت 2 متهم به جاسوسی و دکل نفتی گمشده سخن گفت.

كد خبر : ۹۷۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸


نظارت شورای نگهبان استصوابی است نه تماشایی/برجام درمجلس بررسی شود

رئیس مجلس خبرگان گفت:در زمان حکومت طاغوت فقها بنا بر قدرتی که داشتند، ولایت الهی را اعمال می‌کردند، اما در زمان «بسط ید» که یکی از فقها تصدی حاکمیت را برعهده دارد، دیگر فقها نباید در حکومت دخالت کنند.

كد خبر : ۹۷۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


دشمنی آمریکا کم نشده و درصدد رخنه هستند/ مواضع انقلابی را صریح بیان کنید/ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هوشیاری در مقابل تلاش دشمن برای نفوذ پیچیده و تدریجی را، ضرورتی عینی برشمردند و تأکید کردند: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان کرد.

كد خبر : ۹۷۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


بایرافلاک ازنا، از بزرگترین واحدهای داروسازی خاورمیانه

مدیر اداری مالی کارخانه بایرافلاک ازنا با بیان این‌که این کارخانه از بزرگترین واحدهای داروسازی خاورمیانه است، گفت: 250 فرصت شغلی در این کارخانه ایجاد می‌شود.

كد خبر : ۹۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰


کشاورزی ازنا معطل افتتاح یک سد!

با توجه به اینکه کشاورزی در منطقه ازنا مهمترین منبع اقتصادی مردم به شمار می آید و به لحاظ موقعیت خاص آب ، خاک و هوای این منطقه دارای ظرفیت های فراوانی برای تولید انواع محصولات کشاورزی و باغی است که می توان آن را به قطب کشاورزی در کشور تبدیل کرد.

كد خبر : ۹۸۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲


آخرین وضعیت منابع آب در دیار چشمه‌ها/ رودخانه‌های دائمی فصلی شدند

رهاورد ۱۳سال خشکسالی برای دیار چشمه‌ها حکایت بی‌آبی در دامنه‌های برف‌گیر اشترانکوه و سفیدکوه ازنا است، جایی که رودخانه‌های دائمی فصلی شده‌اند تا کارشناسان نسبت به آینده لرستان ابراز نگرانی کنند.

كد خبر : ۹۸۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵


بهترین نمایندگان ملت چه کسانی هستند

طرح شتابزده استانی شدن و اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، کثرت استعفاهای انتخاباتی در دولت و تاثیر آن بر انتخابات آزاد ، فعالیت دوباره خانه احزاب و رابطه ظریف سیاست خارجی و انتخابات داخلی که هرکدام به تنهایی در حوزه مسائل توسعه و توسعه یافتگی قابل بررسی است.

كد خبر : ۹۸۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


تصاوير ديدني مرتفع‌ترين پل معلق ايران در لرستان/ مسئولين اقدام كنند

استان لرستان به دلیل دارا بودن موقعیت خاص جغرافیایی و اهمیت ویژه‌ای که در گذرگاه شمال به جنوب کشور در طول تاریخ داشته، جزء مناطق پرتردد به شمار می‌آید.

كد خبر : ۹۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


دلالان و طرفداران واردات در دولت نفوذ دارند/نمونه‌اش یکی از وزرا است که چند شرکت آنچنانی دارد/اقتصاد مقاومتی در کشورهای پیشرفته با عناوین دیگر در حال اجراست

کارشناس مسائل اقتصادی در رابطه با واردات بی رویه دولت و بی تحرکی بازار تولید در جامعه بیان کرد:ما باید دل خوش به این باشیم و سجده شکر کنیم که وضع دولت بهتر از این نبوده وگرنه ما بقی درآمد دولت هم صرف هزینه های واردات و پرداخت به بیگانگان می شد.

كد خبر : ۹۸۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶


خسارت فراوان سیل به کشاورزان روستای زرنان

بارش سیل آسا و غیرمترقبه باران و تگرگ طی دو روز گذشته در روستای زرنان از توابع شهرستان ازنا کشاورزان و باغداران این ناحیه را دچار خسارات فراوان کرد.

كد خبر : ۹۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹


بندهای موشکی قطعنامه؛ بهانه‌ای برای فشارهای آینده بر ایران/ خواب آمریکا برای بالستیک‌های ایرانی

غرب به سردمداری آمریکا همیشه کوشیده است، با ادعای تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای، جمهوری اسلامی را هرچه بیشتر تحت فشار قرار داده و این هدف را از مسیر تحریم‌های همه جانبه و صددرصدی خصوصا در موضوعاتی نظیر نظامی دنبال می‌کند.

كد خبر : ۹۸۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان معرفی شد

طی مراسمی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رئیس سازمان صنعت و معدن لرستان معرفی شد.

كد خبر : ۹۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۳


۳۲ طاقدیس نفت و گاز در لرستان کشف شد

استاندار لرستان از کشف ۳۲ طاقدیس نفت و گاز در این استان خبر داد.

كد خبر : ۹۸۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴


تحریم‌ها به ملت انگیزه تولید علم داد/ مذاکرات دانش‌بنیان بود

رئیس‌جمهور مذاکرات هسته‌ای را دانش‌بنیان دانست و گفت: دراین مذاکرات هم دانشمندان هسته‌ای، هم دانشمندان سیاست بین‌الملل و هم دانشمندان اقتصادی دست به دست هم دادند تا ما بتوانیم به این نقطه برسیم.

كد خبر : ۹۸۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵


کشته و زخمی شدن ۳۵۰۰ زائر در منا/ ۱۹۳ ایرانی جزو آمار/ هویت نامشخص۱۰زائر ایرانی/ زمان بازگشت پیکر قربانیان+ لیست جدید اسامی فوت‌شدگان

سخنگوی سازمان حج و زیارت آخرین تعداد کشته‌شدگان ایرانی را تا این لحظه همان ۱۳۱ نفر دانست و گفت: تعداد مفقودین هنوز مشخص نیست و پس از اتمام بررسی‌ها، آمار نهایی مفقودین، مجروحان و کشته‌شدگان به طور دقیق مشخص و اعلام می‌شود.

كد خبر : ۹۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳


جامعه هنری ازنا در محکومیت فاجعه منا بیانیه داد

جامعه هنری شهرستان ازنا با درج بیانیه ای ؛ اعتراض خود را نسبت به بی تدبیری حکام آل سعود در برقراری امنیت حجاج بیت الله الحرام و همچنین بی تفاوتی این خاندان نسبت به پاسخگویی به مجروحان و درگذشتگان حادثه منا را اعلام میکند.

كد خبر : ۹۹۵۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵


توليد 10 قلم داروي دامي درکارخانه داروسازي بايرافلاک ازنا

واحد تولیدات دامی کارخانه ظرفیت تولید 200 قلم داروی دامی را دارد که تا کنون تولید 10 قلم آن آغاز شده است.

كد خبر : ۹۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶


اندک بی‌احترامی به حجاج ایرانی موجب عکس‌العمل سخت و خشن ایران خواهد شد/ لزوم تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در خصوص حادثه منا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حضور ده‌ها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه، هشدار دادند: اندک بی‌احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بد‌ن‌های مطهر، موجب عکس‌العمل سخت و خشن ایران خواهد شد.

كد خبر : ۹۹۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹


تولید بخش مهمی از داروهای دامی کشور در کارخانه داروسازی بایرافلاک ازنا

کارخانه داروسازی بایرافلاک ازنا با بهره گیری از جدیدترین فن آوری های روز دنیا تولید بخش مهم و قابل ملاحظه ای از دارو های دامی کشور را برعهده دارد.

كد خبر : ۹۹۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


امدادگران ازنا قهرمان مسابقات امداد و نجات لرستان شدند

مسابقات امداد و نجات مردان و زنان امدادگر لرستان که در 5رشته و در محل اردوگاه اباذر شهرستان ازنا برگزار شد در بخش مردان با قهرمانی ازنا و در بخش بانوان با قهرمانی خرم آباد به پایان رسید.

كد خبر : ۹۹۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱


سرنوشت نامعلوم قانون "داماتو" در نوزدهمین سال/سرمایه‌گذاران آمریکایی در انتظار حضور در بازار ایران

سرمایه گذاران آمریکایی منتظر هستند که ببینند آیا اوباما حسن نیت خود را به روحانی و ایران نشان می‌دهد و یا اینکه همچنان با تمدید این تحریم به دنبال زمین زدن اقتصاد ایران به وسیله تحریم‌هاست.

كد خبر : ۱۰۰۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳


محدودیت دفاعی رانمی‌پذیریم/در ایران همه به صندوق رأی اعتماد دارند

رئیس جمهور در گفتگو با رادیو ملی آمریکا با اشاره به اینکه در توافق هسته‌ای محدودیت نظامی را نپذیرفتیم، تاکید کرد: ما هرگز نپذیرفتیم و نمی پذیریم که هیچگونه محدودیتی در زمینه دفاع کشور بوجود بیاید.

كد خبر : ۱۰۰۲۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴


چشمان معصومانه "کیانا" در انتظار کمک/لی لی بازی کردن هایی که تمام شد

اسفند ماه است و هوا سرد؛ دخترک کوچک دچار سرماخوردگی شده است، مادرش ثریا می خواهد او را به پزشک ببرد تا بیماری اش خوب شود!...

كد خبر : ۱۰۰۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


جایگاه علمی ایران در هوا فضا/ چرخه ساخت ماهواره در کشور تکمیل شد

دستیابی به دانش فناوری فضایی یکی از دستاوردهای سالهای اخیر کشور است و حتی با وجود فاصله زیاد با صنعت ۵۰ ساله فضایی جهان، ایران موفق شده درمیان ۹ کشور صاحب چرخه کامل فناوری ماهواره، جای گیرد.

كد خبر : ۱۰۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵


سه‌کشته در واژگونی اتوبوس محور اراک-ازنا

رئیس پلیس راه استان مرکزی از کشته شدن 3نفر، زخمی شدن 15نفر براثر حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس اسکانیا در محور اراک-ازنا خبر داد.

كد خبر : ۱۰۰۴۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۷


پرهیز از سیاسی‌کاری در اجرای پروژه‌ها/ راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی ازنا

استاندار لرستان گفت: نباید اجازه داد در اجرای پروژه های شهرستان ها سیاسی، سلیقه ای و شخصی عمل شود.

كد خبر : ۱۰۰۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸


سلاح وحشتناک روسیه برای نابینا کردن عناصر داعش + تصاویر

وسایل نقلیه نظامی روس به زودی به ابزاری برای مختل کردن بینایی دشمنان مجهز می شوند.

كد خبر : ۱۰۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹


میراث "بگم بگم" های سیاسی از احمدی نژاد تا روحانی/ چرا افشاگری ها به آینده موکول می‌شود؟

" بگم بگم"های سیاسی که در واقع افشای رازهای پشت پرده برخی از سیاسیون است، برای اولین بار در مناظره تلویزیونی رئیس دولت‌های نهم و دهم و یکی سران فتنه مطرح شد.

كد خبر : ۱۰۰۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۱


مرحوم "حاج پرویز حبیبی" در قطعه شهدای ازنا آرام گرفت

پیکر مطهر مرحوم "حاج پرویز حبیبی" از قربانیان فاجعه جانسوز کوی منا دقایقی پیش در جمع حداکثری مردم و مسئولان ازنایی تشییع و در قطعه شهدای این شهرستان آرام گرفت.

كد خبر : ۱۰۰۸۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲


گره های کور بیکاری در لرستان در حال باز شدن

بیکاری کلمه ای است که با شنیدن آن معضلات اجتماعی دیگری نظیر فقر ، اعتیاد ، طلاق ، فساد و خودکشی در ذهن ها تداعی می کند، اگرچه بیکاری دلیل اصلی بروز اغلب آنها نیست اما می تواند در جهت فراهم شدن زمینه های وقوع آنها نقش غیرقبل انکاری داشته باشد.

كد خبر : ۱۰۰۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳


رستاخیز موشکی در ایران/ قطار بالستیک‌های «اسرائیل‌زن» سپاه در زیر زمین

طرح اجرای برجام، در کش و قوس تصویب در مجلس شورای اسلامی بود که اعلام ۲ خبر مهم موشکی همه نگاه‌ها را به خود جلب کرد.

كد خبر : ۱۰۱۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵


حماسه ای به نام «انتفاضه سوم»/ وقتی تدبیر «تسلیح» جواب می دهد

تدبیر «تسلیح کرانه باختری»، امروز و در جریان «انتفاضه سوم» عمق استراتژیک دشمن صهیونیستی را هدف قرار داده و آن را علاوه بر جبهه غزه، در جبهه ساحل غربی نیز زمین گیر کرده است.

كد خبر : ۱۰۱۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶


سیلی مدیر کارخانه سهم زحمت کارگران‎

در یکی از کارخانه های شهرستان ازنا مدیر داخلی این کارخانه با کفش وارد سفره کارگری می شود و البته با سیلی نیز از زحمات این کارگر زحمت کش استقبال می کند.

كد خبر : ۱۰۱۲۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


فرهنگ سازی مهمترین راه حفاظت از محیط زیست/آب بحران جدی منطقه

در کارگاه توانمند سازی حقوق محیط زیست که با حضور مدیر کل محیط زیست لرستان در ازنا برگزار شد بر فرهنگ سازی و حفاظت از محیط زیست تاکید شد.

كد خبر : ۱۰۱۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


مشاغل خرد و کوچک؛ فرصتی برای ایجاد اشتغال در استان است

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که شمار زیادی از بیکاران در استان لرستان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند گفت: ایجاد بنگاه‌های خرد و کوچک می‌تواند راهکار بسیار مناسبی در کوتاه مدت برای اشتغال‌زایی در این استان باشد.

كد خبر : ۱۰۱۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷


لرستان سرزمین جاذبه های گردشگری ایران

دیار کهن لرستان جلوه ای از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری است که بر تارک ایران زمین خودنمایی می کند.

كد خبر : ۱۰۱۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵


جزئیات جدید پرونده زنجانی؛ سابقه کیفری تا ماجرای مشاور خاکستری!

پرونده ۵۰ هزار صفحه‌ای رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی در حالی به چهارمین جلسه دادگاه نزدیک می‌شود که وکلای مدافع وزارت نفت و بابک زنجانی توضیحات جدیدی در مورد این پرونده ارائه کرده‌اند.

كد خبر : ۱۰۱۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


قدرت موشکی ایران رو به افزایش است/ مدیریت عربستان در حج ایراد دارد/ آمریکا در عراق و سوریه شکست خورده

دیپلمات پیشین و کهنه‌کار آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: منطقه ملتهب و خروشان است و با وجود برجام احتمال شکل‌گیری ائتلاف جدید وجود دارد.

كد خبر : ۱۰۱۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶


پلیس و آتش نشانی با بلندگو مردم را از خواب بیدار کرد

بامداد امروز جمعه دوباره رودخانه کوهدشت طغیان کرد و خسارات مالی فراوانی را در پی داشت.

كد خبر : ۱۰۱۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸


ژست‌ ما در دفاع از طبیعت ریاکارانه است/با طبیعت متين باشيم

دفاع از طبیعت علاوه بر شناخت و تعریف درست از طبیعت، نیازمند شناخت عمیق فلسفی و بازنگری در نسبت و رابطه ما با طبیعت است. طی نشستی با حضور دو تن از اساتید جوان فلسفه این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

كد خبر : ۱۰۲۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


غرب کشور آماده سیل باشند

وزیر نیرو گفت: همه استان ها به ویژه استان های شمالی و غربی درمقابل بارش های روزهای آینده و احتمال وقوع سیل آماده باشند.

كد خبر : ۱۰۲۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰


10میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت ایلام و لرستان

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برای جبران بخشی از خسارت ها شب گذشته در جلسه هیئت دولت مقرر شد به طور موقت ۱۰ میلیارد تومان به این دو استان به صورت تنخواه اختصاص یابد.

كد خبر : ۱۰۲۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱


وحدت، ایستادگی و بازگشت به هویت دینی اصول پیروزی ملت ایران

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، بازگشت به هویت دینی، ایستادگی مقابل نظام سلطه و وحدت و یکپارچگی را سه اصل مهم در پیروزی های ملت ایران در صحنه های مختلف خواند.

كد خبر : ۱۰۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


کمک‌های خیرین ازنایی به مناطق سیل‌زده لرستان ارسال شد

مدیر کل بهزیستی لرستان از ارسال کمک های خیرین ازنایی برای کمک به مناطق سیل زده لرستان خبر داد.

كد خبر : ۱۰۲۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


کشف شبکه نفوذ آمریکا در مطبوعات ایران+سوابق و تصاویر

با تلاش سربازان گم نام امام زمان (عج) و دستور مقام قضایی پنج نفر از عوامل مرتبط با پروژه نفوذ دشمن در کشور که در مطبوعات فعال بودند، بازداشت شدند.

كد خبر : ۱۰۲۲۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲


همه کارهای سیاسی "بانوی محیط زیست" در 2 سال گذشته/ از بازی آلاینده بودن بنزین تولید داخل تا دیدار با شیخ حامی فتنه

اقدامات زیادی در راستای محیط زیست در کلان شهر ها و همچنین استان های مختلف بایستی از سوی سازمان محیط زیست انجام می گرفت که به خاطر درگیر بودن ابتکار به مسائل سیاسی و حاشیه ای در این سازمان از سوی ابتکار به فراموشی سپرده شده است.

كد خبر : ۱۰۲۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴


می‌خواهند ترکیب خبرگان راتغییر دهند/به آینده برجام اطمینان نداریم

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند ترکیب فعلی خبرگان را برهم بزنند، گفت: در برخی محافل گفته‌اند ما نمی‌توانیم اکثریت خبرگان را بدست بیاوریم ولی اگر اقلیتی قوی را هم شکل دهیم، موفقیت است.

كد خبر : ۱۰۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶


برگزاری همایش بزرگ زینبیون در ازنا

همایش بزرگ زینبیون با حضوربی نظیر بانوان ولایی ازنا برگزار شد.

كد خبر : ۱۰۲۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸


استاندار گزارش 600 روزه داد

هفته گذشته پس از وقوع حادثه سیل لرستان و کشته شدن 3 نفر از هم استانی هایمان در شهرستان کوهدشت؛  نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به لرستان سفر کرد؛ جلسه ای راس ساعت 7 و 30 دقیقه به منظور بررسی این مهم در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد.

كد خبر : ۱۰۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸


بارش 22میلیمتری باران در ازنا

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: میانگین بارندگی در استان طی 24 ساعت گذشته، 21.33 میلی‎متر گزارش شده است.

كد خبر : ۱۰۲۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰


آیا ازنا آماده «ال نینو» است؟

روش‌های مهار سیلاب‌ها و بارش‎های مقیاس بزرگ در دنیا تغییر کرده و زیرساخت‌های شهرهای مانند ازنا خیلی هم برای مهار بارش‌های سیل آسا مانند پدیده «ال نینو» بد نیست.

كد خبر : ۱۰۲۶۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰


فیلتر تلگرام در دستورکار

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی گفت: ۹۵ درصد کانالهای غیراخلاقی شبکه پیام رسان تلگرام باز است و موضوع مسدودسازی این شبکه اجتماعی همچنان در دستور كار كميته تعيين مصاديق قرار دا

كد خبر : ۱۰۲۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰


اعلام آمادگی عمان برای میانجیگری بین ایران و عربستان

وزیر امور خارجه عمان از آمادگی کشورش برای میانجیگری بین ایران و عربستان در خصوص بحران سوریه خبر داد.

كد خبر : ۱۰۲۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


حوضه‎های آبخیز رودخانه‎های لرستان، مطالعه شوند

معاون حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: طبیعت و منابع زیستی استان متأسفانه همانند کالایی سودآور بدون این‌که به بقاء و تداوم زیست آن اهمیتی داده شود، مورد بهره‎وری بی‎رویه قرار می‎گیرند.

كد خبر : ۱۰۲۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳


پای مسئولین در معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در لرستان می لنگد

یک استاد دانشگاه با اشاره به حضور استانهای مختلف در نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور در کیش گفت: در این میان جالی خالی استان لرستان با وجود دارابودن پتانسیل های بیشمار برای جذب سرمایه گذاران بویژه در زمینه گردشگری به شدت قابل مشاهده بود.

كد خبر : ۱۰۲۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


خودروسازانی که جیب مردم را لایی کشیدند

اصل ارائه بسته و وام بیست و پنج میلیونی برای کالا های ایرانی بود، اما در عمل شاهد صرف تمام آن برای خرید خودرو هستیم و خبری از سایر کالاهای واقعا ایرانی در این بسته نیست.

كد خبر : ۱۰۲۸۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴


برگزاری همایش بزرگ سه سالگان حسینی در ازنا

همایش بزرگ سه سالگان حسینی در دو منطقه کوی امام خمینی(ره) و شهرک المهدی شهرستان ازنا با حضور پرشور علاقمندان به حضرت رقیه (س) برگزارشد.

كد خبر : ۱۰۳۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹


برنامه های نخستین روز از هفته بسیج در ازنا

در روز اول از هفته بسیج در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ازنا که به روز بسیج، ولایت و انتظار نام گذاری شده است برنامه های متونعی برگزاری شد.

كد خبر : ۱۰۳۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹


بلوط لرستان را دریابیم

یک استاد دانشگاه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست توسط رهبر انقلاب گفت: این سند ملی باید سرلوحه کار مسوولین در سراسر کشور بویژه استان لرستان قرار گیرد.

كد خبر : ۱۰۳۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹


بیانیه ناحیه مقاومت بسیج ازنا به مناسبت هفته بسیج

ناحیه مقاومت بسیج ازنا  با صدور بیانیه‌ای، بسیج را مظهر اقتدار و نیروی کارآمد درونی کشور و برگ برنده و سرنوشت‌ساز ملت بزرگ ایران اسلامی برای مقابله با دشمنان و چالش‌ها و تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی دانست.

كد خبر : ۱۰۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰


بسیج انقلابی در دل انقلاب اسلامی بر پا کرده است

مسئول سیاسی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ازنا در گردهمایی بصیرتی بسیجیان گفت: بسیج انقلابی در دل انقلاب اسلامی به پا کرده است.

كد خبر : ۱۰۳۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴


مشکلات صنعت داروی کشور

در دانش پزشکی از آن به عنوان ماده ای یاد می شود که برای تشخیص، پیشگیری، درمان و تسکین بیماری استفاده و به اصطلاح "دارو" یا به قول فرنگی ها "Drug" یا "medicine" نامیده می شود.

كد خبر : ۱۰۳۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴


مسئولان، نخبگان و افراد مؤثر در تصمیمات کلان هدف پروژه نفوذند/ تخطئه بسیج و اتهام تندروی تکمیل پروژه نفوذ است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: خطئه بسیج و اتهام تندروی به کسانی که بر اصالتها و ارزشها پای می‌فشرند تکمیل پروژه نفوذ است.

كد خبر : ۱۰۳۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵


هر آنچه که در مورد کوه نوردی نیاز است بدانیم

کوه مظهر استقامت و استواری است، کوه با رازهای نهفته فراوان سرشار از محبت و سخاوت است، و از لحاظ فنی پیمایش مسیرهای فنی در کوهستان، با استفاده از ابزارهای فنی و درگیر شدن با مسیرهای سنگی و یخی را کوه نوردی می نامند.

كد خبر : ۱۰۳۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹


بازدید هیات مطبوعاتی، اقتصادی روسیه از صنایع و واحد های تولید شهرستان ازنا

رییس مرکز مطالعات ایران معاصر روسیه و ناشر تجارت با ایران و هیات همراه هفته گذشته در ادامه سفر به لرستان به شهرستان ازنا آمده تا از نزدیک با پتانسیل ها و توانمدی های صنعتی و اقتصادی این خطه آشنا شوند.

كد خبر : ۱۰۳۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


ورود سامانه بارشی در ازنا

سرپرست اداره هواشناسی شهرستان ازنا از ورود سامانه بارشی از امروز سه شنبه در شهرستان ازنا خبر داد.

كد خبر : ۱۰۳۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰


سیل ‌لرستان را دربر گرفت/ قطع ‌راه ارتباطی بیش از 30 روستا + تصاویر

بارش شدید باران در لرستان باعث بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسدود شدن راه ارتباطی 30 روستای این استان شده است.

كد خبر : ۱۰۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲


وقتی فقر اماکن ورزشی در لرستان جان ورزشکاران را می گیرد

کمبود فضای ورزشی مناسب در لرستان طی ادوار گذشته جان بسیاری از ورزشکاران استان را به خطر انداخته است.

كد خبر : ۱۰۳۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴


هنرمندان رسانه و فعالان سیاسی

فعال سیاسی پیش از آن که افکار خود را جمع و جور و به مردم ارایه کند و همه او را بشناسند، با فعالان رسانه سروکار داشته است. مصاحبه ها، گفتگوها، میزگردها، مناظره ها، گزارش ها و برنامه های رسانه ای در انسان ها عمق بوجود می آورند. فعالان سیاسی با توجه به زمینه های قوی تر فکری، در این آزمون های رسانه ای  که ساخته و پرداخته فعالان رسانه هستند و آن ها، شاگردان این آزمون ها محسوب می شوند به درجه بالاتری در مقایسه با سایرین دست می یابند و آن مرجعیت سیاسی بخشی از مردم است.  فعالان رسانه در حوزه سیاست، السابقون السابقون هستند.

كد خبر : ۱۰۴۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷


معضل ترافیک ازنا بخاطر نبود پارکینگ است

رئیس راهنمایی رانندگی شهرستان ازنا از عدم وجود پارکینگ عمومی در خیابان انقلاب و وجود ترافیک سنگین در این خیابان انتقاد کرد.

كد خبر : ۱۰۴۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸


اختصاص یک رینگ مسابقات رزمی به ازنا

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی لرستان گفت: توسعه ورزش‌های رزمی در دستور کار قرار دارد.

كد خبر : ۱۰۴۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹


اشترانکوه با بیش از 20 درصد حیات وحش کشور

طرح مدیریت منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه در جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه لرستان تصویب شد.

كد خبر : ۱۰۴۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۲


آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات خبرگان

ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شد.

كد خبر : ۱۰۴۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶


جمع‌آوری بالغ بر 2 میلیارد ریال کمک‌های مردمی در ازنا

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان ازنا از جمع‌آوری مبلغ بیش از دو میلیارد و 806 میلیون ریال از طریق صدقات و کمک‌های مردمی در 9 ماهه اول سال جاری خبر داد.

كد خبر : ۱۰۵۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶


پروپاگاندا چیست؟

تبلیغات سیاسی یا پروپاگاندا گونه‌ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می‌شود.

كد خبر : ۱۰۵۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۲


وعده‌های فراموش شده نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس/از کمک مالی به نگین اشترانکوه ازنا تا حمایت گهر دورود

نماینده فعلی مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی، از ابتدای تبلیغات 4 سال پیشش تاکنون وعده هایی به مردم داده که محقق نشده‌اند.

كد خبر : ۱۰۵۵۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


۳ طرح ضدایرانی دیگر در مجلس نمایندگان آمریکا معرفی شد+شرح کامل

مجلس نمایندگان آمریکا بعد از تصویب طرحی که اختیارات دولت برای رفع تحریم‌های ضدایرانی را کاهش می‌دهد، ۳ طرح دیگر علیه ایران را معرفی کرد.

كد خبر : ۱۰۵۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹


پرونده‌های بدتر از کرسنت از دل قراردادهای جدید نفت بیرون خواهد آمد/ ۵۰ میلیارد دلار جرایم و عدم‌النفع کرسنت/ حساب روحانی روی زنگنه اشتباه از آب درآمد/ مسئولان دخیل در کرسنت پیگیر قراردادهای جدید نفتی هستند

نماینده مردم تهران در مجلس از خسارت ۵۰ میلیارد دلاری قرارداد کرسنت خبر داد و گفت: به صراحت به زنگنه اعلام می‌کنیم کشور تحمل انعقاد قراردادهای کرسنت بعدی را ندارد، از قراردادهای جدیدی که متن آن محرمانه نگهداشته شده است، پرونده‌‌‌های کرسنت متعددی بیرون خواهد آمد.

كد خبر : ۱۰۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۰


انقلابیون یمن محل تجمع نظامیان سعودی را با با موشک توچکا هدف قرار دادند/ هلاکت فرمانده جدید شرکت بلک واتر+عکس

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن شنبه شب پایگاه هوایی العند را هدف حمله قرار دادند که در جریان آن ده ها تن از مزدوران و اعضای شرکت بلک واتر کشته و زخمی شدند.

كد خبر : ۱۰۶۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱


74 هیأت علمی دانشگاه‎های لرستان به کمک صنعت می‎آیند

‌رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: عمده طرح‎های صنعتی استان به سمت دانش‎بنیان پیش می‎روند.

كد خبر : ۱۰۶۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


انتخاب آگاهانه ضامن تشکیل مجلسی مقتدر

انتخابات یا گزیدمان ، جریانی رسمی است که هر گام آن از پیش تعیین شده می باشد. انتخابات برای تصمیم گیری مردم  است که شخص یا اشخاصی را برای مقام، پست یا مسولیتی و برای مدتی معلوم برمیگزینند.

كد خبر : ۱۰۶۹۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲


لیست مشتریان جدید نفت ایران/امضای ۱.۳میلیون بشکه قرارداد فروش نفت

در حالی لیست مشتریان نفت ایران در حال تکمیل شدن است که شرکت ملی نفت براساس طرح پیشنهادی خود به مجلس قصد دارد دستکم یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه قرارداد جدید فروش نفت امضا کند.

كد خبر : ۱۰۷۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸


دعوت اصناف ازنا در راهپیمایی روز 22بهمن

اتاق اصناف شهرستان ازنا با صدور بیانیه ای از مردم شریف ازنا خصوصاً خانواده بزرگ اصناف شهرستان ازنا برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.

كد خبر : ۱۰۷۵۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱


تخریب‌کنندگان شورای نگهبان اعتبار خود را از کجا آورده‌اند؟/ ملاحظات سیاسی،برخی را از مسیر شفافیت بیرون برده

خطیب نمازجمعه امروز تهران با تأکید بر اینکه اگر شورای نگهبان قانونی نباشد نامزدهایی را هم که تأیید می‌کند قانونی نخواهند بود گفت: کسانی که همنوا با بیگانگان به شورای نگهبان حمله می‌کنند اعتبار خود را از کجا آورده‌اند؟

كد خبر : ۱۰۸۰۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۳۰


شبکه مجازی از بحران تا تهدید/ ارتباط موزائیکی افراد خانواده

گرایش اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل جوان و نوجوان به استفاده از شبکه های اجتماعی باعث شده تا کارشناسان نسبت به هدررفت اوقات فراغت در فضای مجازی و آسیبهایی که آنها را تهدید می کند هشدار دهند.

كد خبر : ۱۰۸۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۱


کشاورزی مدرن راهی برای پیشرفت

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ازنا گفت: کشاورزی از راهبردی ترین حرفه ها در دنیا می باشد، در کشاورزی عوامل فراوانی از آسمان تا زمین موثر هستند تا محصول تولید شود بعد از تولید تازه دغدغه اصلی رساندن محصول به بازار شروع می گردد.

كد خبر : ۱۰۸۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


نامه احمد توکلی به رفسنجانی

نماینده مردم تهران در نامه ای به هاشمی رفسنجانی، نسبت به تبعات سکوت در برابر حمایت انگلیس از نامزدهای تحت نام وی، هشدار داد.

كد خبر : ۱۰۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳


درهفته منابع طبیعی چهل هزار نهال در ازنا توزیع می شود

مدیر منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان ازنا در آستانه  هفته منابع طبیعی گفت: بخشی از برنامه های ایام منابع طبیعی توزیع بیش از 40 هزار اصله نهال غیرمثمر از انواع مختلف درختان سردسیری در سطح شهرستان خواهد بود.

كد خبر : ۱۰۸۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵


آیت الله یزدی: خوشحالم که رای نیاوردم

آیت الله محمد یزدی در نطق افتتاحیه نوزدهمین اجلاسیه چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری، با ابراز خوشحالی از رأی نیاوردن خود برای دوره بعدی خبرگان، اظهار کرد: خوشبختانه برای دوره پنجم خبرگان من رأی نیاوردم و در آینده در خدمتتان نیستم و از این اتفاق خوشحالم.

كد خبر : ۱۰۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸


شلیک دو فروند موشک «قدر H» به سمت اهداف 1400 کیلومتری در سواحل مکران+ تصاویر

دو فروند موشک «قدر H» از ارتفاعات البرز شرقی به سمت اهداف در سواحل مکران در فاصله ١٤٠٠ کیلومتری شلیک شد.

كد خبر : ۱۰۸۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹


آمارهایی که جنجال‌آفرین شد/پای تغییر مدیران به وسط کشید

جلسه کارگروه حمل‌ونقل و ایمنی سوانح رانندگی لرستان با حواشی مختلف و در حالی برگزار شد که ارائه برخی آمار باعث شد تا استاندار لرستان پای توبیخ و تغییر مدیران را به میان بکشد.

كد خبر : ۱۰۸۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۰


پیام پلیس راهور ازنا به مناسبت نزدیک شدن به ایام نوروز

پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ازنا به مناسبت نزدیک شدن به ایام نوروز و همچنین اعلام نرخ جدید جریمه های خودروهای متخلف پیامی را صادر کرد.

كد خبر : ۱۰۸۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲


بهارِ زمستانی و تابستانی دیار فصلها گردشگران را می خواند

لرستان سرزمین چهارفصل زاگرس است، جایی که از کوه‌های پربرف آلپ ایران تا تالاب‌های گرمابخش پلدختر در اقلیمی ۲۸ کیلومترمربعی جمع شده‌اند و طبیعت گردان را انتظار می‌کشند.

كد خبر : ۱۰۹۲۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵


دریاچه گهر نگینی زیبا در دل اشترانکوه + تصاویر

دریاچه گهر یکی از جاذبه‌های گردشگری لرستان است که مانند نگینی در قلب اشترانکوه جلوه‌نمایی می‌کند.

 

كد خبر : ۱۰۹۲۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷


آزادسازی نمادین «قدس شریف»/امنیت در سایه «موشک‌های بالستیک» سپاه

پنج رزمایش «فداییان حریم ولایت۵»، «محرم»، «الی بیت المقدس»، «ولایت ۹۴» و«اقتدار ولایت» از جمله مهمترین رزمایش های سال ۹۴ است که دستاوردهای مهمی برای افزایش اقتدار ایران اسلامی به همراه داشت.

كد خبر : ۱۰۹۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷


جاده وحشت رده دوم تصادفات استان لرستان

طبق اعلام مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های لرستان جاده ازنا اراک رتبه دوم تصادفات در روزهای ابتدایی سال جدید را از آن خود کرده است.

كد خبر : ۱۰۹۳۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸


رهبر معظم انقلاب با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان موافقت کردند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا(س) و در آستانه روز جمهوری اسلامی با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومانی که واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده می‌شوند، موافقت کردند.

كد خبر : ۱۰۹۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰


کمندان در کمند بی‌پولی

 ۱۰ و ۱۲ سالگی برای سدهای لرستان تازه زمان متولد شدن حساب می‌شود، این ماجرا بعد از ایوشان و مروک حالا برای حوضیان و کمندان تکرار شده، سدهایی که به دلایل مختلف همیشه دیر رسیده‌اند.

كد خبر : ۱۰۹۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴


اصولگرایی واصلاح طلبی انحصاری و آسیب های آن بر منطقه

واژه های سیاسی اصولگرایی و اصلاح طلبی با آمال؛ آرمانهای متعالی، ارزنده و شعارهای زیبنده ،سالهاست که ترسیم کننده افقهای سیاسی پیش روی جامعه ما است

كد خبر : ۱۰۹۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳


«پاتک»ایران به عربستان دربازار نفت/بشکه‌های نفت به بازار بازگشتند

عربستان با افزایش عرضه و تهدید نفتکش‌های خارجی درحالی به دنبال«فریز»بشکه‌های نفت ایران در پساتحریم بود که با امضای قراردادهای جدید و افزایش صادرات نفت، سعودی‌ها در بازار نفت پاتک خورده‌اند.

كد خبر : ۱۰۹۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


آمریکا و قدرت‌های مدعی در مبارزه با تروریسم صادق نیستند/ کشورهای اسلامی باید همکاری صادقانه کنند

حضرت آیت الله خامنه‌ای کمک آمریکا به داعش در عراق را نمونه‌ای از برخوردهای غیرصادقانه ائتلاف‌های گوناگون مدعی مبارزه با تروریزم برشمردند و گفتند: آنها برای توجیه برخوردهای دوگانه خود، تروریزم را به دو نوع خوب و بد تقسیم می‌کنند.

كد خبر : ۱۰۹۸۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴


سبقت عشایر از مسئولان در اجرای اقتصاد مقاومتی+تصاویر

عشایر از اقشار پیشتاز در اجرای اقتصاد مقاومتی هستند ،قشری که با تحمل مشقت و رنج زیاد کمر همت را برای حمایت از تولیدات داخلی بستند.

كد خبر : ۱۰۹۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۵


لغو تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای از ۲۶ دی/ عدم لغو مابقی تحریم‌ها/ مشکل نگرانی مؤسسات مالی به دلیل ارعاب آمریکا

گزارش وزارت خارجه درباره برجام تاکید دارد که مشکل نگرانی مؤسسات مالی به دلیل ارعاب آمریکا و تحمیل جریمه‌های سنگین چندین میلیاردی بر بانک‌ها در طول سالیان گذشته فضای روانی سنگینی برای شروع مجدد همکاری با ایران ایجاد کرده که رفع آن تنها با تلاش مستمر و پیگیری میسر است.

كد خبر : ۱۱۰۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹


شانزده حادثه در بارش های اخیر در ازنا/مصدوم و کشته ای نداشتیم

مسئول امداد ونجات جمعیت هلال احمر ازنا ضمن اشاره به شانزده حادثه در بارش های اخیر در ازنا ضمن اعلام آمادگی همه جانبه هلال احمر ازنا گفت: به حمداله در این مدت هیچ حادثه منجر به فوت یا مصدومی نداشتیم.

كد خبر : ۱۱۰۱۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰


تصاویری تلخ تلخ تلخ از بازی دیروز پرسپولیس؛ ناراحتی قلبی دارید نبینید!

لطفا مسئولین سازمان لیگ و مسئولان استانی در خوزستان پاسخ‌گوی این افتضاح فوتبالی باشند.

كد خبر : ۱۱۰۳۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴


استقبال نمایندگان کنگره از حکم دیوان عالی برای برداشت پول از دارایی‌های ایران

قانونگذاران آمریکایی از تصمیم روز چهارشنبه دیوان عالی آمریکا برای برداشت پول از دارایی‌های مصادره‌شده ایران حمایت کرده‌اند.

كد خبر : ۱۱۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴


گودرزی:شهروند محوری و اشتغالزایی مهمترین هدفم در این دور است/نماینده مردم به مثابه نخ تسبیح باید عامل وحدت باشد

حسین گودرزی نامزد انتخاباتی مجلس شورای اسلامی ، راه یافته به دور دوم انتخابات در حوزه ازنا و دورود از دفتر ازناخبر بازدید و از مهمترین اهداف خود در انتخابات پیش رو گفت.

كد خبر : ۱۱۰۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵


فرهنگ در رأس امور است/ ابعاد جدیدی از برجام توجهم را جلب کرد

رئیس جمهور با بیان اینکه فرهنگ در راس امور و قدرت بزرگ بین‌المللی ماست، گفت : کتاب و فرهنگ، قدرت نرم ما و وسیله ارتباطی با ملت‌ها و دنیاهای دیگر است.

كد خبر : ۱۱۰۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴


ایران؛ گنجینه کم‌نظیر داروهای گیاهی/۶۰۰ داروی طبیعی تولید شد

ظرفیت بالقوه ایران در تنوع گیاهی و تولید ۶۰۰ محصول دانش بنیان در حوزه گیاهان دارویی و طبیعی گواهی بر توانمندی کشور در استفاده از این صنعت برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان است.

كد خبر : ۱۱۰۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵


راه دسترسی نگین اشترانکوه همچنان مسدود است/انتظار برای فروکش آب

مدیر کل محیط زیست لرستان از بسته بودن راه دسترسی دریاچه گهر به عنوان زیباترین دریاچه آب شیرین ایران خبر داد.

كد خبر : ۱۱۰۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵


امروز سیاست قطعی آمریکا، اسلام‌ستیزی، ایران‌ستیزی و شیعه‌ستیزی است

مسئولان و کارگزاران نظام و سفرای کشورهای اسلامی به مناسبت عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.

كد خبر : ۱۱۰۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶


مصائب «آلپ ایران»؛ ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دوراهی تأیید و تکذیب

برخی فعالان محیط‌زیست لرستان در حالی نگران ساخت‌وسازهای غیرمجاز در منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه هستند که مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست لرستان می‌گوید این ساخت‌وسازها تخریب‌شده است.

كد خبر : ۱۱۰۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


راه اندازی طرحهاي نيمه كاره و راکد مطالبه اساسی مردم ازنا

این انتظار به حق وجود دارد که پروژه های نیمه تمام و راکد شهرستان ازنا به سرعت پیگیری و به اتمام برسد تا هر چه سریعتر کار و اشتعال برای جوانان این شهر فراهم گردد.

كد خبر : ۱۱۰۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


فرزندان آیت الله در سکوت دولت تدبیر مخالفت خود را با نظام علنی کردند/فائزه هاشمی به رژیم صهیونیستی چراغ سبز نشان داد!

فائزه هاشمی دختر حاشیه دار سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اقدامی قابل تامل به دیدار با اعضای فرقه ضاله بهائیت رفت.

كد خبر : ۱۱۱۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷


رزمندگان لرستانی کام امت را با شهد شهادت شیرین کردند

عمليات حاج عمران يكي از عمليات‌هاي گمنام دوران دفاع مقدس است ، که دلاوران تیپ 57 سپاه حضرت ابوالفضل(ع) از حیث پیشدستی حمله دشمن در آن درخشیدند.

كد خبر : ۱۱۱۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸


وزارت خانه ها به اجرای مصوبات دولت پایبند باشند

 استاندار لرستان گفت: رئیس جمهور در جمع مردم لرستان در خصوص سد معشوره حرف زده اما هنوز وضعیت آن تعیین و تکلیف  نشده است.

كد خبر : ۱۱۱۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶


کاهش 580 میلیون متر مکعبی منابع آب زیرزمینی لرستان / بارش های کم سابقه هم سفره های زیر زمینی را سیر نکرد

سال آبی جاری برای لرستان متفاوت تر از همیشه و بهاری تر از سال های گذشته بود، سالی که با افزایش حدود 80 درصد بارش ها همراه بود اما به نظر می رسد این بارندگی ها هم نتوانست سفره های آب زیرزمینی لرستان را سیراب کند.

كد خبر : ۱۱۱۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸


نجات زن و مرد گرفتار در تونل برفی ازنا

زن و مرد گرفتار در تونل برفی توسط تیم امداد جمعیت هلال احمر شهرستان ازنا نجات یافتند.

كد خبر : ۱۱۱۹۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵


آمریکاییها در برجام بیانیه می‌دهند و در زیر کار دیگری می‌کنند/خواهان اجرای کامل توافق هسته‌ای هستیم/کمک به دولت اولویت اصلی مجلس دهم

رئیس مجلس شورای اسلانی با بیان اینکه ایران خواهان اجرای کامل توافق هسته‌ای است، گفت: آمریکاییها در برجام بیانیه می‌دهند و در زیر کار دیگری می‌کنند.

كد خبر : ۱۱۱۹۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵


مشکل فولاد ازنا حل شده و فرماندار باید پی گیری لازم را انجام دهد

استاندار لرستان گفت: امروز اسنادی به شرکت فولاد ازنا تحویل داده شد و مشکل این پروژه حل شده و فرماندار باید پی گیری لازم برای انتقال کانتینرهای آن از بندرعباس به شهرستان ازنا انجام دهد.

كد خبر : ۱۱۱۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷


اصلاح الگوی کشت در گرو تغییر نگرش مسئولان و کشاورزان

کارشناسان بر این باورند که بدون شک یکی از پایه های اقتصاد کشور حوزه کشاورزی است و مادامی که این فعالیت در مسیر سنتی و معیشتی حرکت کند و میلی به تبدیل به کشاورزی اقتصادی و صنعتی نداشته باشد، فرصت های این حوزه از دست می رود.

كد خبر : ۱۱۲۱۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۰


رانده از عراق وامانده در ایران

چادرها را برچیدند و در دشت فراخ در دامن اشترانکوه، گوشه‌شرقی ازنا بلوک‌ سیمانی روی هم گذاشتند و اردوگاهی ساختند که بقایایش باقی ‌است.

كد خبر : ۱۱۲۴۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹


دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند/تنها راه علاج مشکلات اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند،خاطرنشان کردند: مسئولان آموزش عالی باید بسیار مراقب باشند تا دانشگاه تبدیل به جایگاهی برای واگرایی از مفاهیم و ارزشهای انقلاب نشود.

كد خبر : ۱۱۲۴۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰


فرمول فلج کردن فتنه، در نمازجمعهٔ تاریخی ۲۹ خرداد/ نقش دو جملهٔ کلیدی امام خامنه ای

یکی از نقاط عطف فتنه ۸ ماهه سال ۸۸ را باید روز ۲۹ خرداد این سال دانست؛ روزی که ناخدای کشتی انقلاب به نمازجمعه ایستاد. نمازجمعه تاریخی ۲۹ خرداد، سنگ بنای مقابله با فتنه را تعیین کرد و نحوهٔ آرایش جبهه حق در مقابل جبهه باطل را مشخص کرد.

كد خبر : ۱۱۲۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱


بانوان هم به کارگران میدانی پیوستند + تصاویر

تجمع زنان در قسمتی از میدان شهر برای پیدا کردن کار، چیزی نیست که هر وجدان بیداری به سادگی بتواند از کنار آن عبور کند.

كد خبر : ۱۱۲۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


نفس آسفالت خیابان های ازنا به شماره افتاد

از برجسته ترین پارامترهایی که نام و واقعیت وجودی یک شهرستان را از روستا متمایز می سازد و چهره آن را وزین و زیبا می کند، آسفالت مناسب و یک دست، طبق اصول مهندسی در زمان اجرای عملیات آسفالت خیابان ها و معابر می باشد.

كد خبر : ۱۱۲۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۳


شهید صادقی، سرسخت ترین مبارز انقلابی شهرستان ازنا

شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صادقی، از شهدای هفت تیر استان لرستان به عنوان یک روحانی مبارز پیرو خط امام، نقش ارزنده ای در به ثمر نشستن و تثبیت انقلاب اسلامی داشت.

كد خبر : ۱۱۲۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰


گردشگری آبی ایده ای خلاقانه جهت توسعه لرستان

هیدرو توریسم به عنوان یکی از صنایع پویا و با نشاط در صحنه های اقتصادی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی دنیا مطرح است؛ اين نوع گردشگري  در کشورمان هنوز به آن پرداخته نشده است.

كد خبر : ۱۱۳۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴


اشترانکوه ، از بکرترین و زیباترین مناطق کوهنوردی و گردشگری کشور است

مدیر مسئول پایگاه خبری ازناخبر و نشریه صبح سپید گفت:اشترانکوه،از بکرترین و زیباترین مناطق کوهنوردی و گردشگری کشور است.

كد خبر : ۱۱۳۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۵


سقوط نیسان در الیگودرز یک کشته و 15مجروح بر جا گذاشت

فرمانده انتظامی الیگودرز  گفت : بعلت سقوط یک دستگاه خودروی نیسان  به دره در جاده های روستایی شهرستان الیگودرز یک نفر  کشته و 15 نفر مصدوم شدند.

كد خبر : ۱۱۳۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹


پکیج تصفیه موقت آب شرب ازنا وارد مدار شد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب لرستان از راه اندازی مجدد پکیج تصفیه موقت آب شرب شهر ازنا خبر داد.

كد خبر : ۱۱۳۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷


فولاد ازنا پس از تعطیلی ۱۱ ساله در حال احیاء است

استاندار لرستان با بیان اینکه پس از تعطیلی ۱۱ ساله فولاد ازنا در حال احیا است، گفت: ۷ هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه های عمرانی لرستان لازم است.

كد خبر : ۱۱۳۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۱


بازسازی فرهنگی گذشته ازنا با نگاهی باستان شناسانه

بازسازی فرهنگی گذشته منطقه ازنا نیازمند بررسی منابع مختلف است، منابع مکتوب و داده های باستان شناسی مهمترین فاکتورهای شناخت و بازسازی جوامع گذشته می باشند.

كد خبر : ۱۱۳۷۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲


تولیدات ماهواره ای؛ ابزارتخریب ارزش های ایرانی و اسلامی

بر اساس یک پژوهش از نظر فنی در 159 مدار تلویزیونی در کل جهان در مجموع 203 ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد 80 دریافت کننده در ایران، 100 ماهواره تلویزیونی ( یعنی نیمی از ماهواره‌های جهان) قرار دارد. این تعداد ماهواره‌ها، امکان تماشای حدود 18000 شبکه تلویزیونی را در ایران فراهم می آورد.

كد خبر : ۱۱۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳


خرید بیش از 54 هزار تن گندم در ازنا

سرپرست شرکت غله و بازرگانی لرستان از خرید بیش از 54 هزار تن گندم در ازنا خبر داد.

كد خبر : ۱۱۳۸۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۴


انتقاد نماینده دورود و ازنا از میزان مهاجرفرستی لرستان

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، گفت: باید با توسعه لرستان از مهاجرفرستی این استان جلوگیری کرد.

كد خبر : ۱۱۴۰۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۸


کارخانه فولاد ازنا افتتاح می شود

استاندار لرستان از افتتاح کارخانه  فولاد ازنا در سفر بعدی وزیر کشور به لرستان خبر داد .

كد خبر : ۱۱۴۰۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۸


از پذیرش بیکاری 40 درصد تا دستور ویژه رییس جمهور/ "طبیبان" پاستورنشین بر بالین جوانان تب کرده لرستان

فریاد فریادی تکراری است؛ خرم آباد در تب بیکاری می سوزد. اما همین فریادها نشان از مطالبه گری مردمانی دارد که دیروز طلایه دار دفاع از وطن و خاک بودند و امروز سهمشان از این خاک فقط و فقط هیچ است. هیچستانی که مرکز استان می نامند.

كد خبر : ۱۱۴۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰


بیکاری ؛کلید مهاجرت در ازنا را روشن کرد/راهکارهای برون رفت از بیکاری

بیکاری در سایه کم توجهی مسئولان به معضلی حاد در شهرستان ازنا تبدیل شده به طوری که این مسئله در سایه محرومیت عمیق شهرستان باعث شده تا تعداد زیادی از مردم خصوصا جوانان از این منطقه مهاجرت کنند.

كد خبر : ۱۱۴۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰


مردمی که از تاریخ نیاموزند محکوم به تکرار تاریخ‌اند

باستان‌شناسی علمی است که به دنبال شناخت جوامع گذشته می باشد، شناخت نسلهای پیشین برای همگان ضروری می باشد چرا که باور پذیری انسان‌ها با کمک شناخت گذشته خویش صورت پذیر است.

كد خبر : ۱۱۴۱۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱


غربی‌ها میوه برجام را چیدند/ جهش واردات کالاهای اروپایی

در میان ۲۰ شریک اول وارداتی ایران، نام بسیاری از کشورهای غربی قرار دارد؛ در حالی که ردپای کمرنگی از این کشورها را در میان ۲۰ شریک اول صادراتی می‌توان دید. گویا غربی‌ها، میوه برجام را چیدند.

كد خبر : ۱۱۴۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲


تپه باستانی"قلعه خرابه" ازنا بیش از 5هزار سال قدمت دارد

کارشناس ارشد باستان شناسی گفت: تپه باستانی و معروف "قلعه خرابه" شهرستان ازنا در آثار ملی با قدمتی بیش از 5 هزار سال به ثبت رسیده است.

كد خبر : ۱۱۴۲۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۴


شمشیر حکام بحرینی روی گردن علمای برجسته؛ آل‌خلیفه در اوج «جنون»

احضار و بازداشت شمار زیادی از علمای برجسته حامی «شیخ عیسی قاسم» توسط آل خلیفه نشان از آن دارد که این رژیم در صدد فراهم آوردن زمینه مناسب برای محاکمه این روحانی شیعی است.

كد خبر : ۱۱۴۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰


فشار زباله ها بر گلوی آب دره تخت ازنا

دهکده تفریحی دره تخت شهرستان ازنا با وجود زباله های رها شده درآب و طبیعت آن منطقه اوضاع نامناسبی را دارد.

كد خبر : ۱۱۴۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵


لرستان قربانی فرصت سوزی هاست/ 90 درصد از مصوبات سفر ریاست جمهوری اجرایی شده است

استاندار لرستان گفت: تبدیل کردن تهدید به فرصت نه تنها وظیفه مدیران بلکه تک تک مردم لرستان است که این رویکرد را پیاده کنند.

كد خبر : ۱۱۴۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵


از پیشنهاد ویلچر نشین شدن مسئولین تامعضل مسئولین برای معلولین

پای درد دل معلولین شهرمان نشستیم و از محدودیت های موجود خود برای ما گفتند و به مسئولین پیشنهاد دادند تا با ویلچر دوری در ازنا بزنند.

كد خبر : ۱۱۴۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷


کارت سوخت حذف شد، پولدارها یارانه می‌گیرند

مجلس شورای اسلامی با حذف بند ح تبصره 14 قانون بودجه 1395 به بحث‌های مربوط به حذف یا تداوم کارت سوخت پایان داد.

كد خبر : ۱۱۵۰۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۳


لزوم توجه به کشاورزیِ هسته ای در لرستان/ فناوری که نجات بخش دست رنج کشاورزان است

یکی از کاربردهای انرژی هسته ای که اکنون در دنیا به آن می پردازند؛ استفاده از انرژی هسته ای در بخش کشاورزی است از سال 1946 آغاز و با پیمانی که میان دو سازمان انرژی اتمی و خوار و بار و کشاورزی ملل متحد با هدف تولید محصولات کشاورزی بسته شد.

كد خبر : ۱۱۵۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶


استانداری و ادارات لرستان هیچ کمکی به مخترعین و مبتکرین بسیجی نمی‌کنند

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری استان لرستان گفت:تا کنون هیچ کمکی از سوی مجموعه استانداری و ادارات دولتی لرستان به مخترعین و مبتکرین بسیجی نشده است.

كد خبر : ۱۱۵۲۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸


قراردادهای جدید نفتی مصداق بارز نفوذ اقتصادی است

کارشناس اقتصادی گفت:در قراردادهای نفتی باید عزت،اقتدار ومصالح ملی کشور در اولویت قرار گیرد و از چپاول منابع نفتی ما به وسیله خارجی ها جلوگیری شود.

كد خبر : ۱۱۵۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱


حدود 10میلیون دلار صادرات صنایع ازنا به کشورهای مختلف

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ازنا در تشریح عملکرد خود به دو صنایع مهم در ازنا اشاره کرد و گفت: صنایع فروآلیاژ و سنگ لعل ازنا مجموعا 10میلیون دلار صادارت به کشورهای مهم دنیا داشته اند.

كد خبر : ۱۱۵۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴


من یک اعتدال‌گرا هستم/ از نیروهای اصولگرا هم استفاده می کنم/ در بحث نرم افزاری هیچ رضایتی از مدیران ندارم

استاندار لرستان گفت: من یک ریل گذاری را در استان شروع کرده ام که بقیه استاندارها نتوانند آن را بر هم بزنند و مجبورند ادامه دهند؛ اگر لرستان به مقصد گردشگری تبدیل شود هیچ استانداری نمی تواند آن را حذف کند.

كد خبر : ۱۱۵۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴


کسب رتبه اول زکات شهرستان ازنا در سطح استان

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت:کسب رتبه اول زکات شهرستان ازنا در سطح استان با رقمی بیش‌از هشت میلیارد ریال در سال ۹۴ نشان دهنده فعالیت مؤثر در امر زکات بوده است.

كد خبر : ۱۱۵۶۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


آقای هاشمی؛ لااقل «آمریکایی» فکر کنید

حداقل انتظار از یک سیاستمدار کهنه‌کار که هم‌اکنون عضو مجلس خبرگان و رئیس تشخیص «مصلحت» نظام است، این است که اگر نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند اسلامی فکر کند، حداقل بر اساس منطق آمریکایی فکر کند و بفهمد نیروی نظامی چه اهمیتی دارد.

كد خبر : ۱۱۵۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵


بنز ۵ میلیاردی در تهران (+عکس)

قیمت این خودرو  3.8 میلیارد تومان + 1.2 میلیارد تومان هم برای گزینه شماره گذاری و … در نظر گرفته شده است.

كد خبر : ۱۱۵۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶


تولید و مصرف کالاهای داخلی راه مبارزه با فقر

بسوزد ريشه ی آن تفکری که می گوید: اسلام مذهب‏ فقر و ذلت است و جرم اين عقب افتادگى ظاهری را به مذهب بسته‏اند.

كد خبر : ۱۱۶۰۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴


دریاچه گهر، امانتی که نیاز به توجه دارد

دریاچه گهر زیباترین دریاچه کوهستانی ایران در 21 کیلومتری جنوب شهرستان ازنا و در ارتفاع حدود 2350 متری از سطح دریا واقع شده است که دارای دو بخش گهر کوچک و گهر بزرگ است که وسعت این دریاچه بیش از 100 هکتار برآورد شده است.

كد خبر : ۱۱۶۰۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷


بی‌مهری دولت به گندم‌کاران ازنایی

طبق قولی که دولت داده است، تا اوایل مهر ماه وجه گندم به حساب کشاورزان واریز می شود و طی چند روز آینده نیز مبالغی پرداخت خواهد شد.

كد خبر : ۱۱۶۱۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


جسدی که 9 سال در دریاچه گهر نپوسید

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان از پیدا شدن جسدی سالم پس از گذشت 9 سال در دریاچه گهر خبرداد.

كد خبر : ۱۱۶۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱


جوشانده ای برای تسکین اقتصاد لرستان

استان لرستان همواره به عنوان یکی از استان های محروم و توسعه نیافته کشور شناخته شده و ورشکستگی کارخانه و کارخانه جات صنعتی، این استان را با رکود مواجه کرده است به طوری که سالیانه تعداد زیادی از جوانان این استان برای یافتن شغل و بهبود شرایط اقتصادی خود راه مهاجرت را انتخاب می کنند.

كد خبر : ۱۱۶۳۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


تیم لیگ برتری فوتبال بانوان " اشترانکوه ازنا " با نام " خیبر خرم آباد " بازی می کند

تیم لیگ برتری فوتبال بانوان ازنا بدون حمایت مسئولین شهرستانی و استانی از این پس با نام خیبر خرم آباد در لیگ برتر کشور توپ میزند.

كد خبر : ۱۱۶۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴


پادشاهان آسیا مقابل تزارهای روسیه/ نزدیک به جام و جاودانه شدن

تیم ملی فوتسال ایران بامداد چهارشنبه در دیدار نیمه نهایی جام جهانی فوتسال به مصاف روسیه خواهد رفت؛ دیداری که پیروزی در آن می‌تواند ملی پوشان فوتسال را در تاریخ ورزش ایران جاودانه کند.

كد خبر : ۱۱۶۵۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶


درخشش جواهرات ایرانی با کمک مراکز علمی/ ایران ۳۹سنگ گرانبها دارد

همکاری مراکز علمی و کانونهای دانش با مراکز تولید و تجاری سازی محصولات در عرصه جواهرات و سنگهای قیمتی به تازگی نقطه عطفی را در حوزه پیشرفت تکنولوژی های با پیچیدگی کم، رقم زده است.

كد خبر : ۱۱۶۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷


مانورهای نظامی عربستان در نزدیکی سواحل ایران

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: مانورهای نظامی عربستان در نزدیکی سواحل ایران به اصطلاح در حمایت از" گذرگاه آبی تنگه هرمز"، تنگه هرمز از مهم ترین آبراه ها محسوب می شود که درحد فاصل دریای خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته است

كد خبر : ۱۱۶۶۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸


ستاره‌های ایران روی سکوی سوم جهان

ملی پوشان فوتسال ایران با وجود دریافت دو گل در ابتدای نیمه دوم به بازی برگشتند و با گل‌های کاظمی و جاوید مسابقه را مساوی کردند تا مثل دیدار مقابل برزیل، پرتغال را هم در ضربات پنالتی شکست دهند و به نخستین مدال جهانی برسند.

كد خبر : ۱۱۶۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱


قصور پزشکی علی اصغر را به مرگ نزدیک کرد/ دستان کوچک علی اصغر در انتظار کمک

کودک یک ساله دورودی تمام عمر خود را با درد و رنج گذرانده است و برای زنده ماندن به کمک خیرین و نیکوکاران نیازمند است.

كد خبر : ۱۱۶۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۳


تجمع اعتراضی کارگران صنایع فروآلیاژ ازنا

صبح امروز کارگران فروآلیاژ ازنا با تجمع در درب ورودی کارخانه از عدم تعیین تکلیف و اخراج قریب الورودشان گلایه کردند.

 

كد خبر : ۱۱۶۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴


آبگیری سد کمندان در خرداد ماه سال آینده

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از آبگیری سد کمندان در خرداد ماه سال آینده خبر داد.

كد خبر : ۱۱۷۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵


مسئولین، با خبر واریز پول گندم آرامش را از ما می گیرند

کشاورزان شهرستان ازنا در واکنش به اخبار منتشر شده اخیر در مورد واریز پول گندم این خبرهارا کذب خواندند و از مسئولین خواستند این قشر زحمت کش جامعه را دریابند.

كد خبر : ۱۱۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶


نقش عشایر در اقتصاد مقاومتی و مشکلات پیش رو

جامعه عشایری استان لرستان با وجود اینکه سهم به سزایی در عرصه اقتصاد مقاومتی و تولید دارد اما با سختی ها و مشکلاتی نیز دست به گریبان بوده به گونه ای که به نظر می رسد دخل و خرج بسیاری از خانوارهای عشایری به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی با هم توازنی ندارند.

كد خبر : ۱۱۷۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹


گرمای دوباره کوره های فروآلیاژ ازنا در گرو توجه به اقتصاد مقاومتی

رهبر معظم انقلاب اسلامی با طرح مقوله اقتصاد مقاومتی دریچه ای نوین و امید بخش پیش روی اقتصاد کشور گشودند که امروز گرم شدن دوباره کوره های کارخانه فروآلیاژ ازنا نیازمند توجه ویژه به این مقوله مهم است.

كد خبر : ۱۱۷۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


لرستان روی خط"لانینو"/ آبخیزداری فراموش نشود

روند وقوع سیل در سال‌های اخیر حاکی از آن است که اکثر مناطق کشور در معرض تهاجم سیلاب‌های مخرب قرار دارند و ابعاد خسارت و تلفات جانی و مالی سیل در حال افزایش است.

كد خبر : ۱۱۷۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵


سایه بی تدبیری دولت بر پروژه های نا امیدی ازنا

پروژه های وعده داده شده در شهرستان ازنا اکنون بیش از حد از زمان قول داده آن میگذرد و هنوز گرد نا امیدی مردم بر بی تدبیری دولت غلبه میکند.

كد خبر : ۱۱۷۹۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶


برخی از برداشته شدن تحریم‌ها عصبانی‌اند/ به‌جای دویدن در هوای سالم پسابرجام، ایستاده‌ایم و بحث می‌کنیم/ اگر نتوانستیم برای جوانان شغل ایجاد کنیم با انقلاب نسبتی نداریم

رئیس‌جمهور گفت: آنچه می‌تواند ما را از ناامنی‌ها محافظت کند و جامعه امنی برای ما به وجود آورد آن است که در کشور گوش شنوایی برای افراط و ندای تروریسم وجود نداشته باشد.

كد خبر : ۱۱۸۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵


هفت محل اسکان برای زائرین لرستانی در نجف و کربلا مهیا است

کشکولی مسئول ستاد اجرایی اربعین حسینی در عراق گفت: مکان های مورد نظر در شهرهای نجف و کربلا برای پذیرایی زائرین لرستانی مهیا شده و خادمین عزیز از ماه های قبل برای آماده کردن مکان های مورد نظر به عراق رفته اند.

كد خبر : ۱۱۸۴۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷


لزوم لایروبی رودخانه دربند برای جلوگیری از بروز سیل

انباشته شدن بیش‌از حد سنگ، شن، زباله ها و دیگر مصالح آب آورده و از طرفی رشد درختان و بوته ها در کف رودخانه و عدم لایروبی سبب شده تا بستر رودخانه برای اهالی این روستا که در حاشیه رودخانه زندگی می کنند، آزار دهنده و دردسر ساز شود.

كد خبر : ۱۱۸۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸


سیلی سیلاب بر صورت مسئولان بی مسئولیت!/ غرق انسانیت در جوی بی تدبیری

شب گذشته براي سومين سال پياپي باران هاي پائيزي در لرستان قرباني گرفت و این بار یک دانشجوی ایلامی بود که به قربانگاه بی تدبیری کشیده شد.

كد خبر : ۱۱۸۵۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸


دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور جدید آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از ماه‌ها پیش با کارزار تبلیغاتی آغاز شده بود از ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی وارد فاز نهایی رای‌گیری و سپس شمارش آراء شده است.

كد خبر : ۱۱۸۶۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۹


حادثه‌ای که پیراهن عثمان شد/ از آرامگاه آبی آدرینا تا بی‌احتیاطی دختر دانشجو

سیلاب بار دیگر حادثه آفرید همانند سیل سال گذشته که نه تنها در لرستان، بلکه در جاهای مختلف کشور جان ده‌ها تن را تا گرفته است، ضمن این که در  لرستان نیز مرگ انسان ها به وسیله سیلاب موضوع تازه‌ و نخ نمایی نیست.

كد خبر : ۱۱۸۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۹


گزارش "لیورپول اکو" در مورد سردار

باشگاه لیورپول قصد دارد برای یافتن جانشینی مناسب برای دنی اینگز و سادیو مانه، سردار آزمون، مهاجم ایرانی روستوف را به خدمت بگیرد.

كد خبر : ۱۱۸۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۰


سنت پیاده روی اربعین از کی آغاز شد؟

بر اساس نقل های تاریخی نیز از گذشته های بسیار دور و در دوره حیات ائمه هدی (ع) نیز در این ایام خاص سنت پیاده روی به قصد زیارت وجود داشته است. سنتی که معمولا از نجف و با زیارت امام علی علیه السلام آغاز می شد.

كد خبر : ۱۱۸۷۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲


اختصاص 15 میلیون دلار برای کارخانه سیمان سفید ازنا

استاندار لرستان گفت:بانک صنعت و معدن ۱۵ میلیون دلار اعتبار ‌برای ساخت کارخانه سیمان سفید ازنا اختصاص داده‌اند.

كد خبر : ۱۱۸۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۳


شبانه روز بیش از 3500زائر در مواکب لرستانی ها اسکان داده می شوند

مسئول اسکان ستاد مردمی اربعین لرستان گفت: در نجف اشرف 6موکب برای زائران لرستانی در نظر گرفته شده است که توسط خادمین خدمت رسانی می شوند.

كد خبر : ۱۱۹۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷


سیل خروشان عاشقان حسینی به سمت بین الحرمین

تصاویر محدودی از ارادت شیعیان به امام خویش که در روز اربعین با حضور عاشقان حسینی حال و هوایی دیگر گرفته است.

 

كد خبر : ۱۱۹۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۳۰


قائل نامرئی در کمین شهروندان/ مرگ 207 نفر بر اثر گاز گرفتگی ناشی از "منواکسید کربن"

گاز گرفتگی ناشی از انتشار مونواکسید کربن  یکی از کشنده ترین مسمومیت ها به شمار می رود که از آن به عنوان قاتل نامرئی و مرگ خاموش نام برده می شود به طوری که در 6 ماهه نخست امسال 207 نفر تاکنون  در کل کشور جان خود را از دست داده اند.

كد خبر : ۱۱۹۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱


تمدید تحریم ده‌ساله، نقض برجام است/ قطعا واکنش نشان خواهیم داد

رهبرمعظم انقلاب تاکید کردند: آمریکا در قضیه توافق هسته‌ای تخلفهای متعددی انجام داده که تازه ترینش تمدید تحریم ده ساله است، اگر این تحریم بشود قطعا نقض برجام است و ایران واکنش نشان خواهد داد.

كد خبر : ۱۱۹۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴


ریشه‌یابی نفوذ تفکر آمریکاگرایی در برخی مسئولان

سالهای پس از انقلاب اسلامی را که مرور می کنیم به گروهی از افراد بر می خوریم که در عین حال که نظام جمهوری اسلامی را مقبول می دانند و خود را در آن مسئول خطاب ولی خدشه تئوریک به برخی از ارزشهای اساسی انقلاب اسلامی وارد می‌کنند.

كد خبر : ۱۱۹۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶


اروپا به راست می چرخد؛ تغییر سیاست فرانسه مقابل ایران با «فیون»

«کریم پاکزاد» دلایل چرخش اروپا به تفکرات راست را بحران اقتصادی، ضعف اتحادیه اروپا و بحران مهاجرت می داند و می گوید با ریاست جمهوری «فیون» سیاست خارجی فرانسه به کلی دگرگون می شود.

كد خبر : ۱۱۹۴۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۷


یکی از خریدهای قطعی برانکو لو رفت/در نیم فصل دوم بازی های راحت تری داریم

ستاره دوست داشتنی سرخپوشان پایتخت به زودی به این تیم خواهد پیوست.

كد خبر : ۱۱۹۵۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹


آماده باش کامل دستگاه های اجرایی در روزهای آینده

استاندار لرستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی و پیش بینی بارش های باران، همه دستگاه های اجرایی در روزهای آینده در حالت اماده باش هستند.

كد خبر : ۱۱۹۶۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۱


بارش 43 میلیمتری باران در ازنا

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: طی 2روز 43 میلیمتر بارش باران در ازنا به ثبت رسیده و در ارتفاعات این شهر بارش به صورت برف گزارش شده است.

كد خبر : ۱۱۹۶۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳


کشاورزی لرستان در سایه بیم و امید / "بیمه کشاورزی" تنها راه مقابله با حوادث طبیعی

بیمه تنها راه جبران خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی به محصولات کشاورزی محسوب می‌شود اما با وجود اینکه کشاورزی در لرستان همواره در معرض حوادث طبیعی قرار دارد کشاورزان لرستانی استقبال خوبی از بیمه کشاورزی ندارند و به همین دلیل سالانه خسارات زیادی را متحمل می‎شوند.

كد خبر : ۱۱۹۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷


شرایط دشوار تبلیغ در زمان امام حسن عسکری(ع)/ سامرا به چه معناست؟

حضرت امام هادی و امام حسن عسگری (ع) بخاطر شرایطی که داشتند همه کس را نمی توانستند بپذیرند. لذا ارتباط آن حضرت با شیعیان با نامه ها صورت می گرفت و نامه ها رد و بدل می شد.

كد خبر : ۱۱۹۹۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۸


خبرنگاران اجاره‌ای و درباری بلای جان ادارات و رسانه‌های لرستان

متاسفانه در یکی دو سال گذشته تعدادی از خبرنگاران لرستانی با فراموش کردن رسالت اصلی خود که همان توجه به خواسته‌های عمومی و پرداختن به مشکلات جامعه و پیگیری برای حل این مشکلات است،به بازیچه دست مدیران تبدیل شده‌اند و شرایط نامناسبی را در رسانه‌های استان لرستان بوجود آورده‌اند.

كد خبر : ۱۲۰۰۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲


لرستانی ها در جشنواره‌ «سفره‌ی ایرانی، فرهنگ گردشگری» در شیراز شرکت کردند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: لرستان از جمله چهار استانی است که در جشنواره‌ «سفره‌ی ایرانی، فرهنگ گردشگری» در شیراز شرکت کرده است.

كد خبر : ۱۲۰۲۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۷


کارخانه فولاد ازنا سال آینده به بهره برداری می رسد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از بهره برداری کارخانه فولاد ازنا در سال آینده خبر داد.

كد خبر : ۱۲۰۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


معرفی مجموعه تجاری، ورزشی و هتل 5ستاره ازنا

شهر ازنا ، منطقه ای جوان و جمعیت پذیر است که به لحاظ برخورداری ازمنابع خدادادی طبیعی با جاذبه گردشگری فراوان، قرار گرفتن در مرکز شاه راه های ایران بین چند استان و شاخص های قابل توجه و ارزشمند، ساکنان آن از شرایط بهتری نسبت به دیگر مناطق استان برخورداراست.

كد خبر : ۱۲۰۳۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸


"اقتصاد مقاومتی" حلال مشکلات کشور
 برخی تشخیص حوزه‌های فشار و در پی آن تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها را برای اقتصاد مقاومتی تعریف می کنند که برای تحقق آن از یک سو باید وابستگی‌های خارجی کاهش پیدا کند و از طرفی دیگر تولید و توان داخلی کشور باید مورد توجه و افزایش یابد.
 
كد خبر : ۱۲۰۵۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵


دشمن با کلید واژه تقلب در پی دوقطبی کردن جامعه بود
فرمانده سپاه ازنا با اشاره به نهم دی ماه گفت: در روز نهم دیماه مردم بصیر و همیشه در صحنه نقشه دو قطبی کردن جامعه توسط دشمن را نقش برآب کردند.
كد خبر : ۱۲۰۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸


بیش از ۲۰۰ نفر در فولاد ازنا مشغول کارند

استاندار لرستان گفت:هم اکنون و با وجود فصل سرما،بیش از ۲۰۰ نفر در فولاد ازنا مشغول کارندو مشکل تجهیزات این واحد بزرگ حل شده است.

كد خبر : ۱۲۰۹۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴


کاریکاتور/آیا هدف وسیله را توجیه می کند؟

وحید کشاورز دبیر بخش طنز و کاریکاتور ازناخبر طرح این بار خود را به توجیه برخی در مورد اقدامات ناپسندشان برای رسیدن به هدفی خاص اختصاص داده است.

كد خبر : ۱۲۰۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶


بیکاری معضل جوانان ازنایی

بیکاری معضل جدی جوانان ازنا  است که با گذشت زمان این مسئله ابعاد غمناک تری به خود گرفته است و نیاز توجه جدیتری را از سوی دولت به این شهرستان محروم می طلبد.

كد خبر : ۱۲۱۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


آیا خبری از آنهایی که به خاطر آرامش ما آسایش خویش را فدا کردند، داریم؟

گاهی با گذری در زندگی برگان تاریخ کشور و شهرمان نام جوانان تحصیل کرده دیروز را می بینیم که در میادین حق علیه باطل دنیای خویش را نهادند تا آسایش امروز ما را رقم بزنند و امروز به فراموشی سپرده شده اند که دکتر مرتضی رضیعی یکی از این افراد است.

كد خبر : ۱۲۱۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶


همه امکانات و اماکن ورزشی ازنا را برای جشنواره استعدایابی بسیج کرده ایم

حجت الله بخشی با بیان اینکه اطمینان دارم خروجی این جشنواره برای لرستان مثمر ثمر خواهد بود ابراز امیدواری کرد این جشنواره همه ساله وبه صورت مداوم در سطح کشوربرگزارشود.

كد خبر : ۱۲۱۸۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶


سدسازی صنعتی رو به توسعه در ایران/احداث 6 سد دستاورد انقلاب اسلامی در لرستان

در دهه های گذشته و پس از پیروزی انقلاب شاهد پیشرفت شگرفی که در صنعت سدسازی کشورمان هستیم و اکنون نیز در استان لرستان چندین سد به بهره برداری رسیده و چند سد دیگر نیز در دست احداث هستند.

كد خبر : ۱۲۲۱۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳


توسعه کشاورزی لرستان به برکت انقلاب اسلامی/ افزایش 88 درصدی محصولات زراعی از سال 57 تاکنون

بر اساس آمارها و اطلاعات موجود توسعه بخش کشاورزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی روند صعودی قابل توجهی داشته به نحوی که در حوزه های مختلف میزان تولید با رشد بسیار زیادی رو برو بوده است.

كد خبر : ۱۲۲۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴


بومی گرایی مطالبه مردم ازنا از دولت است نه از مجلس

درهفته ای که گذشت تغییر فرمانداران چندین شهرستان را میتوان مهم ترین رخداد سیاسی و اجتماعی استان نامید تغیراتی که در آستانه انتخابات پیش رو و تشکیل هیات های نظارت و اجرایی و با توجه به لزوم شناخت فرمانداران از لایه های مختلف اجتماعی در نگاه ناظران سیاسی اگر نگوییم دیرهنگام و اما اقدامی دیرهضم است.

كد خبر : ۱۲۲۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷


‌توسعه پیدا کردن خطوط ریلی لرستان

‌نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس ‌گفت: حمل و نقل ریلی لرستان توسعه یابد.

كد خبر : ۱۲۲۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷


تشریح اهداف فصل اول مطالعات طرح تپه "قلا خرابه" ازنا

سرپرست تیم قلا خرابه شهرستان ازنا اهداف فصل اول مطالعات طرح مربوطه به این تپه را تشریح کرد.

كد خبر : ۱۲۲۷۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


استان لرستان با جاذبه های طبیعی و تاریخی زیباو دیدنی + تصاویر

استان لرستان از جمله استان‌هایی است که برای گردشگرانی که در ایام نوروز به ایرانگردی می پر‌دازند دارای ویژگیهای منحصر به فردی است .

كد خبر : ۱۲۲۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴


مشکلات مردم خوزستان و مناطق سیل‌زده دلخراش است؛ مسئولان علاج کنند

رهبر انقلاب با اشاره به وقوع سیل و گرد و غبار درخوزستان گفتند: مسئولان موظفند که با فکر و کار و تلاش و همدلی با مردم، به این مشکلات رسیدگی و برای علاج قطعی آنها چاره‌اندیشی و اقدام کنند.

كد خبر : ۱۲۳۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲


حق مستاجر برای فسخ قرارداد اجاره

مستاجر باید بتواند به طور کامل از منافع مالی که اجاره کرده است، منتفع بشود و هر عیبی که موجب نقص در بهره‌مندی مستاجر  شود، در صورت امکان باید رفع شود؛ اگر هم رفع عیب و ایراد عین مستاجره امکان‌پذیر نباشد، مستاجر حق دارد تا قرارداد اجاره را فسخ کند.

كد خبر : ۱۲۳۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳


زنان می توانند نقش پر رنگی در اقتصاد مقاومتی کشورداشته باشند

کارشناس مسائل اقتصادی کشور گفت: زنان می توانند نقش پررنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی داشته باشند و  بوسیله  ابزار های اطلاع رسانی سطح توانمندی خود را در زمینه اقتصاد مقاومتی نشان دهند .

كد خبر : ۱۲۳۳۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۸


جزئیات مراجعه مشمولین به سامانه سهام عدالت

یک کارشناس اقتصادی گفت: مشمولین سهام عدالت باید بر اساس رقم یکان سمت راست کد ملی‌شان و متناسب به روزهای هفته به سامانه این سهام مراجعه کنند.

كد خبر : ۱۲۳۷۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۹


دوحادثه در شب گذشته 4مصدوم برجای گذاشت

جاده وحشت در نزدیکی های سال جدید بازهم حادثه ساز شد و شب گذشته در دو حادثه با حد فاصل زمانی چند ساعت 4مصدوم و 9حادثه دیده برجای گذاشت.

كد خبر : ۱۲۳۸۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳


رها سازی یک بهله سارگپه در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا

مسئول پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا از رهاسازی یک بهله سارگپه در این پناهگاه خبر داد.

كد خبر : ۱۲۳۹۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۴


تعدیل نیرو!

مثل صد و هفتاد و پنج نفر از دوستانم در سراسر کشور، هفت سال از بهترین روزهای عمرم را در یکی از ادارات مشغول کار بودم که به ناحق و به بهانۀ کمبود بودجه، تعدیل نیرو شدیم. در حالی که حقوق ما دقیقاً یک هزارم حقوق بعضی­ ها بود.

كد خبر : ۱۲۴۰۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۳


نجات معجزه آسای جان پسر ۴ ساله ازنایی از کانال آب

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر لرستان از نجات جان پسربچه ۴ ساله ازنایی که در کانال آب غرق‌شده بود خبر داد.

كد خبر : ۱۲۴۱۶   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۶


انتخابات شورای شهر

انتخابات شورای اسلامی شهر بهانه خوبی برای ایجاد احساس تکلیف برای افرادیست که بین دو انتخابات هیج گونه حرکتی زیستی نداشته اند و حال با شروع انتخابات این احساسشان به وجد آمده و به دنبال رفع تکلیف هستند.

كد خبر : ۱۲۴۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹


عملیات امدادی نفس گیر و پر استرس و پر خطر اما موفقیت آمیز

بالاخره بعد از چهار روز تلاش بی وقفه جسد جوان غرق شده در آبشار بیشه توسط تیم سیلاب ازنا و تیم واکنش سریع استان لرستان از آب بیرون کشیده شد.

كد خبر : ۱۲۴۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹


ایستگاه راه آهن شهر ازنا در سال ۱۳۵۲

این گزارش تصویر ایستگاه راه آهن شهر ازنا را در سال ۱۳۵۲ نشان می‌دهد.

كد خبر : ۱۲۴۳۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰


تقدیر و تشکر کاندیدای انتخابات شورای شهر ازنا از مردم

فرامرز قیطاسوندی کاندید انتخابات شورای شهر ازنا طی ارسال پیامی به این رسانه خبری مراتب تقدیر و تشکر خود را نسبت به حضور پر شور مردم ازنا در انتخابات شورای این شهر به جای آورد.

كد خبر : ۱۲۴۷۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۱


انتقاد از حضور اتباع خارجی در بازار کار ازنا

با وجود مشکلات فراوان حوزه اشتغال بیکاری جوانان شهر ازنا اخیرا شاهد به کارگیری اتباع خارجی در برخی فرصت های شغلی هستیم که علی الظاهر نه تنها عزمی برای برخورد با این پدیده نیست بلکه روز به روز هم گسترش می یابد.

كد خبر : ۱۲۵۱۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۱


واژگونی کامیون در محور ازنا به الیگودرز

بر اثر واژگونی یک دستگاه کامیون در محور ازنا به الیگودرز راننده خودرو جان باخت.

كد خبر : ۱۲۵۱۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳


روز قدس روز حیات اسلام است (امام خمینی (ره))

بسیج مداحان شهرستان ازنا به مناسبت روز قدس بیانیه صادر کرد.

كد خبر : ۱۲۵۳۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲


ولیعهد جدید عربستان درک درستی از تحولات سیاسی ندارد/ آل سعود به پرتگاه نابودی نزدیک شده است

تحلیلگر سیاسی می‌گوید: ولیعهد جدید عربستان، جوانی بی‌تجربه بوده و درک درستی از تحولات سیاسی ندارد و خود را سپر بلای سیاست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه نموده و همین امر دولت آل‌سعود را به پرتگاه نابودی نزدیک خواهد کرد.

كد خبر : ۱۲۵۴۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷


برگزاری دوره های آموزشی مهارتی ویژه اوقات فراغت دانش آموزان

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ازنا با تاکید بر نقش اثر گذار آموزش های مهارتی در توانمند سازی دانش آموزان برای زندگی بهتر و آینده شغلی دانش آموزان گفت: اوقات فراغت تابستان فرصت مناسبی است که دانش آموزان با فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای با فرهنگ کار، اشتغال و مهارت آموزی بیشتر آشنا شوند.

كد خبر : ۱۲۵۴۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۸


سردرگمی، ترافیک و گلایه های کسبه و مردم از طرح جدید شهرداری

این روزها طرح پیاده رو سازی خیابان اصلی شهر ازنا به صورت آزمایشی کلید خورده است.

كد خبر : ۱۲۵۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱


غبار روبی گلزار شهدای ازنا به مناسبت هفته دفاع مقدس

گلزار شهدای شهرستان ازنا  به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان غبارروبی و عطرافشانی شد.

كد خبر : ۱۲۶۹۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶


روز خونین ازنا و شهادت و جانبازی ده ها نفری

خاطره ای خواندنی از بمباران هوایی ازنا توسط جانباز ازنایی دفاع مقدس که شاهد ماجرا بود.

كد خبر : ۱۲۷۰۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶


دورود_ازنا دو نماینده

در جریان افزایش تعداد نمایندگان مجلس بازار گمانه زنی ها برای استقلال برخی حوزه های انتخاباتی داغ شده است.

كد خبر : ۱۲۷۲۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۳


مسئولین کشاورزان زحمت کش را دریابید

کشاورزان شهرستان ازنا در پیام هایی جداگانه در خصوص بیمه کشاورزی و واریز پول گندم خواستار توجه ویژه مسئولین شدند.

كد خبر : ۱۲۷۲۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۶


نشست هم اندیشی شهردار و شورای شهر ازنا با اصحاب رسانه

نشست هم‌اندیشی با حضور شهردار و شورای شهر با اصحاب رسانه ازنا برگزار شد.

كد خبر : ۱۲۷۳۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۹


احداث کارخانه آسفالت در ازنا

شهردار ازنا از احداث کارخانه آسفالت این شهرستان خبر داد.

كد خبر : ۱۲۷۳۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۱


زمینه سازی صنعت گردشگری در شهر ازنا

جلسه تخصصی برای زمینه سازی صنعت گردشگری در شهر ازنا برگزار شد.

كد خبر : ۱۲۷۹۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷


پیشرفت 71 درصدی سد کمندان ازنا+گزارش

برای ساخت سد کمندان ازنا با 71 درصد پیشرفت کاری 109 میلیارد تومان هزینه شده است.

كد خبر : ۱۲۸۱۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶


برخورد قانونی با برداشت‌کنندگان غیرمجاز آب چاه‌های ازنا

فرماندار ازنا گفت: با افراد متخلف که بدون مجوز از آب چاه استفاده می‌کنند و یا اضافه برداشت دارند برخورد قانونی می‌شود.

كد خبر : ۱۲۸۴۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۱


راه اندازی ایستگاه خودکار بارانسنجی مومن آباد

رئیس مرکز هواشناسی ازنا از راه اندازی ایستگاه خودکار بارانسنجی مومن آباد ازنا با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون ریالی خبر داد.

كد خبر : ۱۲۸۵۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸


برگزاری جلسه مجمع عمومی بسیج شهرستان ازنا

جلسه مجمع عمومی بسیج شهرستان ازنا با حضور مسئولین ارشد این شهرستان در سپاه ازنا برگزار شد.

كد خبر : ۱۲۸۸۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰


برخی ادارات مطالبات شهرداری را نمی دهند، لااقل مانع از توسعه شهری نشوند

شهردار ازنا گفت: برخی ادارات مطالبات شهرداری را نمی دهند لااقل مانع از توسعه شهری نشوند.

كد خبر : ۱۲۹۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۵


تغییر در وضع موجود دریاچه گهر، آن را از ثبت جهانی خارج می‌کند

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس گفت؛ هر گونه تغییر در وضع موجود اشترانکوه، دریاچه گهر و محیط پیرامون آن، دریاچه را از ثبت جهانی خارج می‌کند.

كد خبر : ۱۲۹۶۹   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹


اختراعی جالب توجه از آلاینده های زیست محیطی برای صنعت

آلاینده های زیست محیطی خطری برای محیط زیست محسوب میشود که نه تنها دغدغه فعالان محیط زیست که دغدغه فعالان عرصه شیمی و زیست نیز می باشد.

كد خبر : ۱۲۹۷۰   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱


درياچه گهر زير تيغ طرح‌هاي غيركارشناسي

منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه، یکی از مناطق منحصربه‌فرد و پرجاذبه طبیعی غرب کشور است که به لحاظ برخورداری از شرایط زیست‌محیطی و ویژگی‌های زمین‌شناسی زیستگاه مناسب و مستعدی برای رشد و تکثیر وحوش به‌خصوص پستانداران محسوب می‌شود.

كد خبر : ۱۲۹۷۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳


ارائه آموزش های مهارتی به دانش آموزان سطح شهرستان ازنا

آغاز طرح اوقات فراغت در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان ازنا با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» آغاز شد‏.

كد خبر : ۱۲۹۷۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۹


برگزاری جلسه کارگروه حفاظت از منابع آب و مدیریت جامع خشکسالی شهرستان ازنا

جلسه کارگروه حفاظت از منابع آب و مدیریت جامع خشکسالی شهرستان ازنا با ریاست فرماندار و باحضور اعضای جلسه در محل فرمانداری برگزار گردید.

كد خبر : ۱۲۹۸۲   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴


برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستانه شهرستان ازنا

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستانه شهرستان ازنا با حضور فرماندار و اعضای جلسه در محل فرمانداری برگزار گردید

كد خبر : ۱۲۹۸۴   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۵


جاده مرگ همچنان قربانی می‌گیرد/2 کشته در حادثه رانندگی در جاده اراک - ازنا

حادثه رانندگی در گردنه قاقان و کیلومتر 30 جاده اراک - ازنا 2 کشته داشت.

كد خبر : ۱۲۹۸۷   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۹


15میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای عملیات آبخیزداری در ازنا اختصاص یافت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت : 15 میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای عملیات آبخیزداری در ازنا اختصاص یافت.

كد خبر : ۱۲۹۹۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷


حماسه اربعین روح تازه ای در کالبد اسلام/13آبان سیلی محکمی بر دهان استکبار

امام جمعه ازنا در انتهای راهپیمایی روز 13آبان در ازنا گفت: سیزدهم آبان ماه با تسخیر لانه جاسوسی سیلی محکمی بر دهان استکبار جهانی بود.

كد خبر : ۱۳۰۳۸   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۳


کارگروه تخصصی ستاد بحران شهرستان ازنا تشکیل شد

نشست کارگروه تخصصی ستادبحران ازنا با حضور نمایندگان جمعیت جوانان هلال احمر،آموزش و پرورش، بهداشت و درمان ،فنی و حرفه ای، بسیج، دانشگاه آزاد و اصحاب رسانه بمنظور آموزش پیش از بحران و اطلاع رسانی بموقع هنگام وقوع بحران به ریاست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی این شهرستان تشکیل شد.

كد خبر : ۱۳۰۵۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۵


تقدیر نماینده درود و ازنا از اقدامات ارتش و سپاه در سیل اخیر

نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از اقدامات نیروهای ارتش، سپاه و بسیج برای رسیدگی به سیل‌زدگان تقدیر کرد.

كد خبر : ۱۳۰۶۱   تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰


واحدهای مسکونی روستایی سیل زده در ازنا ساخته می‌شود

مسعود رضایی در جلسه هماهنگی ستادهای بازسازی بنیاد مسکن استان گفت:واحدهای مسکونی روستایی سیل زده در شهرستان ازنا ساخته می‌شود.

كد خبر : ۱۳۰۶۳   تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱


جلوگیری از تردد کامیون‌های ترانزیتی حادثه‌ساز در جاده ازنا - اراک ضروری است

هر از چند گاهی خبر وقوع حادثه تصادف و از دست رفتن جان چند انسان بی‌گناه در جاده ازنا به اراک به گوش می‌رسد ولی آن‌قدر فاصله این حوادث به هم نزدیک شده است که به نظر می‌رسد برای همه بخصوص مسئولان و دست‌اندرکاران عادی شده است و اگر اتفاقی در این جاده رخ ندهد جای تعجب دارد. 

كد خبر : ۱۳۰۶۵   تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱