علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجتمع فولاد ازنا بازدید کرد و از نزدیک از با مسئولان و کارگران این کارخانه دیدار کرد.

کد خبر: ۶۸۶۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰

به گزارش ازناخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم،=علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجتمع فولاد ازنا بازدید کرد و از نزدیک با مسئولان و کارگران این کارخانه دیدار کرد.

مجوز رسمی کارخانه فولاد ازنا از سال 81 صادر شده و این کارخانه فعالیت رسمی خود را از سال 85 آغاز کرده است که در رشد و توسعه صنعتی و اقتصادی شهرستان ازنا تأثیر بسزایی داشته است.

 از ابتدای شروع به کار این طرح تاکنون 126 میلیارد ریال تسهیلات به کارخانه فولاد ازنا پرداخت شده است که در صورت راه اندازی و بهره‌برداری از این کارخانه پیش بینی می‌شود سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصول  در فاز اول توسط این کارخانه تولید شود.

در فاز دوم این کارخانه که بخش ذوب این کارخانه است پیش بینی می‌شود که در صورت راه اندازی 700 هزار تن محصول به طور سالانه تولید شود که در این صورت تولید سالانه این کارخانه در هر دو فاز آن با 1میلیون و 900 هزار تن در سال می رسد و این میزان تولید میزان قابل توجهی است.

 تسهیلات ارزی مصوب این کارخانه 185 میلیون دلار و تسهیلات ارزی آن نیز 30 میلیارد تومان بوده است که 161 میلیون دلار گشایش اعتبار توسط بانک صنعت و معدن در اختیار این کارخانه قرار داده شده است.

 علاوه بر اعتبارات ارزی پرداخت شده توسط بانک صنعت و معدن 12 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به صورت تسهیلات ریالی در اختیار این کارخانه قرار داده شده است.

اجرای فاز اول این کارخانه تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با تأمین قطعات و وسایل لازم روند ساخت این کارخانه ادامه می یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: