اختصاصی/یادداشت:

حمل و نقل منطقه ازنا و دورود غصه ای پر غصه است، از بی سرو سامانی حمل و نقل روستایی بگیر تا ناپدید شدن به یکباره قطار محلی دورود اراک و در این اواخر هم جولان کامیون های غول آسا و ترانزیتی که در جاده ازنا شازند در تردد هستند و آسایش را از اهالی این منطقه سلب کرده اند.

کد خبر: ۵۹۵۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷

به گزارش ازناخبر، همواره در هرمنطقه ای اولویت امکانات و سرمایه ها به اهالی آن مناطق باید تعلق گیرد و در مرتبه بعدی شامل حال دیگران و همسایگان شود ولی این قضیه در منطقه لرستان برعکس است و جاده اصفهان به خوزستان که از لرستان می گذرد نفعش به اصفهان و خوزستان می رسد و دردسرش به لرستان و در مورد راه آهن سراسری هم که ما چیزی به نام راه آهن مستقل ناحیه لرستان نداریم دو استان خوزستان و مرکزی آن را مدیریت می کنند و استفاده اش را هم می برند و ما بی بهره از همه و خوشبختانه سهمیه بلیط و قطار محلی هم موجود نیست.

بنابر آمار موجود در سال های اخیر براثر عبور بیش از حد و بی قواره کامیون ها از جاده کم عرض ازنا به شازند و بی احتیاطی آن ها در هر هفته چند حادثه فاجعه بار در این محور رخ می دهد که در صورت ظاهر به چشم نمی آید ولی به عمق موضوع که که نگاه می کنی این حوادث داغدار شدن و یا بی سرپرست شدن خانواده ای محروم و مظلوم را در پی دارد که بی تقصیر و بی خبر از همه جا باید تاوان گناه نکرده ای را بدهند که بر اثر اهمال کاری چند مدیر و مسئول به وجود آمده است.

نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه کرد عبور کامیون ها یی است که باید از مسیر اراک به بروجرد ویا جاده ترانزیتی  تهران خوزستان عبور کنند و به خاطر راحتی و آسایش خود از جاده ازنا به شازند عبورکرده و ترافیک سنگینی را به وجود آورده و به علت تردد کم پلیس راهنمایی و رانندگی در این مسیر یکه تازی می کنند و حوادث فاجعه باری را بوجود می آورند که راه مهم و اساسی برای حل این معضل این است که عبور کامیون ها از این جاده کم عرض و خطرناک ممنوع گردد تا این جاده به جای این که به بلای جان مردم منطقه تبدیل گردد ، محل آسایش و تردد ایمن آنها شود و کامیون ها از همان محور اصلی خود یعنی محور ترانزیتی اراک به بروجرد عبور نمایند.

وعده چهار بانده شدن محور ازنا به شازند سال هاست که پشت سرهم به اهالی این منطقه داده می شود  ولی  در عمل تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است و یا آنقدر این وعده دیر عملی می شود که فایده ای به حال این منطقه نداشته باشد و در زمان نسل های بعدی این وعده ها محقق شود.

با توجه به فرارسیدن ایام سال جدید و تعطیلات نوروز که مسافرت ها و افزایش عبور و مرور را نیز در پی دارد مسئولین استان لرستان و شهرستان ازنا تدبیری اندیشیده و با رفع مشکلات از بروز فجایع ناگوار تصادفات در محور ازنا به شازند جلوگیری کنند.

نویسنده : حسن گرجی-ازنا

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ازنا جاده 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
zareian
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸
1
0
زاگ وب جدیدترین رتبه بندی وب سایت های استان لرستان را منتشر کرد . این رتبه بندی بر اساس رتبه جهانی الکسای سایت های زیر در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ انجام شده است . زاگ وب ضمن تبریک رتبه سوم استانی شما ،انتظار دارد در سایت خود به زاگ و بلینک دهید . زاگ وب آمادگی تبادل لوگو و بنر را با سایت شما دارد . سربلند باشید لینک خبر رتبه بندی : http://www.zagweb.ir/بایگانی/14252

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: