گفتگو با وبلاگ نویس برتر ازنا؛

در راستای اهمیت بحث فضای مجازی در سطح شهرستان و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت فعالیت در این حوزه به سراغ وبلاگ نویس برتر شهرمان رفتیم و با وی به گفتگو نشستیم.

کد خبر: ۵۶۰۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۳

وبلاگ نویس برتر شهرستان ازنا آقای محسن گرجی متولد و بزرگ شده ی شهرستان ازنا در گفتگو با خبرنگار ازناخبر از حوزه ی فعالیت خود و وبلاگ هایش می گوید.

ازناخبر: با سلام لطفا خودتان را برای مخاطبین معرفی کنید و اینکه از چه سالی این کار را آغاز کردید:

- به نام خدا بنده محسن گرجی متولد ازنا، کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد رشته زبان شناسی همگانی از دانشگاه پیام نور تهران هستم.

بنده از سال 1386 کار وبلاگ نویسی را شروع کردم واین دومین وبلاگ من می باشد که "پرواز تاپردیس" نام دارد، در ابتدا کمتر به مسائل سیاسی پرداختم و بیشتر در مورد مسائل فرهنگی و اجتماعی قلم می زدم اما از ماجرای فتنه سال1388 و مشاهده هجمه دشمن و ضدانقلاب در عرصه مجازی باعث شد که بیشتر به مسایل سیاسی ورود کنم و از سال1388 تمام تلاشم را کرده ام تا بتوانم سهم خود را در برتری کشور در جنگ نرم و فضای مجازی ادا کنم، باشد که نوشته ها و اعلام مواضعم بعنوان باقیات صالحات از من بجای بماند. http://upload.tehran98.com/upme/uploads/da6df2702cb7f42c1.jpg

ازناخبر: جناب گرجی لطفا از اهمیت فضای مجازی و جنگ نرم برایمان بگویید:

- بله، به نظر من بهتر اینه که در ابتدا کمی در مورد فضای مجازی و اهمیت آن و ماهیت جنگ نرم صحبت کنیم،عرصه فضای مجازی عرصه کارزار تفکرات گوناگون است، به جرات می توانم بگویم که ما امروز در یک میدان جنگ و کارزار حقیقی فکری قرار داریم، این کارزار فکری نه تنها به زبان ما نیست بلکه به سود ماست اگر که درست و مدبرانه عمل کنیم.

ما امروز در یک جنگ نرم تمام عیار قرار داریم، جنگی که در آن دشمن سعی دارد با مدیریت حب و بغض جوانان ما، اهداف خود را پیش ببرد.

دشمن با ایجاد ناتوی فرهنگی سعی دارد که در عرصه مجازی اخلاق جنسی جوانان ما را خراب کند و بی اعتنایی به مبانی فرهنگی و هویت ملی را در آنها ترویج دهند، امروز موثرترین سلاح دشمن علیه کشور ما سلاح تبلیغات است، سلاح ارتباطات رسانه ای و نه تحریم و تهدید.

امروز این قویترین سلاح است که از بمب اتم هم بدتر و خطرناک تر است، ما به خوبی این سلاح دشمن را در بلواهای بعد از انتخابات مشاهده کردیم، دشمن با همین سلاح لحظه به لحظه  قضایای ما را دنبال می کرد و به کسانی که اهل شیطنت بودند رهنمود می داد. 

حال سوال بنده این است که دیگر حضور دشمن را از این واضح تر و روشن تر می شود فرض کرد؟ وقتی که در بلوای فتنه 1388 دولت آمریکا شخصا از مدیران یوتیوب(you tube) می خواهند که تعمیرات را عقب بیندازند، به خوبی اهمیت فضای مجازی را می شود درک کرد.

دشمنان ما امروز سعی دارند در فضای مجازی قلب های جوانان ما را تصرف و بر اذهان آنها تسلط یابند آنها از طریق برتری رسانه ای خود سعی دارند با روش کنترل احساسات و علایق اراده جوانان ما را تسخیر کنند و در مسیر اهداف خود به حرکت و عمل وا دارند و کیفیت این تسخیر در حدی است که فرد تصرف شده نسبت به دشمن که او را تسخیر کرده هیچ کینه و نفرتی ندارد.

ازناخبر: شما تفاوت رسانه های مجازی و چاپی را چگونه می بینید؟

خب این طبیعی است که رسانه های مجازی به دلیل به روز بودن یا همان آنلاین بودن علاوه بر سرعت در اطلاع رسانی از مخاطبین بالا تری نسبت به رسانه های چاپی برخوردار هستند.

به عنوان مثال در شهرستان خودمان(ازنا) سایت فعال و پویای مثل "ازناخبر" وجود دارد که با توجه به امکان به روز بودن و ارسال نظرات تقریبا  مطبوعات محلی  را به حاشیه برده و به یک تالار گفتگو بین همشهریان برای تبادل نظرات تبدیل شده است.

به طوری که برخی مسئولین شهرستان با مراجعه به "ازناخبر" نظرات ارسالی از سوی همشهریان می توانند نظرات آنها را در مورد عملکرد و برنامه هایشان برآورد نمایند.

 ازناخبر: آقای گرجی از اهمیت مسئولین به فضای مجازی برایمان بگویید:

- به نظر بنده با توجه به ماهیت انقلاب ما که ماهیتی ایدئولوژیک دارد ، کشور ما بیشترین نیاز را به بها دادن به عرصه مجازی دارد چرا که بیشترین هجمه تبلیغات رسانه ای و فضای مجازی علیه کشور ماست  و مسؤلین و دولت مردان باید اهمیت این موضوع را درک کنند که خوشبختانه رهبر معظم انقلاب سالها پیش با صدور حکمی "تشکیل شورای عالی فضای مجازی" و به دنبال آن ایجاد "مرکزملی فضای مجازی" هوشمندی خود را نسبت به این موضوع نشان دادند.

متاسفانه دولت مردان چنان که باید و شاید این قضیه را جدی نمی گیرند و ما امروز شاهدیم که هیچ حمایتی از فعالان این عرصه  نمی شود بعنوان نمونه ما در سال گذشته همایش فعالان عرصه مجازی استان لرستان را در خرم آباد داشتیم که در انجا قول هایی به فعالان این عرصه مبنی بر حمایت از آنها داده شد که متاسفانه این قول ها فقط در مقام گفتار باقی ماند.

اگر ما، فعالان عرصه مجازی و مدیران وبلاگها و سایتهای ارزشی را افسران جنگ نرم بدانیم،متاسفانه باید گفت که این افسران  پراکنده هستند و هیچ حرکتی از سوی دولت و مسؤلین مربوط جهت حمایت از آنها وجود ندارد و فعالان این عرصه بصورت انفرادی و متاسفانه در انزوا و با حداقل امکانات،در جنگی تمام عیار از فضای مجازی کشور دفاع می کنند.

ما به مسؤلین قول می دهیم که اگر در عرصه سخت افزاری از ما حمایت شود ما در عرصه نرم افزاری جنگ نرم، برتری فضای مجازی را از آن خود می کنیم و اهداف شوم دشمن را نقش بر آب می کنیم، مسؤلین و دولت مردان باید امروز این واقعیت تلخ را قبول کنند که ما در عرصه جنگ نرم در حال قربانی دادن هستیم، قربانیان این جنگ جوانانی هستند که تا پاسی از شب مشغول بازدید از سایتهای غیر اخلاقی و وبلاگها و سایتهای هرز نویس هستند، که این یعنی هدر رفت وقت جوانان ما و تغییر در نگرش آنها نسبت به مذهب و مسائل اخلاقی و در نهایت جداشدن آنها از پیمایندگان مسیر انقلاب و خواسته یا ناخواسته قرار گرفتن در جبهه دشمن و در اهمیت این موضوع دیدگاه مقام معظم رهبری را یاد آور مسئولین می شوم که ایشان فرمودند: این فضا(فضای مجازی)به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد، اگر می توانستم خودم مسؤلیت شورای عالی فضای مجازی را به عهده می گرفتم.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/da6d9d9f8341a3332.jpg

ازناخبر: شما به عنوان یک وبلاگ نویس ارزشی پیشنهادتان در این زمینه ها چیست:

-پیشنهاد من این است که در هر شهر پایگاه افسران جنگ نرم ایجاد شود تا فعالان این عرصه بتوانند با  گردهمایی در این پایگاه ها تبادل اندیشه نمایند و با هم اندیشی بر کیفیت محتوای وبلاگ ها بیفزایند، ضمن آنکه تاسیس چنین پایگاهی مطمئنا برکیفیت و کمیت وبلاگ نویسان موثر خواهد بود.

 

ازناخبر: آقای گرجی هدف شما از وبلاگ نویسی با توجه به این نکاتی که گفتید چیست؟

- من هدفم را از وبلاگ نویسی در یک جمله زیبا از دکتر شریعتی که در وبلاگ هم نوشته ام خلاصه می کنم؛وقتی در صحنه حق و باطل نیستی، وقتی که شاهد عصر خودت نیستی و شهید حق و باطل جامعه ات نیستی، هر کجا که خواهی باش، چه در نماز ایستاده باشی، چه به شراب نشسته باشی، هردو یکی است.

ما نباید نسبت به مسائل کشور و دنیا بی تفاوت باشیم، مقام معظم رهبری هم بارها از جوانان و دانشجویان و خصوصا عرصه مجازی خواسته اند نسبت به این مسائل بی تفاوت نباشند.

وظیفه ما است که هرکجا انحرافی و کجی در عملکرد دولتمردان و مسائل کشور مشاهده کردیم فریاد بزنیم و لو فریاد ما را عده اندکی بشنوند.

ازناخبر: آقای گرجی سخن پایانی خود را برای مخاطبین ما بگویید:

اینکه طبق آمار ورزات ارتباطات و فناوری اطلاعات،امروز در سرتاسر دنیا 200میلیون وبلاگ با 2 میلیارد کاربر اینترنتی وجود دارد که این رقم تا سال 2020 به 5 میلیارد کاربر اینترنتی می رسد، باذکر این مطلب از مسئولین خواهشمندم اهمیت فضای مجازی را درک نمایند و با لبیک گفتن به دغدغه رهبر انقلاب در مورد این عرصه و فعالان این عرصه،افسران جنگ نرم را دریابند و به فکر حمایت از آنها باشند.

خصم اگر با سلاح شب آید                          ما همه غیرت آفتابیم

چشم در راه خورشید موعود                      شهریاران این انقلابیم

نویسنده : محمدملکی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 8
|
|
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
2
0
اون وقت طبق کدوم آمار فهمیدین وبلاگ نویس برتره؟ها؟
‎م.سالاروند
|
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
1
‎خداییش مسوولین این شهراصلامیدونن فضای مجازی چیه که بخان به امثال شماهابهابدن!!؟؟
صدرا
|
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
1
با تشکر از آقای گرجی به خاطر تلاش و کوشش ایشان در فضای مجازی از مسئولین محترم شهرستان ازنا درخواست می کنیم جهت رشد وشکوفایی استعدادهای این شهر و دیار محروم از توان و تخصص جوانان علاقمند و با انگیزه این شهر استفده کنند
رضا
|
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
1
من وبلاگ اين دوست عزيزرامرور كردم واقعامطالب به روز وجالبي نوشتن وبسيارقلم شيوايي دارند.كاملا مشخصه كه دغدغه فرهنگي وسياسي دارندونسبت به تحولات سياسي واجتماعي وفرهنگي جامعه احساس تعهدميكنند.من پيشنهادم اينه كه دراين وانفسا ازاين افرادبايدشديداحمايت بشه كه بتونن پاسدارارزشهاي ديني ومذهبي ماباشند.چون دشمن پشت دروازه هاي اين كشوركمين كرده ومنتظريك آن غفلت ماست.براي ايشان آروزي موفقيت ميكنم...
حسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
1
توحه و اهميت به فضاي مجازي واستفاده از آن در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي مي تواند پشتوانه مهمي در رويارويي نرم با دشمنان قسم خورده اي آب و خاک مقدس باشد از همت و تلاش آقاي گرحي در تببين ارزشهاي والاي انقلاب اسلامي ايران تشکر مي کنيم
احمد
|
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
1
0
سلام خدا پشت و پناهت اقای گرجی
آدم برفی
|
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
1
‎راست میگه چراآدمای تحصیلکرده واندیشمندی مثل شماتوشورای شهرنیستن که اونوقت شورای شهربشه محل لج ولجبازی و افت سواد...؟؟؟
*
|
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۴
1
1
تو چرا نرفتی بشی شورای شهر ؟؟؟؟؟

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: