یادداشت:

در غرب فلات مرکزی ایران و در دشت پهناور جاپلق شهری آرمیده است بنام ازنا که در وصف زیبایی های طبیعت و مردمانش سخن ها رانده اند.

کد خبر: ۵۳۲۲
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۳

به گزارش ازناخبر، زندگی دیر زمانی در این شهر آغاز شده ولی همانطور که میدانیم زندگی کردن هنری است که باید برای آن سلیقه داشت، از زمان های گذشته که طرح زیربنایی خیابان بندی ازنا شروع شده تا کنون یک روال ثابت داشته و درب بر پاشنه قدیمی چرخیده و  توسعه شهر با گذشت زمان و اقتضائات زندگی همخوانی ندارد .

اکنون شهر ازنا شهری ست که از نظر توسعه شهری و خیابان بندی در درون خود گره خورده و باز کردن این گره با یاری همگان و گذشتن از مسائل کم اهمیت ممکن است .

مسئله از اینجا شروع می شود که شهر ازنا مرکز گراست و همیشه مرکز شهر ازنا کانون توجهات همه جانبه بوده و از همه لحاظ به مناطق دیگر اهمیت کمتری داده شده و این موضوع بر توسعه شهر ازنا سایه سنگینی انداخته است.

با اینکه  شهر ازنا این همه خیابان دارد ولی گویی یک خیابان دارد و این مسئله زندگی در این شهر را برای همگان مشکل کرده است خیابان انقلاب ، آزادی و امام همیشه ترافیک دارند وعبور از آنان برای کمترین کار وقت بسیاری را تلف می کند.

میدان راه آهن همیشه پر از خودرو است و عبور از پل اصغرآباد و رسیدن به میدان آن  خیلی ها را به پیاده روی وادار می کند بلوار جهاد دیگر گنجایش این همه ماشین را ندارد به نظر میرسد گرچه حومه ازنا را زمین های کشاورزی احاطه کرده ولی زمین خدا به این پهناوری معلوم نیست چرا همه اینقدر فضا را به یکدیگر تنگ کرده ایم؟

ازنا شهری است که همه دوست دارند پیشرفت کند و بهتر است  همه  بقدر خود برای این پیشرفت تلاش کنند بهتر است توسعه شهری ازنا سازوکار مشخصی داشته باشد و اولین اشاره به سمت شهرداری ازنا نشانه می رود.

گرچه تلاش های شهرداری در ایجاد کمربندی شهر بسیار ارزشمند است ولی کافی نیست و نیزشهرداری ازنا دلایل و محدودیت های پیش روی خود را برای موضوعات مختلف دارد.

بیشتر ساکنان فازهای چندگانه از نحوه خیابان بندی محله شان راضی نیستند و معلوم نیست طرح زمین شهری آنان توسط چه کسانی و با چه سلیقه ای تهیه و چگونه شهرداری به اجرای چنین نقشه ای که بیشتر خیابان های آن مانند کیسه دربسته است رضایت داده است؟

کوتاه سخن اینکه بهتر است تا دیر نشده مسئولان شهری به ویژه شورای محترم شهر دیدگاه بهتر و بلند نظرانه تری نسبت به مسائل توسعه شهری داشته و زودتر تمهیداتی برای مسائل کلان و برنامه ریزی جامعی برای شهر ازنا داشته باشند.

نویسنده : حمید صوفی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ازنا تحول تدوین 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
ازنایی اصیل
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
0
2
با این شهردار و شهریار ، میمانیم تا صبح دولتمان بدمد.!!!!!!!!!!! انتظاری نا بجا از این شهردار ناکارآمد.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: