حجت الاسلام رحمانی سبزه واری درشب رحلت پیامبر(ص) درازنا

مذاکرات ایران با غرب به مانند صلح امام حسن(ع) بمعنای آشتی نیست،درفتنه 88 فتنه گران با دانستن واقعیت وراستی ولایت فقیه بدلیل حب حکومت حاضربه پذیرش ولایت نشدند.

کد خبر: ۵۲۱۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۵

به گزارش خبرنگارازناخبر؛حجت الاسلام والمسلمین رحمانی سبزه واری از برجستگان حوزه علمیه قم درمراسم سوگواری پیامبر(ص) درجمع عاشقان نبوی درمصلی بزرگ ازنا گفت:اعمال و گفتار پیامبر(ص) دین است و با گذشت صدها سال چون دین اسلام وجود دارد پیامبر(ص) هم درمیان ما حضور دارد او ناظر،شاهد و مبشر دین و امتش است و امروز باید گفت پیامبر(ص) درهمه مناسک حاضر، و فقط جسمش ازمیان مارفته است.

رحمانی رخداد قارحرا را تنها و بزرگترین پیشامد گذشته وحال عالم دانست و سپس دربحث مشترکات دو مکتب شیعه وسنی ابرازداشت:جماعت اهل تسنن سنتی را قبول دارند که به طریق عمربن خطاب به آنان رسیده و ما شیعیان سنتی را قبول داریم که از طریق علی بن ابیطالب(ع) به ما رسیده است پیامبر(ص) فرمودکسانی که به طریق علی (ع) هستند راه شان درست است.

وی ادامه داد:ما شیعیان زکات را برای فقرا می خواهیم اما آنان زکات را برای نابودی شیعیان و عابدین بکارمی برند واین چیزی نیست که رسول الله می خواهد امروزمصائب مردم سوریه،عراق و دیگرمظلومان مسلمان عالم دل پیامبر(ص) را درد می آورد.

این روحانی برجسته دربحث مذاکرات ایران با غرب،صلح امام حسن(ع) را مثال زد وگفت:صلح درلغت بمعنای آشتی نیست،صلح امام حسن(ع) با معاویه (لعنت الله علیه) به معنای آشتی نبود مفاد توافق با هدف جلوگیری از ظلم به شیعه وحفظ جان اهل بیت (ع) وشیعیان بود واین ملعون بود که به توافق عمل نکرد.

وی ادامه داد:اگر امروزدرمذاکرات ایران با 5+1 صلحی حاصل شود بمعنی آشتی نیست بلکه بمنظورآتش بس است نه دوستی ورفاقت با دشمنان اسلام و انقلاب، واگر ما شیعیان وجود داریم حاصل آتش بس امام حسن (ع) از آن صلح است.

وی دربحث ولایتمداری به روایتی ازصدر اسلام بسنده کرد وگفت:کفارمکه ازابوجهل ملعون پرسیدند محمد(ص) راست می گوید پیامبراست پاسخ داد راست می گوید او اهل دروغ نیست کفارمتعجب شدند ابوجهل جواب داد ما زیر بار بنی هاشم نمی توانیم برویم.

وی در ادامه گفت:درفتنه 88 فتنه گران حقانیت و راستی ولایت فقیه را می دانستند اما به دلیل حب حکومت حاضر نشدند ولایت را بپذیرند و امروز اطاعت از ولی فقیه همچون زمان پیامبر(ص) تا پایان دوران غیبت امام عصر(عج) بر مردم واجب است که اگر غیر از این باشد حاصلش تباهی مردم می شود.

رحمانی سبزه واری درخاتمه اصلی ترین راه تباهی جامعه اسلامی را بی بصیرتی  و بی تفاوتی مردم معرفی کرد وگفت:اطرافیان امام حسن(ع) با بی بصیرتی به طمع درهم و دینار با شنیدن شایعات ولایت را رها کردند و فقط شیعیان خالص باقی ماندند امروز بعضی ها درجامعه دچار بی تفاوتی شده اند و حتی با دیدن بدحجابان بی تفاوتند اگر کار به جایی رسد که مردم فقط به پول وشکم بی اندیشند کار جامعه اسلامی به تباهی می کشد.

 

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/d8c582124ce5a2412.jpg

منبع خبر: ازناخبر
نویسنده : سعید پوریان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: