گزارش ازناخبر:

سرعت گیرهای غیراستاندارد سال هاست بر پهنای خیابان های ازنا بالا آمده اند تا عبور آسان را از ماشین ها بگیرند، موضوعی که انتقاد رانندگان را به همراه داشته است

کد خبر: ۴۷۷۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۲

به گزارش ازنا خبر ، سرعت گیرهای غیراستاندارد سال هاست بر پهنای خیابان های ازنا بالا آمده اند تا عبور آسان را از ماشین ها بگیرند، موضوعی که انتقاد رانندگان را به همراه داشته است

سرعت گیرهایی از جنس مواد آسفالتی که گاهی بدون وجود تابلوهای هشداردهنده ، با ارتفاعی بیش از حد مجاز خود بالا آمده اند تا مشکلاتی را برای رانندگان وسایل نقلیه شهری به وجود آورند.

بارها اتفاق افتاده که در تاریکی شب، ماشینی به علت ندیدن سرعت گیر، ناگهان با آن روبه رو شده و خساراتی را متحمل شده است. نداشتن شیب ملایم و استاندارد و داشتن ارتفاع بیشتر از حد مجاز از جمله ایرادات سرعت گیرها است.

از طرفی نداشتن تابلوهای هشداردهنده و عدم رنگ آمیزی این سرعت گیرها آن ها را از چشم راننده ها پنهان کرده است.

جالب آنجاست که برخی از این سرعت گیرها را خود مردم و بدون کسب مجوز از شهرداری مقابل منازل خود ساخته اند به طوری که ارتفاع بد برخی از آن ها مانع عبور وسایل نقلیه شده است.

 برخی از این سرعت گیرها که دیگر باید از آنها با عنوان "تپه" و دست انداز یاد کرد در ورودی شهرها ایجاد شده اند که به خاطر مشخص نبودن آن ها هنگام شب، راننده ها مجبورند با سرعتی بالا از روی آن ها عبور کنند که گاه موجب برخورد ماشین ها با بلوار و بروز حوادثی نیز شده است.

گاه دیده می شود که در طول مسیر یک خیابان در هر چند متر یک سرعت گیر تعبیه شده که این امر علاوه بر خساراتی که به جلوبندی خودروها وارد می کند، موجب کلافه شدن رانندگان شده است.

برخی رانندگان معتقدند جانمایی سرعت گیرها در برخی از مکان ها بدون حساب و کتاب بوده به طوریکه در برخی موارد به نصب سرعت گیر در آن مسیر نیازی احساس نمی شده ولی گاه مردم در مقابل خانه های خود اقدام به احداث سرعت گیر کرده اند.

معضل وجود سرعت گیرهای غیراستاندارد که سال ها پیش در شهر ازنا ساخته شده اند مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده اند.

در این راستا استاندارد سازی سرعت گیرها در شهرهای مختلف استان به ویژه شهر ازنا به یکی از مطالبات مردم تبدیل شده است، مطالبه ای که به نظر می رسد ضرورت رفع آن توسط خود مسئولان نیز احساس شده است.

منبع خبر: ازناخبر
نویسنده : سعید پولادوند

مطالب مرتبط:
برچسب ها: سرعت گیر ازنا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
سام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۳۰
0
0
از توجه شما به این موضوع سپاسگزارم. سرعت گیر های سمت بیمارستان خیلی زیاد اند. سرعت گیرهای مومن آباد خیلی خیلی بلند اند به طوری که باید با موتور کراس از روی اونها رد شد. به نظرم شهرداری باید اقدام کنه و اونها که ضروری نیستد برداره.
رضا7
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
1
1
بد كاري كردن با درست كردن سرعت گير مردم به پرواز كردن تشويق كردن.خودم چندبار با ماشين با سرعت زياد از روي سرعت گير پرواز كردم.از سازمان هواپيمايي كشور چندبار ازم دعوت به همكاري كردند.
سعید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
1
0
خیلی خوشم اومد

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: