مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان:

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: در صورت عدم تامین اعتبار موزه دفاع مقدس لرستان این پروژه تا ۲۰ سال آینده هم افتتاح نمی شود.

کد خبر: ۴۶۶۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۰

به گزارش ازناخبربه نقل از سفیرافلاک ناصر فرید با اشاره به آغاز کار بنیاد حفظ آثار از سال 86، اظهار کرد: معاونت پژوهشی این سازمان تحقیق و پژوهش در حوزه دفاع مقدس را با حفظ و جمع آوری آثار مادی و معنوی به جا مانده از هشت سال جنگ تحمیلی انجام می‌دهد.

وی افزود: تمام آثار شامل عکس، فیلم، وصیت نامه، ساخت کلیپ، مستند و خاطرات شهدا در استان جمع آوری و سامان دهی می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به اقدامات انجام شده در این‌باره گفت: تاکنون کتاب و مقالات زیادی در رابطه با شهدا و عملیات‌هایی که لشکر لرستان در آن شرکت کرده است، مانند کتاب معمای پنج ضلعی به چاپ رسیده است اما در کنار آن همه ساله کنگره شعر شهدا در سطح استان نیز برگزار می‌شود.

ماکت موزه شهدا

وی با تاکید بر نیاز استان به موزه دفاع مقدس، اظهار کرد: تمام کارهای پژوهشی که در حوزه دفاع مقدس انجام می‌شود باید به صورت مستند در موزه دفاع مقدس نگهداری شود که با توجه به وجود آثار فراوان در این حوزه نیاز به موزه دفاع مقدس بیش از پیش در استان لرستان احساس می‌شود.

فرید درباره پروژه موزه دفاع مقدس لرستان گفت: موزه دفاع مقدس استان لرستان در سال 88 در تپه شهدای خرم آباد کلنگ زنی شد و در سال 91 کار ساختمانی آن شروع شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به سرعت کم پیشروی پروژه افزود: برای احداث این طرح با کمبود بودجه مواجه هستیم و در صورت عدم تامین اعتبار این موزه تا 15 تا 20 سال دیگر هم افتتاح نمی‌شود.

مطالب مرتبط:
برچسب ها: لرستان دفاع مقدس موزه 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: