ازشهدای زن ازنا:

پرستوي مهاجر فصل باران و عشق شهيده بي بي جان زماني در سال1332 در روستاي ميان رودان از توابع شهرستان ازنا در خانواده اي مذهبي و بسيار زحمتكش ديده به جهان گشود.

کد خبر: ۴۵۳۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۶

 شهيده:بي بي جان زماني

فرزند: غلام حسين

متولد: 1332

تاريخ شهادت: 30/6/1366

محل شهادت: بمباران هوايي شهرستان ازنا

پرستوي مهاجر فصل باران و عشق شهيده بيبي جان زماني در سال1332 در روستاي ميان رودان از توابع شهرستان ازنا در خانواده اي مذهبي و بسيار زحمتكش ديده به جهان گشود.

شهيده بزرگوار داراي اخلاقي نيكو و پسنديده وبا گذشت بود و در تمام امور تا آن جا كه مي توانست به خانواده و اهالي روستا كمك مي نمود و نسبت به مسايل دين و مذهبي با تعصب برخورد مي كردو وظايف شرعي و ديني خود را به نحواحسن انجام مي داد.

شرح شهادت از قول خواهر شهيده:

((آن روز صبح كه خواهرم مي خواست دخترش را براي درمان به ازنا ببرد با اصرار شديد مادر شوهر خود مبني بر نرفتن به ازنا مواجه شد چرا كه احتمال مي داد ازنا مورد بمباران قرار گيرد اما ايشان كه انگار خود را براي پرواز كردن آماده كرده بود نپذيرفت و همراه با تعدادي از اهالي روستا با ازنا رفتند ظهر هنگام وقتي كه همراهان خواهرم به روستا بازگشتندبي بي جان همراه آنها نبود تا عصرمنتظر برگشت ايشان شديم هنگامي كه ديدم از ايشان خبري نيست بههمراه چند نفرازاهالي خانه به ازنا رفتيم وپس ازجويا شدن از حال آنها احتمال دادند كه ممكن است مجروح شده باشند با هر دردسر و زحمتي كه شد خودمان را به بيمارستان رسانديم و هنگامي كه از احوال ايشان جويا شديم مطلع شديم كه شهيد شده و در سردخانه بيمارستان مي باشد.))

پيكر پاك و مطهر اين مادر دلسوز و مهربان در روز31 شهريورماه 1366 با همكاري بنياد شهيد شهرستان ازنا و بر روي دستان پاك و عاشق اهالي روستا در زادگاه خويش تشييع شد. از شهيده بزرگوار2فرزند دختر و3فرزند پسر به يادگار مانده كه همگي به حول و قوه الهي در سايه الطاف حضرت حق و توجهات حضرت ولي عصر(عج) و تلاش پدرشان به زندگي خود ادامه مي دهند.

منبع خبر: ازناخبر

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: