از صبر و حوصلهء زیادی برخوردار بود. تا سال سوم نظری بیشتر درس نخواند . هنگامی که جنگ تحمیلی شروع شد از محل سکونت خود که خرمشهر بود به شهرستان ازنا مهاجرت کردند. شهید از همان موقع فعالیت خود را در بسیج سپاه انقلاب اسلامی شهرستان ازنا آغاز کرد.

کد خبر: ۳۳۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۵۱

از صبر و حوصلهء زیادی برخوردار بود. تا سال سوم نظری بیشتر درس نخواند . هنگامی که جنگ تحمیلی شروع شد از محل سکونت خود که خرمشهر بود به شهرستان ازنا مهاجرت کردند. شهید از همان موقع فعالیت خود را در بسیج سپاه انقلاب اسلامی شهرستان ازنا آغاز کرد. تا این که مأموریتی به وی محول شد که به روستای گرجی برود و به افراد آموزش نظامی بدهد، که در مسجد بر اثر انفجار نارنجک در تاریخ 26/9/1360 به در جهء رفیع شهادت نائل آمد.

به دنبال شهادت هوشنگ(برادر بزرگ امیر حسین) ، امیر حسین عجیب دگرگون شده بود. همهء هم و غم او این بود که حتما راه سرخ برادرش را ادامه بدهد . فداکاریهای هوشنگ را همیشه مرور می کرد و سعی داشت مثل او رفتار کند.

بعد از اینکه به خواهش و تمنای ما از جبهه های خرمشهر و جنوب به ازنا بازگشت، به سپاه عاشقان نور ملحق  شدو امر آموزش و تعلیم برادران بسیجی را به عهده گرفت. آخرین شبی که امیر حسین کنار ما بود، نیمه های شب عاشقانه وضو گرفت، قرآن را برداشت و با نوای گرم و دلنشین خود به تلاوتی از آیات نور پرداخت. او برای اولین بار دوست داشت صدای خودش را روی نوارکاست ضبط کند.انگار که می دانست این صدا باید همیشگی و جاودانه بماند. برای همین منظور سعی کرد تا این صدای ماندگار را حفظ کند. صبح روزی که آخرین سپیده را دید از همهء ما خداحافظی گرمی کرد و برای تعلیم بسیجیان راهی مسجد روستای گرجی شد. به دنبال آن هنگامی که خورشید  غروب کرد خود احساس شرم می کرد و دلش به سرخی شفق خون شده بود، خبر آوردن که یکی از نارنجک ها هنگام آموزش در شرف انفجار قرار گرفته که امیرحسین به لحاظ آموختن درس فداکاری و گذشت و ایثار جان در راه خدا که از برادرش هوشنگ یاد گرفته بود، خودش را بر روی آن نارنجک پرتاپ می کند تا آسیبی به دیگر بسیجی ها وارد نشود.

شهامت و از خود گذشتگی امیرحسین او را به شهادت می رساندو شهادت او مصادف بود با اربعین حسینی. در این روز جسم تکه تکه اش را برای همیشه از محراب عشق به میعادگاه عاشقان گلزار شهدا سرخ پوش تشییع کردیم روانش آسوده باد.و اکنون برادرانش در حسینیه شهیدان پاپی ادامه دهنده را آنان خواهند بود.

راوی : صدیقه ملکی مادر شهیدان پاپی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 4
عبداله
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
0
0
همی گفتیم وگفتندازشهیدان،شهیدان راشهیدان میشناسند
عباس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
0
1
خدیا شفاعت شهدا را نصیب ما گردان آمین
صبر
|
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
0
1
خداونداتوشاهدی که چه عزیزانی برای این انقلاب زحمت ورنج کشیده اند
عاشق شهدا
|
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
0
1
خداوند انشاءالله مادران شهدا که به فرموده امام خامنه ای نقش زینب کبری (س) را ایفا میکنند برای ما حفط کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: