مشکل جا‌به‌جایی روستای کمندان ازنا در سفر اخیر وزیر نیرو به استان توسط مردم و مسئولان مطرح شد تا شاید گره کور آن پس از بلاتکلیفی چند ساله باز شود.

کد خبر: ۱۳۰۷۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷

به گزارش ازناخبر، با احداث سد کمندان ازنا مردم روستای کمندان که در پایین دست این سد قرار دارند باید جا‌به‌جا می‌شدند اما با اینکه چندین سال از عملیات اجرایی این سد می‌گذرد مردم این روستا همچنان بلاتکلیف هستند و چون باید جا به جا شوند هیچ خدمات زیر ساختی هم دریافت نکرده‌اند به همین دلیل بارها در جلسات مختلف استان مشکل جابه جایی این روستا مطرح شده تا شاید گره کور آن باز و مردم از این معطلی چند ساله رهایی یابند.

محمد محمدی نژاد در رابطه با جابه‌جایی مردم روستای کمندان اظهارداشت: بدین منظور سال گذشته در استان جلسه‌ای برگزار شد و بر اساس مصوبه آن جلسه مقرر شد برای جانمایی که انجام گرفته ژئو تکنیک انجام گیرد تا اگر کارشناسی ژئو تکنیک جواب داد کار جا به جایی روستا انجام شود.

وی افزود: با شروع کارهای کارشناسی در منطقه مورد نظر چند نفر معارض شدند که چند مکان دیگر مجدد پیشنهاد شد و رایزنی انجام گرفت اما پس از برگزاری چندین جلسه با مردم و مالکان مکان برای جدید نیز به توافق نرسیدند.

فرماندار ازنا عنوان کرد: حوزه آب قبلا حدود 5 هکتار زمین در کنار سد خریداری کرده بود که پیشنهاد دادیم مردم روستای کمندان به آنجا انتقال داده شوند و درخواست دادیم تا ادارات کلی که بحث ژئوتکنیک را پیگیری می‌کنند اقدامات لازم را انجام دهند که در نهایت در منطقه حاضر شدند و گمانه زنی انجام شد اکنون نیز منتظر نتیجه هستیم که اگر جواب دهند همان جا شروع به بنای روستا می‌کنند.

وی با بیان اینکه هفته گذشته با حضور وزیر نیرو به استان این مشکل مطرح شد بیان کرد: منتظر نتیجه ژئو تکنیک هستیم که به ما ابلاغ کنند که درصورت ابلاغ شروع به جانمایی می‌شود و به دنبال آن بنیاد مسکن و ادارات خدمات رسان شروع به کار کنند.

محمدی نژاد تعدادخانوارهای روستای کمندان ازنا را حدود 140 خانوار برشمرد و گفت: در بحث ارزیابی املاک و ساختمان‌ها نیز پیگیر هستیم کار انجام شود، مردم نیز با وزیر نیرو و معاون وزیر صحبت کردند تا هم ارزیابی قیمت گذاری و جانمایی روستا انجام شود که قول دادند کار تسریع شود.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
تازه ترین اخبار
عکس هفته ازناخبر
گزارش تصويري
مصاحبه