معاون وزیر راه  وشهرسازی گفت: محور شازند ازنا پاییز امسال به صورت چهارخطه زير بار ترافيك قرار مي‌گيرد.

کد خبر: ۱۳۰۶۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
به گزارش ازناخبر، خیراله خادمی در بازدید از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در دست اجرای استان اظهار کرد: طول محور دورود- الیگودرز – داران  150 کیلومتر  است و در حال حاضر 110 کیلومتر از این مسیر زیرعبور ترافیک قرار دارد.
 
وی طول قطعات اجرایی در این بزرگراه را 25 کیلومتر عنوان کرد و افزود: از این میزان 7 کیلومتر زیرعبور قرار دارد و 18 کیلومتر نیز در مرحله عملیات آسفالت است.
 
 خادمی تکمیل شدن این محور را مهم ارزیابی کرد و گفت: در بازدید امروز پروژه بسیار فعال بود و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث باند دوم 9 کیلومتر از این محور در استان لرستان طی چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد.
 
معاون وزیر راه  وشهرسازی افزود: برنامه‌ریزی شده است تا پایان سالجاری 20 کیلومتر دیگر از این محدوده تکمیل و زیرعبور ترافیک قرار گیرد.
 
خادمی در این سفر همچنین در بازدید از کنارگذر دورود گفت: عملیات اجرایی این کنارگذر به طول 12 کیلومتر به همراه چهار تقاطع غیرهمسطح با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال اجرا است.
 
وی با اشاره به مشکلات تملک اراضی در این کنارگذر ادامه داد:  با توجه با مشکلات ارزیابی در احداث کنارگذر‌ تاکنون 10 میلیارد تومان اعتبار برای  تملک اراضی در این محدوده هزینه شده است. 
 
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در بازدید از عملیات اجرایی پروژه محور ازنا- شازند در استان لرستان نیز یادآور شد: محور ازنا- شازند يكي از مهمترين محورهاي ارتباطي كريدور شمال-جنوب كشور است که تزريق اعتبار مناسبي براي اين پروژه از محل اعتبارات مصوب بودجه سال ١٣٩٧ صورت گرفته است.
 
خادمی خاطر نشان کرد:  ١٨ كيلومتر اين محور با پيشرفت فيزيكي ٨٠ درصد در پاييز سالجاري به صورت چهارخطه زير بار ترافيك قرار مي گيرد .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
تازه ترین اخبار
عکس هفته ازناخبر
گزارش تصويري
مصاحبه