عضو کمیسیون عمران مجلس:

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضا با صدور احکام مناسب برای اخلال گران در نظم بازار، وضعیت را برای سودجویان ارزی نا امن کرده است.

کد خبر: ۱۳۰۲۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸

مجید کیان‌پور در گفتگو با ازناخبر با تقدیر از قوه قضائیه بخاطر برخورد با ۳۳نفر از اخلالگران اقتصادی و صدورحکم اعدام برای سه نفر از مخلین بازار ارزی، گفت: وقتی عده ای سودجو که با رانت و ارتباطاتی که داشتند به زودی به سودهای نا متعارف و کلان رسیدند و در نظم اقتصادی بازار سکه و ارز اخلال جدی وارد کردند، برخورد شود دیگر کسی دنبال این کار نمی‌رود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من عوامل داخلی باعث افزایش بی رویه قیمت دلار و به دنبال آن سایر قیمت‌ها در بازار شد.

کیان‌پور خاطر نشان کرد: در روزهایی که پشت سر گذاشتیم تصمیمات جدی برای کنترل ارز و بازار روی داد که بر بازار تاثیر مثبت گذاشت.

وی به تزریق ارز و مدیریت قیمت‌ها اشاره کرد و آن را یکی از اقدامات مثبت بانک مرکزی انجام دانست و گفت: واقعا جای سوال دارد که چرا این موضوع توسط بانک مرکزی زودتر انجام نشد تا باعث این ولنگاری اقتصادی در بازار نشویم.

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشاهده شده که عده ای بخاطر مسائل مسائل سیاسی قصد دارند کاهش قیمت ارز را به FATF ارتباط دهند که در واقع اینگونه نیست.   کیان‌پور با درخواست از دولت گفت: ما از فعالیت های مثبت دولت جهت کنترل ارز و قیمت ها در بازار حمایت میکنیم و از دولت میخواهیم که با تمام قدرت توان خود را جهت مدیریت ارزی و اقتصادی بازار بکار بگیرد.

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کیان پور ارز دلار FATF ازنا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: