شهردار ازنا در زمینه سئوالاتی که این روزها پرسیده می شود در خصوص اخراج تعدادی از کارگران شهرداری‌ ازنا جوابیه صادر کرد.

کد خبر: ۱۲۹۹۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲

به گزارش ازناخبر، سید مرتضی موسویان گفت: شهرداری هیچ نیرویی از نیروهای خود را اخراج نکرده است ولی طی برنامه چهارم و پنجم و دستورالعملهای ابلاغی از سوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کل کشور و استانداری لرستان در راستای خصوصی سازی و سبک کردن بدنه شهرداری ها و ارائه خدمات بهتر به مردم در مقابل پرداخت عوارض به شهرداریها که خودگران هستند خواسته شده ضمن جلوگیری از استخدام نیرو تحت هر عنوان باید خدمات شهری را از جمله فضای سبز ، عمران و قسمتهایی از خدمات اداری را بصورت برون سپاری به بخش خصوصی واگذار کنند.

 

شهردار ازنا گفت: در همین خصوص با برگزاری مناقصه و برنده شدن شرکت خدماتی البرز شهر سبز در این مناقصه خدمات شهری و فضای سبز شهرداری به این شرکت واگذار گردید.

 وی گفت با توجه به اینکه این شرکت خدماتی با ناوگان ماشین آلات مکانیزه که در اختیار دارد انجام خدمات تحت تعهد خود را توسط این ماشین آلات انجام می دهد با سیاست سود آوری و خدمات مطلوب لذا طبیعتا مجبور میشود کارگران مازاد خود را کاهش دهد.

 

مهندس موسویان در ادامه گفت: شورای شهر و شهرداری ازنا در تلاش است که خدمات مطلوبی را با هزینه کمتری به مردم شریف ازنا ارائه دهد لذا با واگذاری خدمات به بخش خصوصی در خصوص بکار گیری نیرو هایی که قبلا در اختیار شرکت بهرایان عصر بوده اند مسئولیتی از لحاظ قوانین جاری ندارد و نمی توانند در امورات اختصاصی شرکتهای مربوطه دخالت نماید چون این کار عملا کیفیت کار و نظارت بر امور را ضعیف می نماید.

 

وی گفت شورا و شهرداری ازنا بخاطر رعایت حقوق کارگران زحمت کش شرکت فوق را ملزم کرده برای تامین نیروی مورد نیاز خود اجازه ندارد احدی از کارگران خود را خارج از شهرستان ازنا بکار بگیرد و حتی الامکان می بایست از نیروهای باسابقه کاری ، که دارای مهارت لازم می باشند ، و همچنین دارای سلامت جسمی و روحی هستند استفاده نمایند.

 

موسویان در پایان از کارگرانی که به هر دلیلی از کار برکنار شده اند خواست با توجه مطالب گفته شده از به شورای شهر و شهرداری جهت رفع مشکل خوداری کنند زیرا کاری از دست این دونهاد بر نمی آید.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: