جلسه کارگروه حفاظت از منابع آب و مدیریت جامع خشکسالی شهرستان ازنا با ریاست فرماندار و باحضور اعضای جلسه در محل فرمانداری برگزار گردید.

کد خبر: ۱۲۹۸۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵

به گزارش ازناخبر:محمدی نژادفرماندارشهرستان ازناگفت:جهاد کشاورزی باید از پتانسیل کارشناسان خود در بحث ترویج و فرهنگ سازی در خصوص رعایت الگوی کشت توسط کشاورزان استفاده کند.


وی در ادامه افزود : موضوع کنتور های هوشمند که در چند جلسه پی در پی به آن اشاره میشود یک راه و ابزار بازدارنده به منظور کنترل مصرف آب در چاه های کشاورزی است که میطلبد مسئولین مربوطه در شهرستان با همفکری و جدیت و پرهیز از فرافکنی نسبت به این موضوع بصورت جدی و عملیاتی در دستور کار قرارداده و این کار را به سرانجام برسانند.

 

محمدی نژاد با اشاره به نحوه آبیاری محصولات کشاورزی در شهرستان گفت : بر اساس اظهارات جهاد کشاورزی خوشبختانه تا کنون چندین طرح با عنوان آبیاری بارانی در اراضی کشاورزی این شهرستان اجرا شده است که خود نشان میدهد کشاورزان به اهمیت موضوع حفاظت از منابع آب و مدیریت جامع خشکسالی پی برده اند. و از این پس فقط پرونده طرح های آبیاری نوین نوار تیپ در جهاد کشاورزی بررسی خواهد شد و طرح های کنونی آبیاری ثابت کلاسیک مربوط به گذشته میباشد.

 

فرماندار شهرستان ازنا گفت : همانطور که به موضوع مصرف آب میپردازیم ، تولید آب در شهرستان نیز بسیار مهم است که در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری با احداث بند های خاکی و بند های سنگی ملاتی در شهرستان و افزودن به تعداد آنها میتوان به تقویت سفره های آب های زیر زمینی کمک بسزایی کرد ، وی در ادامه افزود با احداث یک بند در بالا دست سد کمندان از ورود رسوب به این سد جلوگیری کرد و عمر دریاچه و سد را نیز افزایش داد .


وی در پایان گفت : با توجه به مصوبات جلسه های گذشته تاکید میشود تا دستگاه های مربوطه نسبت به اجرای آنها از خود تعهد نشان داده و با جدیت موضوع را دنبال کنند تا در آینده شاهد نتایج مطلوب آن باشیم .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
تازه ترین اخبار
عکس هفته ازناخبر
گزارش تصويري
مصاحبه