‌نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم توجه به الگوی کشت صدمات فراوانی به اراضی کشاورزی و ذخائرآبی استان وارد کرده است.

کد خبر: ۱۲۹۸۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱

به گزارش ازناخبر به نقل ایسنا، مجید کیان‌پور در جلسه با دکتر خادمی استاندار لرستان با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های کشاورزی در سطح استان باید بر اساس الگوی کشت و صرفه‌جویی حداکثری در مصرف آب باشد، اظهار کرد: نظارت دستگاه‌های ذیربط در حوزه کشاورزیامری ضروری است.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: کم‌آبی و خشکسالی یک واقعیت عینی و ملموس است که لازم است آحاد مردم به ویژه کشاورزان پیامدهای تلخ آن را درک کنند و در مصرف آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند.

 

وی ممانعت از کشت محصولات آب دوست را یکی از مهمترین راهکارهای مصرف بی رویه آب عنوان کرد و با اشاره به اینکه کاشت هر نوع محصولی باید متناسب با شرایط اقلیمی منطقه باشد، تصریح کرد: لرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

 کیان پور غفلت از ذخائر آبی را یک تهدید جدی برای کشور دانست و با بیان اینکه همه باید به این درک مشترک برسیم که آب یک سرمایه ملی است و احتمالا آیندگان بیش از ما به آب نیاز خواهند داشت، گفت: بنابراین از امروز باید به فکر نسل‌های آینده باشیم و در حفظ منابع برای آنان جدیت بیشتری به خرج دهیم.

 

وی با تاکید براینکه لرستان ظرفیت فوق العاده‌ای برای کشت گیاهان دارویی دارد، افزود: استفاده صحیح و درست از ظرفیت‌های کشاورزی استان ضروری است که متاسفانه به دلیل عدم توجه به الگوی کشت صدمات فراوانی به اراضی کشاورزی و ذخائر آبی استان وارد شده است که باید سیاست‌های موجود اصلاح و بازنگری شوند.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابلیت و ظرفیت استان به ویژه شهرستان‌های دورود و ازنا برای کشت گیاهان دارویی عنوان کرد: مقدمات راه‌اندازی شهرک‌های کشاورزی و مجتمع‌های گلخانه‌ای در این دو شهرستان فراهم شده است که علاقمندان و فارغ‎التحصیلان دانشگاهی می‌توانند به این موضوع ورود جدی داشته باشند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
تازه ترین اخبار
عکس هفته ازناخبر
گزارش تصويري
مصاحبه