وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی استان مرکزی گفت : محور پرحادثه اراک ازنا به آزاد راه تبدیل می شود 

کد خبر: ۱۲۹۴۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹

به گزارش ازناخبر، وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور حادثه خیز اراک - ازنا  گفت : با توجه به تنگناهای اعتباری ، برای استفاده از توان بخش خصوصی با هماهنگی مسئولان استانی مقرر شد این جاده به آزاد راه تبدیل شود.


آقای آخوندی از آغاز عملیات اجرایی احداث خط قطار شهری اراک - مهاجران و اراک - شهر امیرکبیر در این سفر خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها نقش مهمی در کاهش حوادث جاده ای ، تسهیل در رفت و آمد مردم ، کاهش آلودگی هوای شهرستان اراک به همراه دارد.


وی همچنین در جریان بازدید از تقاطع غیر هم سطح اراک - فرمهین گفت : این طرح از 10 سال گذشته آغاز شده است و بهره برداری از آن در سال جاری در دستور کار قرار دارد.


وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : کنار گذر اراک - فرمهین با سه هزار و 650 میلیارد ریال اعتبار در دست احداث است که 30 درصد آن از محل اعتبارات دولتی و 70 درصد از محل اعتبارات بخش خصوصی  تامین شده است .


آقای آخوندی همچنین از طرح آزاد راه اراک خرم آباد هم بازدید کرد و گفت : مراحل ساخت آزاد راه اراک - خرم آباد از مسیر بروجرد انجام شده است و عملیات اجرای این طرح از سه راهی شازند به طول 32 کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک هزار و 260 میلیارد ریال در این سفر آغاز شد.

 

همچنین وزیر راه و شهرسازی از اجرای طرح های بازآفرینی شهری خبر داد و گفت : این طرح که با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندی و حذف و ساماندهی بافت های فرسوده شهرهاست ، در اراک آغاز به کار کرد.


وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید ازطرح 336 واحدی کوی سجادیه گفت : وزارت راه و شهرسازی طرح های بازآفرینی را دنبال می کند و این طرح در همین راستا اجرایی شده است.


آقای آخوندی افزود : هدف از این طرح اصلاح بافت های فرسوده شهری است و انتقال جمعیت ساکن در سکونتگاه های غیر رسمی به واحدهای نوساز است وامید است بتوانیم در یک فرآینده بافت های فرسوده را ساماندهی کنیم .


وی گفت : بیش از چهار هزار نفر در اراک در صندوق پس انداز مسکن سپرده گذاری کردند و این آمار بیانگر این است که می توانیم متقاضیان را توانمند سازیم .


وزیر راه و شهرسازی گفت : در هماهنگی با قوه قضائیه موضوع امکان صدور سند بر اساس ماده نهم قانون حمایت از تولید مسکن پیگیری شده و می توانیم درمناطقی که با طرح تفصیلی سازگاری دارند سند مالکیت صادر کنیم.


آخوندی از پرونده مسکن مهر هم گفت و افزود : پرونده بسیاری از واحدهای مسکن مهر کشور بسته شده وتعدادی دیگر نیز به خاطر نبود متقاضی بلاتکلیف مانده است و عمده مشکل مسکن های مهر باقی مانده تامین خدمات زیربنایی و ساختاری است .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: