جلسه شورای حفاظت از منابع آب و مدیریت جامع خشکسالی شهرستان با حضور معاون فرماندار ازنا و اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۹۲۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱

به گزارش ازناخبر، معاون فرماندار شهرستان ازنا در این جلسه با تأکید بر مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب شهرستان گفت: اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان باید برخورد قانونی با چاه های حفر شده غیرمجاز و چاه هایی که اضافه برداشت دارند باشد، حفاظت از این منابع حیاتی وظیفه همه دستگاههای شهرستان است.

 

راضیه پوریان تأکید کرد: آب یکی از زیر ساخت های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است.

 

وی با تأکید بر آگاهی بخشی به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود.

 

معاون فرماندار شهرستان ازنا در این جلسه به کاهش بارندگی در این شهرستان اشاره نمود و گفت: وضعیت امروز شهرستان ازنا قابل مقایسه با گذشته نیست؛ در گذشته انواع محصولات کشاورزی کشت می شد که آب زیادی هم نیاز داشتند ولی امروز باید محصولات کم آب کشت شود.

 

پوریان در پایان تاکید کرد: هماهنگي جهت تعامل هرچه بيشتر بين ادارات بخصوص با مراجع قضايي و انتظامي از جمله وظايف اين شوار مي‌باشد.

 

همچنين برنامه ريزي جهت اصلاح روش‌هاي آبياري در خصوص حذف روش‌هاي سنتي و ترويج روش‌هاي آبياري قطره ای و افزايش راندمان انتقال و توزيع آب از طريق بهينه سازي خطوط انتقال و توزيع آب، برنامه‌ريزي جهت اصلاح الگوي كشت منطقه و ترويج روش‌هاي كم آبياري از ديگر وظايف شوراي حفاظت منابع آب تعيين شده است.

 

برنامه‌ريزي و ايجاد هماهنگي جهت افزايش آگاهي‌هاي همگاني از وضعيت منابع آبي و خطرات ناشي از بهره‌برداري غيرمجاز و اضافه برداشت از آب‌هاي زيرزميني با برگزاري سمينارها، جلسات و از طريق صدا و سيما و جرايد نيز از ديگر وظايف اين شوراست.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: