جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در راستای حمایت از کالای ایرانی و رفع موانع تولید و اشتغال در سال جدید به ریاست محمد محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۹۲۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷

به گزارش ازناخبر، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در راستای حمایت از کالای ایرانی و رفع موانع تولید و اشتغال در سال جدید به ریاست محمد محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا و با حضور مسئولین صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعاون کار و رفاه اجتماعی، تعاون روستایی، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی شهرستان ، قاضی تعزیرات حکومتی و روسای بانک های کشاورزی، توسعه و تعاون و صندوق کارآفرینی مهر امید در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان ازنا گفت: با هدایت افکار عمومی و جلب توجه مردم به کالاهای داخلی میتوان قدمی در راستای تحقق شعار سال برداشت.

 

محمدمحمدی نژاد افزود: سیاست اعلام شده در راستای حمایت از کالای ایرانی باعث ایجاد رونق کسب و کار خواهد شد، زمانی که به مصرف کالاهایی که مشابه داخلی دارند روی بیاورند این امر باعث ایجاد امنیت شغلی برای کارگران ایرانی میشود چه بسا این امر موجب افزایش تقاضا و ایجاد فرصت های شغلی جدید باشد.

 

فرماندار ازنا تاکید کرد: اگر کالا دارای کیفیت مطلوب و قیمت مناسب باشد به قابلیت رقابت پذیری میرسد، و این امر با نظارت مستمر بر روند تولید محصولات و جلوگیری از ورود کالای بی کیفیت میسر می‌شود.

 

محمدی نژاد تصریح کرد: با شناسایی ظرفیت های موجود باید کارخانه ها و تولیدی ها را به به مدار تولید برگردانیم.

 

فرماندار شهرستان ازنا گفت: با تقویت زیرساخت ها و حمایت از نوآوری و اختراع و بالا بردن کیفیت محصول تولیدی و صادرات محصولات در بازارهای سایر کشور ها ورود پیدا کرد و با ارایه کالاهایی درخور مصرف کشور های هدف با محصولات سایر کشور ها به رقابت پرداخت.

 

محمدی نژاد گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت ها و فضا های موجود نسبت به برپایی بازارچه ها و نمایشگاه های دایمی جهت معرفی و عرضه محصولات شهرستان پرداخت که این امر موجب رونق کسب و کار و ایجاد شغل در شهرستان خواهد شد.

 

در پایان جلسه موارد ذیل مصوب شد: شهرداری پیشنهادات خود را جهت برپایی نمایشگاه و فروشگاه های دایمی با استفاده از ظرفیت ها و فضا های موجود شهر ازنا اعلام نماید.

 

دستگاه های متولی نسبت به شناسایی ظرفیت ها جهت جذب سرمایه گذاری اقدام و به فرمانداری اعلام نمایند.

 

دستگاه های متولی برنامه های خود را در حوزه های مختلف ازجمله، تولید، اشتغال، مصرف و... بصورت مدون تنظیم و اعلام نمایند.

 

دستگاه ها پیشنهاداتی که موجب رونق کسب و کار در شهرستان میشود را بصورت کارشناسی شده اعلام نمایند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: