نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس:

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس شورای اسلامی تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه را به پارک ملی مطالبه‎ای عمومی عنوان کرد.

کد خبر: ۱۲۹۱۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳

به گزارش ازناخبر، مجید کیان‎پور با بیان اینکه احداث ژئوپارک ملی گهر اشترانکوه با جدیت تمام در حال پیگیری است، افزود: در جلسه با رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، پیشنهاد انجام یک مطالعه علمی و تهیه طرح تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی ارائه شد.

 

وی اضافه کرد: در این جلسه خواستار از سرگیری مطالعات تفصیلی و ارائه گزارش جامع و نهایی طرح مذکور از سوی سازمان زمین شناسی کشور شدیم که مقرر شد با پیگیری دکتر لک هزینه مطالعات پروژه که حدود 190میلیون تومان است تامین و به حساب این سازمان واریز شود.

 

کیان‎پور گفت: خوشبختانه رایزنی‎های اولیه برای تامین اعتبار مذکور به سرانجام رسیده است و در آینده نزدیک مطالعات اولیه برای تدوین طرح ایجاد ژئوپارک ملی گهر اشترانکوه آغاز می‎شود.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی رخدادی بسیار مهم و حیاتی در توسعه و پیشرفت منطقه است که ثمرات و نتایج ارزشمندی را برای هر دو شهرستان ازنا و دورود به دنبال خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: انتظار مردم این است که با جدیت هر چه تمام‎تر اجرایی شدن این طرح پیگیری شود زیرا همه به خوبی می‎دانیم اجرای این طرح و تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی نه تنها به رشد و توسعه اقتصادی منطقه کمک شایانی خواهد کرد بلکه زمینه اشتغال‌زایی تعدادی از جوانان دورود و ازنا را نیز فراهم می‎کند.

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه را به پارک ملی مطالبه ای عمومی عنوان کرد که باید به سرانجام برسد و افزود: منطقه حفاظت شده اشترانکوه شرایط لازم برای تبدیل شدن به پارک ملی را دارد و به همین جهت نیز در دو سال گذشته پیگیری‎ها و مکاتبات متعددی برای تحقق این مهم با سازمان محیط زیست کشور صورت گرفته است.

 

وی تحقق این مهم را گامی در جهت توسعه اقتصادی منطقه دانست و گفت: درصدد اخذ مجوز قانونی تغییر نام منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی هستیم و با جدیت تمام برآنیم تا در سال ۱۳۹۷ خبر خوشی در این رابطه به گوش مردم ازنا و دورود برسد.

 

کیان‎پور تصریح کرد: بدون شک احداث پارک ملی گهر اشترانکوه می‎تواند خون تازه‎ای را به رگ‎های اقتصاد منطقه تزریق سازد و فوائد ارزشمندی را به دنبال داشته باشد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: