یادداشت:

یکی از اتفاقات پر بحث این روز ها مسئله حجاب است که با اتفاقاتی که در خیابان انقلاب تهران به وقوع پیوست باعث شد که مسئله امر به معروف و نهی از منکر دوباره به سر تیتر خبر ها برگردد.

کد خبر: ۱۲۹۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

به گزارش ازناخبر، در تاریخ بیست و یکم اسفند ۱۳۹۶ جلسه رابطین امر به معروف و نهی از منکر ادارات و مراکز آموزشی شهرستان ازنا با امام جمعه ازنا، حجت الاسلام و المسلمین سپهوند برگزار شد که این جلسه نکاتی را به ذهن متبادر می کند که باید به آنها اهمیت داد و این که مقوله امر به معروف و نهی از منکر نباید به موضوعات درجه چندم اهمیت اختصاص پیدا کند.

 

این که عده ای دلسوز در پی ایجاد محیطی مناسب شان حکومت اسلامی باشند خود اتفاق فرخنده ای است اما باید به این نکته توجه کرد که ما در اولویت بندی هایمان اشتباه نکنیم و خلط مبحث اتفاق نیفتد.

 

مهمترین امر به معروف، امر به حکومت اسلامی و بزرگترین نهی از منکر، نهی از تضعیف حکومت اسلامی است، در این راستا این رابطین محترم ادارات و مراکز آموزشی باید این امرو نهی را از ادارات خود و به خصوص اداراتی که متولیان فرهنگ هستند شروع کنند ودر حضور امام جمعه کارهای عملی و تاثیر گذار خود را بیان کنند و در اختیار رسانه ها نیز قرار دهند، همچنین روسای ادارات نیز در مورد نحوه‌ی استفاده از بیت المال نیز گزارشی شفاف ارائه دهند و مضاعف بر آن اینکه متولیان فرهنگی چقدر به موسسات مردم نهاد فرهنگی که کار می کنند همکاری داشته اند.

 

نکته بعدی این که اگر بنا به امر به معروف باشد باید این را نیز از درون مدرسه شروع کرد و مهمترین اولویت های این کار را به دانش آموزان یاد داد و با مصادیق آن آشنا کرد.


محمد براتی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: