فرماندار ازنا:

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ازنا با محوریت سند راهبردی مدیریت جامع خشکسالی به ریاست فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۸۷۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴

به گزارش ازناخبر، محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا ضمن ارائه تذکر به مسئولین حاضر در جلسه به منظور بکار گیری تمام تلاش خود جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم و رسیدگی به امورات آنها، نکاتی در خصوص اجرای این سند یاد آور شد.

 

فرماندار ازنا در ادامه با پرداختن موضوع جلسه یادآور شد: در شهرستان ازنا تا کنون 70 درصد میزان بارندگی کاهش پیدا کرده است که با این امر زنگ خطر چالش آب را در این شهرستان به صدا در آمده است.

 

وی یادآور شد: جهت جلوگیری از هدر رفت آب می‌بایست طرح الگوی کشت در شهرستان ازنا با دقت بالا و نظارت جهاد کشاورزی اجرا شود که در خلال این کار مصرف آب چاه های کشاورزی و کنترل کشت محصولات آبدوست و فعالیت هویج شویی ها نیز باید تحت نظر قرار بگیرند.

 

محمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: یکی از راهکارهای کنترل مصرف آب چاه های کشاورزی نصب کنتور های هوشمند میباشد که مسئولین مربوطه باید با جدیت تمام این کار را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری نمایند.

 

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان ازنا گفت : دولت در راستای اجرای طرح آبیاری بارانی اراضی کشاورزی، اقدامات و خدمات قابل توجهی را ارئه داده که در خلال این طرح دولت 85 درصد هزینه آن را تقبل کرده که 15درصد باقی مانده آن را به تسهیلات در اختیار کشاورز قرار میدهد.

 

فرماندار شهرستان ازنا در پایان گفت: با اقدامات انجام شده در حوزه آبخیز داری و آبخوان داری در شهرستان ازنا و احداث سد ها و بند های خاکی میزان 5 میلیون متر مکعب آب در شهرستان ذخیره می‌شود که باید با توجه به وضعیت موجود با مطالعه کارشناسی تا حد امکان این ظرفیت را افزایش دهیم.

 

وی ادانه داد: با توجه به شکل محیطی منطقه با احداث سدهای زیر زمینی، باید از خروج آب های زیر سطحی از حوزه شهرستان جلوگیری نمود.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: