بازار این روزها چشم انتظار مشتری است این درحالیست که اغلب تولید کنندگان و توزیع کنندگان ازنایی از بی رونق بودن بازار گلایه مند هستند.

کد خبر: ۱۲۸۷۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸

به گزارش ازناخبر، عرضه و تقاضا یکی از اصول بدیهی در عالم اقتصاد است به گونه ای که همواره انتظار میرود عرضه کالا یا خدمات متناسب با تقاضا باشد.

 در شهر ازنا اما در فصول خرید چه زمستانه باشد، چه تابستانه یا بهاره اگر سری به بازارهای شهر اراک و بروجرد بزنید حضور شهروندان ازنایی به قدری محسوس است که شما خیال می کنید وارد بازار ازنا شده اید!

 

اخیراً تولید کنندگان و توزیع کنندگان الیگودرزی هم در تلاش هستند تا با تبلیغات گسترده بازار مصرف ازنا را تصاحب نمایند.

 

این درحالیست که اغلب تولید کنندگان و توزیع کنندگان ازنایی از بی رونق بودن بازار گلایه مند هستند درحالی که بازار ازنا همواره رفیق روز تنگ ما بوده است...!

 

همه ما به خاطر داریم روزهایی را که خیلی هم از زمان آن نگذشته است روزهایی که دست در دست پدران و مادران خود به بازار ازنا روانه می شدیم و فرقی نداشت پول داشته باشیم یا نداشته باشیم هر کس از طرف حسابش اقلام مورد نیاز خود را خریداری می نمود و چه بسا بعضا پول دستی هم دریافت می کردند تا سرخرمن...!

 

حالا زمان عوض شده وما بچه های دیروز کارمند، معلم، دکتر و مهندس و... شده ایم و گویی آن روزها را از یاد برده ایم..!

 

در تحلیل و بررسی چرایی این موضوع بخشی از دلیل را می‌توان همان ضرب المثل معروف "مرغ همسایه غاز است" را عنوان نمود. نگاهی که عمدتاً برگرفته از برخی چشم هم چشمی های نادرست است.

 قیمت مناسب و تنوع اجناس به گونه ای که سلیقه همه مصرف کنندگان از طبقات مختلف اجتماعی را پوشش بدهد یکی از راهکارهاست که بازاریان محترم ازنایی باید بدان توجه داشته باشند.

 برخی خدمات جانبی مثل جای پارک، مساعد بودن فضا برای حضور خانواده ها یکی دیگر از این موارد است. تصور کنید خیابانی را که خود بازاریان تمام فضاهای جای پارک را اشغال کنند مشتری کجا باید توقف کند تا اقدام به خرید نماید؟ و یا اینکه تصور کنید مغازه ای را که چندین فردجلوی درب آن جلسه بحث و گفتگوی ورزشی، اقتصادی و... گرفته اند یک خانواده ازنایی چطور از میان این جلسه وارد مغازه بشود اینها نکات ظریفی هستند که در عالم کاسبی در جلب مشتری مهم هستند و فروشندگان عزیز باید به آن توجه نمایند، در کنار آن همشهریان عزیز هم خوب است بدانند خرید از بازار ازنا کمک به توسعه شهر است، فروشنده ازنایی همان همشهری ماست که خرج خانه و خانواده اش را از این راه تامین میکند، لذا فراموش نکنیم درآمدی را که از شهر ازنا به دست می آوریم تا جایی که مقدور است در همین شهر هزینه نماییم چرا که فرمود:

 حقیقت کسانی که مردحق اند  خریدار دکان بی رونق اند...

نویسنده : محسن دهقان نژاد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: