عملیات اجرایی پروژه چهارخطه ازنا-شازند سال ۹۱ آغاز شده ولی شرایط خوبی ندارد و در این مدت پیشرفت فیزیکی آنچنانی نداشته است تکمیل نشدن این پروژه در حالیست که این جاده یکی از پرحادثه‌ و پرترددترین محورهای کشور است و خودروهای سبک و سنگین زیادی در آن تردد می‌کنند.

کد خبر: ۱۲۸۶۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹

به گزارش ازناخبر، در هفته ای که گذشت درست در زمانی که معاون سیاسی امنیتی استاندار در ازنا حضور داشته و مشغول افتتاح پروژه های حوزه سلامت بود باز هم شاهد مرگ دسته جمعی اعضای یک خانواده در جاده ازنا_اراک بودیم تا ثابت شود تمرکز دولت بر سلامت اگرچه لازم اما کافی نیست زیرا هر چقدر هم حوزه سلامت مجهز باشد در غیاب سایر جوانب از جمله امنیت جاده ای نتیجه مطلوبی برای مردم ازنا نخواهد داشت.

 

در روند پیگیری چندین ساله تعریض این مسیر پر مخاطره، مهندس کیانپور از آغازین روزهای دوره نمایندگی خویش تاکنون در جهت پیشرفت این طرح تلاش های فراوانی نموده است. حال آنکه این تلاشها چقدر ثمر بخش بوده اند، خروجی مطلب را باید روی جاده جستجو کرد نه روی کاغذ!!!

 نگارنده در جلسات مختلفی که چه در شهر، چه استان و چه دیدار باوزیر شاهد و ناظر بوده ام نتیجه همه کنش ها و واکنش ها در نظر گرفتن اندک اعتباراتی بوده که آن هم محقق نشد که اگر شده بود حداقل قطعه ازنا تا مومن آباد چهاربانده می شد!!!

حقیقت آن است که با نامه نگاری و گفتار درمانی نه جاده پیشرفت می‌کند نه می توان جلوی حوادث جاده ای را گرفت.

 از آنجا که تخصیص بدون تامین اعتبار دردی از ما درمان نمی‌کند، بیم آن می رود مقوله اعتبار بودجه 97 هم دچار همین سرنوشت بشود زیرا اساسا جنس نیاز ما با واکنش مسئولان تناسب ندارد، نیاز ما یک نیاز حیاتی و مبتنی بر امنیت جانی است و واکنش مسئولان بر اساس شیب ملایم....!!!

 

در این میان جای یک آلترناتیو و کاتالیزور خالی بود که آن هم می توانست ابزارها و اهرم های نمایندگان باشد اما به نظر می رسد برخی معذورات نماینده محترم با همکاران سابق خویش در وزارت راه مانع از واکنش مناسب و متناسب با حوادث مرگبار این جاده است!!!

چه اینکه شاهد هستیم به محض مرگ یک نفر در تهران آقایان نماینده در تیم های 50 الی 100نفری به دنبال استیضاح وزیر و سوال از رییس ‌جمهور هستند اما انگار در بهارستان جان آدم ها هم مثل ارز چند نرخی است ....!!

 

نویسنده : محسن دهقان نژاد_کارشناس ارشد مدیریت اجرایی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: