رئیس مرکز هواشناسی ازنا خبر داد:

رئیس مرکز هواشناسی ازنا از راه اندازی ایستگاه خودکار بارانسنجی مومن آباد ازنا با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون ریالی خبر داد.

کد خبر: ۱۲۸۵۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰

مازیار قیصری رئیس مرکز هواشناسی ازنا در گفتگو با ازناخبر گفت: با توجه به مشی سازمان هواشناسی کشور در خصوص خودکار سازی ایستگاه های هواشناسی با هدف دسترسی سریع و قابل اعتماد به آمار لحظه ای و همچنین پرشدن خلاء های آماری در سطح کشور، پروژه ایستگاه خودکار بارانسنجی بخش مومن آباد شهرستان ازنا با هزینه ی یک میلیارد و دویست میلیون ریال، نصب و به بهره برداری رسید.

 

مازیار قیصری خاطر نشان کرد: این ایستگاه همچنین مجهز به سنجنده های دما و رطوبت و سامانه های اخطار بارش و افزایش و کاهش دما و رطوبت به صورت برخط است که دراختیار کاربر نهایی و به صورت لحظه ای قرار می گیرد.

 

وی افزود: رایزنی های انجام شده اداره هواشناسی شهرستان ازنا و با نظر مساعد و تلاش فرماندار شهرستان و مدیر کل هواشناسی استان لرستان درخصوص تامین بودجه لازم و جانمایی وسیله اداره فنی هواشناسی استان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و بخشداری مومن آباد در خصوص تخصیص مکان مناسب و امن، گام دیگری از همدلی و همیاری در شهرستان ازنا را رقم زد.

 

این کارشناس هواشناسی ازنا ادامه داد: این ایستگاه اولین ایستگاه از مجموعه پروژه های خودکار سازی بارانسنجی در شهرستان ازناست که به بهره برداری رسید.

 

وی ابراز امیدواری کرد: امید که انشاالله گام کوچک در راستای توسعه پایدار شهرستان ازنا مقبول درگاه الهی و مردم ولایتمدار شهرستان باشد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: