نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از نبود اماکن اقامتی مناسب، عدم توجه به رشته‌های صنایع‌دستی و ... در لرستان انتقاد کرد.

کد خبر: ۱۲۸۳۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵

به گزارش ازناخبر به نقل از خانه ملت، مجید کیان پور درباره وضعیت گردشگری استان لرستان، گفت: نبود اماکن اقامتی مناسب در روستاهای استان لرستان توریست‌های داخلی و خارجی را روانه استان‌های دیگر می‌کند؛ با این اوصاف توریست‌ها به‌جای بازدید از ظرفیت‌های بی‌نظیر استان لرستان تنها به‌عنوان معبر گذری از این استان بالقوه استفاده می‌کنند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ایجاد فرصت‌های اشتغال پایدار در دل صنعت گردشگری نهفته است، تصریح کرد: به‌طور مثال «تونل برفی» به‌صورت طبیعی در برف و یخ‌های دامنه زیبا و سر به فلک کشیده اشترانکوه در منطقه کمندان شهرستان ازنا به وجود آمده است اگر با یک برنامه‌ریزی توریستی تجهیز شود، می‌توان شاهد حضور بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی در این منطقه بود.

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی با توسعه زیرساخت‌های گردشگری می‌تواند جان تازه‌ای به صنعت گردشگری در استان لرستان ببخشد تا در این راستا بتوان برای بسیاری از افراد علاوه بر اشتغال‌زایی، درآمد پایدار نیز ایجاد کرد.

کیان پور بابیان اینکه سرمایه‌گذاری بر روی صنایع‌دستی لرستان راهکار اساسی برای توسعه اقتصادی استان لرستان تلقی می‌شود، افزود: ۹۰ نوع از صنایع‌دستی استان لرستان از بین رفته‌اند بنابراین جا دارد نگاه ویژه‌ای به بازار مولد صنایع‌دستی در شهرستان‌های دورود و ازنا داشت.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد گردشگری استان  لرستان این است که می‌توان چهارفصل را در یک‌زمان و یک مکان مشاهده کرد؛ بنابراین جا دارد سازمان میراث فرهنگی پکیج تبلیغاتی در این راستا در نظر بگیرد تا گردشگران با شرایط جغرافیایی و گردشگری   استان لرستان آشنا شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه استان لرستان تبدیل به معبر گردشگری شده است، یادآور شد: با توجه به  ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری استان لرستان، این منطقه می‌تواند مقصد مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی تلقی شود.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: