جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان ازنا با حضور فرماندار و روسای ادارات مربوطه و بانک های عامل در شهرستان ازنا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۸۰۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸

به گزارش ازناخبر، فرماندار شهرستان ازنا گفت : مهم ترین کار در این حوزه عملی نمودن شعار امسال به نام اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال است و یکی از راه کارهای آن جذب سرمایه گذار و حمایت از بخش خصوصی میباشد.

 

محمد محمدی نژاد در کارگروه اشتغال زایی شهرستان ازنا اظهار داشت: برای رفع بیکاری و اشتغال زایی جوانان یک تسهیلاتی ترسیم شده است تا بتواند معضل بیکاری را تا حدودی حل کند؛ این یک ظرفیت خوب و فرصت مناسبی برای شهرستان در جهت کاهش بیکاری در شهرستان است.

 

وی با اشاره به تخصیص تسهیلات اشتغال زایی عنوان کرد: دو درصد از کل تسهیلات اشتغال زایی کشور به استان لرستان تخصیص داده شده و سهم ازنا هم 3.4 درصد تسهیلات هست.

 

فرماندار ازنا عنوان کرد: این برنامه به کلیه دستگاه‌ها ابلاغ شده است و زمان بهره‌ برداری از این فرصت ایده آل کم است و می‌توانیم با ارائه طرح‌های مختلف تسهیلات استان‌ها و شهرستان‌های دیگر را جذب کنیم.

 

محمدی نژاد با اشاره به طرح‌های ارائه شده در شهرستان ازنا خاطر نشان کرد: ما از حدود 38 رسته در حوزه اشتغال که به ارزش 9 میلیارد تومان است قانع نیستیم زیرا در ازنا ظرفیت از این سهم بالاتر است و این کارگروه با این هدف گرفته شده است تا بتوانیم با ارائه طرح‌هایی اشتغال زایی تسهیلات بیشتری را برای شهرستان جذب و از بیکاری بکاهد.

 

وی به بی‌توجهی به بودجه 97 تصریح کرد: در این اعتبارات اشتغال زایی به رسته‌های اداره تعاون در حوزه مصالح ساختمانی توجهی نشده است و ازنا با داشتن گمرک می‌تواند یکی از صادرر کنندگان در صنعت مصالح ساختمانی همچون در و پنجره باشد.

 

محمدی نژاد به چگونگی پرداخت اعتبارات اشتغال زایی در شهرستان گریزی زد و گفت: تسهیلات بالای 250 میلیون تومان در کارگروه اشتغال در استان و زیر 250 میلیون در شهرستان تصویب خواهد شد.

 

وی افزود: باید هر دستگاه یک کارشناس متخصص را در زمینه‌های مختلف به عنوان رابط مشخص کند و آنها توجیح شوند تا بتواند متقاضیان اعتبار اشتغال زایی را به خوبی توجیح کند تا پروند هایشان کامل بوده و از استان برگشت نخورد.

 

فرماندار ازنا عنوان کرد: باید طرح‌هایی را معرفی کنیم تا بیشترین اشتغال زایی را در بر داشته باشد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: