پنجمین روز از عملیات تجسس در ارتفاعات اشترانکوه ازنا منطقه کول جنو در حال انجام است.

کد خبر: ۱۲۷۹۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲

به گزارش ازناخبر، پس از اتمام عملیات تجسس در روز گذشته 20 آذرماه کلیه تیم های عملیاتی به استعداد 50نفر در ساعت 15توسط بالگرد جمعیت هلال احمر با سه سورتی پرواز از منطقه حادثه به مقر عملیاتی واقع در پایگاه امداد ونجات اباذر (شهرستان ازنا) انتقال پیدا نمودند.

 

روز گذشته با توجه به وزش باد شدید و برودت هوا تیم تجسس یک روز بسیار سخت و نفس گیر در شرایط بسیار دشوار کوهستان اشترانکوه را پشت سر گذاشتند.

 

لازم به توضیح است در بامداد روز گذشته بهمن دیگری در بالادست منطقه عملیاتی حادثه به وقوع پیوست که خوشبختانه قبل از شروع فعالیت تیم تجسس بوده است.

 

پس از اتمام عملیات جلسه ای با حضور محمدی نژاد فرماندار ازنا، دکتر محمد کبادی رئیس پایگاه های امداد ونجات کوهستان سراسر کشور، سلیمانی رئیس هلال احمر شهرستان ازنا و مربیان تخصصي جستجو و نجات در کوهستان هلال احمر، مربیان تخصصی تیم های واکنش سریع سازمان امداد و نجات، هیمالیا نوردان، مربیان تخصصی یخ و برف، فدراسیون کوهنوردی، راهنمایان و اساتید و پیشکسوتان کوهنوردی ازنا و الیگودرز و همچنین مربیان و تیم اعزامی از استان خراسان در مقر عملیاتی ازنا تشکیل و به بررسی ابعاد مختلف عملیاتی و طراحی الگوی جدید تجسس با توجه به شرایطی محیطی پرداخته شد.

 

⭕️ با توجه به طولانی شدن زمان عملیات تجسس و آسیب دیدن تجهیزات و میل سونداژها به دلیل یخ زدگی و وسعت محیط حادثه و اعلام به سازمان امداد و نجات با دستور معاونت محترم عملیات امداد و نجات کشور دکتر فتحی سریعا تجهیزات و میل سونداژ نو از طریق سازمان امداد و استان کرمانشاه ارسال شد.

 

همچنین اعلام می‌دارد کماکان عملیات جستجو برای دست‌یابی به پیکر سید علی حسینی آخرین بازمانده حادثه در زیر بهمن ادامه دارد و تیم‌های عملیاتی به استعداد 60نفر در ابتدای صبح، کار خود را شروع کرده اند.

 

حسب هماهنگی تعداد 30نفر از نیروهای عملیاتی و کوهنوردان زبده از شهرستان الیگودرز و ازنا از طریق زمینی توسط خودرهای عملیاتی هلال احمر و تیم آفرود شهرستان به نزدیکی محل حادثه اعزام و 30نفر دیگر توسط بالگرد جمعیت هلال احمر با چندین سورتی پرواز انتقال می یابد.

 

باتوجه به پیش بینی احتمال وقوع بهمن در منطقه عملیاتی کلیه موارد ایمنی با قرار دادن دیدبانهای متعدد در مکانهای مشرف به دهلیز و دره های دارای استعداد بهمن جهت پایش و اطلاع سریع به تیم تجسس همراه با سیستم ارتباطی و بیسیم مستقر می گردند.

 

کلیه موارد ایمنی و راهکارهای نجات در بهمن پیش از شروع عملیات تجسس در محل به کلیه تیم های مستقر در منطقه یادآوری گردید.

 

با تمسک به امام رئوف آقا علی ابن موسی الرضا (ع) و دعای خیر مردم شروع عملیات با نیروهای تازه نفس و تجهیزات نو از سرگرفته شد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: