گذری بر یک حادثه تلخ؛

اعضای تیم امداد و نجات هلال احمر شهرستان ازنا همراه با کوهنوردان همیشه در صحنه ازنا از ابتدایی ترین لحظات این اتفاق در صحنه بودند.

کد خبر: ۱۲۷۸۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷

به گزارش ازناخبر،در این میان مسئولین شهرستان و استان نیز همگام با این عزیزان زحمت کش ازنایی در ابتدا برای نجات و در ادامه برای یافتن پیکرها دریغ نکردند.

 

در لحظه ای که بهمن آمد و کوهنوردان را با خودش برد، و لحظه ای که خبر به کوهنوردان بی باک ازنا و امدادگران جسور ازنا رسید آنها زمان را از دست ندادند و دست بکار شدند.

 

از تمام امکانات امدادی مدد گرفتن و انصافا همه دستگاه ها با یک کار تیم زیبا بدور از سیاست بازی های بی خروجی از پس این ماجرا بر آمدند.

تمام اخبار را دنبال کردیم و از کم و کیف ماجرا با خبر شدیم اما در این میان یک امّا یِ تلخ ماند...

 

آنجا که رییس جمهوری کشورمان نه از طریق رسانه های ملی و وطنی که از طریق فضای مجازی با پیامی تلخ برای زحمت کشان ازنایی دانسته یا ندانسته آدرس ازنا را گم کرد...

 

سخن نگارنده با دکتر روحانی این است که جناب رییس جمهور؛ در این حادثه تلخ۸نفر فوت شده اند و یک نفر مفقود است، آیا این اتفاق کمیست برای یک متن خبری کوتاه در رسانه های ملی؟

 

حتما باید اتفاقی مثل کرمانشاه روی دهد تا جنابتان با ماشین ضد گلوله و کلی بادیگارد مسلح وارد منطقه شوید و یا دست کم پیامی از طریق رسانه های وطنی بدهید؟

 

گلایه بیشتر همشهریان دلسوز و نجیب من آنجاست که در این حادثه حتی هنگام متن اینستاگرامتان هم نامی از ازنا و دلیران به کوه زده اش نبردید.

آنجا که برای گزارش واقعه مفقود شدن کوهنوردان وارد پایگاه امدادی شدم و چهره سیاه و سوخته از برف امدادگران تازه رسیده از اشترانکوه را دیدم از خودم خجالت کشیدم و عرق شرم بر پیشانی ام جاری شد.

 

امدادگران و کوهنوردان بی باک ازنایی را دیدم که با تمام حرفه ای بودنشان با تواضع و فروتنی مشغول به اجرای فرامین ستاد بحران و معاونت امداد لرستان بودند.

 

دلیر مردان نجاتگری را دیدم که حدود سه شبانه روز فقط یک ساعت خوابیده بودند ولی از خستگی حرفی نمیزدند تا روحیه تیم را تضعیف نکنند.

 

البته از تیم های سایر شهرها و استان های دیگر که پا به پای این عزیزان برای تجسس آمده بودند نیز تشکر میکنیم.

 

اما در این میان متاسفانه افرادی بودند که با سو استفاده از دوربین های شبکه مرکز استان قصد داشتند زحمت چندین ساعته امدادگران ازنایی را نا مناسب جلوه دهند که ما فقط برایشان آرزوی خوشبختی میکنیم.

  اما روی سخن ما با کارگردانان و گزارشگران شبکه استانی است که نه تنها در این ایام نامی از ازنا آنگونه که باید نبردند بلکه نشان دادند که ازنایی ها با لقب "شبکه خرم آباد" را به خوبی برای شبکه شان نهاده اند.

 

وقتی شبکه افلاک بازتاب دهنده فعالیت امدادگران و کوهنوردان ازنایی نیست انتظاری از شبکه های سراسری نداریم که انگار نمیدانند نام اشترانکوه بدون ازنا معنا ندارد.

 

در انتها جا دارد از فعالیت ستاد بحران شهرستان و همه زحمت کشانی که از نزدیک در صحنه بودند و با حمایت های معنوی و فیزیکی خود سعی در برداشتن باری از روی دوش امدادگران داشتند تشکر کنیم.

 

دست فرماندار، فرماندهان سپاه ونیروی انتظامی، مسئولین ادارات شهرستان ازنا، نماینده مردم، مسئولین و مدیران کل لرستان و شهر الیگودرز و به ویژه مسئولین هلال احمر شهرستان ازنا و همه زحمت کشانی که بی منت و تمام وقت، در کنار امدادگران و کوهنوردان ازنایی که برای این حادثه فرصت گذاشته و از ابتدا تا مراسم با شکوه و آبرومندانه بدرقه اجساد متوفی، در صحنه حضور داشتند را به گرمی میفشاریم و از خداوند منان بهترین ها را برایشان آرزومندیم.

 

جادارد که تذکری جدی برای ترتیب یک پایگاه ثابت امداد و نجات کوهستان و البته با تجهیزات کامل را نیز به مسئولین امر بدهیم، چرا که این منطقه با توجه به آرشیو موجود از حواث، همچنان آبستن حادثه است لذا می طلبد که چنین فکر اساسی برای این مهم شود.

 

✍️محمد ملکی مدیر مسئول پایگاه خبری ازناخبر

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: