مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه درناحیه مقاومت ازنا:

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در ازنا گفت : اهل تسنن و تشیع با یکدیگر در دین اسلام تفاوتی ندارند مگر در مواردی ناچیز که اگر این تفاوت ناچیز را کنار بگذارید اتحاد و وحدت بین هم ایجاد می شود که همین اتحاد استکبار جهانی را از پای خواهد انداخت.

کد خبر: ۱۲۷۷۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
به گزارش ازناخبر؛حجت الاسلام والمسلمین محمود زینوندیان در جمع بسیجیان حوزه خدیجه کبری (س) ازنا ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: دشمن در بین اهل سنت و شیعه بخاطر بعضی از اختلافات دینی توطئه افکنی می‌کند تا به اهداف پلید خود برسد.


وی افزود: تفاوف های دینی نباید باعث جدایی ادیان شود که دشمن با استفاده از آن به تفرقه افکنی در وحدت مسلمانان ترغیب شود.


زینوندیان با اشاره اهداف هفته وحدت عنوان کرد : عامل های نفوذی با پرورش سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی در بین مسلمانان درصدد اختلاف افکنی و تغییر نام هفته وحدت به هفته برائت هستند و باید اهل تسنن و اهل تشیع هوشیار باشند که این فتنه ها از طرف دشمن تغذیه می‌شود.


وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص)قبل از بعثت برای اتحاد بین مردم تلاش می‌کردند که نمونه بارز آن در قضیه حل الفوض که برخورد ناپسند جوانان مکه با تازه وارد های مظلوم و دفاع از مظلومان بود.مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه درناحیه مقاومت ازنا با اشاره به ابلاغ وحدانیت پیامبر اکرم (ص) خاطرنشان کرد:اساس ابلاغ وحی به پیامبر اکرم (ص) خاتمه خونریزی بین قبایل و پیام صلح و دوستی بود که همین امر موجب وحدت بین این احزاب شد.


وی تصریح کرد: دشمن با استفاده از مراسم لعن و توهین به رهبران اهل تسنن که در برخی شیعیان مرسوم است توانسته اهل تسنن را ترغیب به کنیه جویی و کشتار شیعیان کند که مثال شاخص آن را در گروهک داعش دیده شد.


زینوندیان گفت: عهد اخوت بین مسلمانان مرسوم است ،با این مراسمات توهین آمیز لعن بر رهبران اهل تسنن برادری را مورد هجمه دشمن قرار ندهید همانطور که اهل بیت علیهم السلام در زیارت عاشورا اسم از فرد مشخصی نیاورد که اختلاف بین اهل سنت و اهل شیعه به وجود نیاید .


وی افزود: اهل تسنن و تشیع با یکدیگر در دین اسلام تفاوتی ندارند مگر در مواردی ناچیز که اگر این تفاوت ناچیز را کنار بگذارید اتحاد و وحدت بین هم ایجاد می شود که همین اتحاد استکبار جهانی را از پای خواهد انداخت.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: