اتاق اصناف شهرستان ازنا به مناسبت هفته بسیج بیانیه صادر کرد.

کد خبر: ۱۲۷۵۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲

به گزارش ازناخبر، متن این بیانیه بدین شرح است:


پنجم آذرماه سال ۱۳۵۹ در حافظه تاریخی ملت ایران یادآور تدبیر حکیمانه، تاریخ‌ساز و آینده‌محور حضرت امام خمینی(ره) است که بر تارک آن نام بسیج و بسیجی درخشیده و نویدبخش استقامت و پایداری و پایمردی است.

 

تشکیل بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جلوه‌های الطاف خداوندی و از برکات انقلاب اسلامی است که فلسفه و آثار شگفت ‌انگیز وجودی آن در صحنه حوادث گوناگون پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به ویژه مقطع حساس هشت سال دفاع مقدس تفسیر و هویدا شد.

 

بسیج نماد اقتدار‌، مقاومت و بصیرت ملی است که همواره در مقاطع حساس و سخت با خنثی‌سازی توطئه‌های فراروی کشور‌، در همه‌ ابعاد مختلف اعم از فرهنگی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌، سیاسی و نظامی، گام‌های راهبردی تعیین‌ کننده و اثرگذاری را در مسیر حفاظت و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت و تعالی انقلاب و میهن اسلامی برداشته است.

 

فرهنگ و تفکر بسیجی که امروز فراتر از جغرافیای کشورمان در عرصه‌های ظهور مقاومت اسلامی منطقه تبلور پیدا کرده است، منجر به تغییر معادلات و موازنه نبرد به نفع جبهه ضدتروریسم شده است به گونه‌ای که روند تحولات میدانی در مقابله کشورهای عراق و سوریه با تروریست‌های تکفیری‌، دستاوردهای سترگی را برای ارتش و نیروهای مردمی آنان به ارمغان آورده است.

 

تردیدی نیست عملیات روانی و هجمه رسانه‌ای و تبلیغاتی جبهه دشمنان خارجی علیه بسیج‌، در حقیقت ناشی از موفقیت، ‌صلابت‌، بالندگی و نقش‌آفرینی تعیین‌کننده بسیجیان در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب و کشور به ویژه در عرصه مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌های زنجیره‌ای آنان است که بحمدالله با هوشمندی و بصیرت ملت فهیم ایران اسلامی‌، عقیم و ناکارآمد واقع شده است.

 

یقینا بسیج برآمده از آحاد جامعه اسلامی ایران بوده و اقشار مختلف در آن حضوری ثابت داشته‌اند.


اصناف، کسبه و بازاریان نیز همچون دیگر گروه‌های اجتماعی با عضویت رسمی و غیررسمی در بسیج، همواره نسبت به خدمت‌گذاری در بخش‌های مختلف اهتمام داشته و دارند. بدون شک رفتار بسیجی‌گونه اصحاب اصناف، در جای‌جای تاریخ انقلاب اسلامی نقشی بی‌بدیل را برای آنان رقم زده است. به گونه‌ای که امروز نمی‌توان خط تمایزی میان اصناف و بسیج قائل شد.

 

بسیج به پشتوانه تجارب ارزشمند و سرنوشت‌ساز خود در عرصه‌های مختلف و نیز اتصال به اقیانوس بیکرانه ملت ایران با تبعیت از فرامین و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) همچنان هوشمندانه در صحنه‌های مقابله با تهدیدات متنوع دشمن و مجاهدت در راه پیشرفت‌، سربلندی و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در بین آزادیخواهان و مستضعفان جهان در زمینه‌های مختلف مهیا و‌آماده است.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: