بخشدار مرکزی ازنا:

بخشدار مرکزی ازنا با اشاره به استعفا و در پی آن انحلال شورای روستای گرجی گفت: شورای بخش مرکزی با انتخاب سرپرست دهیاری پیگیر امورات روستای گرجی است.

کد خبر: ۱۲۷۴۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶

راضیه پوریان در خصوص شورای روستای گرجی در گفتگو با ازناخبر گفت: پس از ادای مراسم سوگند مطابق با ضوابط و قوانین اقدام به برگزاری جلسات هیات رییسه شورا ها شد که در مورد شورای گرجی نیز چنین اقدامی صورت گرفت و تنها  3 نفر در جلسه حضور پیدا کردند.

 

بخشدار مرکزی ازنا خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل استعفای کتبی 2 نفر از اعضای اصلی  و 2 نفر عضو علی البدل شورای اسلامی گرجی از نظر قانونی به حد نصاب نرسید.

 

وی افزود: بنابراین شورای روستا رسمیت نیافته و شکل نگرفت، لذا نظر به پیگیری های مکرر صورت گرفته و همچنین برگزاری جلسات متعدد رسمی با حضور فرماندار، بخشدار، معتمدین روستا، روحانیت معزز و اعضای شورای بخش مرکزی در راستای تشریک مساعی و  تعامل به منظور شکل گیری شورای روستای گرجی لذا با عنایت به اینکه تعداد اعضای شورای اسلامی روستای گرجی دارای 5 عضو اصلی و2 عضو علی البدل می باشد با استعفای اعضای یاد شده مستندا مطابق ماده 10 آیین نامه داخلی شورای اسلامی روستا مصوب 1384/05/05 وهمچنین  ماده 12 آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی و نحوه انتخاب دهیار مصوب 1378/01/11 هیات وزیران به دلیل به رسمیت نرسیدن و حد نصاب لازم تعداد اعضای شورای روستا، مطابق  قوانین فوق الذکر شورای اسلامی روستای گرجی انحلال یافت.

 

پوریان گفت: به استناد تبصره 2 ماده 85 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور مصوب 1375/03/01 و  تبصره 2 ماده 99 اصلاحی همین قانون تا  تاریخ 1396/04/20 که اشعارمی دارد جانشین شورای روستا، شورای بخش می باشد.

 

بخشدار مرکزی ازنا که با ازناخبر گفتگو میکرد ادامه داد: به هرحال اعضای شورای محترم بخش مرکزی هم اکنون نیز در محل دهیاری  روستای گرجی مستقر شده و طی صورتجلسه شماره  96/19 مورخ 1396/07/10 سرپرست دهیاری را  تعیین کرده اند تا خللی در ارایه خدمت رسانی به مردم شریف روستای گرجی ایجاد نشود.

 

پوریان افزود: ضمنا امورات جاری و عمرانی روستا و اجرای طرح هادی و سایر پروژه های ذی ربط با همکاری شورای بخش در حال پیگیری و اجرا می باشد.

 

بخشدار مرکزی ازنا گفت: نظر به مطالب مطروحه و اقدامات انجام شده از برخی رسانه ها نیز انتظار نمی رود بدون پیگیری موضوع از طریق مراجع مرتبط و ذیصلاح و کسب اخبار موثق تمامی زحمات مسولین، بزرگان و معتمدین روستا و اعضای شورای بخش را در این مدت نادیده گرفته و گمان کنند که فرمانداری و بخشداری مرکزی نسبت اهالی و ساکنین شریف روستای گرجی بی تفاوت عمل کرده اند و با انتشار اخبار و اطلاعات نادرست و با درج مطالبی که هیچ کدام در سطح روستا مطرح نمی باشد موجبات اختلاف و نگرانی مردم را فراهم کنند.

 

پوریان در انتها گفت: سایر موارد در خصوص استعفای اعضای یاد شده نیز از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: