امام جمعه شهر مومن آباد در جمع بسیج جامعه زنان ازنا:

امام جمعه مومن آباد ازنا گفت: مهمترین پیوند با امام حسین(ع) راه سیاسی است که امروز در جامعه می خواهند نهضت عاشورا را سکولار جلوه دهند.

کد خبر: ۱۲۷۳۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸

به گزارش ازناخبر، حجت الاسلام والمسلمین نصرت امیدیان در جمع بسیجیان جامعه زنان گفت: عاشورا حقیقتی ماندگار از سید و سالار شهیدان است که قیام ایشان اسلام را زنده نگه داشته است، ولی در کنار این همه مصیبت های جانگداز و جانسوز واقعه کربلا زیبای هایی هم داشت.

 

وی با اشاره به زیبای هایی کربلا افزود: یکی از صحابه امام حسین(ع) در زمان اقامه نماز ظهر عاشورا خود را سپر ایشان کرد تا تیری به ایشان اصابت نکند این نشانه فداکاری در راه ولایت است که در آن زیبایی موج می زند.

 

امام جمعه مومن آباد عنوان کرد: آن نوشته ای که در بالایی طلعه زینبیه هک شده است در وصف این بانویی بزرگوار حق است زیرا زینب کبری (س) مظهر صبر و استقامت و ولایت مداری است که اگر دشمن ایشان را سوار بر کجاوه نمیدید فکر می کرد حضرت امیر المومنین خطبه خوانی می کند.

 

وی بیان کرد: یکی از نویسندگان مسیحی در یک کتاب ارزشمند امام حسین(ع) را فردی انقلابی متواضع و همچون پدرش حضرت امیر المومنین(ع) توصیف می کند که حضرت امیر در برابر اشک های یتیم به گریه می افتد که خود نشانه تواضع ایشان است و در جبهه کفر نیز برای رضای خدا مانند شیر می جنگید.

 

امیدیان یکی از راه هایی پیوند با امام را پیوند عاطفی دانست و گفت:همانگونه که قران کریم به موضوع عاطفه در داستان حضرت یعقوب و یوسف تاکید می کنند این زجه ها و ناله ما نیز در ارتباط با امام حسین(ع) موثر است.

 

وی با اشاره به پیوند اخلاقی با امام حسین تصریح کرد: واقعه کربلا سراسر برای ما معرفت افزایی دارد و اعتقادات ما را قوی می کند و اگر امام حسین در شب عاشورا می فرماید دنیا می رود و خدا می ماند نشانه خداشناسی این امام بزرگوار است و ما باید ایشان را الگویی برای خداشناسی برای خود قرار دهیم تا اعتقادات ما در زمینه معاد و توحید و ولایت تقویت شود.

 

امام جمعه شهر مومن آباد با اشاره به پیوند سیاسی با امام حسین خاطر نشان کرد:مهم ترین پیوند که ما را در مسیر امام حسین قرار می دهد پیوند سیاسی است که امروز در جامعه افرادی سعی دارند نهضت خونین عاشورا را سکولار جلوه دهند و بگویند روضه بخوانید، تاریخ عاشورا گفته شود، اما آن را با امروز جامعه پیوند ندهید.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: