کارگروه امنیت و سلامت غذایی کار به ریاست فرماندار ازنا با حضور رئیس شبکه بهداشت و ورئیس مرکز بهداشت در سالن اجتماعات فرمانداری ازنا در جهت حل و بررسی مشکلات عطاری ها، خبازی ها و بهداشت مدارس برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۷۲۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸

به گزارش ازناخبر، در ابتدای این جلسه دکتر علیرضا عباسی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اظهار داشت: قصد ما مبارزه با طب سنتی نیست بلکه طب سنتی از تجربیات نیکان ما بدست آمده است ولی طب سنتی دارای نقص هایی قانونی است که از سوی وزارت بهداشت و دولت برای نظارت در جهت کنترل به ما ابلاغ شده است.

 وی گفت: تا کنون فرمانداری و قوه قضایه در کنار ما بوده اند و امیدواریم بازهم در کنار ما بمانند تا این معضل را کنترل کنیم.

 

عباسی گفت: باید عطاری ها یک صنف را برای خودشان تشکیل دهند و از صنف تر بار فروشان خارج شوند و عطاری ها نیز تعهد دهند که در کار طبابت دخالت نکنند و همچنین واحدهای فروش گیاهان دارویی نصب به نسب پروانه کسب خود در دید عموم اقدام نمایند.

 

در ادامه خشایار قیصری رئیس مرکز بهداشت شهرستان ازنا گفت :عطاری ها باید از فروش هرگونه داروی شیمیایی وترکیبی گیاهی و شیمیایی و داروهای دست ساز فاقد برچسب و همچنین از عرضه گیاهان دارویی آلوده و یا تاریخ مصرف گذشته خود داری نمایند.

 وی گفت: نگهداری و بهداشت محیطی در برخی از عطاری اصلا مناسب نیست.

 

قیصری با اشاره به یک از مورد تخلفات برخی از عطاری ها گفت :یک قرص به نام فرشته برای ترک اعتیاد عرضه می شود که در چند روز گذشته یک فرد را مبتلا به بمیاری qt(حمله ناگهانی قلبی )کرده است.

 

محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا عنوان کرد: اولین قدم در این موضوع اطلاع رسانی مثبت و فرهنگ سازی و بعد برخورد با متخلفین است.

 

وی گفت: باید یک جلسه مشترک با عطاری ها و شبکه بهداشت تشکیل شود ودر زمینه موارد وتخلفات گفتگو واطلاع رسانی شود.

 

فرماندار ازنا در پایان از نیرو انتظامی خواست با شبکه بهداشت همکاری و با متخلفان برخورد می کنند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: