همایش بزرگ رهروان زینبی با هدف فرهنگ عاشورایی در قاب انتشار سبک قیام زینبی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حضرت زینب سلام الله از میدان فرمانداری تا تپه شهدای گمنام شهرستان ازنا برگزار شد

کد خبر: ۱۲۷۰۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲

به گزارش ازناخبر،حجت الاسلام سید هادی عظیمی امام جماعت مسجد صاحب الزمان (ع) شهرستان ازنا ضمن حمایت از این اجتماع بزرگ خواهران در تپه شهدای گمنام اظهار داشت: هدف شما از این اجتماع بزرگ این باشد که سبک و سیاق حضرت زینب (س) را به دیگران بشناسانید و علم قیام نهضت عاشورایی را نگه دارید و راه حسینی را ترویج کنید و به دیگران بفهمانید که راه شهدا ادامه دارد .

 

وی از حرکت مقدس و مبارک بانوان ازنایی ابراز خرسندی کرد و گفت :انشاالله در سال‌های آینده این اجتماع زینبه به صورت گسترده تر و یک پارچه تر برگزار شود و پیام شما بانوان ازنایی به گوش همه ایرانیان و همه جهان خواهد رسید.

 


عظیمی شناخت راه روش قیام حضرت زینب را مهم دانست و به بانوان در اجتماع توصیه کرد:این حرکت ها زمانی در جامعه تاثیر گذار و پررنگ تر جلوه خواهند کرد که راه و روش قیام حضرت زینب (س)را بشناسیدو از ان پیروی کنید.

 

 

امام جماعت مسجد صاحب الزمان (ع) شاخص هایی حضرت زینب را اینگونه بیان کرد : از شاخص هایی که حضرت زینب (س) را به کمال رساند ولایت مداری و صبر بود که همه این ویژگی های بارز را از مادرش حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها به ارث برده بود که رسالت ونهضت عاشورا را زنده نگه داشت و نگذاشتند نهضت عاشورا ابتر شود.

 

وی با اشاره به افشا گری حضرت زینب سلام الله علیها خاطر نشان کرد : نهال اسلام به دست پیامبران کاشته شد و امام حسین علیه السلام این نهال را پرورش داد و در کنار آن حضرت زینب سلام الله علیها آن را به ثمر رساند و اگر حضرت زینب سلام الله علیها نبود و رسالتکربلا را به سرانجام نمی‌رسید و خبری از دین و اسلام ،مخصوصا انسانیت نبود.

 

وی تاکید کرد : در تمام تاریخ زنان وجهه بد دشمنان را به دنیا نشان داده اند ، که اگر دشمنان به زنان تعرض یا خلافی کرده باشند وجهه خود را به نابودی می‌کشانند و آبروی خودشان را ازبین میبرند.

 

عظیمی روحیه طاغوت ستیزی حضرت زینب را عامل زنده ماندن نهضت عاشورا دانست و افزود :حضرت زینب سلام الله علیها همچون مادرش فاطمه الزهرا (س )روحیه طاغوت ستیزی و مبارزه با ظالم را داشت و با همین روحیه نقاب از چهره جنود شیطان را علنی بر کشید و نفاق را، از دین جدا کرد.

 

وی با اشاره به رسوایی دشمنان اسلام توسط حضرت زینب سلام الله علیها خاطر نشان کرد : حضرت زینب سلام الله علیها دشمنان اسلام را برای احساس عاطفی و خونی که با برادرش امام حسین (ع) داشت رسوا نکرد بلکه ایشان امام حسین (ع )ولی و رهبر و امام زمان خود می دانست.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در هیئت های بحث های سیاسی وجود داشته باشد تا خط نفاق و کفر شناخته شود و این آگاهی لازمه هدایت افراد است.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: