در جلسه مناسب سازی استان:

جلسه مناسب سازی صبح امروز به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار وبا حضور فرمانداران و شهرداران استان در محل سالن شماره یک ساختمان مرکزی استانداری برگزار شد.

کد خبر: ۱۲۶۷۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶

به گزارش ازناخبر ، در این جلسه اصلانی با قدر دانی از تلاش شهرداران و فرمانداران استان در توجه جدی به امر مناسب سازی شهرهای استان گفت: توجه به مقوله رعایت حقوق شهروندی باید بیش از پیش مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه ظرف سه سال گذشته کارهای خوبی در بخش مناسب سازی در شهرهای استان انجام گرفته است اما کافی نیست افزود: کلیه شهرداران استان مکلفند از صدور پایان کار برای افراد حقیقی و یا حقوقی که مقررات مناسب سازی را رعایت نکنند خودداری نمایند.

 

اصلانی اضافه کرد: چنانچه شهرداری به این مصوبه توجه ننماید برابر قانون با وی برخورد خواهد شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه مناسب سازی شهرها به گونه ای باید باشد که حرمت جانبازان سرافراز و معلولین گرامی در دسترسی مناسب به اماکن عمومی شهرها لحاظ شود افزود: فرمانداران شهرهای استان نیز باید با تشکیل جلسات کمیته مناسب سازی در هر شهر به این مهم توجه ویژهای نمایند.

 

اصلانی در ادامه با بیان اینکه با روی کار آمدن شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران جدید باید تنوعی در سیما و منظر شهرهای استان آغاز شود افزود: توجه به مبلمان شهری، روشنایی معابر و پارکها و اجرای پروژه های عمران شهری باید سر لوحه کار شهرداران جدید قرار گیرد.

 

وی با اظهار گلایه از عدم توجه شهردارن از نقطه نظرات علمی اساتید دانشگاه های استان در راستای مبلمان شهری تصریح کرد: اگر شهرداران ارتباط خود را با دانشگاه های استان برقرار کنند بدون شک از این پس شاهد مبلمان شهری مناسبی در شهرهای استان خواهیم بود.

 

در ادامه این جلسه که حیدری مدیر کل بهزیستی استان نیز حضور داشت، فرمانداران و شهرداران استان نیز مطالبی در خصوص بحث مناسب سازی شهرهای استان بیان کردند.

 

گفتنی استان لرستان در سال گذشته در بخش مناسب سازی شهرها رتبه اول کشور را کسب کرد.

ازنا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: