یادداشت

چندی است متاسفانه به محض وقوع هر گونه حادثه ای در نقطه ای از این سرزمین پهناور و وسیع حادثه خیز، موبایل بدستان وارد عرصه شده واز صحنه های دلخراش فیلم برداری و عکسبرداری نموده و در فضای مجازی انتشار می نمایند.

کد خبر: ۱۲۶۵۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

به گزارش ازناخبر ،این عمل هموطنان علاوه بر تزریق بار منفی روانی در سطح جامعه، درکار امدادرسانی نیروهای عملیاتی حاضر در صحنه نیز اخلال ایجاد می نماید. و استرس ناشی از تجمع دوربین بدستان باعث می گردد تمرکز نیروهای عمل کننده در صحنه بهم ریخته و ادامه امدادرسانی با مشکل مواجه گردد.

بازپخش و انتشار آن صحنه ها در فضای مجازی و سایر رسانه ها بار روانی بسیار سنگینی را بر جامعه تحمیل می نماید.

 

بدون شک انتقاد از خدمات دستگاه های امدادرسان ویاد آوری کمبودها و نارسائی های موجود کاری است بس نیک و گره گشا، که موجب اصلاح روند امور گشته و در حوادث بعدی مدنظر قرار می گیرد.

 

اما گاهی برخی از هموطنان بدور از انصاف تمامی تلاشها و جانفشانی های تلاشگران عرصه امداد و نجات را نادیده گرفته و ناخواسته وارد بازیهای سیاسی شده و در جهت تامین منافع برخی گروهها قدم بر می دارند.

 

نکته مهم دیگر که جای بسی تاسف دارد این است که اینکار در حوادث طبیعی فقط در کشور ما رخ می دهد و خدای نکرده مسئولین امر عمدا در امور امدادرسانی به آسیب دیدگان کوتاهی می نمایند.

 

نه عزیزان اینطور نیست هیچ وجدان بیداری هرگز راضی به چنین کاری نمی گردد که هیچ؛ بلکه عکس آن اکثر نیروهای امدادرسان با عشق وارد این عرصه گشته و خدمت به همنوعان را موهبتی الهی می دانند که باریتعالی نصیب هر شخصی نمی کند.

 حوادث و بلایا حتی در پیشرفته ترین ممالک دنیا نیز همه ساله تلفات جانی و مالی زیادی را به بار می آورد که با وجود امکانات آنچنانی و دستگاههای عریض و طویل امدادرسان کنترل برخی حوادث از توان مقابله خارج گشته و غیر قابل کنترل می گردد.

 

ای کاش! این هموطنان گرامی موبایل بدست کمی هم انصاف بخرج داده و از زحمات و تلاشهای و جانفشانی های نیروهای عملیاتی نوشته ویا در کانالهای تلگرامی انتشارمی دادند.

 

و ای کاش! می نوشتند که این نجاتگران بدون حقوق و دستمزد جان شیرین خود را در راه خدمت به همنوعان بخطر انداخته و جوانی خودرا صرف اینکار می نمایند.

 

نجاتگر هلال احمر

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: