مهندس سعید دهقانی در جمع تشکلهای مردم نهاد ازنا گفت: همه انسانها در پایداری زیست محیطی مسئولیت دارند .

کد خبر: ۱۲۵۶۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷

به گزارش ازناخبر، پایداری در مسائل اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی باید به صورت متوازن در همه تصمیم گیریهای زندگی فردی و حرفه ای هر انسانی با هر مسئولیتی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مهندس سعید دهقانی مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف که در جمع گروهی از فعالان تشکلهای مردم نهاد شهرستان ازنا سخن می گفت ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: ما باید در زندگی شخصی خود هم به این مهم توجه کنیم تا نسل آینده بیش از این متضرر نشود.


وی که به دعوت تشکل اوج سبز (ایثارگران) شهرستان ازنا در این جلسه حاضر شده بود بر این نکته تأکید کرد که انسانها بایستی ضمن ارتقاء کیفیت زندگی فعلی خود و نیز برطرف نمون نیازهای طبیعی زندگی به دفاع از سهم آیندگان نیز اقدام نمایند.


بنا به گزارش ازناخبر، این کارشناس ارشد مدیریت اجرایی که نقش برجسته ای در دو پروژه «ساماندهی کنترل زمان سفر در تهران» و نیز «بیمارستانهای سیار چشم پزشکی» داشته است ضمن اشاره به تجارب این دو طرح، تاریخچه ای از موضوع پایداری زیست محیطی را برشمرد و تصریح کرد منشأ این واقعه در روزگار قبل از اسلام در ایران بوده و سپس به سایر نقاط جهان گسترش یافته است.


این فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف از سازمانهای مردم نهاد به عنوان فعالان فعلی گسترش پایداری زیست محیطی در کشورمان نام برد و تأکید کرد: یکایک ما انسانها در این زمینه مسئول هستیم و باید در استفاده از وسایل بازگشت ناپذیر به طبیعت دقت و مدیریت لازم را مبذول نماییم تا وضعیت پایداری زیست محیطی سرزمین مان از فراز و نشیب خود خارج و به ثبات برسد.


وی در تشریح این موضوع استفاده از کودهای شیمیایی، ایجاد کارخانه های صنعتی آلوده کننده و نیز فاصله طبقاتی میان افراد جامعه را از جمله نقاط ضعف پایداری زیست محیطی برشمرد و مراقبت از جنگلها و زیست گاههای طبیعی را از محاسن این مهم قلمداد کرد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: