از شهدای ازنا :

شهید عزیزالله بصیری پس از 14 سال تحمل رنج در هفتم دی سال۱۳۷۶ بر اثر عوارض ناشی از مجروحیت در بیمارستان ساسان تهران به شهادت رسید.

کد خبر: ۱۲۵۴۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

به گزارش ازناخبر، عزیزالله بصیری در سال1343در خانواده ای زحمتکش و ساده در روستای خسرومیره از توابع شهرستان ازنا متولد شد. او همزمان با تحصیل در تهران به کار و تلاش نیز پرداخت سال ۱۳۶۱ از طریق تیپ 30 گرگان عازم جبهه سومار شد. 

عزیزالله در روز سیزدهم دی ماه سال ۱۳۶۱ بر اثر اثابت ترکش قطع نخاع گردید و تا آخر عمر روی ویلچر و تخت، زندگی دشوار و مشقت باری را بر روی تخت بیمارستانها و آسایشگاه ها سپری کرد ولی با این همه رنج و سختی و دردهای ناشی از مجروحیت با داشتن روحیه قوی هیچگاه لبخند از چهره ساده و صمیمی اش دور نشد. جانباز سرافراز دفاع مقدس از هیچ کمک و محبتی به بستگان و دوستانش کوتاهی نمیکرد و خاطراتش هنوز هم گرما بخش محفل بستگان است. 

او سرانجام پس از 14 سال تحمل رنج در هفتم دی سال۱۳۷۶ بر اثر عوارض ناشی از مجروحیت در بیمارستان ساسان تهران به شهادت رسید. پیکر مطهر جانباز شهید عزیزالله بصیری با حضور تمامی جانبازان بستری در آسایشگاه امام خمینی(ره) تهران مراسم تشیع بسیار باشکوهی در شهرستان ازنا برگزار گردید و در جوار همرزمانش آرام گرفت. 

روحش شاد و یادش گرامی باد...

ازنا نویسنده احمدلک دبیر حماسه و ایثار ازناخبر

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: