از شهدای ازنا؛

حجت اله بخشی در سن 20سالگی در عملیات رمضان در منطقه کوشک در غروب غم انگیز بیست و هشتم تیرماه 1361 به همراه هفت نفر از همشهریان ازنایی به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

کد خبر: ۱۲۵۱۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷

به گزارش ازناخبر،در تاریخ بیست و چهارم فروردین ماه سال ۱۳۴۱ در روستای اشرف آباد از توابع ازنا در خانواده ای زحمت کش کودکی که نامش را حجت اله نهادند به دنیا امد.
او به خاطر مشکلات عدیده قادر به تحصیل و دانش نشد و به کارگری،کشاورزی و جوشکاری پرداخت و به خانواده اش کمک می کرد تا اینکه ازدواج کرد و حاصل آن 3 فرزند می باشد، یک پسر و دو دختر که با آداب دینی و تربیت اسلامی رشد کرده اند.


باشروع جنگ تحمیلی حجت اله هم مانند سایر دلاور مردان غیور نتوانست بی تفاوت بماند و مهیای نبرد با ظلم و دشمن بعثی شد.


شهید حجت اله بعد از طی آموزش نظامی داوطلبانه از طریق بسیج سپاه ازنا عازم جبهه ها و به رویایی با دشمن بعثی پرداخت او با شجاعت بی نظیری جنگید و سرانجام در سن 20سالگی در عملیات رمضان در منطقه کوشک در غروب غم انگیز بیست و هشتم تیرماه 1361 به همراه هفت نفر از همشهریان ازنایی بنام محمد کشاورز، احمد گلابی، غلامرضا دهقانی، محمود جودکی، احمد ربیعی و ابراهیم کشاورز و منصور لک ، در نبردی نابرابر به محاصره دشمن بعثی در آمدند.همگی این عزیزان غریبانه و مظلومانه به فیض شهادت نائل آمدند و تا کنون اثری از پیکرمطهر شهید حجت اله بخشی بدست نیامده وجز 14 شهید جاویدالاثرشهرستان ازنا می باشد.

نگاهی به زندگی شهید حجت اله بخشی


روحش شاد ویادش گرامی باد..

نویسنده : احمد لک دبیر حماسه و ایثار ازناخبر

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: